stoik1 10.01.05, 16:17 czy tylko Jaromir na śniadanie, obiad i kolację ? aż nie wiem, czy na tym forum wypada pytać : ) Odpowiedz Link Obserwuj wątek Podgląd Opublikuj
stoik1 Re: inne fascynacje muzyczne ? 10.01.05, 16:19 ( taki nieśmiały krok w stronę poszerzenia spektrum dyskusji, który gdzieś tam równie nieśmiało proponowałem ) Odpowiedz Link
stary.prochazka Re: inne fascynacje muzyczne ? 10.01.05, 16:47 co mi wpadnie w ucho, bardzo różne rzeczy. Na plejliście Łinampa mam groch z kapustą i słucham tego w trybie "szaffle" czyli losowo wybierane piosenki - od Lutosławskiego przez folk ukraiński, kaukaski czy słowacki, różne Kaziki aż do tzw. ewergrinów i Karela Gotta a jak mi coś akurat nie podchodzi to przełączam Odpowiedz Link
justyng Re: inne fascynacje muzyczne ? 10.01.05, 19:12 Nie stoiku, nie mam klapek na oczach. Oprócz Nohavicy słucham dużo innej muzki... Właściwie wszytskiego, co ma dla mnie wartość. Nie lubię utworów bez treści, słowa są dla mnie niesamowicie ważne. Z czeskich wykonawców słucham jeszcze Radůzy, Redla, Plíhala, Čechomora - ostatnio bardzo dziwny, ale i niesamowity zespół Ahmed má hlad - zespół, który wykonuje pieśni również i z pogranicza polsko - czeskiego, czy polsko - ukraińskiego. Po ostatniej Kawiarence AVION sięgłam również po muzykę Tomka Kočky. No i oczywście uwielbiam "Cieszyńskie divertimento". W ostatnim czasie polska muzyka w mniejszości, ale jeśli już to uwielbiam Grzegorza Turnaua. ) Odpowiedz Link
stoik1 A szkoda : ) 11.01.05, 10:55 z klapkami na oczach może nawet lepiej się słucha ( nie próbowałem ) Odpowiedz Link
justyng Re: inne fascynacje muzyczne ? 10.01.05, 19:15 Zapomniałam jeszcze o Lewron Orchestra. W Czechach "Olza" zdobywa szczyty na listach przebojów. W Polsce jakoś cicho. Może, coś się ruszy po majowym koncercie. Z czeskich sountracków dodaję Kytice i (niedawno oglądane) Želary. ) Odpowiedz Link
lapis.me Re: inne fascynacje muzyczne ? 10.01.05, 20:40 A ja mam totalne klapki na uszach i oczach!!! ) Jeżeli nie ma żadnego powiązania z, to olewam wszystko! Proszę docenić fakt, że przyznałam się szczerze i bez bicia! ) Odpowiedz Link
alewan1 Re: inne fascynacje muzyczne ? 10.01.05, 21:57 Powiązanie z JN ma przecież wiele zespołów i artystów. Np. wyżej wymieniony Čechomor, Plíhal, Kryl, nawet Kočko, Buty... i właściwie cały czeski "folk". Artysta bez powiązań nie jest prawdziwym artystą, tak samo jego słuchacz. ) Odpowiedz Link
stoik1 L.O. - Olza 12.01.05, 11:24 posłuchałem próbek i jakoś mi nie podeszło www.showpark.cz/scripts/produkt.asp?pid=283167 Odpowiedz Link
stoik1 przy okazji... 12.01.05, 11:28 www.showpark.cz/scripts/search/hledathudbu.asp?f_puvod=NORMAL&f_search=nohavica&f_left=f_interpretL Odpowiedz Link
macgil Re: inne fascynacje muzyczne ? 13.01.05, 11:06 Z soundtracków to zawsze i wszędzie: "Samotni"! Niezła jest także muzyka z "Dziewczątka". A muzyka z "Żelarów" ("Żelar"?) wybitnie zalatuje mi naszym Lorencem. To nie wada bynajmniej, ale wyczuwam tu wyraźne inspiracje, a może i coś więcej... Zdrawiam! macgil Odpowiedz Link
agnos.peace czeskie soundtracki, opery i inne... 20.04.05, 15:55 mialem wreszcie okazje uslyszec [niestety nie widzialem] Starcow na chmielu...rewelacja ! podobnie jak Cyrano z przedmiescia Odpowiedz Link
stoik1 swoją drogą ciekawe 11.01.05, 11:01 w którą stronę zainteresowanie sąsiednią kulturą jest większe ? wiem tylko tyle, że w Czechach znają Marylę Rodowicz Odpowiedz Link
alewan1 Re: swoją drogą ciekawe 11.01.05, 13:02 Niestety chyba w stronę Czech niż Polski, choć lody się powoli łamią. Czeska telewizja częściej daje polskie filmy, były dokumenty o Polakach (Wajda, Olbrychski itd.), zna się polskich pisarzy... Jednak mogłoby być lepiej. Wierzę, że będzie. A swoją drogą - stoiku, sprawdź skrzynkę gazetową. Odpowiedz Link
stary.prochazka Re: swoją drogą ciekawe 11.01.05, 15:54 Maryla Rodowicz jest znana chyba we wsystkich byłych demoludach. To taka nasza socjalistyczna pop-ikona Odpowiedz Link
agnos.peace Re: swoją drogą ciekawe 19.01.05, 15:09 a slyszeliscie o tym jak Rodowicz w Bratyslavske Lire zaspiewala "...szukales mnie wsrod lisci, szukales mnie pod drzewem, szukales mnie noc cala, a czy znalazles nie wiem..." ? Odpowiedz Link
macgil Re: inne fascynacje muzyczne ? 11.01.05, 15:59 Hmm... moje muzyczne zainteresowania są raczej rozległe. (Rzec można, że jestem muzycznie poszukujący). Blues, jazz, acidjazz, smooth jazz (zdecydowanie), stary dobry rock (Led Zeppelin & Deep Purple rulez!), soul, trochę poważnej (odkrywam), ostatnio także rozmaite przejawy etnofolku (Ormianin Djivan Gasparyan i bałkańska Boban Marković Orkestar obecnie królują w playliście)... A z czeskiej i słowackiej muzyki (oprócz Nohavicy) - Peter Lipa (świetny jest!), Cechomor, - 123 minuty, Benedikta, Cerne Thave, Jiri Stivin... Do wyboru - do koloru Zdrawiam! macgil Odpowiedz Link
wierka9 Re: inne fascynacje muzyczne ? 12.01.05, 20:46 Kilka dni temu przypomniałam sobie o Piotrze Bukartyku. No i od poniedziałku przynajmniej raz dziennie - "Ideały". Jeśli ktoś nie zna - polecam, jeśli zna - warto sobie odświerzyć - świetna płyta. Odpowiedz Link
wierka9 Re: to ten od 'Pingwiny Atakują' ? 13.01.05, 15:39 Taa... to ten . A tu coś o nim: www.bukartyk.com/Default_Frame.asp Odpowiedz Link
macgil Re: inne fascynacje muzyczne ? 13.01.05, 11:07 To na pewno ten od definicji kiszki=kaszanki: "kasza z asfaltem w prezerwatywie"... Piękne, nie? Zdrawiam! macgil Odpowiedz Link
wierka9 Re: inne fascynacje muzyczne ? 13.01.05, 16:05 macgil napisał: > To na pewno ten od definicji kiszki=kaszanki: "kasza z asfaltem w > prezerwatywie"... Piękne, nie? "kasza z asfaltem..." itd. nosi wszelkie znamiona sztubackiego żartu - zgadzam się. Tylko, że ja ciągle lubię takie poczucie humoru, jakoś nie udało mi się z niego wyrosnąć, cóż.... Bukartykowi chyba też nie . Wiesz, on potrafi wyjść z tej konwencji i pisać bardziej.... subtelnie - tak to ujmę. Człowiek umie pisać i ma naprawdę świetne teksty. Poza tym - taka płyta - "Lubomski Conte'm" - był czas, kiedy mogłam słuchać jej bez przerwy . Myślę, że będzie się podobała tym, dla których tekst piosenki jest rzeczą istotną. Nie znajdziesz tam nic w guście def. kaszanki, or sth. like that...więc może Ci się spodoba, o ile jeszcze jej nie znasz. Pozdrawiam. Odpowiedz Link
