Dodaj do ulubionych

No i jak, Umiłowani, świętowaliście?

07.01.11, 10:40
Były Wasze ulubione potrawy? A może wzięliście udział w procesji trzech króli śpiewając odpowiedni repertuar? Napiszcie czy warto było dla garstki walczących katooszołomów ustanawiać święto, które potrafi czy chce świętować tak niewielu?
Obserwuj wątek
    • marouder.eu Ja, to nie wiem, czy pojscie na wino z Pania.. 07.01.11, 10:51
      ..ktora sie lubi, moze obleciec za swietowanie Czech Kroli?
      • t_ete Re: Ja, to nie wiem, czy pojscie na wino z Pania. 07.01.11, 11:14
        marouder.eu napisał:

        > ..ktora sie lubi, moze obleciec za swietowanie Czech Kroli?

        W moim odczuciu - tak. Ale wino musi byc naprawde dobre smile Z szacunku dla Swieta

        tete
    • t_ete Re: No i jak, Umiłowani, świętowaliście? 07.01.11, 11:12
      matelot napisał:

      > Były Wasze ulubione potrawy? A może wzięliście udział w procesji trzech króli ś
      > piewając odpowiedni repertuar? Napiszcie czy warto było dla garstki walczących
      > katooszołomów ustanawiać święto, które potrafi czy chce świętować tak niewielu?
      >

      smile Specjalnych potraw nie bylo. W procesji udzialu tez nie.
      Respektuje argumenty katolikow 'za' ustanowieniem (przywroceniem - nalezaloby powiedziec) swieta w tym dniu ale ... dla mnie bardziej 'swiateczna' (wyjatkowa) jest Wigilia wiec gdyby to ode mnie zalezalo to ...

      tete
      • matelot Re: No i jak, Umiłowani, świętowaliście? 07.01.11, 13:38
        W Szczecinie było jednak dość wyjątkowo. Jak napisał dziennikarzyna Gazety (sic!) TŁUM wiernych (około 700 osób) zebrał się SPONTANICZNIE na dziedzińcu Zamku i ruszył dziarsko do katedry. Spontanicznie tez przygotowano kotyliony, w większości w kształcie korony. Nie zabrakło ziejących ogniem diabłów i przeciwwagi dla diabłów - aniołków, które jednak wypadły mniej widowiskowo. Były tez przygotowane flagi w tym Caritasu.
        Wydaje mi się, że przywrócenie tego hmm... święta było bardziej na złość Gomułce, który był je wykreślił z kalendarza imprez bo był zdania, że dobrobytu nie buduje się świętowaniem. Wprawdzie dobrobytu i tak nie zbudował, ale to nie znaczy, ze w tym wypadku nie miał racji.

        Co do wina wypitego z miłą sercu osobą - jassssssne, to było świętosmile
    • ewa8a Re: No i jak, Umiłowani, świętowaliście? 07.01.11, 15:52
      Chyba z racji swojego ateizmu zostałam pozbawiona możliwości pełnego świętowania, co w moim przypadku oznacza wolny od pracy dzień. Był on wprawdzie dla mnie wolny, ale z racji grypy i L4, a nie święta. Uważam się zatem za pierwszą ofiarę Święta Trzech Króli.
      • sz0k Re: No i jak, Umiłowani, świętowaliście? 07.01.11, 15:58
        ewa8a napisała:

        > Uważam się zatem za pierwszą ofia
        > rę Święta Trzech Króli.

        Zobacz jeszcze czy jakiś przebrzydły katol nie zaczął pod tobą stosu układać.
        • allegro.con.brio Re: No i jak, Umiłowani, świętowaliście? 07.01.11, 18:38
          sz0k napisał:

          > ewa8a napisała:
          >
          > > Uważam się zatem za pierwszą ofia
          > > rę Święta Trzech Króli.
          >
          > Zobacz jeszcze czy jakiś przebrzydły katol nie zaczął pod tobą stosu układać.

          Skoro jeszcze pisuje, znaczy że tak do końca to szlag jej nie trafił (całe szczęście).
        • matelot Re: No i jak, Umiłowani, świętowaliście? 07.01.11, 20:37
          sz0k napisał:

          > ewa8a napisała:
          >
          > > Uważam się zatem za pierwszą ofia
          > > rę Święta Trzech Króli.
          >
          > Zobacz jeszcze czy jakiś przebrzydły katol nie zaczął pod tobą stosu układać.
          >
          ================
          Jeszcze nie teraz. Na razie umiłowani przywódcy katoli organizują sobie mająteczek na przetrwanie. Wiedzą, że po latach tłustych przyjdą chude...
        • ewa8a Re: No i jak, Umiłowani, świętowaliście? 07.01.11, 21:16
          sz0k napisał:
          ............

          Szanowna Pacynko, wraz z Nickiem Głównym
          Przypominam po raz kolejny, iż było ustalone, że nie rozmawiamy z sobą. A zatem nie wcinaj się w moje posty, bo i tak nie zostaniesz zaszczycony odpowiedzią. Odmaszerować !
          • sz0k Re: No i jak, Umiłowani, świętowaliście? 07.01.11, 21:33
            ewa8a napisała:

            > bo i tak nie zostaniesz zaszczycony odpowiedzią.

            Wot kobieca logika.
      • matelot Re: No i jak, Umiłowani, świętowaliście? 07.01.11, 20:35
        ewa8a napisała:

        > Chyba z racji swojego ateizmu zostałam pozbawiona możliwości pełnego świętowan
        > ia, co w moim przypadku oznacza wolny od pracy dzień. Był on wprawdzie dla mnie
        > wolny, ale z racji grypy i L4, a nie święta. Uważam się zatem za pierwszą ofia
        > rę Święta Trzech Króli.
        >
        ==============
        A to pech. Może chociaż w niebie wezmą to pod uwagę wink
        • ewa8a Re: No i jak, Umiłowani, świętowaliście? 07.01.11, 21:23
          Chorobowe zamiast wolnego dnia, czyli straty finansowe, duszący kaszel i gorączka.
          Uważam się za męczennicę.
          • a000000 Re: No i jak, Umiłowani, świętowaliście? 07.01.11, 21:45
            ewa8a napisała:

            > Chorobowe zamiast wolnego dnia, czyli straty finansowe, duszący kaszel i gorącz
            > ka.
            > Uważam się za męczennicę.

            a który to z Trzech Króli podłożył Ci tą strasznie niekoszerną świnię w postaci bakcyla?
    • qwardian Re: No i jak, Umiłowani, świętowaliście? 07.01.11, 16:21
      Poznań świętował bardzo uroczyście.

      poznan.gazeta.pl/poznan/1,36001,8912320,Pomaszerowali_za_gwiazda__WIDEO__ZDJECIA_.html

      Z radością dowiaduję się, że nie popełniliście z rozpaczy kolektywnego samobójstwa...
      • matelot Re: No i jak, Umiłowani, świętowaliście? 07.01.11, 20:39
        qwardian napisał:

        > Poznań świętował bardzo uroczyście.
        >
        > poznan.gazeta.pl/poznan/1,36001,8912320,Pomaszerowali_za_gwiazda__WIDEO__ZDJECIA_.html

        =============
        No bardzo ładnie. A kiedy ruszy orszak zwiazany z bajką o królewnie Śnieżce?wink
        >
        > Z radością dowiaduję się, że nie popełniliście z rozpaczy kolektywnego samobójs
        > twa...
        • a000000 Re: No i jak, Umiłowani, świętowaliście? 07.01.11, 20:49
          matelot napisał:

          >A kiedy ruszy orszak zwiazany z bajką o królewnie Śnieżce?

          gdy tylko panna służąca skończy szyć królewnie azerce suknię.
          • matelot Re: No i jak, Umiłowani, świętowaliście? 07.01.11, 20:54
            A droga legislacyjna? Sama sukienka to za mało. Trzeba jeszcze ogłosić dzień wolny od pracy aby świętować a pieniadze na koleje będą z nieba smile
            • a000000 Re: No i jak, Umiłowani, świętowaliście? 07.01.11, 20:57
              matelot napisał:

              > A droga legislacyjna?

              w odpowiednim czasie wydam odpowiedni edykt.


              >Sama sukienka to za mało. Trzeba jeszcze ogłosić dzień wo
              > lny od pracy aby świętować

              W edykcie odpowiedni zapis się znajdzie.

              >a pieniadze na koleje będą z nieba

              a po co komu koleje? pieszo na pielgrzymki mateloty będą zasuwały!

              • matelot Re: No i jak, Umiłowani, świętowaliście? 07.01.11, 21:01
                To może chociaż jakiś przydział na osiołka... wink
                • a000000 Re: No i jak, Umiłowani, świętowaliście? 07.01.11, 21:03
                  matelot napisał:

                  > To może chociaż jakiś przydział na osiołka..

                  osiołka, powiadasz.... nie, zaproszę Cię do mojej lektyki.
                • allegro.con.brio Re: No i jak, Umiłowani, świętowaliście? 08.01.11, 08:10
                  matelot napisał:

                  > To może chociaż jakiś przydział na osiołka... wink

                  Polazrski może też będzie.
    • allegro.con.brio No Wiadomo 07.01.11, 18:39
      matelot napisał:

      > Były Wasze ulubione potrawy? A może wzięliście udział w procesji trzech króli ś
      > piewając odpowiedni repertuar? Napiszcie czy warto było dla garstki walczących
      > katooszołomów ustanawiać święto, które potrafi czy chce świętować tak niewielu?

      Żydów palilim.
      • matelot Re: No Wiadomo 07.01.11, 20:41
        allegro.con.brio napisał:

        > matelot napisał:
        >
        > > Były Wasze ulubione potrawy? A może wzięliście udział w procesji trzech k
        > róli ś
        > > piewając odpowiedni repertuar? Napiszcie czy warto było dla garstki walcz
        > ących
        > > katooszołomów ustanawiać święto, które potrafi czy chce świętować tak nie
        > wielu?
        >
        > Żydów palilim.
        ===================
        A dlaczego akurat Żydów? Taka katolicka tradycja?
        • a000000 Re: No Wiadomo 07.01.11, 20:52
          matelot napisał:

          > A dlaczego akurat Żydów? Taka katolicka tradycja?

          tak. To taka nowa świecka tradycja. Pan faraż trochę się gniewoł, ale go przekonalim.
          • matelot Re: No Wiadomo 07.01.11, 20:56
            A kto to jest pan faraż?
            • a000000 Re: No Wiadomo 07.01.11, 20:58
              matelot napisał:

              > A kto to jest pan faraż?

              łoj, taki duży i nie wie..... to proboszcz na terenach gdzie wpływy czeskie przemożne są.
              • t_ete i slaskie :) 07.01.11, 21:06
                farorz

                z niem. Pfarrer


                tete


                ps. a ta sukienka dluga bedzie ... z trenem ? smile
          • polazrski Re: No Wiadomo 07.01.11, 20:58
            a000000 napisała:

            > matelot napisał:
            >
            > > A dlaczego akurat Żydów? Taka katolicka tradycja?
            >
            > tak. To taka nowa świecka tradycja. Pan faraż trochę się gniewoł, ale go przeko
            > nalim.

            Jaka tam swiecka. Od 2000 lat w tym kosciele wciaz to samo: wszystkiemu winni Zydzi.
            • a000000 Re: No Wiadomo 07.01.11, 21:02
              polazrski napisał:

              > a000000 napisała:
              >
              > > matelot napisał:

              niech się osoba nie wtrąca, skoro nie wie co i jak.
              • polazrski Re: No Wiadomo 07.01.11, 21:03
                Niech mi osoba vylize prdel.
                • a000000 Re: No Wiadomo 07.01.11, 21:07
                  polazrski napisał:

                  > Niech mi osoba vylize prdel.

                  osoba prawdziwą twarz pokazuje?
                  • polazrski Re: No Wiadomo 07.01.11, 21:09
                    osoba dalej rozumie po czesku? nigdy bym nie podejrzewal, ze po tylu latach w tej otumanionej katecheza glowie cos jeszcze siedzi.
                    • hasz0 Kotlet nie pohapił jak zwykle doprdlnej riposty 08.01.11, 08:47

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka