Dodaj do ulubionych

Imię dla brata Adelki

29.08.20, 08:33
Cześć,

Od dawna podczytuję forum, imię dla córki też wybierałam wertując wątki tutaj smile
Gdy jeszcze nie wiedzieliśmy, że będzie córka postanowiliśmy, że jeśli będzie syn będzie miał na imię Teodor. Urodziła się córka Adelka, a teraz po 6 latach czekamy na syna.
Dla męża oczywiste jest to, że nazwiemy go Teoś, ja jednak zaczęłam zastanawiać się nad innymi imionami. Teodor nadal mi się podoba, ale znajomi nazwali tak 2 lata temu syna, nie widujemy się co prawda bardzo często, ale mieszkamy dosyć blisko siebie.
Oprócz Teodora podobają mi się Lucjan, Leopold i Ludwik. Mąż upiera się na Teodora i w sumie już sama nie wiem czy jest o co kruszyć kopie.
Co ciekawe wczoraj weszłam na wątek rankingu imion 2019 i patrzę :u dziewczyn pierwsze miejsce: Adela u chłopaków: Teodor i Feliks (który też mi się bardzo podoba, ale tak nazwała syna moja przyjaciółka). Tak naprawdę jedynym argumentem przeciwko Teodorowi jest to, że jest w pierwszej setce nadań w 2019 r i trochę obawiam się jego rosnącej popularności i to że drugi mały Teoś mieszka niedaleko smile

A może macie jeszcze jakiś pomysł?
Obserwuj wątek
    • chayah Re: Imię dla brata Adelki 29.08.20, 09:38
      Przede wszystkim: gratuluję kolejnego dziecka! Na kiedy termin? smile

Co do imion… Teodor wprawdzie mi się podoba, ale nie nadałabym z powodu pewnego skojarzenia. Poza tym, skoro macie w otoczeniu chłopca o tym imieniu, to może jednak rozważyłabym jakieś inne imię, zwłaszcza, że mieszka bardzo blisko was. Na razie kontakty między wami i znajomymi są rzadkie, ale po jakimś czasie mogą stać się częstsze, więc nie ryzykowałabym powtarzania imienia. Chociaż… skoro mąż tak się uparł na Teodora, to może w twoim brzuchu siedzi mały Teoś? Sama już nie wiem… smile
      A podsuwałaś mężowi swoje propozycje? Spróbuj, może jednak przestanie się tak upierać i coś mu się spodoba?... smile

Mnie spośród twoich propozycji najbardziej podoba się Leopold, uwielbiam to imię smile Na forum zetknęłam się bodajże z dwiema mamami małych Leopoldów. Ludwik i Lucjan też super smile
    • mamaitwinsy Re: Imię dla brata Adelki 29.08.20, 09:49
      Dla mnie Teodor jest świetny wink, ale nie zależy mi na popularyzacji, więc nie będę specjalnie namawiać skoro nie jesteś przekonana.
      Ludwik i Leopold tez bardzo mi się podobają. Mam w otoczeniu dużo Leosiów (w różnych formach), więc z tych dwóch wybrałabym jednak Ludwika.
      Inne propozycje: Tadeusz, Gustaw, Fryderyk, Kazimierz, Anatol. Konstanty, Julian, Tytus.
    • mistlemi Re: Imię dla brata Adelki 29.08.20, 10:59
      Dziękuję za gratulacje smile)
      Termin dopiero na początku marca, ale płeć już znamy.
      Ech no już właśnie sama nie wiem, tamci znajomi wiedzieli że jeśli kiedykolwiek będziemy mieli syna, to tak go nazwiemy, no tylko wtedy to była jeszcze teoria.
      Leopold przez chwilę był na czele mojej listy, potem niestety koleżanka przypomniała mi pewną osobę o tym imieniu i chwilowo nie potrafię się pozbyć bardzo złych skojarzeń.
      Męża pewnie i by mi się udało urobić, jakbym się bardzo uparła.
      Sama nie wiem czy nie szukam dziury w całym :]
      • mamaitwinsy Re: Imię dla brata Adelki 29.08.20, 11:02
        Ja się nie dziwie, że masz wątpliwość. Gdyby u moich znajomych pojawiło się imię, które planowałam to raczej bym nie nadała...chyba że byłoby to imię takie wymarzone, ukochane i żadne inne nie podobałoby mi się na równi.
    • ilia.1 Re: Imię dla brata Adelki 29.08.20, 13:21
      Wszystkie rozważane imiona bardzo mi się podobają. Wybrałabym z podanych imion Lucjana.