macgil Re: inne fascynacje muzyczne ? 13.01.05, 17:55 Znam twórczość Piotra (i jego osobiście), więc wiem, że także "subtelniej" umie pisać... Lubię to, co pisze, śpiewa i gra, ale, przyznaję, trochę zapomniałem... A definicja kaszanki wzięła się stąd, że podczas krakowskiego recitalu, przed odśpiewaniem pieśni, tłumaczył gawiedzi, czymże jest tytułowa "Kaszana"... Humor sztubacki, czy nie - Piotr tryska nim i za to go lubię Zdrawiam! macgil Odpowiedz Link
agnos.peace Re: inne fascynacje muzyczne ? 19.01.05, 15:22 A to nam zabili Ferdynanda ! Jest temat to i wypadaloby cos napisac, szczegolnie, ze jest sformulowany bardzo konkretnie - swiat- Bob Dylan [nr.1], Neil Young, Woody Guthrie, Pete Seeger, Beatles, John Lennon, Led Zeppelin, Pink Floyd, Fairport Convention, Crosby Stills Nash & Young, Band, Otis Redding, Randy Newman, Buffalo Springfield, Ravi Shankar, Pat Metheny, Graeme Allwright, Georges Brassens, Polska-Czeslaw Niemen, Stan Borys, Breakout, Blackout, SBB, Klan, Jacek Kaczmarski, Zespol Reprezentacyjny, Cotton Cat, Czechy/Slowacja/Czechoslowacja- JN, Vlastimil Tresnak [pisze rowniez genialne ksiazki, znam Vlaste osobiscie], Cechomor, Collegium Musicum/Marian Varga, Plastic People of the Universe, DG307, Karel Plihal, Karel Kryl....to tylko najwieksi, a sa jeszcze tysiacve innych fascynacji muzycznych, jedynie czasu brak Odpowiedz Link
stoik1 sporo tego 21.01.05, 15:57 gdybym miał zgadywać - wiek 35-40 lat z pewnym marginesem błędu oczywiście : ) Odpowiedz Link
stoik1 chociaż... 21.01.05, 15:59 moje dziecko lubi Blues Brothers ale pisać jeszcze nie umie Odpowiedz Link
agnos.peace Re: sporo tego 23.01.05, 11:55 39 [no prawie], w tym 27 lat obcowania z muzyka, a zaczelo sie od Led Zeppelin i Pink Floyd-mialem o kilka lat starszych nauczycieli i "przewodnikow", moja coreczka juz w wieku niecalych 3 lat pytala-tatusiu, a posluchamy "bitejsow", "pink fjojd", "ceska niemena" , "jajka nohavice" itd., teraz juz spiewa z Jarkiem Tri cunici, Gronska piesnicka, a ma niecale 5 lat Odpowiedz Link
agnos.peace Re: sporo tego 23.05.05, 12:06 moje najnowsze odkrycie-jeśli chodzi o czeską muzykę- Josef Bob Fridl - www.bobfridl.gsbrno.cz -czy ktoś z was może mi napisać więcej o Fridlu [posiadacze płyt, uczestnicy koncertów, itd.] Odpowiedz Link
stoik1 WoSC ( ukryte niestety ) 14.05.05, 14:40 forum.gazeta.pl/forum/72,2.html?f=15232&w=23185807&a=23185807 Odpowiedz Link
stoik1 ostatnio 08.06.05, 21:03 fiona apple, bill frisell, erik truffaz, audioslave, candiria, lauryn hill, klasyczna muzyka indyjska... : ) Odpowiedz Link