29.02.20, 11:37
Koalicja Obywatelska zorganizowała dla mieszkańców powiatu lubińskiego (Dolny Śląsk) spotkanie wyborcze. Ale z obywatelami spotkała się nie Małgorzata Kidawa-Błońska, ale... jej portret.
To chyba była peregrynacja Obrazu Matki Kidawy Błońskiej.
Takie hece to tylko w wykonaniu PO. 5 lat temu jeździły po Polsce wyborcze autobusy Komorowskiego z kartonowym Bronkiem.
Wyborcy przychodzili na spotkanie z prezydentem, starającym się o reelekcję i im wynoszono a autobusu podobizny Bronka zamiast Bronka.
Jak widać niczego się nie nauczyli właśnie.
Obserwuj wątek
    • qwardian Re: portret 29.02.20, 17:45
      Z mojej strony bez zmian, dawno zadecydowałem, że będę głosował na kobietę więc MKB. Przez moment się zawahałem kiedy Michnik wyskoczył ze swoimi przemyśleniami, no i zmieniłbym wybór, gdyby zamiast Dudusia wystąpiła ta Pani co z nim jeździ bo ma ładną buzię.

--
      Lepiej potknąć się o prawdę, niż ją ominąć.
      • maksimum Re: portret 01.03.20, 17:08
        qwardian napisał:

> Z mojej strony bez zmian, dawno zadecydowałem, że będę głosował na kobietę więc MKB.

To Biedroniowa ci nie pasuje?
    • jenisiej Jej portret 29.02.20, 18:18

Gdy nie po drodze będzie razem iść,
      Uniosę Twój zapach snu,
      Rysunek ust, barwę słów.
      Niedokończony, jasny portret Twój.
      Uniosę go, ocalę wszędzie
      Czy będziesz przy mnie, czy nie będziesz.
      Talizman mój, zamyśleń nagłych Twych i rzęs.
      Obdarowany Tobą, miła
      Gdy powiesz do mnie kiedyś: wybacz,
      Przez życie pójdę, oglądając się wstecz.

To się nazywa ikonolatria - kult obrazów świętych. Przypadkiem w sąsiednim wątku przewinął się ten termin, acz w innym kontekście.

Pani MKB oczywiście życzymy powodzenia - niech Jej portrety zawisną od Bugu do Odry i Nysy Łużyckiej, od Bałtyku po Tatry, spontanicznie wywieszane przez ludność.

wink

--
      - To zbyt inteligentne teksty jak na XX i zbyt poprawnie napisane - ortografia, niemal brak literówek, bez chaosu, uporządkowane, czyste cytaty, interpunkcja, ogólna estetyka, dbałość o czytelność. Tego nie da się w jednej chwili nauczyć. Jenisiej?
      - Kompletnie o nim zapomnialem. Moze byc Jeni.wink
      - Też o nim myślałem.
    • benek231 Du*a osobiscie robi kampanie od 3 lat, :O) 29.02.20, 18:19
      objezdzajac wszyskie mozliwe powiaty, w miejsce rzadow panstwem i godnego go reprezentowania poza granicami. Za pieniadze wszystkich podatnikow, na dlugo przed oficjalnym rozpoczeciem kampanii wyborczej oszust Du*a plul w twarze wiekszosci obywateli. A ty nasmiewasz sie z uczciwej kampanii Kidawy-Blonskiej, ty antydemokratyzne gowno. Ty pieprzony gnojku.

perla_roztocza napisał:

• t_ete Re: portret 02.03.20, 22:37
        bobislaw.borboje napisał:

> PiS w odwecie powinien peregrynować Obraz Matki Joanny.
        > Lichockiej i Jej Słynnego Palca.

Obraz 'Lichockiej z Palcem' juz peregrynuje.
        Billboardy maja byc we wszystkich wojewodztwach.
        Tyle, ze to nie jest odwet PiS-u wink

kurierlubelski.pl/pis-pozdrawia-chorych-co-najmniej-jeden-billboard-z-poslanka-lichocka-stanie-w-wojewodztwie-lubelskim/ar/c1-14826560
        kielce.wyborcza.pl/kielce/7,47262,25741213,ogromny-odzew-internautow-billboardy-z-gestem-lichockiej-zawisna.html
        rzeszow-news.pl/w-rzeszowie-billboard-z-lichocka-przy-podkarpackim-centrum-onkoogii/

tete

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka