mr06 15.10.08, 08:21 która zmywarka jest bardziej praktyczna i wygodniejsza 45 czy 60 cm? nie miałam nigdy zmywarki i mam dylemat którą kupić. narazie nasza rodzina ma 2 osoby. czy 45 jest mało pakowna? Odpowiedz Link Zgłoś Obserwuj wątek Podgląd Opublikuj
Gość: kasika Re: zmywarka 60 czy 45cm? doradźcie!!!! IP: *.internetdsl.tpnet.pl 15.10.08, 08:39 To zależy ile gotujesz. Bo jeśli robicie sobie tylko śniadanie w domu to wystarczy 45. Odpowiedz Link Zgłoś
mr06 Re: zmywarka 60 czy 45cm? doradźcie!!!! 15.10.08, 09:33 na samym sniadaniu niestety się nie skończy. będzie też obiadek. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: gabi Re: zmywarka 60 czy 45cm? doradźcie!!!! IP: 80.48.180.* 15.10.08, 09:42 radzilabym 60 ja mam 45 i zaluje ze nie kupilam wiekszej. Odpowiedz Link Zgłoś
tirkuchenek Tylko 60, 45 to złudzenie. 15.10.08, 10:51 Do 60 dokładasz zaledwie 15 cm, a całkowicie uwalniasz się od zmywania. Wszystko się do niej zmieści: szkło z całego dnia oraz - co ważne - gary. Przy 45 może się okazać, że owszem szkło będziesz zmywała w zmywarce, ale gary już tylko ręcznie... Odpowiedz Link Zgłoś
kkk Re: Tylko 60, 45 to złudzenie. 15.10.08, 11:40 Ile zbieracie naczynia aby zapełnić całą zmywarke przy 2 osobach??? ja zmywam na bieżąco (2 os. -więc naczyń malutko) i ni ewyobrażam sobie gromadzić brudne naczynia az zmywarka isę napełni... Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: dolmadakia Re: zmywarka 60 czy 45cm? doradźcie!!!! IP: *.adsl.inetia.pl 15.10.08, 12:59 Ja mam 45,rodzina 4-os.Gotujemy codzień i codzień zmywarka chodzi.60 musiałabym uruchamiać co drugi dzień,a to byłoby dla mnie niewygodne- pewnych naczyń potrzebuje się częściej niż innych,no i zapaszek...:-( Niektórych rzeczy nie myję w zmywarce,bo mi szkoda-np.platery. Ale ciocia/samotna/ ma 60 i uruchamia ją co 3 dni.Co kto woli i co dla kogo jest wygodniejsze. Odpowiedz Link Zgłoś
johana75 Re: zmywarka 60 czy 45cm? doradźcie!!!! 15.10.08, 13:16 U nas rodzina 4 osobaowa zmywarka 60 tka, chodzi codziennie, nieraz 2 razy dziennie.wszystkie posiłki jemy w domu:) Z 45 nie mam porównania, ale kiedyś w sklepie zagladałam z ciekawości i jest malutka w srodku. Odpowiedz Link Zgłoś
asia4923 Tylko 60 15.10.08, 13:59 Ja mam 60, koleżanka kupiła 45 - żałuje bardzo, że nie wygospodarowała miejsca na 60. Nie zdżyło mi się, żeby czegoś nie włożyć do zmywarki. Mam Boscha. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: ewa Re: Tylko 60 IP: *.aster.pl 15.10.08, 14:36 Przy trzech osobach 45 chodzi 2 razy dziennie (myję wszystko oprócz drewnianych rzeczy). W następnej kuchni tylko 60-tka. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: ania Tylko 60 IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 16.10.08, 08:57 O ile masz miejsce, to się nie zastanawiaj. Może na razie na Was dwoje trochę rzadziej ją będziesz włączała (dla mnie to nie problem jak dla niektórych), a rodzina chyba się powiększy, co? Ja 45 kupiłabym tylko i wyłącznie wtedy, gdyby absolutnie nie było miejsca na 60. Po prostu mniejsza wygoda i mniejsza oszczędność. Nas jest troje i zmywarka chodzi różnie, raz na trzy dni, raz na dwa dni, codziennie, dwa razy dziennie - to zależy ile się zabrudzi naczyń. Fakt, że jeden zestaw talerzy czy sztućców to trochę mało (ktoś tu zauważył) na 60, ale to właśnie jest zaletą że nie trzeba ciągle jej włączać no i gary się mieszczą przy jednym cyklu zmywania z resztą naczyń. 45 jest tak malutka w środku, że ze trzy garnki można zmieścić, a w mojej zmieszczę patelnię, 3 garnki i resztę, czyli talerze, sztućce, kubki, szklanki :) Odpowiedz Link Zgłoś
marionaud_1 Re: Tylko 60 16.10.08, 17:17 U nas 2 osoby + 2 koty, wszystkie posiłki w domu i moja 60 chodzi prawie codziennie. Czasem raz na 2 dni. Wrzucam tam także największą obrzydliwość - wazony w których długo stały kwiaty oraz blachy do pieczenia i inne niewymiarowe rzeczy. 45 tego nie pomieści - nie ma się co zastanowiać. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: jacek Re: zmywarka 60 czy 45cm? doradźcie!!!! IP: *.miechow.com 16.10.08, 20:06 nie ma w kuchni bardziej rozleniwiającego urządzenia niż zmywarka , mamy ją od czerwca [2+1] a teraz wstyd sie przyznać ale nie ma komu jej włączyć albo nikomu sie nie chce jej ,,rozładować" , jak syn napije sie wody mineralnej ze szklanki to po wypiciu wstawia ja natychmiast do zmywarki, więc zapełnia sie dośc szybko z reguły w tygodniu chodzi co drugi dzień , choć ostatnio juz nawet codziennie a w weekendy codziennie,. więc jak masz miejsce to nawet nie myśl o 45! Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: edka Re: zmywarka 60 czy 45cm? doradźcie!!!! IP: 78.8.223.* 02.11.08, 22:11 ja tam zdecydowanie polecam 60, o ile tylko sie zmiesci.W blokach bywa z tym roznie. Jak kupowalam swoja zmywarke tez sie zastanawialam i na szczescie wybralam 60. Jest nas 3, ale naczyn sporo-gotujemy obiady, takze zmywarka chodzi co 2. dzien, czasem co 3. Odpowiedz Link Zgłoś
azza4 Re: zmywarka 60 czy 45cm? doradźcie!!!! 03.11.08, 16:45 To w takim razie przy 3 osobach i puszczaniu zmywarki codzienie 45tka spokojnie tez wystarczy??! Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: .... Re: No i jaką kupiłaś? n/t IP: *.ukonline.co.uk 08.11.08, 12:52 tylko 60!!! ja z męzem mamy 45 , ktora chodzi codziennie i to tak za malo. Niedlugo się bede wyprowadzac i obowiązkowo bedzie zmywarka jak największa. Większa zmywarka do tego jest oszczędniejsza, raz dajesz srodki do mycia, a zmywasz większe ilosci naczyn. Szkoda , ze brak urządzenia to wypakowywania zmywarek :) Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Daria Re: zmywarka 60 czy 45cm? doradźcie!!!! IP: *.icpnet.pl 08.11.08, 17:40 Spokojnie 45 ale Boscha bo ma składane kosze.A składane kosze to tak jak 60 tyle wmieścisz.Dodatkowo 45 wygląda zgrabnie w małej kuchni.a 60 to klamot.U nas są 3 osoby i jest włączona raz dziennie. Nie wyobrażam sobie czekać i zbierać przez dwa dni. Odpowiedz Link Zgłoś
kasia.karkonosze Re: zmywarka 60 czy 45cm? doradźcie!!!! 13.11.08, 10:21 A ja mam 4 osoby w rodzinie i też rusza raz dziennie - zapomniałaś że jest możliwośc ładunku i mycia tylko jednego kosza i nie trzeba ruszać całej maszyny. Poza tym wszystkie moje kolezanki po pierwszej Wigilli zmieniły 45 na 60. Po co myć 3 razy w 45 skoro można raz w 60... Odpowiedz Link Zgłoś
kasia.karkonosze Tylko 60 !- nie będziesz miała niedomytych garów 10.11.08, 17:14 Odpowiedz Link Zgłoś
padme24 Re: zmywarka 60 czy 45cm? doradźcie!!!! 10.11.08, 19:05 popieram 60-tkę u mnie jakoś zawsze znajdzie się coś co do 45- tki się nie zmieści :( Odpowiedz Link Zgłoś