Dodaj do ulubionych

Moja droga

05.07.21, 12:51

Późną jesienią wykopałem na głębokość 70 cm i umieściłem siedem warstw

1. Gruz od kamieniarza z Junikowa, szlachetne marmur, granitu i starego PRL-owskiego lastryko.
2. Piasek rzeczny
3. Zbrojenie stalowe
4. Beton
5. Warstwa izolująca Mapelastic (Mapei)
6. Klej Atlas plus
7. Płytki gresowe zafugowane Sopro

https://images91.fotosik.pl/517/0813abf242a0866amed.jpg
Obserwuj wątek
   • qwardian Re: Moja droga 05.07.21, 13:18
    Korzenie drzew potrafią skuteczniej wysadzić dróżkę niż gąsienice czołgu, poza tym musiałbym zdobyć dziesięć certyfikatów, dziesięć lat i podpis samego Sławomira Nowaka, żeby tam mogły pędzić pojazdy. Jestem dumny, ale trochę głupio, bo pustka już nie ma nic więcej do budowy. Przy prawej krawędzi dróżki żółta linka, wydaje się, że wszystko w prostej linii. Kolejny odcinek drogi w naszej Polsce ukończony..
   • qwardian Re: Moja droga 05.07.21, 19:44
    Dzieci w wieku wnuków. Wokół domu wszystko jest w zimie łyżwiarskim lodowiskiem, ale ja toczę totalną wojnę z kurzem i błotem i ją przegrywam. Rozkładam ręce, ale robię co mogę..
    • kalllka Re: Moja droga 06.07.21, 10:41
     No bo po co walczyć? /na dodatek z iglakami i bluszczem przy ogrodzeniu/
     Może zrób, tak jak na zdjęciu, przez F1.
     Co prawda widać, ze tam mniej nasypano pod poziom do ścieżki, wiec u Ciebie może problem rozwiązać geokrata, zasyp ja drobiazgiem, obsadź gesta darnia- całej prawej strony do tarasu.. Tyle, ze iglak na pierwszym planie zawsze ci ja zeżre… no i przy tej prawej stronie wyglada, ze będziesz potrzebował drenu.
     • qwardian Re: Moja droga 06.07.21, 11:06
      Bo ja prowadziłem wojnę totalną na dwa fronty. To korzenie drzew sąsiada z lewej strony grubości nogi które plotły się pod ziemią i wysadzały ziemię, więc opcja F1 to falująca dróżka. Wyrywałem je kilofem widocznym na zdjęciu, a praca łopatą to było małe piwko. Dróżka wystaje ponad grunt i ma spływ na obydwu krawędziach, musi wystarczyć. Jeżeli cmentarny gruz od kamieniarza z Junikowa nie powstrzyma natury, nic nie pomoże. Estetyka to sprawa drugorzędna, przyjdzie czas na błyskotki..

      https://images91.fotosik.pl/518/2f3b271ed2588ee5med.jpg
      • kalllka Re: Moja droga 06.07.21, 11:27
       Heh, żelazna droga. Rzeczywiście masz problem po lewej, z sąsiedztwem. Gąszcz i mało miejsca. Cały nabój jesienią wali na Twoja stronę; nie to bym coś miała naprzeciwko ale ten iglak/i -jodła(?) tez ci robią na przeciw.
       To już za duże drzewicha jak na to stanowisko, za blisko tarasu .. nie lepiej wyciąć?
       • qwardian Re: Moja droga 06.07.21, 11:48
        Z prawej pierwsza to jodła kalifornijska, jej nie widzisz jest olbrzymia przerasta i zasłania cały dom, ale latem osłania przed Słońcem. Wieczorem przy otwartych drzwiach słyszę, że na jej konarach dzieją się rzeczy straszne, natura jest bezwzględna Kaleczko. Opinie są podzielone co do jego usunięcia, bo sprawia, że to zaczarowany ogród..
   • qwardian Re: Moja droga 05.07.21, 19:41
    Wylanie i poziomowanie wymagało pomocy zanim zwiąże, żeby nie było katastrofy z górą betonu. Przedtem i potem doskonale sobie sam poradziłem, tym bardziej, że nie było potrzebne cięcie płytek.
  • qwardian Re: Moja droga 06.07.21, 15:52
   www.pb.pl/fundusz-ujawnil-gre-na-spadek-kursu-jsw-1119867

   Amerykański fundusz wszedł krótko w akcje Jastrzębskiej Spółki, od wczoraj i dzisiaj skupuje akcje w popłochu. Stawiam, że to nasze banki i PZU chwyciły spekulanta za szyję..

   www.bankier.pl/inwestowanie/profile/quote.html?symbol=JSW

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka