forencja 01.04.05, 20:48 Co sądzicie o tym imieniu? Mi się podoba Najładniej brzmi w pełnej formie. Jakie drugie imię dla Stefanii Waszym zdaniem dobrze pasuje? Pytam z ciekawości Odpowiedz Link Zgłoś Obserwuj wątek Podgląd Opublikuj
gaudencja Re: Stefania 01.04.05, 22:17 Stefania - bardzo mi się podoba i mam dobre skojarzenia. A stary wątek o nim jest tu: forum.gazeta.pl/forum/72,2.html?f=12924&w=16218955&v=2&s=0 A drugie imię, hmmm, twardy orzech do zgryzienia; może Stefania Diana? Stefania Emanuela? Stefania Eudoksja? Stefania Gaudencja? Stefania Helena? Stefania Ifigenia? Stefania Innocenta? Stefania Jakubina? Stefania Ksenia? Stefania Leontyna? Stefania Ludwika? Może tu się zatrzymam... Odpowiedz Link Zgłoś
tawananna Re: Stefania 02.04.05, 12:31 A mnie niestety nie podoba się zupełnie, jakieś takie mało kobiece mi się wydaje. I zdecydowanie kojarzy mi się ze starszą panią. Co zabawne, forma "zagraniczna" Stephanie - choć też mnie nie zachwyca - przekonuje mnie jakoś bardziej. Odpowiedz Link Zgłoś
bonnie75 Re: Stefania 02.04.05, 16:52 Cudowne imie A drugie moze Stefania Klara, Stefania Ida, w kazdym razie jakies krotkie mi pasuje Odpowiedz Link Zgłoś
biedrona1 Re: Stefania 02.04.05, 18:42 Nie podoba mi się to prawda stare i mało nadawane ostetnio ale brzmienie mnie nei zachwyca a już zupełnie nie podoba mi się forma skrócona Stefcia. Odpowiedz Link Zgłoś
aka10 Re: Stefania 03.04.05, 14:42 Marie Stefanie mam w rodzinie;dzieckiem juz dawno nie jestPozdrawiam. Odpowiedz Link Zgłoś
gaudencja Re: Stefania 11.09.05, 11:20 A mi się Stefcia bardzo podoba. Ale dopiero od określonego wieku; na pewno nie dla nastolatki. Odpowiedz Link Zgłoś
bodomlake Re: Stefania 13.10.05, 02:08 gaudencja napisała: > A mi się Stefcia bardzo podoba. Ale dopiero od określonego wieku; na pewno nie > dla nastolatki. Dlaczego? Ja w podstawówce miałam dobrą koleżankę Stefę i to imię bardzo do niej pasowało A starszą panią to ja nie jestem.Nawet dowodu nie mam. Odpowiedz Link Zgłoś
madziarek_edziecko Re: Stefania 04.04.05, 09:44 Nie podoba mi się to imię, a zwłaszcza skrót - Stefa, Stefka .. brrr.. Przykro mi, nie moj gust Odpowiedz Link Zgłoś
abiela Re: Stefania 04.04.05, 11:29 Jak juz na poprzednim watku pisalam, podoba mi sie. Zdrobnieni Stefa faktycznie nie jest zbyt urodziwe. Z imieniem z reszta jestem bardzo osluchana, bo bylo niesamowicie popularne w DE jakies 20-30 lat temu. Ania Odpowiedz Link Zgłoś
sparkling Re: Stefania 05.04.05, 11:37 Tak ma na imię moja Babcia i nigdy nie syszałam, żeby ktoś mówił Stefa czy Stefka. Wszyscy mówią Stenia Odpowiedz Link Zgłoś
aniadm Re: Stefania 04.04.05, 12:29 Mnie się niestety kojarzy z tanią rozrywką - w pierwszym rzędzie z "Trędowatą", brr, a w drugim z serialem "Powrót do Edenu", który pamiętam z dzieciństwa. Nie osiągnął chyba sukcesu Izaury, ale daleko mu nie było. Niestety, te skojarzenia mnie osobiście do Stefanii zniechęcają. Aha, jest jeszcze poemat Boya, kończący się pamiętnymi i słusznymi słowami: Bo w tym cały jest ambaras, Żeby dwoje chciało na raz. Odpowiedz Link Zgłoś
bonnie75 Re: Stefania 04.04.05, 14:57 Nie rozumiem co ma "Tredowata" do taniej rozrywki, a tym bardziej jak sie ma imie Stefania do taniej rozrywki. Tania rozrywka to dla mnie przede wszystkim disco polo, a nie przypominam sobie, aby ktoras z primadonn, ktore paraja sie tego rodzaju muzyka mialy takie pseudo. No coz.... co osoba to inny gust i inne skojarzenia ... Odpowiedz Link Zgłoś
aniadm Re: Stefania 04.04.05, 15:18 "Trędowata" była przez długie lata uzywana jako symbol taniej rozrywki, "powieści dla kucharek" i absolutnego braku gustu literackiego. Długo, długo zanim ktokolwiek usłyszał o disco-polo i harlequinach. Odpowiedz Link Zgłoś
martka_k Re: Stefania 05.04.05, 11:52 Mnie sie podoba. Znalam jedna Joanne, ktora wolala byc Stefania A o drugim imieniu musialabym pomyslec... Odpowiedz Link Zgłoś
anmanika Re: Stefania 07.04.05, 10:38 Moja najukochańsza prababcia miała tak na imię i nie za bardzo je lubiła. Z początku chciałam by córa nosiła Jej imię ale zrezygnowałam bo nie podobał mi się skrót Stefcia. W końcu córa dostała imię po prapraprababci. Odpowiedz Link Zgłoś
cysia.b Re: Stefania 07.04.05, 10:54 Nie przepadam, ale ma swój przedwojenny wdzięk Odpowiedz Link Zgłoś
danwar2 Re: Stefania 09.04.05, 01:34 To imię nosi moja Babcia (ur. 1920). Zdrobnienia: Stefcia, Stefa. Natomiast nigdy nie spotkałem tego imienia u kogoś młodszego. Ale dlaczego nie? Odpowiedz Link Zgłoś
nata76 Re: Stefania 14.04.05, 15:24 Witajcie, Gaudencja podala link do mojego wątku o Stefanii. Zobaczcie, z naszej dyskusji wynika,że ,niestety, w Polsce imię to bardzo, bardzo związane jest z raczej negatywnymi skojarzeniami. Za granicą imie uważane jest za bardzo koiece, raczej wyszukane... We Włoszech zdrabnia sie je(ale zazwyczaj sięnie zdrabnia: Stefania-...Stefi. Bardzo ładnie brzmi wg mnie:stefania Ksenia, Stefania Maria, We Wloszech spotkałam: Stefania Grazia, Stefania Elena. bardzo urokliwe też męskie imietefano (akcent na e) pozdrawiam,nata Odpowiedz Link Zgłoś
linna-altair Re: Stefania 11.09.05, 15:52 Troszę starodawne,ale w pełniej formie brzmi nieźle! Odpowiedz Link Zgłoś
althea35 Re: Stefania 11.09.05, 21:10 Bardzo ladne imie. Moja mama ma tam na drugie imie, a pierwsze ma Anna, wiec moze u ciebie odwrotnie. Stefcia Anna Odpowiedz Link Zgłoś
quadri Re: Stefania 17.09.05, 14:34 Moja siostra ma na imię Stefania. Mówimy do niej "Stefka" lub "Stefcia". Kiedy była zupełnie malutka wołaliśmy "Funia", od "Stefunia". Zdarza się, że zwracamy się też do niej per "Stefo", niestety... Pamiętam, że jak się urodziła, potwornie protestowałam przeciwko "Stefanii" właśnie z tego powodu- byłam przekonana, że prędzej czy później zaczniemy nazywać ją "Stefą". Mimo tego, dzisiaj uważam, że to b. piękne imię. Oryginalne, a jednocześnie bez pretensji... A- Stefa ma 13lat i jest zadowolona z swojego imienia. pozdr Odpowiedz Link Zgłoś
ajlii Re: Stefania 11.10.05, 16:38 dziś spotkałam nastolatkę o tym imieniu... wśród Aleksandr, Mart i Katarzyn - miła odmiana Odpowiedz Link Zgłoś
nata76 Re: Stefania 11.10.05, 18:40 Jak zwykle się dopisuję, fajna tak Stefania!!!!!!1nata Odpowiedz Link Zgłoś
bodomlake Re: Stefania 13.10.05, 02:05 Kiedyś strasznie mi sie podobało, teraz już troche mniej, ale dalej uważam że jest super :] Odpowiedz Link Zgłoś