Dodaj do ulubionych

Aglomerowanie sympatii

17.04.22, 10:45
Czesto czytam artykuly o negatywnych wydarzeniach. Nie wiem czemu, ale czytelnikow przyciaga nieszczescie, nieudacznosc, klamstwo, nieuczciwosc... o tym czytaja i o tym chetnie i duzo za duzo rozprawiaja. Przykladem jest katastrofa samolotowa sprzed 12 lat o ktorej lepiej byloby zapomniec albo wtracac do wiezienia za, o niej pisanie, a ktora sie ciagle odgrzewa.

A ze mamy swieta, to dajmy inny przyklad. Jest nim, a wlasciwie nia, polska tenisistka pani Swiatek. Ktora nie tylko dobrze gra w tenisa, dobrze zarabia, ale jest tez uczciwa, szczera i jest taka corka z ktorej rodzice moga, i pewnie sa, dumni.

A ze emigrant na zmywaku potrzebuje udanych przykladow, ze Polak czy Polka to brzmi dumnie, to niech Swiatek posluzy za taki przyklad w te Swietasmile

PF
Obserwuj wątek
   • polski_francuz Re: Aglomerowanie sympatii 17.04.22, 13:48
    andrzejg napisał:

    "Inny pozytyw: Gersdorf i Zdziennikcki nie uczestniczyli w wypadku. Czy było możliwe , aby kierowca nie widział i nie słyszał? Teoretycznie tak."

    To sa efekty uboczne budowania wladzy na klamstwie. Klamstwo przestaje byc negatywne a staje sie czescia zycia publicznego. A przeciez w Dekalogu stoi jak byk "o falszywym swiadectwie". A co na to biskupi?

    PF


  • felusiak1 Re: Aglomerowanie sympatii 19.04.22, 19:10
   Przeczytałem: "Nie wiem czemu, ale czytelnikow przyciaga nieszczescie, nieudacznosc, klamstwo, nieuczciwosc... o tym czytaja i o tym chetnie i duzo za duzo rozprawiaja. Przykladem jest katastrofa samolotowa sprzed 12 lat o ktorej lepiej byloby zapomniec"

   Dlaczego chciałbyś zapomnieć? O czym jeszcze chciałbyś zapomnieć?
   • polski_francuz Re: Aglomerowanie sympatii 20.04.22, 08:06
    felusiak1 napisał:


    " Dlaczego chciałbyś zapomnieć? O czym jeszcze chciałbyś zapomnieć?"

    O tym co z Rosjan i z ich okupacji w polskiej kulturze zostalo. Chyba klamstwo to glowny spadek. I tak operacja: specjalna = wojna; sztorm = spokojne morze; genocid na wschodzie Ukrainy = klotnie miedzy filo i antyruskimi...

    I tak resztki tej kultury w Polsce to wybuch = zaczepienie o brzoze podczas ladowania samolotu wbrew rozsadkowi i przepisom na nierownym i zalesionym terenie majac prezydenta na pokladzie.

    PF

    • felusiak1 Re: Aglomerowanie sympatii 20.04.22, 09:47
     Polacy są urodzonymi kombinatorami co jest lepsze od bycia urodzonymi mataczami jak bolszewicy.
     Kombinowanie to nieustanna improwizacja. Do tego trzeba mieć fantazję. Bolszewikom fantazji brak.
     Nawet mataczyć porzadnie nie potrafią chociaż wyssali z mlekiem matki.
     • polski_francuz Re: Aglomerowanie sympatii 20.04.22, 10:08
      felusiak1 napisał:

      "Polacy są urodzonymi kombinatorami co jest lepsze od bycia urodzonymi mataczami jak bolszewicy. Kombinowanie to nieustanna improwizacja."

      Nazwijmy to raczej kreatywnoscia. Brzmi ladniej i nie rani moich uszu. By Ci to zblizyc, kreatywne sa tez wielkie byznesy. Placa podatki, a jakze, ale tam gdzie jest mniej do placenia (na Kajmanach)...smile

      PF
  • hymenos01 Francuska gra pozorów 20.04.22, 10:40
   W temacie "na czym żerują media" nie będę się wypowiadał. Zainteresowała mnie natomiast pewna gra pozorów, która w wątku jest dość widoczna. Na ogólnym poziomie wygląda to tak, że Le Pen deklaruje wyjście z NATO, które jest wyjściem pozornym, gdyż jak to było z poprzednim wyjściem, Francuzi będą respektować wszystkie ustalenia wewnątrz tej organizacji. Macron deklaruje wsparcie i przyjaźń dla Ukrainy, bo takie jest nastawienie znacznej części Francuzów a po cichu wspiera Rosjan. Polski_francuz deklaruje świąteczne oblicze i Świątek jako przykład dumy Polaków jednocześnie przywołując katastrofę smoleńską w drugim zdaniu inwokacji, jako przykład czegoś o czym należałoby zapomnieć.
   • polski_francuz Polityczna gra 20.04.22, 11:23
    hymenos01 napisał:

    " Na ogólnym poziomie wygląda to tak, że Le Pen deklaruje wyjście z NATO, które jest wyjściem pozornym, gdyż jak to było z poprzednim wyjściem, Francuzi będą respektować wszystkie ustalenia wewnątrz tej organizacji. Macron deklaruje wsparcie i przyjaźń dla Ukrainy, bo takie jest nastawienie znacznej części Francuzów a po cichu wspiera Rosjan."

    Nazywa sie to gra polityczna. Polega na szukaniu poparcia/sympatii wyborcow. Gra PiSu polega na pobrzekiwaniu struny "zaborcy sa wszystkiemu winni". I tak Rosjanie wlozyli bombe termobaryczna do jednego takiego samolotu a Niemcy tworza Europe pod swoim butem.

    A twoja gra miszczu? Ano starasz sie mnie sprowokowac bym zaczal cholerowac i uzywac brzydkich slow.

    Niedoczekanie: albowiem "we mnie jest samo dobro"smile

    PF

    P.S. A jesli o stiff (pobrzekiwanuie struny) chodzi to najbardziej lubie te Tadzia Nalepy:     • polski_francuz Chlopcy a szkola 20.04.22, 11:57
      hymenos01 napisał:


      "Pięknie wpisałeś mi się temat gry pozorów, albowiem nie ma na świecie człowieka, w którym byłoby samo dobro."

      Nu Pietia w cudzyslowie daje sie cytaty. Cozes robil na lekcjach polskiego? Pewnies denerwowal kolegow. Juz sie nawet nie zapytam podchwytliwie czyj jest ten cytat...smile

      PF
      • hymenos01 Re: Chlopcy a szkola 20.04.22, 12:10
       polski_francuz napisał:


       > Nu Pietia w cudzyslowie daje sie cytaty. Cozes robil na lekcjach polskiego? Pew
       > nies denerwowal kolegow. Juz sie nawet nie zapytam podchwytliwie czyj jest ten
       > cytat...smile

       Pozornie nie pytając zadałeś pytanie smile Nu, cytatów używa się w sytuacji, gdy najlepiej oddają to, co ma się do powiedzenia.

       PS
       Cytat z Jarosława Kaczyńskiego:
       „We mnie jest czyste dobro.“

       Źródło: quotepark.com/pl/cytaty/375589-jaroslaw-kaczynski-we-mnie-jest-czyste-dobro/

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka