IP: *.chello.pl 25.12.07, 11:55
Tak a propos świąt Bożego Narodzenia. Dlaczego w Polsce nikt nie nadaje
imienia Jezus, podczas gdy w Hiszpanii i krajach latynoamerykańskich [gdzie
katolicyzm jest również silny] Jesus to imię całkiem popularne...A co Wy o tym
sądzicie?
Obserwuj wątek
    • olianka Re: Jezus 25.12.07, 12:02
      Marii kiedyś także nienadawano.
    • aneladgam Re: Jezus 25.12.07, 14:03
      za to nadaje się Emanuel (w Hiszpanii też, jako Manuel, sądzę, że w innych
      krajach też), co praktycznie wychodzi na to samo.
    • aneladgam Re: Jezus 25.12.07, 14:06
      a, i gwoli ścisłości, nie znam osobiście innego obszaru kulturowego (poza
      hiszpańsko- i portugalskojęzycznym, w którym by nadawano imię Jezus smile Ani kraje
      frankofońskie, ani saksońskie, ani anglojęzyczne... Może jeszcze ewentualnie w
      krajach, gdzie jest silna działalność misyjna smile
    • ariana1 Re: Jezus 25.12.07, 16:24
      Przypuszczam, że nikt nie ma odwagi, bo "co by ludzie powiedzieli".
      Na imię ma Jezus?? Toż to świętokradztwo! Grzech śmiertelny! Ileż to
      rzeczy można by zrobić gdyby nie strach przed tym "co powiedzą
      ludzie"....
      • nastka_19 Re: Jezus 25.12.07, 17:20
        mnie nie interesuje co powiedzą ludzie, gdyby tak było to już dawno bym
        zmieniła imię córeczce(: a co do Jezusa samo imię mi po prostu nie podchodzi z
        Biblii uwielbiam Nataniela ( Natanaela)
    • Gość: GREGORIKOS Re: Jezus IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 26.12.07, 23:42
      Ja tez sie nad tym zastanawialem.
      Moze wielu ludziom zwyczajnie nie pasuje to imie do nazwiska.
      Bo gdyby np. nasz polski Jan Kowalski nazwal syna Jezus, mielibysmy Jezusa Kowalskiego. Moze bardziej tez nie pasuje im to, ze moglby rozrabiac i wtedy taka troche sprzecznosc, bo zakorzenione sa inne cechy.

      Wracajac do brzmienia ... Jesus Quintana, w dodatku czytany jako Hesus chyba lepiej brzmi, a moze to tylko kwestia przyzwyczajenia. Stawialbym na te zakorzenione czynniki bardziej jednak.
      • Gość: zośka Re: Jezus IP: *.inowroclaw.mm.pl 18.05.08, 12:29
        A mnie interesuje czy to by w ogóle w urzędzie przeszło? Bo znając naszych urzędników mogliby mieć spore obiekcje. Imię samo w sobie mnie nie zachwyca (odcinając się od znaczenia religijnego), wolę już Emanuela.
        • dziewczynka_do_bicia Re: Jezus 18.05.08, 16:03
          Wydaje mi sie to imie nie przeszlo by w urzedzie.
          Jako "swietosc, symbol" bla bla bla, w Polsce - nie jest uznawane za "imie"
          ktore mozna nadac osobie .
          (z tym ze trzeba by bylo to sprawdzic bo reki sobie uciac nie dam)
Inne wątki na temat:

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Wybierz imię dla dziecka

Sprawdź co znaczą nasze imiona, skąd pochodzą, kto sławny je nosił lub nosi.