Dodaj do ulubionych

inne fascynacje muzyczne ?

10.01.05, 16:17
czy tylko Jaromir na śniadanie, obiad i kolację ?
aż nie wiem, czy na tym forum wypada pytać : )
Obserwuj wątek
    • stoik1 Re: inne fascynacje muzyczne ? 10.01.05, 16:19
      ( taki nieśmiały krok w stronę poszerzenia spektrum dyskusji, który gdzieś tam
      równie nieśmiało proponowałem )
      • stary.prochazka Re: inne fascynacje muzyczne ? 10.01.05, 16:47
        co mi wpadnie w ucho, bardzo różne rzeczy. Na plejliście Łinampa mam groch z
        kapustą i słucham tego w trybie "szaffle" czyli losowo wybierane piosenki - od
        Lutosławskiego przez folk ukraiński, kaukaski czy słowacki, różne Kaziki aż do
        tzw. ewergrinów i Karela Gottasmile
        a jak mi coś akurat nie podchodzi to przełączam
      • justyng Re: inne fascynacje muzyczne ? 10.01.05, 19:12
        Nie stoiku, nie mam klapek na oczach. wink Oprócz Nohavicy słucham dużo innej
        muzki... Właściwie wszytskiego, co ma dla mnie wartość. Nie lubię utworów bez
        treści, słowa są dla mnie niesamowicie ważne. Z czeskich wykonawców słucham
        jeszcze Radůzy, Redla, Plíhala, Čechomora - ostatnio bardzo dziwny, ale i
        niesamowity zespół Ahmed má hlad - zespół, który wykonuje pieśni również i z
        pogranicza polsko - czeskiego, czy polsko - ukraińskiego. Po ostatniej
        Kawiarence AVION sięgłam również po muzykę Tomka Kočky. No i oczywście
        uwielbiam "Cieszyńskie divertimento". W ostatnim czasie polska muzyka w
        mniejszości, ale jeśli już to uwielbiam Grzegorza Turnaua. smile)
        • stoik1 A szkoda : ) 11.01.05, 10:55
          z klapkami na oczach może nawet lepiej się słucha ( nie próbowałem )


    • justyng Re: inne fascynacje muzyczne ? 10.01.05, 19:15
      Zapomniałam jeszcze o Lewron Orchestra. W Czechach "Olza" zdobywa szczyty na
      listach przebojów. W Polsce jakoś cicho. Może, coś się ruszy po majowym
      koncercie. smile

      Z czeskich sountracków dodaję Kytice i (niedawno oglądane) Želary. smile)
      • lapis.me Re: inne fascynacje muzyczne ? 10.01.05, 20:40
        A ja mam totalne klapki na uszach i oczach!!! smile) Jeżeli nie ma żadnego
        powiązania z, to olewam wszystko! Proszę docenić fakt, że przyznałam się
        szczerze i bez bicia! smile)
        • alewan1 Re: inne fascynacje muzyczne ? 10.01.05, 21:57
          Powiązanie z JN ma przecież wiele zespołów i artystów. smile Np. wyżej wymieniony
          Čechomor, Plíhal, Kryl, nawet Kočko, Buty... i właściwie cały czeski "folk".
          Artysta bez powiązań nie jest prawdziwym artystą, tak samo jego słuchacz. smile)

      • stoik1 L.O. - Olza 12.01.05, 11:24
        posłuchałem próbek i jakoś mi nie podeszło
        www.showpark.cz/scripts/produkt.asp?pid=283167
        • stoik1 przy okazji... 12.01.05, 11:28
          www.showpark.cz/scripts/search/hledathudbu.asp?f_puvod=NORMAL&f_search=nohavica&f_left=f_interpretL
      • macgil Re: inne fascynacje muzyczne ? 13.01.05, 11:06
        Z soundtracków to zawsze i wszędzie: "Samotni"! Niezła jest także muzyka
        z "Dziewczątka". A muzyka z "Żelarów" ("Żelar"?) wybitnie zalatuje mi naszym
        Lorencem. To nie wada bynajmniej, ale wyczuwam tu wyraźne inspiracje, a może i
        coś więcej...
        Zdrawiam!
        macgil
        • agnos.peace czeskie soundtracki, opery i inne... 20.04.05, 15:55
          mialem wreszcie okazje uslyszec [niestety nie widzialem] Starcow na
          chmielu...rewelacja ! podobnie jak Cyrano z przedmiescia
    • stoik1 swoją drogą ciekawe 11.01.05, 11:01
      w którą stronę zainteresowanie sąsiednią kulturą jest większe ?
      wiem tylko tyle, że w Czechach znają Marylę Rodowicz
      • alewan1 Re: swoją drogą ciekawe 11.01.05, 13:02
        Niestety chyba w stronę Czech niż Polski, choć lody się powoli łamią. Czeska
        telewizja częściej daje polskie filmy, były dokumenty o Polakach (Wajda,
        Olbrychski itd.), zna się polskich pisarzy... Jednak mogłoby być lepiej.
        Wierzę, że będzie. smile

        A swoją drogą - stoiku, sprawdź skrzynkę gazetową. wink
        • stoik1 pięknie dziękuję 11.01.05, 13:23
          • stoik1 fajny patent to Bluetone 12.01.05, 10:55
            ściągnięte, raz jeszcze dzięki
      • stary.prochazka Re: swoją drogą ciekawe 11.01.05, 15:54
        Maryla Rodowicz jest znana chyba we wsystkich byłych demoludach. To taka nasza
        socjalistyczna pop-ikonasmile
        • agnos.peace Re: swoją drogą ciekawe 19.01.05, 15:09
          a slyszeliscie o tym jak Rodowicz w Bratyslavske Lire zaspiewala "...szukales
          mnie wsrod lisci, szukales mnie pod drzewem, szukales mnie noc cala, a czy
          znalazles nie wiem..." ?
    • macgil Re: inne fascynacje muzyczne ? 11.01.05, 15:59
      Hmm... moje muzyczne zainteresowania są raczej rozległe.
      (Rzec można, że jestem muzycznie poszukujący).
      Blues, jazz, acidjazz, smooth jazz (zdecydowanie), stary dobry rock (Led
      Zeppelin & Deep Purple rulez!), soul, trochę poważnej (odkrywam), ostatnio
      także rozmaite przejawy etnofolku (Ormianin Djivan Gasparyan i bałkańska Boban
      Marković Orkestar obecnie królują w playliście)...
      A z czeskiej i słowackiej muzyki (oprócz Nohavicy) - Peter Lipa (świetny
      jest!), Cechomor, - 123 minuty, Benedikta, Cerne Thave, Jiri Stivin...
      Do wyboru - do koloruwink
      Zdrawiam!
      macgil
      • stoik1 Bracie !!! ; ) 11.01.05, 16:22
        • macgil Re: Bracie !!! ; ) 11.01.05, 18:26
          ...słucham?
          • stoik1 ...więc jestem" 12.01.05, 10:48
            just joking : )
          • agnos.peace Soudruhu ! 19.01.05, 15:10
            • stoik1 Re: Soudruhu ! 22.01.05, 21:47
              ...słucham?

              : )
              • agnos.peace Re: Soudruhu ! 23.01.05, 11:48
                to mial byc c.d. do "bracie"
    • wierka9 Re: inne fascynacje muzyczne ? 12.01.05, 20:46
      Kilka dni temu przypomniałam sobie o Piotrze Bukartyku.
      No i od poniedziałku przynajmniej raz dziennie - "Ideały". Jeśli ktoś nie zna -
      polecam, jeśli zna - warto sobie odświerzyć - świetna płyta.
      • stoik1 to ten od 'Pingwiny Atakują' ? 12.01.05, 23:42
        • wierka9 Re: to ten od 'Pingwiny Atakują' ? 13.01.05, 15:39
          Taa... to ten smile.

          A tu coś o nim:

          www.bukartyk.com/Default_Frame.asp
      • macgil Re: inne fascynacje muzyczne ? 13.01.05, 11:07
        To na pewno ten od definicji kiszki=kaszanki: "kasza z asfaltem w
        prezerwatywie"... Piękne, nie?wink

        Zdrawiam!

        macgil
        • wierka9 Re: inne fascynacje muzyczne ? 13.01.05, 16:05
          macgil napisał:

          > To na pewno ten od definicji kiszki=kaszanki: "kasza z asfaltem w
          > prezerwatywie"... Piękne, nie?wink


          "kasza z asfaltem..." itd. nosi wszelkie znamiona sztubackiego żartu - zgadzam
          się. Tylko, że ja ciągle lubię takie poczucie humoru, jakoś nie udało mi się z
          niego wyrosnąć, cóż.... Bukartykowi chyba też nie smile.

          Wiesz, on potrafi wyjść z tej konwencji i pisać bardziej.... subtelnie - tak to
          ujmę. Człowiek umie pisać i ma naprawdę świetne teksty.


          Poza tym - taka płyta - "Lubomski Conte'm" - był czas, kiedy mogłam słuchać
          jej bez przerwy smile. Myślę, że będzie się podobała tym, dla których tekst
          piosenki jest rzeczą istotną.
          Nie znajdziesz tam nic w guście def. kaszanki, or sth. like that...więc może Ci
          się spodoba, o ile jeszcze jej nie znasz.
          Pozdrawiam.








          • macgil Re: inne fascynacje muzyczne ? 13.01.05, 17:55
            Znam twórczość Piotra (i jego osobiście), więc wiem, że także "subtelniej" umie
            pisać... Lubię to, co pisze, śpiewa i gra, ale, przyznaję, trochę zapomniałem...

            A definicja kaszanki wzięła się stąd, że podczas krakowskiego recitalu, przed
            odśpiewaniem pieśni, tłumaczył gawiedzi, czymże jest tytułowa "Kaszana"...

            Humor sztubacki, czy nie - Piotr tryska nim i za to go lubięsmile

            Zdrawiam!

            macgil
    • agnos.peace Re: inne fascynacje muzyczne ? 19.01.05, 15:22
      A to nam zabili Ferdynanda ! Jest temat to i wypadaloby cos napisac,
      szczegolnie, ze jest sformulowany bardzo konkretnie - swiat- Bob Dylan [nr.1],
      Neil Young, Woody Guthrie, Pete Seeger, Beatles, John Lennon, Led Zeppelin,
      Pink Floyd, Fairport Convention, Crosby Stills Nash & Young, Band, Otis
      Redding, Randy Newman, Buffalo Springfield, Ravi Shankar, Pat Metheny, Graeme
      Allwright, Georges Brassens, Polska-Czeslaw Niemen, Stan Borys, Breakout,
      Blackout, SBB, Klan, Jacek Kaczmarski, Zespol Reprezentacyjny, Cotton Cat,
      Czechy/Slowacja/Czechoslowacja- JN, Vlastimil Tresnak [pisze rowniez genialne
      ksiazki, znam Vlaste osobiscie], Cechomor, Collegium Musicum/Marian Varga,
      Plastic People of the Universe, DG307, Karel Plihal, Karel Kryl....to tylko
      najwieksi, a sa jeszcze tysiacve innych fascynacji muzycznych, jedynie czasu
      brak
      • stoik1 sporo tego 21.01.05, 15:57
        gdybym miał zgadywać - wiek 35-40 lat
        z pewnym marginesem błędu oczywiście : )
        • stoik1 chociaż... 21.01.05, 15:59
          moje dziecko lubi Blues Brothers
          ale pisać jeszcze nie umie
        • agnos.peace Re: sporo tego 23.01.05, 11:55
          39 [no prawie], w tym 27 lat obcowania z muzyka, a zaczelo sie od Led Zeppelin
          i Pink Floyd-mialem o kilka lat starszych nauczycieli i "przewodnikow", moja
          coreczka juz w wieku niecalych 3 lat pytala-tatusiu, a
          posluchamy "bitejsow", "pink fjojd", "ceska niemena" , "jajka nohavice" itd.,
          teraz juz spiewa z Jarkiem Tri cunici, Gronska piesnicka, a ma niecale 5 lat
          • agnos.peace Re: sporo tego 23.05.05, 12:06
            moje najnowsze odkrycie-jeśli chodzi o czeską muzykę- Josef Bob Fridl -
            www.bobfridl.gsbrno.cz -czy ktoś z was może mi napisać więcej o Fridlu
            [posiadacze płyt, uczestnicy koncertów, itd.]
    • stoik1 taki sobie link 21.01.05, 15:53
      www.livinblues.com/jookbox/2.asp
    • stoik1 WoSC ( ukryte niestety ) 14.05.05, 14:40
      forum.gazeta.pl/forum/72,2.html?f=15232&w=23185807&a=23185807
    • stoik1 ostatnio 08.06.05, 21:03
      fiona apple, bill frisell, erik truffaz, audioslave, candiria, lauryn hill,
      klasyczna muzyka indyjska... : )

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka