magsalfano 09.09.05, 13:40 hej- w przedszkolu u mojego Alka sa blizniaki o tych imionkach tzn Lander i Lotar...chlopcy maja polskie nazwisko ale mamusia jest podobno holenderka... jak wam sie podobaja te imiona?? i czy one sa holenderskie???? Odpowiedz Link Zgłoś Obserwuj wątek Podgląd Opublikuj
andaba Re: Lander & Lotar 09.09.05, 13:42 Jak matka Holenderka, to czemu nie, zresztą Lotar strawny nawet bez zagramanicznej mamusi. Odpowiedz Link Zgłoś
bea-sjf Re: Lander & Lotar 09.09.05, 14:05 Baaardzo lubie imiona zakończone na -ander ( gr.człowiek ,mężczyzna ) , Ewander,Nikander ,Aleksander ,Zander ( to akurat widziałam na liście imion w USA ,chyba skrót od Aleksandra ) ,Leander ,Lysander ,pewnie jest ich więcej ,ale (na razie) nie znam . Lotar to od niem.Lothar ,troszke za twarde jak dla mnie . Fajna para Odpowiedz Link Zgłoś
gaudencja Re: Lander & Lotar 09.09.05, 16:56 Lysander ma tylko kłopotliwą po polsku pisownię Lizander (niestetyż!). Lander to chyba faktycznie Leander (i ten wariant o wiele bardziej mi się podoba; Lander kojarzy mi się z landem - ziemią, a konkretniej czymś w rodzaju mieszkańca, mieszkańca landu). Bardzo ciekawe imiona Odpowiedz Link Zgłoś
linna-altair Re: Lander & Lotar 10.09.05, 16:55 O, bardzo ładne imiona!Ale Lander...heh...śmieszna sprawa.Kiedyś w szkole po wygłoszeniu referatu na astronomi o Lalande 21 185 wszyscy dopytywali się o nzawę gwiazdy.No i oczywiście byli święcie przekonani,że to Lalander,albo właśnie Lander(do dziś zresztą tak myślą).Dlatego może nawet bardziej podoba mi sie Lander! Odpowiedz Link Zgłoś