• minerallna Re: Imię 01.10.16, 04:24
      Malwina, Adriana, Helena.
      Jeszcze podoba się Honorata.
      Zobacz statystki nadawania imion. Smutne to jak w w klasie są 2 Anie, 3 Kuba/ Jakub, 2 Claudie, 3 Zosie Amelie i Pole do składki z 3 Tymonami. I tak dalej mogę wymieniać.
      To dziś jest modne za wiele lat okaże się wysypem takich samych imion.
      Jan, Zofia, Maria, to raczej po serialach zapanowała taka moda.

      KKalipso: jeśli masz tzw: drugie imię to może tak dać dziecku?
      • anagat1 Re: Imię 12.01.17, 05:10
        Co jest zlego w 2 Annach w klasie?? U mnie w LO bylo nas 8. I uwielbiam swoje imie. Jest proste, miedzynarodowe, ma znaczenie. A od kiedy z PL wyjechalam i obcy nie zdrabniaja mojego imienia do .."pani Aniu", to juz pelnia szczescia☺ Moimi typami byly Zuzanna i Zofia, ale mam dwu chlopcow.
    • magia Re: Imię 01.10.16, 08:03
      Nie wiem czy już ktoś polecił, jeśli nie to odwiedź to forum:
      forum.gazeta.pl/forum/f,12924,Wszystko_o_imionach.html

      Moje imiona dla ewentualnej córki o prawie 10 lat niezmienna trójka:
      Flora lub Florentyna
      Berenika
      Jagienka
    • koza_w_rajtuzach Re: Imię 01.10.16, 08:16
      Bardzo lubię imię mojej córki - Klara. Ona zresztą też je uwielbia wink.
      Poza tym podoba mi się:
      Alina,
      Aniela,
      Rozalia,
      Marianna,
      Helena.

      W klasie mojej córki jest Jana. W sumie to też ładne imię wink.
    • lauren6 Re: Imię 01.10.16, 08:20
      Anna
      Małgorzata
      Olga
      Danuta
      Zofia

      Tak, wiem mało oryginalnie.
      • damartyn Re: Imię 01.10.16, 23:04
        Iwa, Iga, Inez ewentualnie Jowita, Judyta
    • heca7 Re: Imię 01.10.16, 23:19
      Jeszcze przypomniało mi się jedno imię- Gloria smile
      • glowa_do_wycierania Re: Imię 03.10.16, 15:49
        Też mi się podoba, ku mojemu zaskoczeniu córka tak nazwała chomika ale ona ma ciągoty do patetycznych imion. Od małego nazywała dostojnie lalki, była Helena, Krystyna, Balbina, Teresa i nigdy tych imion nie zdrobniała.
    • mum2004 Re: Imię 01.10.16, 23:31
      Dwa już mam wykorzystane (nie zdradzę).
      Obecnie (choć osobiście już raczej nie wykorzystam):
      Kalina
      Nina
      Łucja
      • kkalipso Re: Imię 02.10.16, 00:19
        Łucja widzę bardzo popularna.
    • kozica111 Re: Imię 02.10.16, 12:51
      Klara, proste i ładne.
      • melani5 Re: Imię 02.10.16, 13:33
        Karla i Fedora. A i Pandorasmile
        • konwalka Re: Imię 02.10.16, 13:49
          ijeszcze, jak lubisz twarde, to podrzucam: Rita, greta, arleta
          w mojej rodzinie jest też Dobrochna
          • cersei8 Re: Imię 03.10.16, 12:12
            Cztery piekne juz mam wykorzystane - Natalia, Aleksandra, Blanka i Karolina - corki maja po dwa imiona. Teraz bede potrzebowac jeszcze dwoch, choc mam przeczucie ze tym razem dla chlopca smile.
            Oprocz tego podobaja mi sie
            Klara
            Kiara, Chiara
            Marianna
            Kinga
            Julia
            Barbara

    • woman_in_love Aborcja Faustyna - w ramach buntu 03.10.16, 12:14

    • lucy-luka Re: Imię 03.10.16, 15:19
      proponuję:
      Dominika
      Emma
      Matylda
      Eleonora zdrabniana do Eli smile
      • kkalipso Re: Imię 03.10.16, 16:14
        Świetne zdrobnienie Eli...
        • annakate Re: Imię 03.10.16, 22:02
          A Ludwika była? Ludka, Wika, Ludwisia, Wisia. I na pewno nie będzie miała imienniczki w klasie.
    • na_pustyni Re: Imię 03.10.16, 22:12
      Zajrzalam do rankingu i ze zdziwieniem stwierdzam, ze moje niemodne imie poszybowalo hen wysoko i jest bardziej popularne niz imie mojej corki. Corke nazwalabym Marta. Imienia Adriana nie lubie, moj kolega mial psa o imieniu Ada i takie mam proste skojarzenie. W ogole z niektorymi zdrobnieniami jest slabo. Amelia zdrobniona do Meli, bleee
    • ewa_mama_jasia Re: Imię 04.10.16, 12:35
      Izabella, Zuzanna.
    • ola4-0 Re: Imię 04.10.16, 12:41
      miały być:
      Liliana
      Michalina
      Antonina

      zostały:
      Aleksandra i Alicja wink
    • czykczykczyk Re: Imię 11.01.17, 14:32
      Mam prawie 2-letnią córeczkę Agatkę. Wybierając jej imię kierowaliśmy się tym, żeby nie było zbyt popularne ale też niezbyt wyszukane i wymyślne, takie normalne imię które każdy gdzieś kiedyś słyszał... Po prostu lubimy klasykę. A imię jak to imię, jednym się podoba, drugim nie... Wszystkim się nie dogodzi smile Ważne że rodzicom i dziecku się podoba. Gdyby nasza Agata miała kiedyś mieć siostrę to pewnie byłaby Łucja lub Alicja, ale to drugie pewnie byśmy odrzucili bo ostatnio jest szał na to imię, a wolę żeby moje dziecko się odwróciło jak je zawołam a nie pół przedszkola tongue_out Sama jestem Anna więc wiem co mówię big_grin A gdyby miała mieć braciszka to pewnie Albert lub Adam, choć to drugie jest coraz popularniejsze....
      • rosapulchra-0 Re: Imię 11.01.17, 14:43
        Wszystkie moje dzieci mają na drugie Agata. To najpiękniejsze imię na świecie IMHO smile
    • fornitta69 Re: Imię 11.01.17, 17:05
      Ewa, Malgosia,Magdalena,Maria,Sara smile
      • merilia80 Re: Imię 11.01.17, 18:22
        Nie czytałam tu propizycji wszystkuch emam. Jestem nauczycielja i z tego co zaobserwowałam dziewczynki ktore nosza imiona Zosia Hania Basia Helena czy inne " starodawne" nie sa zachwycone swoim imieniem ktore nosza. Przed wakacjami z kilkoma klasami robiłam luźne lekcje. Klasy 4-6 SP na temat marzeń, przyszłego zawodu i imienia jakie chcieliby nosic. Teraz nie pamietam wszystkich dokladnie ale dziewczynki chcialy miec na imie najczesciej Klaudia, Maja . Potem Luiza Blanka Karina Nadia Martyna.
    • stephanie.plum Re: Imię 11.01.17, 18:28
      Elżbieta. Natalia.
    • issa-a Re: Imię 11.01.17, 18:33
      ja zawsze kierowałam się imionami ludzi, których znałam.
      Jesli człowiek fajny = jego imie godne uwzględnienia.
      Jesli go nie lubilam to imię absolutnie nie do rozpatrzenia.
      I tym sposobem dziewczynce dałabym na imie np. Ewa bo wszystkie, ktore znałam były bardzo ładnymi dziewczynami.
      Albo Anka, bo wszystkie były lekko zwiariowane, takie dziewczyny - chłopczyce.
      Odpada Irena.
      Iwony miały często pod górkę w sprawach sercowych.
    • premeda Re: Imię 11.01.17, 18:35
      Natasza, Tatiana i Dominika 😀
    • vivyan Re: Imię 11.01.17, 18:40
      Eleonora. Po mojej babci. No ale nie mam córki i mieć nie będę, więc posprzątane :0
      • compakt Re: Imię 11.01.17, 19:32
        Karina Olga Kinga Martyna
    • nathasha Re: Imię 11.01.17, 20:59
      Konstancja
    • yaguarete Re: Imię 11.01.17, 21:09
      Imie juz na pewno dawno wybrane smile

      Moje ulubione:
      Natalia
      Natasza
      Nina
      Nadia
      Tamara
      Tatiana
      Helena

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Wybierz imię dla dziecka

Sprawdź co znaczą nasze imiona, skąd pochodzą, kto sławny je nosił lub nosi.