Dodaj do ulubionych

Poczucie stadnosci

13.04.21, 08:31
Czesto czytam na forach o niemieckim poczuciu stadnosci. Ze Niemcy lubia sie czuc w stadzie. Z drugiej strony, jesli przyjac ze dzisiajsza wladza jest polsko-polska, to strach ogarnie widzac, ze ludzie staja sie wrogami innych bez wielkiego powodu.

I przypomnialy mi sie czasy komunizmu za ktorych spedzilem mlodosc. Jakos uczono nas bycia w stadzie. ZHP, ZMS czy ZSP byly organizacjami naiwnymi ekonomicznie, ale uczyly bycia razem, bycia w kupie, wspolnego przedsiebrania.

Moze tedy droga by oduczac egoizmu? Moze szefuncio moglby stworzyc MPiS a jego przeciwnicy polityczni MPO (moze inaczej nazwac by nie pomylic z oczyszczaniem miasta)?

PF
Obserwuj wątek
    • oleg3 Re: Poczucie stadnosci 13.04.21, 10:30
      To kolejny atak na Podlasie i Roztocze? Ja nie żyję w stadzie! Żyję we wspólnocie. Usilnie proszę pPF o podjęcie próby uchwycenia różnicy między stadem a wspólnotą.

Z rozbawieniem czytam skrzydlate słowa ". ZHP, ZMS czy ZSP byly organizacjami naiwnymi ekonomicznie".
      A jak to było z Hitlerjugend?

> Moze szefuncio moglby stworzyc MPiS a jego przeciwnicy polityczni MPO

Takie organizacje już istnieją!
      • polski_francuz Re: Poczucie stadnosci 13.04.21, 10:47
        oleg3 napisał:

"To kolejny atak na Podlasie i Roztocze? Ja nie żyję w stadzie! Żyję we wspólnocie. Usilnie proszę pPF o podjęcie próby uchwycenia różnicy między stadem a wspólnotą."

Stado to brzmi bardziej otwarte na obcaych. Wspolnota jest bardziej swiadoma. Jak Ty to widzisz?

Z rozbawieniem czytam skrzydlate słowa ". ZHP, ZMS czy ZSP byly organizacjami naiwnymi ekonomicznie".

Po zastanowieniu pozostaly mi tylko ZHP i ZSP. Bo byly "Polskie".

"Takie organizacje już istnieją!"

I tez sa uniwersalne czy stadne czy wspolne? Czy tez, co podejrzewam, MPiS jest przeciw PO a MPO przeciw PiS-owi?

PF

P.S. BTW, sprawdzilem gdzie jest Roztocze: blisko granicy z Ukraina. Duzo tam taniej sily roboczej?
        • oleg3 Re: Poczucie stadnosci 13.04.21, 11:12
          polski_francuz napisał:

> P.S. BTW, sprawdzilem gdzie jest Roztocze: blisko granicy z Ukraina. Duzo tam taniej sily roboczej?

Ja mieszkam na Południowym Podlasiu. Na Roztoczu mieszka perła. Gdybym był Ukraińcem nie szukałbym pracy na Roztoczu.
          • perla_roztocza Re: Poczucie stadnosci 13.04.21, 11:30
            oleg3 napisał:

> Ja mieszkam na Południowym Podlasiu. Na Roztoczu mieszka perła. Gdybym był Ukr
            > aińcem nie szukałbym pracy na Roztoczu.

konkretnie to mieszkam na Roztoczu Środkowym.
            Ukraińców to u nas mało ale w ogóle to tereny mocno wyludnione. Puszcza, lasy rzeki, jeziora i tak wszędzie.
            Czasami łatwiej wilka można spotkać niż człowieka.
            Tylko w lecie najedzie się cholera jasna tych letników właśnie.
    • perla_roztocza Re: Poczucie stadnosci 13.04.21, 11:20
      polski_francuz napisał:

> I przypomnialy mi sie czasy komunizmu za ktorych spedzilem mlodosc. Jakos uczon
      > o nas bycia w stadzie. ZHP, ZMS czy ZSP byly organizacjami naiwnymi ekonomiczni
      > e, ale uczyly bycia razem, bycia w kupie, wspolnego przedsiebrania.

ciebie PF wyuczono zachowań stadnych.
      Ja się nie dałem.
      Jako jedyny uczeń VI LO w Lublinie nie należałem do PCK co mi pani dyrektor wypominała przez 4 lata na każdym apelu szkolnym właśnie.
      • pikrat Re: Poczucie stadnosci 13.04.21, 12:03
        pierdła z krocza wydaliła:

Jako jedyny uczeń VI LO w Lublinie nie należałem do PCK
        ======================
        Będą ulice nazywali twoim imieniem np. Tomka.... smile
        Dodatek kombatancki pobierasz? wink
      • polski_francuz Re: Poczucie stadnosci 13.04.21, 12:28
        perla_roztocza napisał:

"ciebie PF wyuczono zachowań stadnych."

Moze wyuczono a moze mam w genach. Tata byl w AK a jakis pra- pra-przodek byl w Legionach za czasow napoleonskich.

Nic w nich zlego nie widze. Wrecz przeciwnie. Pomagaja ekonomii, pomagaja w walce z pandemia...

PF
    • ada08 Re: Poczucie stadnosci 13.04.21, 11:54
      polski_francuz napisał:

"to strach ogarnie widzac, ze"

Bez obaw -smile Wprawdzie strach ma wielkie oczy, ale nie widzi, nie może zatem ogarnąć widząc.

Poprawne stosowanie imiesłowów przerasta wiele osób, dodam na pociechę smile
      a.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka