Dodaj do ulubionych

zmywarka 60 czy 45cm? doradźcie!!!!

15.10.08, 08:21
która zmywarka jest bardziej praktyczna i wygodniejsza 45 czy 60 cm? nie
miałam nigdy zmywarki i mam dylemat którą kupić. narazie nasza rodzina ma 2
osoby. czy 45 jest mało pakowna?
Obserwuj wątek
    • Gość: kasika Re: zmywarka 60 czy 45cm? doradźcie!!!! IP: *.internetdsl.tpnet.pl 15.10.08, 08:39
      To zależy ile gotujesz. Bo jeśli robicie sobie tylko śniadanie w
      domu to wystarczy 45.
      • mr06 Re: zmywarka 60 czy 45cm? doradźcie!!!! 15.10.08, 09:33
        na samym sniadaniu niestety się nie skończy. będzie też obiadek.
        • Gość: gabi Re: zmywarka 60 czy 45cm? doradźcie!!!! IP: 80.48.180.* 15.10.08, 09:42
          radzilabym 60 ja mam 45 i zaluje ze nie kupilam wiekszej.
    • tirkuchenek Tylko 60, 45 to złudzenie. 15.10.08, 10:51
      Do 60 dokładasz zaledwie 15 cm, a całkowicie uwalniasz się od
      zmywania. Wszystko się do niej zmieści: szkło z całego dnia oraz -
      co ważne - gary. Przy 45 może się okazać, że owszem szkło będziesz
      zmywała w zmywarce, ale gary już tylko ręcznie...
      • kkk Re: Tylko 60, 45 to złudzenie. 15.10.08, 11:40
        Ile zbieracie naczynia aby zapełnić całą zmywarke przy 2 osobach???
        ja zmywam na bieżąco (2 os. -więc naczyń malutko) i ni ewyobrażam
        sobie gromadzić brudne naczynia az zmywarka isę napełni...
        • tirkuchenek Od rana do wieczora i jest ok / nt 15.10.08, 15:34
    • Gość: dolmadakia Re: zmywarka 60 czy 45cm? doradźcie!!!! IP: *.adsl.inetia.pl 15.10.08, 12:59
      Ja mam 45,rodzina 4-os.Gotujemy codzień i codzień zmywarka chodzi.60
      musiałabym uruchamiać co drugi dzień,a to byłoby dla mnie niewygodne-
      pewnych naczyń potrzebuje się częściej niż innych,no i zapaszek...:-(
      Niektórych rzeczy nie myję w zmywarce,bo mi szkoda-np.platery.
      Ale ciocia/samotna/ ma 60 i uruchamia ją co 3 dni.Co kto woli i co
      dla kogo jest wygodniejsze.
      • johana75 Re: zmywarka 60 czy 45cm? doradźcie!!!! 15.10.08, 13:16
        U nas rodzina 4 osobaowa zmywarka 60 tka, chodzi codziennie, nieraz
        2 razy dziennie.wszystkie posiłki jemy w domu:)
        Z 45 nie mam porównania, ale kiedyś w sklepie zagladałam z
        ciekawości i jest malutka w srodku.
    • asia4923 TYLKO 60 15.10.08, 13:54
    • asia4923 Tylko 60 15.10.08, 13:59
      Ja mam 60, koleżanka kupiła 45 - żałuje bardzo, że nie
      wygospodarowała miejsca na 60. Nie zdżyło mi się, żeby czegoś nie
      włożyć do zmywarki. Mam Boscha.
      • Gość: ewa Re: Tylko 60 IP: *.aster.pl 15.10.08, 14:36
        Przy trzech osobach 45 chodzi 2 razy dziennie (myję wszystko oprócz
        drewnianych rzeczy). W następnej kuchni tylko 60-tka.
    • Gość: ania Tylko 60 IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 16.10.08, 08:57
      O ile masz miejsce, to się nie zastanawiaj. Może na razie na Was
      dwoje trochę rzadziej ją będziesz włączała (dla mnie to nie problem
      jak dla niektórych), a rodzina chyba się powiększy, co? Ja 45
      kupiłabym tylko i wyłącznie wtedy, gdyby absolutnie nie było miejsca
      na 60. Po prostu mniejsza wygoda i mniejsza oszczędność. Nas jest
      troje i zmywarka chodzi różnie, raz na trzy dni, raz na dwa dni,
      codziennie, dwa razy dziennie - to zależy ile się zabrudzi naczyń.
      Fakt, że jeden zestaw talerzy czy sztućców to trochę mało (ktoś tu
      zauważył) na 60, ale to właśnie jest zaletą że nie trzeba ciągle jej
      włączać no i gary się mieszczą przy jednym cyklu zmywania z resztą
      naczyń. 45 jest tak malutka w środku, że ze trzy garnki można
      zmieścić, a w mojej zmieszczę patelnię, 3 garnki i resztę, czyli
      talerze, sztućce, kubki, szklanki :)
      • marionaud_1 Re: Tylko 60 16.10.08, 17:17
        U nas 2 osoby + 2 koty, wszystkie posiłki w domu i moja 60 chodzi
        prawie codziennie. Czasem raz na 2 dni. Wrzucam tam także największą
        obrzydliwość - wazony w których długo stały kwiaty oraz blachy do
        pieczenia i inne niewymiarowe rzeczy. 45 tego nie pomieści - nie ma
        się co zastanowiać.
    • Gość: jacek Re: zmywarka 60 czy 45cm? doradźcie!!!! IP: *.miechow.com 16.10.08, 20:06
      nie ma w kuchni bardziej rozleniwiającego urządzenia niż zmywarka , mamy ją od
      czerwca [2+1] a teraz wstyd sie przyznać ale nie ma komu jej włączyć albo nikomu
      sie nie chce jej ,,rozładować" , jak syn napije sie wody mineralnej ze szklanki
      to po wypiciu wstawia ja natychmiast do zmywarki, więc zapełnia sie dośc szybko
      z reguły w tygodniu chodzi co drugi dzień , choć ostatnio juz nawet codziennie
      a w weekendy codziennie,. więc jak masz miejsce to nawet nie myśl o 45!
      • Gość: edka Re: zmywarka 60 czy 45cm? doradźcie!!!! IP: 78.8.223.* 02.11.08, 22:11
        ja tam zdecydowanie polecam 60, o ile tylko sie zmiesci.W blokach
        bywa z tym roznie. Jak kupowalam swoja zmywarke tez sie
        zastanawialam i na szczescie wybralam 60. Jest nas 3, ale naczyn
        sporo-gotujemy obiady, takze zmywarka chodzi co 2. dzien, czasem co
        3.
        • aganiok32 60 tka! zdecydowanie 03.11.08, 11:01
        • azza4 Re: zmywarka 60 czy 45cm? doradźcie!!!! 03.11.08, 16:45
          To w takim razie przy 3 osobach i puszczaniu zmywarki codzienie
          45tka spokojnie tez wystarczy??!
    • Gość: ania No i jaką kupiłaś? n/t IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 03.11.08, 11:19
      • Gość: .... Re: No i jaką kupiłaś? n/t IP: *.ukonline.co.uk 08.11.08, 12:52
        tylko 60!!! ja z męzem mamy 45 , ktora chodzi codziennie i to tak za
        malo. Niedlugo się bede wyprowadzac i obowiązkowo bedzie zmywarka
        jak największa.
        Większa zmywarka do tego jest oszczędniejsza, raz dajesz srodki do
        mycia, a zmywasz większe ilosci naczyn.
        Szkoda , ze brak urządzenia to wypakowywania zmywarek :)
    • Gość: Daria Re: zmywarka 60 czy 45cm? doradźcie!!!! IP: *.icpnet.pl 08.11.08, 17:40
      Spokojnie 45 ale Boscha bo ma składane kosze.A składane kosze to tak
      jak 60 tyle wmieścisz.Dodatkowo 45 wygląda zgrabnie w małej kuchni.a
      60 to klamot.U nas są 3 osoby i jest włączona raz dziennie. Nie
      wyobrażam sobie czekać i zbierać przez dwa dni.
      • kasia.karkonosze Re: zmywarka 60 czy 45cm? doradźcie!!!! 13.11.08, 10:21
        A ja mam 4 osoby w rodzinie i też rusza raz dziennie - zapomniałaś
        że jest możliwośc ładunku i mycia tylko jednego kosza i nie trzeba
        ruszać całej maszyny. Poza tym wszystkie moje kolezanki po pierwszej
        Wigilli zmieniły 45 na 60. Po co myć 3 razy w 45 skoro można raz w
        60...
    • kasia.karkonosze Tylko 60 !- nie będziesz miała niedomytych garów 10.11.08, 17:14
    • padme24 Re: zmywarka 60 czy 45cm? doradźcie!!!! 10.11.08, 19:05
      popieram 60-tkę u mnie jakoś zawsze znajdzie się coś co do 45- tki się nie
      zmieści :(
Inne wątki na temat:

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka