Dodaj do ulubionych

karmy suche-firmy

17.08.05, 22:42
Przeanalizowałam propozycje w sklepach internetowych i widzę bardzo duże
rozbieżności w cenach karm.
Niektóre, celowo nie podaje nazwy, w opakowaniach 15kg sa prawie o połowę
tańsze niż inne, te znanych firm.

Co mozecie polecic z tych tańszych?
Na dzisiaj chodzi o szczeniaka, rasy średniej.
Obserwuj wątek
    • zielony_listek Re: karmy suche-firmy 17.08.05, 23:06
      Jeśli chodzi o szczeniaka, to odradzam te najtańsze.
      Naprawdę, warto szczeniakowi zapewnić dobrą karmę, bo teraz się rozwija. Dobrze
      odżywiony będzie szybko i prawidłowo rósł, bedzie zdrowszy, silniejszy.
      Może niekoniecznie te z najwyższej półki (Hills, Eukanuba), ale np. Nutra
      Nuggets czy coś tej klasy.
      Jeśli rzeczywistośc Cię zmusza, to dopiero jak podrośnie przejdż na tańszą.
      Pozdrawiam
      zielony_listek
      • alfa156 Re: karmy suche-firmy 23.08.05, 10:26
        Zgadzam się, warto zainwestwoać w dobrą karmę dla szczeniaka. Zaprocentuje w
        przyszłości. A jaka to rasa jesl można spytać. Szczególnie te duże rasy
        wymagają specjalistycznej karmy. jeśli jesteś z Warszawy to mam namiary na
        firme która przywozi karme do domu i ma bardzo dobre ceny. Pozdrawiam
      • ohida Re: karmy suche-firmy 17.08.05, 23:54
        Tańsza wcale nie musi oznaczać od razu o wiele gorszą jakość. Niestety te
        najbardziej znane marki - Royal Canin, Hill's czy Purina Pro Plan (chociaż ta
        ostania IMHO nie jest jakąś specjalną rewelacją) słono sobie liczą za jedzonko.
        Polecane przez Internautów Acana lub Nutra Nuggets kosztują połowę tego, co te
        pierwsze wymienione, a skład mają bardzo dobry, zwłaszcza Acana. Zresztą co do
        Acany to znam kilku psiarzy, którzy przerzucili się na nią po roku karmieniem
        Royalem na przykład.
        Z drugiej strony nie należy popadać w skarjności, widziałam 15kilogramowe worki
        karmy po ok. 40-45 pln za worek :))) Ciekawe, z czego to może być robione? 15kg
        papieru kosztuje więcej ;D
        • blue.berry Re: karmy suche-firmy 18.08.05, 09:12
          ja od 2 lat karmie psa acana i zarowno ja jak i pies:)) jestesmy zadowoleni.
          ma bardzo dobry sklad, psu smakuje (jest to pierwsza karma ktora zje nawet sama
          bez dodatkow), jest w rozsadnej cenie (aczkolwiek u mnie nie ma to znaczenia),
          pies jest w swietnej formie.
          pamietaj zeby wybierac rodzaj dla szczeniaka rasy sredniej
          pozdrawiam
          • dorcik_wk Re: karmy suche-firmy 18.08.05, 09:16
            Ja mam Goldena 3 miesięcznego i dajemy mu Royal Canin Maxi Babydog, u hodowcy
            dostawał NutroChoice. I jedno wiem napewno - jeśli na początku nie będziesz
            oszczedzać na psie, jego jedzonku, szczepieniach, zabawkach i innych dodatkach,
            to zwróci ci się to w przyszłości.
            To nie jest mój pierwszy pies i wiem to z praktyki.
            Polecam Royal Canin!!! Lepiej zapłacić troszkę więcej i potem nie mieć
            problemów.
            Ale każdy robi jak uważa, to przecież jego wybór i jego pies :-)
            Pozdrawiam i życzę udanego wyboru i głaski dla psinki :-)
              • dorcik_wk Re: karmy suche-firmy 18.08.05, 12:16
                Sorki za przekręcenie imienia :-)
                Byłam wczoraj u naszego doktorka - sprawdził pieska na wszystkie strony i
                powiedział, ze na razie rozwija się wyśmienicie :-) A jak mu powiedziałam o
                Janickim - to powiedział że warto ale jak piesek skkończy 6 miesięcy i po RTG u
                dr Narojka w SGGW.
                Na razie Hardi - bo tak nazywa się mój goldenik - jest w świetnej formie i ma
                więcej energii do szaleństw niż my :-)

Pozdrawiam i głaski dla Grendela :-)
        • zielony_listek Re: karmy suche-firmy 18.08.05, 15:30
          Generalnie masz rację.
          Ja się mogę wypowiadac tylko o tych karmach, które sama wypróbowałam (znaczy
          moje psy :-)
          Ale już trochę dobrych opinii słyszałam o Acanie.

Dla mnie znaczenia ma: skład, cena, opinie właścicieli psów o karmie, renoma i
          wiarygodność producenta - średnia ze wszystkich tych czynników.

Ze składem to tak jest, że można nim trochę manipulować poza tym nie zawsze
          oddaje istotę sprawy (kwestia np. jakości składników). Czyli dwie karmy o
          podobnym składzie moga się znacznie różnić jakością.

To czy psu smakuje sucha karma nigdy nie miało dla mnie znaczenia (dzieciom
          czekolada najbardziej smakuje, a to nie znaczy że mają tylko ją jeść).

Renomowane firmy moga zawyżać cenę, faktycznie czasem przeginają.
          Ale też nawet w ramach danej firmy sa różne gatunki karmy z różnymi cenami (np.
          często karmy lamb and rice są najdroższe).

Natomiast znam alergicznego psa, który z suchych karm mógł jeść tylko i
          wyłącznie Eukanubę lamb&rice (po innych były problemy), więc coś w tym jest.

Pozdrawiam
          zielony_listek
          • default Re: karmy suche-firmy 18.08.05, 15:49
            > To czy psu smakuje sucha karma nigdy nie miało dla mnie znaczenia

Biedne te Twoje pieski :(
            Moje takie są "rozpaskudzone", że jedzą karmę przygotowaną w domu, a jak już
            awaryjnie im daję suche, to żadne Royal Caniny, Eukanuby, Acany - kupowałam,
            nie ruszyły, wszystko rozdałam zaprzyjaźnionym pieskom. Moje suchą karmę jadają
            wyłącznie KOCIĄ :))))
            • zielony_listek Re: karmy suche-firmy 18.08.05, 21:03
              Chodziło mi o to, że pies wcale nie jest taki mądry, że je co dla niego dobre,
              jak to niektórzy mówią. Przy wyborze suchej karmy kierowałam się rozsądkiem.
              Dodatki smakowe do tanich suchych karm to sama chemia. A że psy raczej wolą
              mokrą karmę niż suche bobki, to fakt.

Biedna to ja byłam :-)
              Oszczędzałam na wszystkim, byle piesek miał dobrą karmę.
              Ale cóż, chciałam owczarka niemiackiego to mam (no i drugiego znajdę owczarka
              poniemieckiego :-). York byłby tanszy w utrzymaniu :-)))
              Na początku dosmaczałam (troszkę mięska, serka białego, mleka), ale nauczyłam
              jeść suche.
              Teraz Farys ma 8 lat i mieszam mu z puszką - tak woli, a skoro jemu tak
              przyjemniej to i mnie.
              Przez 3 miesiące był na diecie (ryż, kurczak i marchewka) i ja prawie
              ześwirowałam, co drugi wieczór spędzałam na gotowaniu trzech wielkich garów!!!
              Pozdrawiam
              zielony_listek
              • default Re: karmy suche-firmy 23.08.05, 13:32
                agata7w napisała:

> Zanim znowu nakarmisz psiaka karmą dla kotów, to pomyśl o jego nerkach. Dla
                > mnie również preferencje smakowe psa są ważne, ale bez przesady.

No właśnie - bez przesady. Garstka kocich chrupek dawana od czasu do czasu jako
                deserek albo nagroda na pewno nie ma żadnego wpływu na nerki moich psów, bez
                obawy.
                • agata7w Re: karmy suche-firmy 23.08.05, 22:39
                  Doprawdy nie wiem na co i komu potrzebne są Twoje porady jak często i ile
                  kociej karmy dla psa. Na pewno nikt racjonalnie myślący z Twoich wskazówek i
                  tak nie skorzysta.
    • saszka28 Re: karmy suche-firmy 24.01.20, 21:21
      Moje psy bardzo lubią suche karmy od Bozita, szczególnie upodobały sobie Bozita Dog Grain Free z jagnięciną. Jest to karma bez zawartości zbóż ze świeżo przyrządzoną jagnięciną, która jest jedynym źródłem białka zwierzęcego.
Inne wątki na temat:

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka