Dodaj do ulubionych

Państwo pozasądowe

24.04.20, 09:06
Przy okazji wybuchu epidemii histerii objawił się pewien superurząd, będący jednocześnie prokuratorem, sądem i komornikiem.

SSanepid - nakłada po uważaniu drakońskie kary za nic. Dla pozoru można się odwołać. Do kogo? Do SSanepidu, a konkretnie do Wojewódzkiego Państwowego Inspektora Sanitarnego w ciągu 14 dni. Nadziei na korzystne rozstrzygnięcie nie ma, więc niewolnik musi zaskarżyć podwójną decyzję esesmanów do wojewódzkiego sądu administracyjnego (ewentualnie następnie do NSA).

Problem polega na tym, że użeranie się z SSanepidem w sądach może trwać miesiącami, natomiast haracz należy uiścić bezzwłocznie (7 dni na zgromadzenie 30 000 PLN to z pewnością "bezzwłocznie").

Czyli SSanepid to prokuratura+sąd w jednym, bez prawa do procesu, ale za to z natychmiastowym ciężkim wyrokiem.

Bezprawie w TymKraju ma się doskonale.
Obserwuj wątek

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka