03.02.16, 20:01
Moze ktos swiatly mi wyjasni co nowy rzad robi dla ekonomii i czym sie ta polityka rozni o tej poprzedniego rzadu. Pytam sie bo czytam prase polska (GW i Polityke) ale akurat ta prasa jest przeciwko rzadowi a rzad przeciwko niej. I pewnie duzo mi umyka.

Z gory dziekuje

PF
Obserwuj wątek
    • copyleftist Re: Pytanie 03.02.16, 21:28
      Odpowiedzi:

      # 1: nic
      #2: niczym

      Interes się kręci bez-rządnie, wbrew różnym pozorowanym inicjatywom i projektom.

      I tak to.
      • benek231 Re: Pytanie 03.02.16, 21:34
        copyleftist napisał:

        > Odpowiedzi:
        >
        > # 1: nic
        > #2: niczym
        ****
        No nie, to juz zakrawa na oszczerstwo - a o podatkach zapomial, aa? Przeciez rzad stara sie jak moze by ekonomie wystudzic, czyli uchronic przed przegrzaniem sie. Czy to malo?
        • copyleftist Re: Pytanie 03.02.16, 21:37

          Podatki?

          Kolego, jednemu wezmą, drugiemu dadzą.

          Przecież napisałem: interes się kręci -
          • jaceq Re: Pytanie 03.02.16, 21:42
            Podatki? Rosną, jak zawsze, kiedy rządzi Pis.

            wyborcza.biz/biznes/1,147743,19578122,podatek-od-handlu-stacje-paliw-beda-zamkniete-w-weekendy.html
            • copyleftist Re: Pytanie 03.02.16, 21:47

              Ciekawe, bo nic się nie pisze o tych, dla których maleją.

              Ale to chyba naturalne.
    • krates-8 Re: Pytanie 03.02.16, 22:35
      im imponuje piłsudski
      który gardził ekonomią
      nazywając ją "żydowskimi sprawami"
      a cała jego polityka gospodarcza ograniczała się
      do drugiego członu hasła
      bić ku... i złodziei
      i jeszcze obsadzania państwowych synekur legionistami
      (których przybywało z roku na rok)
      oficjalna narracja pisowska głosi, że skala złodziejstwa platformy była taka
      że po jej usunięciu polska rozkwitnie i starczy na wszystko
      nawet jeśli rozkradano miliardy (wcale bym się nie zdziwił)
      to pis jest za cienki żeby to ukrócić
      wszystko skrupi się na maluczkich bo ich łatwo sięgnąć i nie mają gdzie uciec
      jeśli jednak jakimś cudem pisowi się powiedzie
      to będzie znaczyło, że skala złodziejstwa i marnotrawstwa była gigantyczna
      raczej jednak gospodarka się zawali pod ciężarem długu, fiskalizmu, biurokracji i durnowatego ręcznego sterowania
      platforma darła do końca bez umiaru nie myśląc o przyszłości
      teraz by uniknąć katastrofy
      należałoby naprawdę głęboko zreformować finanse i wydatki państwa
      żaden demokratycznie wybrany polityk tego nie zaryzykuje
      jedziemy scenariuszem greckim
      po złej (gospodarczo) platformie przyszedł gorszy (pod względem polityki gospodarczej) pis
      po nim przyjdzie ktoś jeszcze gorszy
      itp, itd ad usrandum 8(
      • polski_francuz Re: Pytanie 04.02.16, 07:05
        Dzieki za wszystki wpisy. Widze, ze PiS nie zajmuje sie glupia ekonomia (pewnie im powiedzieli, ze economy is stupid). Chodzi o wladze. Po co? Po to by bic ku... i zlodziei. A co bedzie jak ich zabraknie?

        W tej sytuacji, trzeba miec zaufanie do szefuncia. On juz znajdzie tego/ta ktorych trzeba bic.

        PF
    • dicksmith ekonomia robi się sama gdy kręci się biznes 04.02.16, 08:20
      A biznes ma w Polsce otwartą furtkę do robienia biznesu i jak na razie nie widać żeby się wycofywał. Widać opłaca się robić biznes w Polsce.

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka