basik14 19.12.03, 20:31 Czy znacie jakieś Faustynki, bo ja nie. Moja córeczka ma tak na drugie imię, urodziła się w imieniny Faustyny i babcia zdecydowała, że musi być Faustynka. Oczywiście na pierwsze takie imię nie zgodziliśmy się, ale drugie czemu nie. Według mnie nie jest brzydkie ale ładne też nie, no i jak je zdrabniać? Pozdrawiam Mama Wiktorii Odpowiedz Link Zgłoś Obserwuj wątek Podgląd Opublikuj
tradycja1 Re: Faustyna - tylko jako drugie imię? 19.12.03, 23:12 Corka znajomych to Faustyna,ma lat 6 bodajze. Mowia na nia pelnym imieniem albo Fausta,Fasia. Imie to jednak nie specjalnie mi sie podoba, kojarzy sie tylko i wylacznie z Faustyna Kowalska. Odpowiedz Link Zgłoś
abiela Re: Faustyna - tylko jako drugie imię? 20.12.03, 13:30 Mnie sie tez to imie specjalnie nie podoba, jako drugie jest OK. Basik a jak ma Twoja corcia na pierwsze imie?? Ania Odpowiedz Link Zgłoś
meelka Re: Faustyna - tylko jako drugie imię? 20.12.03, 18:09 Mnie sie ogromnie podoba nawet jako pierwsze, szczególnie jeśli ktos bardziej religijny, bo imię na czasie... Nie wiem jednak czy bym się odważyła tak nazwać córeczkę, imię chyba trudne do przeforsowania w rodzinie. Ale Ty próbuj!!! Odwagi! Odpowiedz Link Zgłoś
mader1 Re: Faustyna - tylko jako drugie imię? 20.12.03, 20:03 Moja corka miala w szkole.Mowili na nia Fausta, Tynka. Byla mila i dzieciaki nie dziwily sie zbytnio Odpowiedz Link Zgłoś
szczekuszka Re: Faustyna - tylko jako drugie imię? 20.12.03, 21:31 Mnie sie imie Faustyna podoba, ale niestety kojarzy mi sie z imieniem Justyna, ktorego nie znosze. Nie wiem po co zdrabniac drugie imie dziecka, skoro nie jest w uzyciu. Faustyna, to dla mnie Faustynka i tyle, dlasze zdrobnienia nie sa juz dla mnie konieczne. Moja kolezanka ma na drugie Gertruda, jak to imie zdrobnic??!! Odpowiedz Link Zgłoś
abiela Re: Faustyna - tylko jako drugie imię? 20.12.03, 21:40 No ja drugich bym tez nie zdrabniala. A Gertrude u nas na Slasku zdrabniaja jako Trudke - okropnosc! Ania Odpowiedz Link Zgłoś
basik14 Re: Faustyna - tylko jako drugie imię? 22.12.03, 08:07 Oczywiście nie mam zamiaru zdrabniać drugiego imienia córeczki, którego w dodatku wogóle nie używam. Pytałam tylko czy znacie jakieś dziewczynki, które mają na pierwsze imię Faustyna. Mama Wiktorii Faustyny Odpowiedz Link Zgłoś
gwiazdka100 Re: Faustyna - tylko jako drugie imię? 22.12.03, 19:43 ZNAM!!! córeczka sąsiadów ma tak na pierwsze imię. Mówią do niej Fatunia. Moja półtoraroczna córcia wołała na nią na początku Fafa, a teraz mówi Fafusia albo Fatynka Ta Faustynka też ma półtora roczku Odpowiedz Link Zgłoś
madziarek_edziecko Re: Faustyna - tylko jako drugie imię? 23.12.03, 22:39 Witaj. Jak dla mnie - tylko i wyłącznie jako drugie imię, ale kwestia gustu oczywiście. PA MADZIA Odpowiedz Link Zgłoś
11ulla Re: Faustyna - tylko jako drugie imię? 29.12.03, 23:40 ja znam Faustynkę...ma ok 4 lat - i jest bardzo sympatyczna i ładniutka imie ma chyba po babci nie przypominam sobie żebym słyszla jakieś inne zrobnienie niż Faustynka Odpowiedz Link Zgłoś
michalina04 Re: Faustyna 30.01.04, 17:15 Znam dorosłą Faustynę. Mówi się na nią Stynka. Baardzo mi się podoba to imię, zdrobnienie też. Odpowiedz Link Zgłoś
agatka88 Re: Faustyna - tylko jako drugie imię? 31.01.04, 20:43 moj koleżanka ma na imię Gertruda i mówię do niej Gerda Gerdusia Gerdunia uważam że to bardzo ładne imię o wiele lepsze od np. jakiejś Jessiki Sary lup tego typu podobnych przekopiowanych imion ze Stanów Odpowiedz Link Zgłoś