perla 26.04.10, 14:47 no, to niektórzy tu mają przed sobą 2 miesiące strachu właśnie. Odpowiedz Link Zgłoś Obserwuj wątek Podgląd Opublikuj
nielubiszprawdy zachowuja sie jak ostanie szuje 26.04.10, 14:49 w czasie gdy JK jeździ z POGRZEBU NA POGRZEB! Odpowiedz Link Zgłoś
andrzejg Re: zachowuja sie jak ostanie szuje 26.04.10, 14:55 co mu nie przeszkodziło ogłosic decyzję o kandytowaniu.... idąc tokiem rozmuwania takich meneli jak ty...może robił sobie juz kampanie prezydencką? Podpisy podobno tez wcześniej zbierali. A. Odpowiedz Link Zgłoś
off_nick Re: Jarosław Kaczyński podją decyzję o kandydowan 26.04.10, 14:55 perla napisał: > no, to niektórzy tu mają przed sobą 2 miesiące strachu właśnie. > Strachu i plucia Odpowiedz Link Zgłoś
perla Re: Jarosław Kaczyński podją decyzję o kandydowan 26.04.10, 15:04 off_nick napisała: > Strachu i plucia dodałbym i szczucia. Niektórzy harcownicy już dawno zaczęli właśnie. Odpowiedz Link Zgłoś
wyluzowana.kaczka Re: Jarosław Kaczyński podją decyzję o kandydowan 26.04.10, 15:19 off_nick napisała: > perla napisał: > > > no, to niektórzy tu mają przed sobą 2 miesiące strachu właśnie. > > > > > Strachu i plucia > > Taktak. I plazenia sie i lizydupstwa pisdzielskiemu cesarzowi. Odpowiedz Link Zgłoś
absztyfikant Re: Jarosław Kaczyński podją decyzję o kandydowan 26.04.10, 14:57 Bronek moze odetchnac z ulga, szykuje sie nam 10 lat nudnej prezydentury. Odpowiedz Link Zgłoś
perla a tak na marginesie absztyfikant jest 26.04.10, 15:03 pisałeś kiedyś, że kochasz Israel. A chyba wiesz, że tak proisraelskich i prożydowskich polityków jak Kaczyńscy to trudno w Polsce znaleźć. Komorowski to leje na to, bo on z PO jest, czyli poza podejrzeniami właśnie. )) Odpowiedz Link Zgłoś
absztyfikant Re: a tak na marginesie absztyfikant jest 26.04.10, 15:11 Zle by bylo z Izraelem, gdyby jego los zalezal od Polski. Bliski Wschod to trzeci plan dla naszego kraju. Nasze interesy leza przede wszystkim w Europie. Lech Kaczynski rzeczywiscie byl nie tylko bardzo proizraelski, ale i lubil kulture zydowska. Pisywalem o tym w przeszlosci. Wiadomosc o katastrofie zastala mnie w Eilacie. Odbylem tego dnia wiele rozmow z Izraelczykami na ten temat. Byli autentycznie przejeci. A jaki bedzie Bronek pod tym wzgledem? To nie jest moj wymarzony kandydat. Jak sondaze beda dawaly Jarkowi jakies szanse, to sie potatyguje do ambasady do Tel awiwu i zaglosuje na Bronka wlasnie. Odpowiedz Link Zgłoś
absztyfikant Re: a tak na marginesie absztyfikant jest 26.04.10, 15:17 Dla polsko-izraelskiej wspolpracy smierc Olka jest duzo wieksza strata. Teraz mamy w Polsce juz tylko jednego przysieglego tlumacza jezyka hebrajskiego... izrael.org.il/news/239-aleksander-fedorowicz-1971-2010.html Odpowiedz Link Zgłoś
andrzejg Re: Jarosław Kaczyński podją decyzję o kandydowan 26.04.10, 15:04 w sumie Perła ma rację, bow ewentualnej II turze szykuje nam się powtórka z 2005 roku i frontalnego ataku wszystkich sił na biednego Jarka. Jak to wytłumaczyc jak nie strachem? A. Odpowiedz Link Zgłoś
snajper55 A nie wierzyłeś 26.04.10, 15:10 Nawet chciałeś się zakładać. A przecież było to jasne od chwili, gdy się dowiedzieliśmy o pogrzebie na Wawelu. S. Odpowiedz Link Zgłoś
polski_francuz No Wawel 26.04.10, 15:16 to mu sympatii nie przysporzy. O ilez bardziej normalny jest Komorowski... PF Odpowiedz Link Zgłoś
snajper55 Re: No Wawel 26.04.10, 15:21 polski_francuz napisał: > to mu sympatii nie przysporzy. Aby w kampanii powoływać się na brata i głosić chęć kontynuowania jego Dzieła a może nawet DZIEŁA, musiał go maksymalnie wywyższyć. Teraz będzie czerpał z mitu Lecha Kaczyńskiego Wawelskiego. Według mnie więcej zyska niż straci. Wawelem traci w środowiskach, które i tak na niego by nie głosowały. Walczy o ciemny lud (by Jacek Kurski). > O ilez bardziej normalny jest Komorowski... A czy normalność jest w cenie ? S. Odpowiedz Link Zgłoś
dachs Re: No Wawel 26.04.10, 15:48 snajper55 napisał: > Wawelem traci w środowiskach, które i tak na niego by nie > głosowały. w środowiskach, które i tak na niego by nie głosowały nie traci nic. Wawelem straci przede wszystkim w środowiskach bardzo zachowawczych, które by na niego ewentualnie głosowały, ale nie strawią arywistowskiej chucpy. Odpowiedz Link Zgłoś
absztyfikant Re: No Wawel 26.04.10, 15:55 Jacek Bartyzel: To gruby błąd Bartyzel, prof. z Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu, jest współzałożycielem ZChN i monarchistą, pisze: "Wawel? Nie, za wysoko!. Zadziwiająca informacja, że decyzję w tej sprawie pozostawiono Rodzinie Zmarłych, a zatem - co nie ma nic wspólnego z bezmiarem cierpienia, która ją dotknęło - osobom prywatnym, nie mającym prawa dysponować kluczami do Katedry Wawelskiej.(...) To decyzja bulwersująca. Wawel i jego nekropolia w katedrze koronacyjnej władców Polski to miejsce zupełnie wyjątkowe dla "polskiej duszy". (...) Podziemie tej nekropolii zostało na wieki przeznaczone wyłącznie dla królów oraz dla tych, którzy - jak powiedział Marszałek Piłsudski - "królom byli równi", narodowych wieszczów i herosów przekraczających zwykłą ludzką miarę. Miejsca na Wawelu odmówiono przecież nawet Stanisławowi Augustowi - chociaż był on Pomazańcem Bożym. Skoro dyskwalifikujące było w jego wypadku podpisanie traktatów rozbiorowych Rzeczypospolitej, to jakże można stosować inną miarę wobec tego, kto w imieniu Rzeczypospolitej złożył swój podpis pod Traktatem Lizbońskim? Należy wziąć również pod uwagę tę okoliczność, że gdyby utrwalić się miał zwyczaj chowania prezydentów obok królów z łaski Bożej, oznaczałoby to niedopuszczalne zrównanie agnostycznej demokracji z chrześcijańską monarchią. (...) Podziemia Katedry św. Jana w Warszawie, miejsce spoczynku poprzednich prezydentów Rzeczypospolitej, to z pewnością nekropolia jak najbardziej odpowiednia dla godności i zasług śp. Prezydenta Kaczyńskiego. (...) Sprzeciwiać się decyzjom już niepodobna. Trzeba jednak, zamykając sprawę powiedzieć otwarcie: to gruby błąd, który w pierwszej kolejności zemści się na inicjatorach tego pomysłu. (...) Fatalne skutki będą bardziej dalekosiężne i dotyczące całej wspólnoty polskiego losu. (...). Zerwanie tej tamy może w dalszej kolejności skutkować tym, że każda partia będzie chciała odtąd umieścić "swojego" prezydenta pośród królów. Już na horyzoncie widnieje prawdopodobieństwo pochówku tam kiedyś Lecha Wałęsy, a kto wie - może ktoś, i to zapewne w bliższej przyszłości, zgłosi nawet pomysł pochowania na Wawelu "prezydenta" Wojciecha Jaruzelskiego?(...) Nigdy dotąd, "zrównując" z królami narodowych bohaterów, których religijna ortodoksja była przecież w każdym wypadku wątpliwa (deista Kościuszko, formalny apostata Piłsudski, wolnomularze Poniatowski i Sikorski), nie posunięto się do tego, aby grzebać wraz z nimi ich małżonki. Dotąd są tam pochowane jedynie małżonki monarchów ukoronowane na królowe Polski". Paweł Milcarek: Litości. Piekło nizin powraca Milcarek jest założycielem i wieloletnim redaktorem naczelnym miesięcznika "Christianitas". We wpisie zatytułowanym "Litości": "Piekło nizin powraca szybciej niż myślałem (...). W tym piekle słowo "Wawel" zastępuje niebo zbawionych, zaś "Powązki" przemieniają się w dolinę odepchniętych. Dobro i chwała zostały potłuczone na kawałki, spokój żałoby potargany.(...) Już za późno: na argumenty - bo nie mają szans przy namiętnościach, na rady - bo decyzje podjęto. Ale powiem po prostu, czego mi żal Żal mi grobu w warszawskiej Archikatedrze, gdzie spocząłby warszawianin, dziedzic Żoliborza i Powstania Warszawskiego, prezydent Warszawy, najwybitniejszy Prezydent RP po 1989." Adam Danek: Powstrzymać zamianę panteonów narodowych w panteony "republiki kolesiów" Danek, wiceprezes Organizacji Monarchistów Polskich, pisze: "Czwarty prezydent Republiki Okrągłego Stołu zapisał się w historii niewątpliwie lepiej od poprzedników - co być może nie było bardzo trudne, biorąc pod uwagę konduitę tych ostatnich. (...) Mimo to, p. prof. Kaczyński pozostał aż do końca zwykłym demoliberałem, uwikłanym w międzypartyjne kłótnie i rozgrywki. (...) Ponadto, zarówno jego "anty-okrągłostołowi" zwolennicy, jak i "pro-okrągłostołowi" przeciwnicy równie rzadko pamiętali, iż w 1989 r. znalazł się w wąskim kręgu uczestników tajnych narad w willi komunistycznego MSW w Magdalence, stanowiących ostatni etap przygotowań do zastąpienia oligarchii PRL oligarchią Republiki Okrągłego Stołu. Na kompletnie nieadekwatne zakrawa tedy złożenie go obok męża stanu, który w 1926 r. obalił rządy parlamentarne, zgniótł partyjniacką "republikę marcową", a kilka lat później ostatecznie pokazał partiom politycznym, gdzie ich miejsce, wysyłając partyjnych liderów do twierdzy w Brześciu Litewskim. (...) Demoliberalna klasa polityczna (...) bez żenady sięga po otaczane najgłębszą czcią, historyczne nekropolie narodu i dysponuje nimi wedle swego uznania. (...) Czy da się jeszcze powstrzymać zamianę panteonów narodowych Polski w panteony "republiki koleżków"?" Forum: nie wystarczy być dobrym prezydentem, trzeba być Wielkim Trwa też dyskusja na forum. A tam komentarz TBM: "Czemu więc ś.p. Prezydent Kaczorowski nie spocznie na Wawelu? (...) W katastrofie zginęło dwóch prezydentów. Argumentacja przemawiająca za jednym powinna więc zawierać wyróżnik - coś co pozwoliłoby powiedzieć: ten ma zasługi predystynujące go. Co jest tym wyróżnikiem? By spocząć na Wawelu nie wystarczy być prezydentem. Nie wystarczy nawet być dobrym prezydentem. Trzeba być Wielkim. Nie: większym od innych, ale wielkim w wartościach bezwzględnych. Co o obu prezydentach będzie wiadomo dzieciom w szkołach za 100 lat? O ś.p. Prezydencie Kaczorowskim, że po 50. latach na wygnaniu nadal podtrzymywał ciągłość Polski i przetrzymał insygnia władzy przez okres zawieruchy. O ś.p. Prezydencie Kaczyńskim - że podpisał Traktat Lizboński. O obu - że zginęli pod Smoleńskiem. Reszta ich dokonań zostanie tylko w dopiskach do biografii. Więcej... wyborcza.pl/1,75478,7770607,Prawica_i_monarchisci___Nie__dla_pochowku_na_Wawelu.html#ixzz0mDLtvTfU Odpowiedz Link Zgłoś
polski_francuz Re: No Wawel 26.04.10, 16:42 "nie strawią arywistowskiej chucpy" Sformulowanie ostre ale dosc podobnie odczuwam. Kazdy czlowiek i kazde wydarzenie maja swoja miare. I prezydentura i osobowosc nie mialy miary historycznej. A jesliby ja kiedys zyskala (kto wie?) wowczas bylby czas na Wawel. PF Odpowiedz Link Zgłoś
snajper55 Re: No Wawel 26.04.10, 16:52 dachs napisał: > w środowiskach, które i tak na niego by nie głosowały nie traci nic. W moich stracił. Co innego wykorzystywać żywego brata, a co innego to, co robi teraz. > Wawelem straci przede wszystkim w środowiskach bardzo zachowawczych, które by na > niego ewentualnie głosowały, ale nie strawią arywistowskiej chucpy. Te środowiska uważają Wawel za już zbrukany Piłsudskim i Sikorskim. S. Odpowiedz Link Zgłoś
dachs Re: No Wawel 26.04.10, 17:02 snajper55 napisał: > W moich stracił. Co stracił? Głosowałbys na niego w innych okolicznościach? A to numer. > Te środowiska uważają Wawel za już zbrukany Piłsudskim i > Sikorskim. Nie zmniejsza to oburzenia, gdy bruka ktoś nowy. Odpowiedz Link Zgłoś
snajper55 Re: No Wawel 26.04.10, 18:04 dachs napisał: > Co stracił? Resztkę szacunku. > Głosowałbys na niego w innych okolicznościach? > A to numer. No właśnie dałem siebie na przykład tych, którzy na niego na pewno by nie głosowali, a u których stracił. > > Te środowiska uważają Wawel za już zbrukany Piłsudskim i > > Sikorskim. > > Nie zmniejsza to oburzenia, gdy bruka ktoś nowy. No może. Nie należę do środowisk zachowawczych, więc nie wiem. Myślałem, że Wawel, który utracił dziewictwo jest już dla takich środowisk upadłym Wawelem. S. Odpowiedz Link Zgłoś
trzecikot Re: No Wawel 26.04.10, 17:54 Niestety "normalność" to marginalna cecha dla elektoratu... Odpowiedz Link Zgłoś
perla Re: A nie wierzyłeś 26.04.10, 15:18 snajper55 napisał: > Nawet chciałeś się zakładać. ale Ty uciekłeś, a tak byś miał 10 tys. zł. Ja rozumiem tą decyzję Jarka. On zdaje sobie sprawę, że chyba przegra. Ale jak dostanie ponad 30% to odbuduje PiS i wtedy będzie mógł spokojnie odejść właśnie. Odpowiedz Link Zgłoś
snajper55 Re: A nie wierzyłeś 26.04.10, 15:22 perla napisał: > snajper55 napisał: > > > Nawet chciałeś się zakładać. > > ale Ty uciekłeś, a tak byś miał 10 tys. zł. Nie zakładam się o pieniądze nawet, jeśli mam pewność wygranej. Tak jak w tym przypadku. S. Odpowiedz Link Zgłoś
perla Re: A nie wierzyłeś 26.04.10, 15:26 snajper55 napisał: > Nie zakładam się o pieniądze nawet, jeśli mam pewność wygranej. musiałeś się kiedyś nieźle zakładać w takim razie. Abstynenci to ci, którzy kiedyś ostro doili wódeczkę właśnie. Odpowiedz Link Zgłoś
snajper55 Re: A nie wierzyłeś 26.04.10, 17:01 perla napisał: > musiałeś się kiedyś nieźle zakładać w takim razie. > Abstynenci to ci, którzy kiedyś ostro doili wódeczkę właśnie. Wierna żona to taka, która kiedyś puszczała się na lewo i prawo ? S. Odpowiedz Link Zgłoś
dachs W zasadzie jesteś winien wdzięczność Snajperowi, 26.04.10, 15:17 forum.gazeta.pl/forum/w,13,110080805,110084527,Re_Jaroslaw_Kaczynski_na_prezydenta.html że się z Tobą o forsę nie zakładał. Powinieneś mu coś jednak odpalić, przynajmniej za naukę lepszego oceniania ludzi. Odpowiedz Link Zgłoś
perla Re: W zasadzie jesteś winien wdzięczność Snajpero 26.04.10, 15:22 to Snajper niby czegoś uczy mnie? Zabawne nawet jest. A odpalić to ja mu mogę, czemu nie. Jak zagłosuje na Jarka właśnie. Odpowiedz Link Zgłoś
dachs Re: W zasadzie jesteś winien wdzięczność Snajpero 26.04.10, 15:33 perla napisał: > to Snajper niby czegoś uczy mnie? a choćby oceniania Kaczyńskiego mógłbyś się od niego nauczyć, bo w tej dziedznie braki masz, jakby. > A odpalić to ja mu mogę, czemu nie. Jak zagłosuje na Jarka właśnie. To jest kupowanie głosów Perła, to jest karalne. Odpowiedz Link Zgłoś
snajper55 Re: W zasadzie jesteś winien wdzięczność Snajpero 26.04.10, 15:22 dachs napisał: > forum.gazeta.pl/forum/w,13,110080805,110084527,Re_Jaroslaw_Kaczynski_na_prezydenta.html > że się z Tobą o forsę nie zakładał. Powinieneś mu coś jednak odpalić, > przynajmniej za naukę lepszego oceniania ludzi. Niech wpłaci na kampanię wyborczą Komorowskiego. S. Odpowiedz Link Zgłoś
jaceq Re: Jarosław Kaczyński podją decyzję o kandydowan 26.04.10, 19:21 A co z językiem redaktora Lisa? Chciałbym go widzieć odgryzionym. Odpowiedz Link Zgłoś