Gość: kunegunda IP: *.chello.pl 25.12.07, 11:55 Tak a propos świąt Bożego Narodzenia. Dlaczego w Polsce nikt nie nadaje imienia Jezus, podczas gdy w Hiszpanii i krajach latynoamerykańskich [gdzie katolicyzm jest również silny] Jesus to imię całkiem popularne...A co Wy o tym sądzicie? Odpowiedz Link Zgłoś Obserwuj wątek Podgląd Opublikuj
aneladgam Re: Jezus 25.12.07, 14:03 za to nadaje się Emanuel (w Hiszpanii też, jako Manuel, sądzę, że w innych krajach też), co praktycznie wychodzi na to samo. Odpowiedz Link Zgłoś
aneladgam Re: Jezus 25.12.07, 14:06 a, i gwoli ścisłości, nie znam osobiście innego obszaru kulturowego (poza hiszpańsko- i portugalskojęzycznym, w którym by nadawano imię Jezus Ani kraje frankofońskie, ani saksońskie, ani anglojęzyczne... Może jeszcze ewentualnie w krajach, gdzie jest silna działalność misyjna Odpowiedz Link Zgłoś
ariana1 Re: Jezus 25.12.07, 16:24 Przypuszczam, że nikt nie ma odwagi, bo "co by ludzie powiedzieli". Na imię ma Jezus?? Toż to świętokradztwo! Grzech śmiertelny! Ileż to rzeczy można by zrobić gdyby nie strach przed tym "co powiedzą ludzie".... Odpowiedz Link Zgłoś
nastka_19 Re: Jezus 25.12.07, 17:20 mnie nie interesuje co powiedzą ludzie, gdyby tak było to już dawno bym zmieniła imię córeczce(: a co do Jezusa samo imię mi po prostu nie podchodzi z Biblii uwielbiam Nataniela ( Natanaela) Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: GREGORIKOS Re: Jezus IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 26.12.07, 23:42 Ja tez sie nad tym zastanawialem. Moze wielu ludziom zwyczajnie nie pasuje to imie do nazwiska. Bo gdyby np. nasz polski Jan Kowalski nazwal syna Jezus, mielibysmy Jezusa Kowalskiego. Moze bardziej tez nie pasuje im to, ze moglby rozrabiac i wtedy taka troche sprzecznosc, bo zakorzenione sa inne cechy. Wracajac do brzmienia ... Jesus Quintana, w dodatku czytany jako Hesus chyba lepiej brzmi, a moze to tylko kwestia przyzwyczajenia. Stawialbym na te zakorzenione czynniki bardziej jednak. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: zośka Re: Jezus IP: *.inowroclaw.mm.pl 18.05.08, 12:29 A mnie interesuje czy to by w ogóle w urzędzie przeszło? Bo znając naszych urzędników mogliby mieć spore obiekcje. Imię samo w sobie mnie nie zachwyca (odcinając się od znaczenia religijnego), wolę już Emanuela. Odpowiedz Link Zgłoś
dziewczynka_do_bicia Re: Jezus 18.05.08, 16:03 Wydaje mi sie to imie nie przeszlo by w urzedzie. Jako "swietosc, symbol" bla bla bla, w Polsce - nie jest uznawane za "imie" ktore mozna nadac osobie . (z tym ze trzeba by bylo to sprawdzic bo reki sobie uciac nie dam) Odpowiedz Link Zgłoś