Kilka propozycji imion: Albert, Bernard, Bruno(n), Cyprian, Edgar, Edmund, Edward, Edwin, Ernest, Fabian, Henryk, Hubert, Hugo, Ignacy, Iwo, Jeremi, Juliusz, Klemens, Konrad, Kornel, Ksawery, Maksym(ilian), Mikołaj, Miłosz, Nikodem, Oktawian, Tobiasz, Wiktor, Zachary.
    • paula.anna Re: Imię dla brata Adelki 29.08.20, 19:39
      Teodora bardzo lubię.
      Czy ma szansę na znaczącą popularność?
      Któż to wie...
      Dla mnie jest na razie wystarczająco rzadko nadawany.

Tylko ci znajomi 😕.
      Rozumiem dylemat, dla mnie ten fakt także miałby znaczenie.
      Wyobrażam sobie, że byłabym rozdarta między miłością do TEGO imienia a rozczarowaniem, że ktoś znajomy je nadał przede mną i tym samym zniszczył jego wyjątkowość.

Leopold także bardzo mi się podoba. Lubię zdrobnienie Poldek 🙂.

Lucjana i Ludwika doceniłabym u kogoś.

Proponuję Rocha, Tytusa, Stefana.
      • mistlemi Re: Imię dla brata Adelki 29.08.20, 22:10
        Wszystkie trzy propozycje fajne, Rocha docenilabym u kogoś, Tytus to imię mojego wuja, który na dodatek był dosyć "kontrowersyjny" delikatnie mówiąc. Stefan był przeze mnie rozważany, może nawet wróci na krótką listę smile
    • inga.a.m.r Re: Imię dla brata Adelki 29.08.20, 20:42
      Gratulacje!
      Teodor jest moim ukochanym imieniem, gdybym miała syna to z całą pewnością byłby Teosiem. Od pierwszej ciąży z męskich imion „trzymają się” nas dwa imiona - Teodor i Henryk. Tego drugiego bym już nie nadała, bo robi się popularny, szczególnie u celebrytów. Teodora bym śmialo nadała, to moje ulubione imię męskie.
      Rozumiem Twoje wahania, zapewne tez miałabym dylemat jeśli mały Teoś pojawiłby się wśród znajomych, ale chyba nie potrafiłabym z niego zrezygnować.
      Myśle, ze wybrałabym rezerwowo dwa/trzy imiona i po narodzinach zdecydowała. Ludwik i Leopold również bardzo mi się podobają! Lucjana doceniłabym u kogoś.
      Popieram zaproponowanego Rocha, Stefana i Tytusa.
      Od siebie zaproponuje Feliksa i Felicjana.
      Powodzenia!

P.S. Tez mam Adelkę, ale troszkę starszą wink
      • mistlemi Re: Imię dla brata Adelki 29.08.20, 22:16
        Ale fajnie smile)
        Feliksa ma moja najlepsza przyjaciółka i to już naprawdę odpada, mieszkamy daleko od siebie ale mamy bardzo częsty kontakt (dużo częstszy niż z tymi znajomymi, którzy mieszkają niedalekobig_grin) Henryk też ładnie,. Tylko ta rosnąca popularność..
        Na razie skłaniam się ku temu żeby się nie przejmować. Różnica między chłopakami to 3 lata, nigdy nie trafia do tej samej klasy. Widujemy się zwykle w większej grupie znajomych raz na jakiś czas.
    • gaudencja Re: Imię dla brata Adelki 29.08.20, 23:28
      Hej!
      Wydaje mi się, że też już wcześniej u nas pisałaś smile

Miejsce zamieszkania jest akurat zmienne... Tylko Ty wiesz, czy jesteś w stanie zignorować tego Teodora w otoczeniu, czy też nie.

Można także zamienić to imię na podobne, np. na Tybalda, Teobalda czy Teofila. Podobają mi się Twoje pozostałe typy, zwłaszcza Ludwik. Teodor raczej będzie się popularyzował, ale trudno określić, jak szybko i do jakiego stopnia.
      • mistlemi Re: Imię dla brata Adelki 01.09.20, 08:39
        smile tak kiedyś pisałam. To prawda, pewnie będziemy kiedyś musieli się przeprowadzić. Teraz sobie myślę, co pewnie jest bardzo głupie, że chyba najbardziej przeszkadza mi to, że chciałam być "taka oryginalna" z tym imieniem, a tu ktoś wpadł no to samo big_grin i to, ktoś kogo znam od wielu lat.
        Pewnie przesadzam wink
        • ajszak Re: Imię dla brata Adelki 01.09.20, 09:00
          Moj najstarszy ma na imię Szymon - gdy wybieralam to imię 11lat temu byl jedyny w rodzinie i znajomych, w przedszkolu na 80dzieci jedyny, w szkole na ponad 250dzieci bylo dwoch szymonow... przeprowadziliśmy się dwa lata temu... i tu Szymon jest popularny... choc sa to dzieci mlodsze, to nawet znajomi 8miesięcy temu synowi tez dali na imię Szymon... Wiec ta oryginalność i unikalność imienia wraz z przeprowadzką zmienila się o 180stopni...
          Co do imienia które marzy sie od zawsze... u.mnie takim imieniem byla Emilia dla córki- niestety ubiegla mnie rodzona siostra (wiedziala ze od zawsze chcialam corce dac Emilia)... teraz mam rodzic corke i z bolem serca imię odpuscilam... wybiore cos innego... moja mama dala mi na imię tak samo jak ma moja kuzynka (jej brat dwa lata wcześniej "podkradl" ulubione imie mamy...) i cale życie bylam ta drugą Aśka - nie chce aby moja córka byla ta drugą 😉
          U Ciebie sytuacja jest troszkę inna- to tylko znajomi 😉 wiec nie wiesz nawet czy za 10 lat nadal bedziecie utrzymywac z nimi kontakt. Jesli czujesz ze to to imię to mimo wszystko zostaw. Ewentualnie przygotuj dwa imiona ktore ci sie podobaja i jak urodzisz to sama zdecydujesz a Teodor mozesz dac na drugie imię.
    • allegra1989 Re: Imię dla brata Adelki 30.08.20, 09:38
      Wybrałabym Teodora, Leopolda lub Feliksa. Odrzuciłabym Ludwika i Lucjana.
      Inne propozycje —Jędrzej, Seweryn, Aleksy, Władysław, Fryderyk, Maurycy, Marceli, Jeremiasz, Bogdan,Emilian, Florian, Leonard, Felicjan, Juliusz, Tobiasz, Kornel, Witold, Tadeusz, Józef, Henryk, Zygmunt, Wincenty.
    • dalenia Re: Imię dla brata Adelki 30.08.20, 11:59
      Nie rezygnowałabym z Teodora. Bardzo lubię to imię, mam je na swojej liście i popularności bym się jeszcze nie obawiała. Rozumiem argument, że jest u znajomych - też nie chciałabym powtarzać. Ale jak sama zauważyłaś, będzie między nimi optymalną różnica wieku, no i faktycznie miejsce zamieszkania może się zmienić. Inna sprawa - skoro teraz, będąc w ciąży, jakoś straciłaś serce do tego pomysłu, to może to nie jest po prostu Teoś? Tak czasem bywa, chociażby nasza Gaundencja może być przykładem wink

Bardzo podoba mi się też Ludwik (to jeden z faworytów mojego męża), Leopold i Lucjan. Widziałam, że sporo propozycji już padło. Ja od siebie dorzucę Maurycego i Gustawa.

PS: Adelka też bardzo mi się podoba smile
    • sulika Re: Imię dla brata Adelki 30.08.20, 17:41
      Nie rezygnowałabym z Teodora, jeśli jest to Wasze wymarzone imię. Też nie chciałabym powtarzać imion dzieci znajomych, ale napisałaś, że nie jesteście w bardzo bliskich stosunkach, więc nie powinno to przeszkadzać.
      Ludwika lubię, Leopolda doceniłabym u kogoś. Lucjan mi się nie podoba, ale też bym doceniławink
      Może zamiast Teodora Teofil?
      Otrzymaliście dużo fajnych propozycji, dorzucę Gwidona i Olgierda smile
    • humbelina Re: Imię dla brata Adelki 01.09.20, 21:58
      Z tym szukaniem oryginalnego, niepowtarzalnego imienia jest tak, że zawsze jakaś sąsiadka może wybrać dokładnie takie samo imię jak Ty dla swojego syna i co wtedy? Niestety są ludzie którym to kompletnie nie przeszkadza, dlatego ja nie rezygnowalabym z ukochanego imienia.

Teos jest świetny smile

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Wybierz imię dla dziecka

Sprawdź co znaczą nasze imiona, skąd pochodzą, kto sławny je nosił lub nosi.