01.04.05, 20:48
Co sądzicie o tym imieniu? Mi się podoba smile Najładniej brzmi w pełnej formie.
Jakie drugie imię dla Stefanii Waszym zdaniem dobrze pasuje? Pytam z
ciekawości smile
Obserwuj wątek
    • andaba Re: Stefania 01.04.05, 20:50
      Mnie się podoba...
    • gaudencja Re: Stefania 01.04.05, 22:17
      Stefania - bardzo mi się podoba i mam dobre skojarzenia. A stary wątek o nim
      jest tu:
      forum.gazeta.pl/forum/72,2.html?f=12924&w=16218955&v=2&s=0

      A drugie imię, hmmm, twardy orzech do zgryzienia; może Stefania Diana? Stefania
      Emanuela? Stefania Eudoksja? Stefania Gaudencja? wink Stefania Helena? Stefania
      Ifigenia? Stefania Innocenta? Stefania Jakubina? Stefania Ksenia? Stefania
      Leontyna? Stefania Ludwika? Może tu się zatrzymam...
    • tawananna Re: Stefania 02.04.05, 12:31
      A mnie niestety nie podoba się zupełnie, jakieś takie mało kobiece mi się
      wydaje. I zdecydowanie kojarzy mi się ze starszą panią.

      Co zabawne, forma "zagraniczna" Stephanie - choć też mnie nie zachwyca -
      przekonuje mnie jakoś bardziej.
    • bonnie75 Re: Stefania 02.04.05, 16:52
      Cudowne imie smileA drugie moze Stefania Klara, Stefania Ida, w kazdym razie
      jakies krotkie mi pasuje smile
      • biedrona1 Re: Stefania 02.04.05, 18:42
        Nie podoba mi się to prawda stare i mało nadawane ostetnio ale brzmienie mnie
        nei zachwyca a już zupełnie nie podoba mi się forma skrócona Stefcia.
        • aka10 Re: Stefania 03.04.05, 14:42
          Marie Stefanie mam w rodzinie;dzieckiem juz dawno nie jestwinkPozdrawiam.
        • gaudencja Re: Stefania 11.09.05, 11:20
          A mi się Stefcia bardzo podoba. Ale dopiero od określonego wieku; na pewno nie
          dla nastolatki.
          • bodomlake Re: Stefania 13.10.05, 02:08
            gaudencja napisała:

            > A mi się Stefcia bardzo podoba. Ale dopiero od określonego wieku; na pewno
            nie
            > dla nastolatki.

            Dlaczego? Ja w podstawówce miałam dobrą koleżankę Stefę i to imię bardzo do
            niej pasowało wink A starszą panią to ja nie jestem.Nawet dowodu nie mam.
    • basia027 Re: Stefania 04.04.05, 01:05
      nie podoba mi się to imię!
    • madziarek_edziecko Re: Stefania 04.04.05, 09:44
      Nie podoba mi się to imię, a zwłaszcza skrót - Stefa, Stefka .. brrr.. Przykro
      mi, nie moj gust sad
      • abiela Re: Stefania 04.04.05, 11:29
        Jak juz na poprzednim watku pisalam, podoba mi sie. Zdrobnieni Stefa faktycznie
        nie jest zbyt urodziwe. Z imieniem z reszta jestem bardzo osluchana, bo bylo
        niesamowicie popularne w DE jakies 20-30 lat temu.

        Ania
        • sparkling Re: Stefania 05.04.05, 11:37
          Tak ma na imię moja Babcia i nigdy nie syszałam, żeby ktoś mówił Stefa czy
          Stefka. Wszyscy mówią Stenia
    • aniadm Re: Stefania 04.04.05, 12:29
      Mnie się niestety kojarzy z tanią rozrywką - w pierwszym rzędzie z "Trędowatą",
      brr, a w drugim z serialem "Powrót do Edenu", który pamiętam z dzieciństwa. Nie
      osiągnął chyba sukcesu Izaury, ale daleko mu nie było.

      Niestety, te skojarzenia mnie osobiście do Stefanii zniechęcają.

      Aha, jest jeszcze poemat Boya, kończący się pamiętnymi i słusznymi słowami:
      Bo w tym cały jest ambaras,
      Żeby dwoje chciało na raz.
      smile
      • bonnie75 Re: Stefania 04.04.05, 14:57
        Nie rozumiem co ma "Tredowata" do taniej rozrywki, a tym bardziej jak sie ma
        imie Stefania do taniej rozrywki. Tania rozrywka to dla mnie przede wszystkim
        disco polo, a nie przypominam sobie, aby ktoras z primadonn, ktore paraja sie
        tego rodzaju muzyka mialy takie pseudo. No coz.... co osoba to inny gust i inne
        skojarzenia ...
        • aniadm Re: Stefania 04.04.05, 15:18
          "Trędowata" była przez długie lata uzywana jako symbol taniej
          rozrywki, "powieści dla kucharek" i absolutnego braku gustu literackiego.
          Długo, długo zanim ktokolwiek usłyszał o disco-polo i harlequinach.
    • martka_k Re: Stefania 05.04.05, 11:52
      Mnie sie podoba. Znalam jedna Joanne, ktora wolala byc Stefania smile
      A o drugim imieniu musialabym pomyslec...
      • anmanika Re: Stefania 07.04.05, 10:38
        Moja najukochańsza prababcia miała tak na imię i nie za bardzo je lubiła. Z
        początku chciałam by córa nosiła Jej imię ale zrezygnowałam bo nie podobał mi
        się skrót Stefcia. W końcu córa dostała imię po prapraprababci.
        • cysia.b Re: Stefania 07.04.05, 10:54
          Nie przepadam, ale ma swój przedwojenny wdzięk
    • danwar2 Re: Stefania 09.04.05, 01:34
      To imię nosi moja Babcia (ur. 1920). Zdrobnienia: Stefcia, Stefa.
      Natomiast nigdy nie spotkałem tego imienia u kogoś młodszego. Ale dlaczego nie?
      smile
    • nata76 Re: Stefania 14.04.05, 15:24
      Witajcie, Gaudencja podala link do mojego wątku o Stefanii.
      Zobaczcie, z naszej dyskusji wynika,że ,niestety, w Polsce imię to bardzo,
      bardzo związane jest z raczej negatywnymi skojarzeniami.
      Za granicą imie uważane jest za bardzo koiece, raczej wyszukane...
      We Włoszech zdrabnia sie je(ale zazwyczaj sięnie zdrabniasmile: Stefania-...Stefi.

      Bardzo ładnie brzmi wg mnie:stefania Ksenia, Stefania Maria,
      We Wloszech spotkałam: Stefania Grazia, Stefania Elena.

      bardzo urokliwe też męskie imiesmirktefano (akcent na e)
      pozdrawiam,nata
    • linna-altair Re: Stefania 11.09.05, 15:52
      Troszę starodawne,ale w pełniej formie brzmi nieźle!
    • althea35 Re: Stefania 11.09.05, 21:10
      Bardzo ladne imie. Moja mama ma tam na drugie imie, a pierwsze ma Anna, wiec
      moze u ciebie odwrotnie. Stefcia Anna
      • quadri Re: Stefania 17.09.05, 14:34
        Moja siostra ma na imię Stefania. Mówimy do niej "Stefka" lub "Stefcia".
        Kiedy była zupełnie malutka wołaliśmy "Funia", od "Stefunia". Zdarza się, że zwracamy się też do niej
        per "Stefo", niestety... Pamiętam, że jak się urodziła, potwornie protestowałam przeciwko "Stefanii"
        właśnie z tego powodu- byłam przekonana, że prędzej czy później zaczniemy nazywać ją "Stefą".
        Mimo tego, dzisiaj uważam, że to b. piękne imię. Oryginalne, a jednocześnie bez pretensji...
        A- Stefa ma 13lat i jest zadowolona z swojego imienia.
        pozdr
    • ajlii Re: Stefania 11.10.05, 16:38
      dziś spotkałam nastolatkę o tym imieniu... wśród Aleksandr, Mart i Katarzyn - miła odmiana wink
      • nata76 Re: Stefania 11.10.05, 18:40
        Jak zwykle się dopisuję, fajna tak Stefania!!!!!!1nata
        • bodomlake Re: Stefania 13.10.05, 02:05
          Kiedyś strasznie mi sie podobało, teraz już troche mniej, ale dalej uważam że
          jest super :]

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Wybierz imię dla dziecka

Sprawdź co znaczą nasze imiona, skąd pochodzą, kto sławny je nosił lub nosi.