Dodaj do ulubionych

Lander & Lotar

09.09.05, 13:40
hej-
w przedszkolu u mojego Alka sa blizniaki o tych imionkach tzn Lander i
Lotar...chlopcy maja polskie nazwisko ale mamusia jest podobno holenderka...
jak wam sie podobaja te imiona?? i czy one sa holenderskie????
Obserwuj wątek
    • andaba Re: Lander & Lotar 09.09.05, 13:42
      Jak matka Holenderka, to czemu nie, zresztą Lotar strawny nawet bez
      zagramanicznej mamusi.
    • bea-sjf Re: Lander & Lotar 09.09.05, 14:05
      Baaardzo lubie imiona zakończone na -ander ( gr.człowiek ,mężczyzna ) ,
      Ewander,Nikander ,Aleksander ,Zander ( to akurat widziałam na liście imion w
      USA ,chyba skrót od Aleksandra ) ,Leander ,Lysander ,pewnie jest ich
      więcej ,ale (na razie) nie znam .
      Lotar to od niem.Lothar ,troszke za twarde jak dla mnie .
      Fajna para smile
      • gaudencja Re: Lander & Lotar 09.09.05, 16:56
        Lysander ma tylko kłopotliwą po polsku pisownię Lizander (niestetyż!). Lander
        to chyba faktycznie Leander (i ten wariant o wiele bardziej mi się podoba;
        Lander kojarzy mi się z landem - ziemią, a konkretniej czymś w rodzaju
        mieszkańca, mieszkańca landu). Bardzo ciekawe imiona smile
    • linna-altair Re: Lander & Lotar 10.09.05, 16:55
      O, bardzo ładne imiona!Ale Lander...heh...śmieszna sprawa.Kiedyś w szkole po
      wygłoszeniu referatu na astronomi o Lalande 21 185 wszyscy dopytywali się o
      nzawę gwiazdy.No i oczywiście byli święcie przekonani,że to Lalander,albo
      właśnie Lander(do dziś zresztą tak myślą).Dlatego może nawet bardziej podoba mi
      sie Lander!
Inne wątki na temat:

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Wybierz imię dla dziecka

Sprawdź co znaczą nasze imiona, skąd pochodzą, kto sławny je nosił lub nosi.