minerallna Re: Imię 01.10.16, 04:24 Malwina, Adriana, Helena. Jeszcze podoba się Honorata. Zobacz statystki nadawania imion. Smutne to jak w w klasie są 2 Anie, 3 Kuba/ Jakub, 2 Claudie, 3 Zosie Amelie i Pole do składki z 3 Tymonami. I tak dalej mogę wymieniać. To dziś jest modne za wiele lat okaże się wysypem takich samych imion. Jan, Zofia, Maria, to raczej po serialach zapanowała taka moda. KKalipso: jeśli masz tzw: drugie imię to może tak dać dziecku? Odpowiedz Link Zgłoś
anagat1 Re: Imię 12.01.17, 05:10 Co jest zlego w 2 Annach w klasie?? U mnie w LO bylo nas 8. I uwielbiam swoje imie. Jest proste, miedzynarodowe, ma znaczenie. A od kiedy z PL wyjechalam i obcy nie zdrabniaja mojego imienia do .."pani Aniu", to juz pelnia szczescia☺ Moimi typami byly Zuzanna i Zofia, ale mam dwu chlopcow. Odpowiedz Link Zgłoś
magia Re: Imię 01.10.16, 08:03 Nie wiem czy już ktoś polecił, jeśli nie to odwiedź to forum: forum.gazeta.pl/forum/f,12924,Wszystko_o_imionach.html Moje imiona dla ewentualnej córki o prawie 10 lat niezmienna trójka: Flora lub Florentyna Berenika Jagienka Odpowiedz Link Zgłoś
koza_w_rajtuzach Re: Imię 01.10.16, 08:16 Bardzo lubię imię mojej córki - Klara. Ona zresztą też je uwielbia . Poza tym podoba mi się: Alina, Aniela, Rozalia, Marianna, Helena. W klasie mojej córki jest Jana. W sumie to też ładne imię . Odpowiedz Link Zgłoś
lauren6 Re: Imię 01.10.16, 08:20 Anna Małgorzata Olga Danuta Zofia Tak, wiem mało oryginalnie. Odpowiedz Link Zgłoś
glowa_do_wycierania Re: Imię 03.10.16, 15:49 Też mi się podoba, ku mojemu zaskoczeniu córka tak nazwała chomika ale ona ma ciągoty do patetycznych imion. Od małego nazywała dostojnie lalki, była Helena, Krystyna, Balbina, Teresa i nigdy tych imion nie zdrobniała. Odpowiedz Link Zgłoś
mum2004 Re: Imię 01.10.16, 23:31 Dwa już mam wykorzystane (nie zdradzę). Obecnie (choć osobiście już raczej nie wykorzystam): Kalina Nina Łucja Odpowiedz Link Zgłoś
konwalka Re: Imię 02.10.16, 13:49 ijeszcze, jak lubisz twarde, to podrzucam: Rita, greta, arleta w mojej rodzinie jest też Dobrochna Odpowiedz Link Zgłoś
cersei8 Re: Imię 03.10.16, 12:12 Cztery piekne juz mam wykorzystane - Natalia, Aleksandra, Blanka i Karolina - corki maja po dwa imiona. Teraz bede potrzebowac jeszcze dwoch, choc mam przeczucie ze tym razem dla chlopca . Oprocz tego podobaja mi sie Klara Kiara, Chiara Marianna Kinga Julia Barbara Odpowiedz Link Zgłoś
lucy-luka Re: Imię 03.10.16, 15:19 proponuję: Dominika Emma Matylda Eleonora zdrabniana do Eli Odpowiedz Link Zgłoś
annakate Re: Imię 03.10.16, 22:02 A Ludwika była? Ludka, Wika, Ludwisia, Wisia. I na pewno nie będzie miała imienniczki w klasie. Odpowiedz Link Zgłoś
na_pustyni Re: Imię 03.10.16, 22:12 Zajrzalam do rankingu i ze zdziwieniem stwierdzam, ze moje niemodne imie poszybowalo hen wysoko i jest bardziej popularne niz imie mojej corki. Corke nazwalabym Marta. Imienia Adriana nie lubie, moj kolega mial psa o imieniu Ada i takie mam proste skojarzenie. W ogole z niektorymi zdrobnieniami jest slabo. Amelia zdrobniona do Meli, bleee Odpowiedz Link Zgłoś
ola4-0 Re: Imię 04.10.16, 12:41 miały być: Liliana Michalina Antonina zostały: Aleksandra i Alicja Odpowiedz Link Zgłoś
czykczykczyk Re: Imię 11.01.17, 14:32 Mam prawie 2-letnią córeczkę Agatkę. Wybierając jej imię kierowaliśmy się tym, żeby nie było zbyt popularne ale też niezbyt wyszukane i wymyślne, takie normalne imię które każdy gdzieś kiedyś słyszał... Po prostu lubimy klasykę. A imię jak to imię, jednym się podoba, drugim nie... Wszystkim się nie dogodzi Ważne że rodzicom i dziecku się podoba. Gdyby nasza Agata miała kiedyś mieć siostrę to pewnie byłaby Łucja lub Alicja, ale to drugie pewnie byśmy odrzucili bo ostatnio jest szał na to imię, a wolę żeby moje dziecko się odwróciło jak je zawołam a nie pół przedszkola Sama jestem Anna więc wiem co mówię A gdyby miała mieć braciszka to pewnie Albert lub Adam, choć to drugie jest coraz popularniejsze.... Odpowiedz Link Zgłoś
rosapulchra-0 Re: Imię 11.01.17, 14:43 Wszystkie moje dzieci mają na drugie Agata. To najpiękniejsze imię na świecie IMHO Odpowiedz Link Zgłoś
merilia80 Re: Imię 11.01.17, 18:22 Nie czytałam tu propizycji wszystkuch emam. Jestem nauczycielja i z tego co zaobserwowałam dziewczynki ktore nosza imiona Zosia Hania Basia Helena czy inne " starodawne" nie sa zachwycone swoim imieniem ktore nosza. Przed wakacjami z kilkoma klasami robiłam luźne lekcje. Klasy 4-6 SP na temat marzeń, przyszłego zawodu i imienia jakie chcieliby nosic. Teraz nie pamietam wszystkich dokladnie ale dziewczynki chcialy miec na imie najczesciej Klaudia, Maja . Potem Luiza Blanka Karina Nadia Martyna. Odpowiedz Link Zgłoś
issa-a Re: Imię 11.01.17, 18:33 ja zawsze kierowałam się imionami ludzi, których znałam. Jesli człowiek fajny = jego imie godne uwzględnienia. Jesli go nie lubilam to imię absolutnie nie do rozpatrzenia. I tym sposobem dziewczynce dałabym na imie np. Ewa bo wszystkie, ktore znałam były bardzo ładnymi dziewczynami. Albo Anka, bo wszystkie były lekko zwiariowane, takie dziewczyny - chłopczyce. Odpada Irena. Iwony miały często pod górkę w sprawach sercowych. Odpowiedz Link Zgłoś
vivyan Re: Imię 11.01.17, 18:40 Eleonora. Po mojej babci. No ale nie mam córki i mieć nie będę, więc posprzątane :0 Odpowiedz Link Zgłoś
yaguarete Re: Imię 11.01.17, 21:09 Imie juz na pewno dawno wybrane Moje ulubione: Natalia Natasza Nina Nadia Tamara Tatiana Helena Odpowiedz Link Zgłoś