Dodaj do ulubionych

Faustyna - tylko jako drugie imię?

19.12.03, 20:31
Czy znacie jakieś Faustynki, bo ja nie. Moja córeczka ma tak na drugie imię,
urodziła się w imieniny Faustyny i babcia zdecydowała, że musi być Faustynka.
Oczywiście na pierwsze takie imię nie zgodziliśmy się, ale drugie czemu nie.
Według mnie nie jest brzydkie ale ładne też nie, no i jak je zdrabniać?

Pozdrawiam
Mama Wiktorii
Obserwuj wątek
    • tradycja1 Re: Faustyna - tylko jako drugie imię? 19.12.03, 23:12
      Corka znajomych to Faustyna,ma lat 6 bodajze.
      Mowia na nia pelnym imieniem albo Fausta,Fasia.
      Imie to jednak nie specjalnie mi sie podoba, kojarzy sie tylko i wylacznie
      z Faustyna Kowalska.
      • abiela Re: Faustyna - tylko jako drugie imię? 20.12.03, 13:30
        Mnie sie tez to imie specjalnie nie podoba, jako drugie jest OK.
        Basik a jak ma Twoja corcia na pierwsze imie??

        Ania
    • meelka Re: Faustyna - tylko jako drugie imię? 20.12.03, 18:09
      Mnie sie ogromnie podoba nawet jako pierwsze, szczególnie jeśli ktos bardziej
      religijny, bo imię na czasie... Nie wiem jednak czy bym się odważyła tak nazwać
      córeczkę, imię chyba trudne do przeforsowania w rodzinie. Ale Ty próbuj!!!
      Odwagi!
      • mader1 Re: Faustyna - tylko jako drugie imię? 20.12.03, 20:03
        Moja corka miala w szkole.Mowili na nia Fausta, Tynka. Byla mila i
        dzieciaki nie dziwily sie zbytnio
        smile
    • szczekuszka Re: Faustyna - tylko jako drugie imię? 20.12.03, 21:31
      Mnie sie imie Faustyna podoba, ale niestety kojarzy mi sie z imieniem Justyna,
      ktorego nie znosze.
      Nie wiem po co zdrabniac drugie imie dziecka, skoro nie jest w uzyciu.
      Faustyna, to dla mnie Faustynka i tyle, dlasze zdrobnienia nie sa juz dla mnie
      konieczne. Moja kolezanka ma na drugie Gertruda, jak to imie zdrobnicwink??!!
      • abiela Re: Faustyna - tylko jako drugie imię? 20.12.03, 21:40
        No ja drugich bym tez nie zdrabniala. A Gertrude u nas na
        Slasku zdrabniaja jako Trudke - okropnosc!

        Ania
        • basik14 Re: Faustyna - tylko jako drugie imię? 22.12.03, 08:07
          Oczywiście nie mam zamiaru zdrabniać drugiego imienia córeczki, którego w
          dodatku wogóle nie używam. Pytałam tylko czy znacie jakieś dziewczynki, które
          mają na pierwsze imię Faustyna.

          Mama Wiktorii Faustyny
    • gwiazdka100 Re: Faustyna - tylko jako drugie imię? 22.12.03, 19:43
      ZNAM!!! córeczka sąsiadów ma tak na pierwsze imię. Mówią do niej Fatunia. Moja
      półtoraroczna córcia wołała na nią na początku Fafa, a teraz mówi Fafusia albo
      Fatynka smile Ta Faustynka też ma półtora roczku
    • madziarek_edziecko Re: Faustyna - tylko jako drugie imię? 23.12.03, 22:39
      Witaj.
      Jak dla mnie - tylko i wyłącznie jako drugie imię, ale kwestia gustu
      oczywiście.
      PA
      MADZIA
    • 11ulla Re: Faustyna - tylko jako drugie imię? 29.12.03, 23:40
      ja znam Faustynkę...ma ok 4 lat - i jest bardzo sympatyczna i ładniutkasmile
      imie ma chyba po babci
      nie przypominam sobie żebym słyszla jakieś inne zrobnienie niż Faustynka
    • michalina04 Re: Faustyna 30.01.04, 17:15
      Znam dorosłą Faustynę. Mówi się na nią Stynka. Baardzo mi się podoba to imię,
      zdrobnienie też.
    • agatka88 Re: Faustyna - tylko jako drugie imię? 31.01.04, 20:43
      moj koleżanka ma na imię Gertruda i mówię do niej Gerda Gerdusia Gerdunia
      uważam że to bardzo ładne imię o wiele lepsze od np. jakiejś Jessiki Sary lup
      tego typu podobnych przekopiowanych imion ze Stanów
Inne wątki na temat:

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Wybierz imię dla dziecka

Sprawdź co znaczą nasze imiona, skąd pochodzą, kto sławny je nosił lub nosi.