Dodaj do ulubionych

Konkurs na Miss/Mister Homofoba

16.05.22, 12:12
oko.press/blizej-do-moskwy-niz-rygi-polska-trzeci-raz-z-rzedu-z-tytulem-homofoba-unii-europejskiej/?fbclid=IwAR2MqilLbYMGInKbWt0iouMFXmqBmYWPI3Lrn8mSBAWu-l19pVAOy2DwiIw
Ranking ILGA-Europe nie opiera się na badaniach opinii publicznej, ale ocenia prawodawstwo wobec osób LGBTI w sześciu obszarach:

równość i zakaz dyskryminacji (m.in. konstytucyjna gwarancja ochrony praw mniejszości seksualnych, ochrona równości w dostępie do edukacji, opieki zdrowotnej);
rodzina (związki partnerskie, równość małżeńska, adopcje);
wolność zgromadzeń, zrzeszania się i ekspresji (możliwość organizowania parad bez utrudnień ze strony władz, brak prawa zakazującego „propagandę homoseksualną”);
ściganie przestępstw z nienawiści popełnianych z motywów związanych z orientacją seksualną i tożsamością płciową;
uzgodnienie płci i integralność cielesna (możliwość uzgodnienia płci, medyczna diagnoza „zaburzeń płci” jako warunek konieczny uzgodnienia płci, ograniczenie wiekowe do uzgodnienia płci);
prawo do azylu (stworzenie krajowej strategii dot. azylantów LGBTI, orientacja seksualna czy tożsamość płciowa jako przesłanka uprawniająca do ubiegania się o azyl).
W tym roku liczba podkategorii, w których można zdobyć punkty, wzrosła do 74. Do miary postępu dodano punkty dotyczące praw osób interpłciowych.

Dobrze, że opierają się obowiązującym prawie, a nie widzimisię jakiegoś jury. Jednak , czy ja mam się wstydzić tego miejsca?

Brak tych praw wynika z braku chęci ich wprowadzenia przez ogół naszego społeczeństwa. Nie ma presji na rządzących, co pokazują słupki poparcia. Pokazały to też wybory parlamentarne, w których wystarczyła zjednoczonej opozycji przykleić postulaty lewicy dotyczące LGBT i było pozamiatane.

Poglądy społeczne kształtują się latami, do tego pod wpływem dobrych wzorców. Przepraszam, ale parady berlińskie nie są takim wzorcem.

Nie mam nic przeciwko małżeństwom jednopłciowym ( na adopcję nie zgodziłbym się ), nie mam nic przeciwko zmianom płci, ale dlaczego mam się wstydzić za wybory naszego społeczeństwa?

Nie akceptuję wszystkich wymienionych punktów ( nie widziałem pozostałych 74 ). Inni nie akceptują czegoś innego i średnia wychodzi taka jak jest. Takie mamy społeczeństwo.

Jeżeli opozycja wyjdzie z hasłami poprawy tej sytuacji i chęci podnoszenia pozycji w rankingu, to na bank PiS będzie miał 3 kadencję.

A.

Obserwuj wątek
    • oleg3 Re: Konkurs na Miss/Mister Homofoba 16.05.22, 12:43
      W Polsce nie potrzeba specustaw do ochrony praw homoseksualistów. Są chronieni jak wszyscy obywatele i cudzoziemcy przebywający na terenie RP. Od lat trwa konkurs na wskazanie paragrafu dyskryminującego homoseksualistów. Nikt jeszcze takiego nie wskazał. Weźmy taką "równość małżeńską". Czy homoseksualista może się w Polsce ożenić? Oczywiście! Na identycznych warunkach jak każdy mężczyzna.
      • oleg3 Re: Konkurs na Miss/Mister Homofoba 16.05.22, 13:27
        > andrzejg napisał:
        > > Nie mam nic przeciwko małżeństwom jednopłciowym
        perla_z_roztocza napisał:
        > słowem chcesz łamania konstytucji.

Ja też nie mam nic przeciwko małżeństwom jednopłciowym. W Polsce można je zawierać nie łamiąc konstytucji.

UMOWA CYWILNA na podstawie Art. 3531. kodeksu cywilnego

Panowie Jan Nowak i Zenon Kowalski zawierają niniejszym umowę małżeńską na poniższych warunkach ...
        • perla_z_roztocza Re: Konkurs na Miss/Mister Homofoba 16.05.22, 13:50
          oleg3 napisał:

> UMOWA CYWILNA na podstawie Art. 3531. kodeksu cywilnego
          >
          > Panowie Jan Nowak i Zenon Kowalski zawierają niniejszym umowę małżeńską na po
          > niższych warunkach ...

mylisz się.
          W Polsce jest swoboda zawierania umów o ile nie sprzeciwiają się ustawom.
          A konstytucja to ustawa.
          Przykład:
          Napisałeś watek o lichwie. Maksymalne odsetki ustawowe od pożyczki reguluje ustawa.
          W związku z tym, umowa pożyczki, która zawiera zapis o wyższych odsetkach będzie sprzeczna z ustawą i jako taka winna być uznana za nieprawną właśnie.
          • perla_z_roztocza Re: Konkurs na Miss/Mister Homofoba 16.05.22, 14:29
            problem z tymi "małżeństwami" jednopłciowymi polega na tym, że za tym są głównie heteroseksualni lewacy.
            Czytałem kiedyś wypowiedź jakiegoś pedzia, któren stwierdził był, iż w ichnym środowisku prawie nikt nie chce żadnych ślubów, bo nie po to są pedziami aby mieć żonę czy tam męża.
            A na słowo "adopcja" uciekają jak małe samochodziki.
            To podobnie jak z choinkami.
            Zachodni lewacy twierdzą, że trzeba zakazać choinek bo obrażają uczucia muslimów.
            Ale same muslimy mówią, że choinki ich nie obrażają właśnie.
          • oleg3 Re: Konkurs na Miss/Mister Homofoba 16.05.22, 15:01

> mylisz się.
            > W Polsce jest swoboda zawierania umów o ile nie sprzeciwiają się ustawom.

No znajdź paragraf w ustawie czy konstytucji, który zabrania zatytułowania umowy cywilnej jako "umowa małżeńska" czy "umowa o pożyciu małżeńskim". Inną sprawą są konkretne zapisy umowy. Czy zapis par. 1 zobowiązujący pana Zenona do 3 stosunków dziennie z panem Janem jest sprzeczny z ustawą czy konstytucją? Czy zapis zobowiązujący pana Jana do codziennego gotowania jest sprzeczny z j.w?
            • oleg3 Świecka tradycja 16.05.22, 15:37
              Polskie prawo nie zabrania ślubu Zenka z Jankiem. Jest już nawet taka świecka tradycja.

https://files.clickweb.home.pl/b5/9c/b59cc64e-3e8e-444a-b924-839427992f4f.jpg

Para Młoda podczas zaślubin jest w samym centrum zainteresowania, zaś o scenariuszu ceremonii, jej przebiegu oraz treści przysięgi decydują sami przyszli małżonkowie. To zawsze bardzo wzruszające i niezwykłe chwile, treści przysięgi najczęściej zawierają osobiste wyznania czy symbole, zrozumiałe wyłącznie dla nowożeńców. Daleko im do standardowych formułek znanych z USC czy kościoła. Każdy człowiek i każda para jest inna, w inny sposób pojmuje miłość i ma za sobą inne doświadczenia życiowe. Ta właśnie wyjątkowość sprawia ze ceremonia ślubna jest niepowtarzalna oraz jedyna w swoim rodzaju.
            • perla_z_roztocza Re: Konkurs na Miss/Mister Homofoba 16.05.22, 15:51
              oleg3 napisał:

> No znajdź paragraf w ustawie czy konstytucji, który zabrania zatytułowania umo
              > wy cywilnej jako "umowa małżeńska" czy "umowa o pożyciu małżeńskim".

wiem, że robisz hecę ale niech tam.
              To co zaproponowałeś to umowa nienazwana.
              Faktem jest, że można do niej wpisać co się chce o ile nie jest to niezgodne z prawem obowiązującym.
              Znów posłużę się przykładem.
              Otóż z Zachodu dotarła do nas moda na sado-macho.
              Jedną z odmian tego jest niewolnictwo, w różnych konfiguracjach płciowych i preferencjach.
              Dla prostoty niech będzie pan/niewolnica.
              Dwie dorosłe osoby podpisują umowę, że pan będzie napierdalał niewolnicę, torturował, kazał jeść z miski psa, poniżał, itp. Podobno obie strony czerpią przyjemność z takiego układu.
              Problem w tym, że jak pan przesadzi i przetrąci niewolnicę to żadna umowa przed sądem mu nie pomoże. Sąd go wyśmieje.
              I ja nie wmyślam, bo był ostatnio przypadek w kraju, że jakiś adwokat ukatrupił swoją dziewczynę/niewolnicę w czasie seksu. Bronił się tym, że ona zgadzała się na niebezpieczne praktyki. Mimo posiadania umowy dostał 25 lat.
              Podobnie jest z alimentami. W necie są ogłoszenia od kobiet lub par, szukających facetów, którzy ją zapłodnią. W ofercie jest umowa, że zapładniacz w przyszłości nie będzie w żaden sposób ponosił odpowiedzialności za dziecko. Ale jak ona urodzi i poda typa do sądu o alimenty, i on wyciągnie w/w umowę to sąd to podrze i przywali mu podwójne alimenty dla przykładu aby ode chciało mu się ruchania za friko.
              Dlatego też ci twoi dwaj panowie mogą sobie podpisać umowę nienazwaną o małżeństwie ale będzie ona bezwartościowa. Co najwyżej mogą oprawić w ramki bo nikt nie będzie jej honorował właśnie.
              • oleg3 Re: Konkurs na Miss/Mister Homofoba 16.05.22, 16:12

> Dlatego też ci twoi dwaj panowie mogą sobie podpisać umowę nienazwaną o małżeństwie ale będzie ona
                > bezwartościowa. Co najwyżej mogą oprawić w ramki bo nikt nie będzie jej honorował właśnie.

Małżeństwo nie zostanie uznane przez państwo. To oczywiste. Nic nie stoi na przeszkodzie do ślubu humanistycznego i wesela. Zapis o dziedziczeniu wzajemnym obowiązuje. Tak samo jak o współwłasności mieszkania. Do tego parę pełnomocnictw o wzajemnym dostępie do wrażliwych danych. Toż ani mąż ani żona (w związku uznanym przez państwo) nie może bić partnera. Będzie dyskryminacja z rejestracją w niebieskiej linii? Tam rejestrują też konkubinaty.

• perla_z_roztocza Re: Konkurs na Miss/Mister Homofoba 16.05.22, 16:24
                  Oleg, ja nie wiem co to jest ślub humanistyczny.
                  Pisałeś o umowie małżeńskiej.
                  Otóż każdą umowę można sporządzić u notariusza.
                  Notariusz musi działać zgodnie z prawem.
                  Już widzę jak notariusz kładzie pieczęć na "umowie małżeńskiej".
                  Co najwyżej każe wypierdalać takim petentom właśnie.
                  • oleg3 Strasznie jesteś zacofany perła 16.05.22, 16:46
                    > Oleg, ja nie wiem co to jest ślub humanistyczny.

Cytat
                    Najłatwiej odpowiedzieć na to pytanie, wyróżniając ślub humanistyczny jako kolejną formę zawarcia małżeństwa – po ślubie kościelnym, konkordatowym czy cywilnym. Można stwierdzić, że ślub humanistyczny ma taki sam status, jak ślub kościelny przed wprowadzeniem konkordatu. Nie posiada zatem mocy prawnej, ale jest ważny dla Pary, jest także ważny społecznie.
                    slub-humanistyczny.pl/co-to-jest-slub-humanistyczny/

> Pisałeś o umowie małżeńskiej.
                    > Otóż każdą umowę można sporządzić u notariusza.
                    Nie. Katalog umów u notariusza jest ściśle określny.

> Notariusz musi działać zgodnie z prawem.
                    > Już widzę jak notariusz kładzie pieczęć na "umowie małżeńskiej".
                    > Co najwyżej każe wypierdalać takim petentom właśnie.

Oni nie przyjdą z "umową małżeńską' tylko z umową wspólnego kredytu, wspólnej własności mieszkania, testamentami czy z pełnomocnictwami.
                      • oleg3 Re: Strasznie jesteś zacofany perła 16.05.22, 18:00
                        Ab ovo

Prawo rzymskie przewidywało ze 4 kategorie małżeństw. Przyznam, że poległem na ich zgłębianiu. U Germanów i Słowian nie było prościej. Trudno było odróżnić żonę od nieżony. Wilhelm Zdobywca był bękartem. Tak kochał matkę albo swój honor, że jak zdobył miasto, którego mieszkańcy wyśmiewali jego matkę, to doszło do rzezi. W Normandii, jego ojcowiźnie.. Włodzimierz z Kijowa też był bękartem. U nas Zbigniew, starszy brat Bolesława Krzywoustego. Setki lat .do utrwalenia prawnego i społecznego instytucji małżeństwa.
                        • perla_z_roztocza Re: Strasznie jesteś zacofany perła 16.05.22, 18:17
                          małżeństwo wymyśliły kobiety, co patrząc z ich pespektywy było racjonalne.
                          Mężczyzna przynosił z polowania zwierzynę a z wojny łupy, to niby czemu miał to dawać innym kobietom.
                          Trzeba było formuły aby tylko ta właściwa to dostała.
                          Małżeństwo to w dużej mierze układ finansowo majątkowy właśnie.
                            • andrzejg Re: Strasznie jesteś zacofany perła 16.05.22, 19:36
                              Jesteście osadzeni głęboko w dogmatach. Dekalog określa model małżeństwa w w swoich przykazaniach " nie będziesz pożądał żony bliźniego swego...( i dalej ) ani żadnej RZECZY , która jego jest " ( dobrze pamiętam?)

Czasy z upodmiotowieniem kobiety już się skończyły. Nie jest i nie będzie tak jak to widzi JKM - głupia żona ( chyba powiedział głupsza ) , bez prawa głosu i PAN, i WŁADCA zapewniający byt rodzinie.

Christopher Ryan, Cacilda Jethá w Sex at Dawn chcieli udowodnić ,że monoganizm i taki model małżeństwa nie jest przynależny ludziom. Wynika on z narzuceń kulturowych i społecznych. Wskazywali ,że są inne modele, w tym matriarchalny . Przyznam ,że nie udało im się mnie przekonać, ale wspominam o tym, bo piszecie, że małżeństwo to pomysł kobiety. Niekoniecznie. Onegdaj , jedyny żywiciel rodziny , chciał być pewny ,że żywi swoje potomstwo. Małżeństwo , to jest obopólna korzyść i same kobiety tego nie wymyśliły. Lwy zapewniają sobie pewność wychowania własnego potomstwa trochę drastyczniej.

Jednak czasy się zmieniają i domena mężczyzny jako żywiciela rodziny mocno spadła. Kobiety przejmują rolę mężczyzn w wielu dziedzinach. Są już urlopy tacierzyńske czy ojcowskie. Jeszcze tylko brakuje, aby mężczyźni rodzili.

Oprócz aspektu seksualnego jest jeszcze przyjaźń, zrozumienia, poczucie bezpieczeństwa.

Dlaczego takim parom nie dać od razu możliwości zawarcia związku na prawie małżeństwa, z wszystkimi tego prawnymi konsekwencjami?

A.
    • perla_z_roztocza Re: Konkurs na Miss/Mister Homofoba 16.05.22, 13:55
      andrzejg napisał:

> ściganie przestępstw z nienawiści popełnianych z motywów związanych z orientacj
      > ą seksualną i tożsamością płciową;

za komuny, gdy byłem młody, zdrowy i chyba atrakcyjny dałem na dworcu PKP w Lublinie w ryj jakiemuś pedziowi. Zrobiła się awantura aż przybiegł patrol MO. Dołożyli temu pedziowi pałami i pogonili.
      Dziś pewnie to by było przestępstwo z nienawiści, bo nienawiścią chyba jest danie w mordę zbokowi, który nagabuje właśnie.
      • qwardian Re: Konkurs na Miss/Mister Homofoba 16.05.22, 17:03
        Ale po co, atrakcyjne kobiety również mają dosyć natrętnych spojrzeń mężczyzn i głośnych uwag. Nie awanturują się, ale są zakłopotane. Na poziomie osobistym unikam przemocy, a trans na dyskotekach byli zawsze problemem..
        • perla_z_roztocza Re: Konkurs na Miss/Mister Homofoba 16.05.22, 17:37
          qwardian napisał:

> trans na dyskotekach byli zawsze problemem..

nie chodziłem na dyskoteki, nie moja bajka.
          Natomiast zdarzało mi się bywać czasami na zabawach wiejskich.
          Tam to było dopiero zacofanie.
          Jedyny układ w krzakach to chłopak i dziewczyna właśnie.
          • qwardian Re: Konkurs na Miss/Mister Homofoba 16.05.22, 17:52
            Cały świat dookoła jest poyebany, ludzie gadają do swoich kotów, głaszczą je i przytulają, a po swoich psach zbierają kupy. Na wsi ludzie są normalni, bo pies ma obowiązki pilnować domu, a kot ma łapać myszy. Miasta i wielkie skupiska to wynaturzenie, stąd wywodzi się perwersja..
    • benek231 Polacy sa bardzo homofobiczni :O) 16.05.22, 19:02
      a ja to wlasnie twierdze, i tu, od lat. Nie wiedzialem tylko, ze Polacy sa najbardziej homofobiczni w UE. Teraz wiem.

Zabawne jest jednak wypieranie sie tej homofobii przez homofobicznych Polakow. Sa oczywiscie wyjatki, bo taki Kretyn jest homofobem ale jest z tego dumny. Podobnie z lubelskim Matolkiem. A jak by tak poszukac jeszcze troche to wiecej podobnych im by wyskrobal.
      No coz to sa efekty "nauczania" tego zlodziejskiego kosciolka, ktory jest mocno homofobiczny choc, moim zdaniem, jakies 60% katabasow to homoseksualisci.

I wklada taki hostie w jape Perly, na przyklad, z uzyciem kciuka wlasnie wyciagnietego z pupy ministranta.

andrzejg napisał:

KretynLuka jest zoologicznym wrogiem demokracji, przynaleznosci Polski do UE, rasista, mizoginem, antysemita, homofobem, antyociepleniowcem, ksenofobem, antyszczepionkowcem, anty-TVNowcem czyli wrogiem wolnosci slowa i mediow, antymaseczkowcem, wrogiem praw kobiet i wolnosci obywatelskich, symetrysta, oraz katolickim fundamentalista-integrysta, entuzjasta Ordo Iuris, zacieklym wrogiem WOSPu oraz Ukraincow, chodzącą kwintesencją zamordyzmu.
      Xiazeluka znany tez jako Kretyn to czolowy nienawistnik, czolowa szczujnia tego Forum - plynne gowno w ludzkiej skorze.

• perla_z_roztocza Re: Polacy sa bardzo homofobiczni :O) 17.05.22, 09:16
          andrzejg napisał:

> To jest ciekawe, bo tak na co dzień to nie spotykam homofobów. Może przy mine s
          > ię nie ujawniają?

ok, no to się ujawniam.
          Jestem homofobem, cokolwiek to oznacza.
          Wszelakie praktyki i manifestacje homoseksualne wzbudzają we mnie wstręt.
          I nic na to nie poradzę, taki się urodziłem właśnie.
        • benek231 Polacy sa bardzo homofobiczni :O) 17.05.22, 18:18
          andrzejg napisał:

To jest ciekawe, bo tak na co dzień to nie spotykam homofobów. Może przy mine się nie ujawniają?
          Może to rzeczywiście jest pewien sposób wypierania się.

**
          Wiesz, takich glupow jak Perla, Kretyn, Jedraszewski, czy J*M jest w Polsce ciagle zatrzesienie, wiec fakt, ze nie spotkales dotad homofoba to istny cud. Bo to tak jakbys podczas deszczu przemykal pomiedzy jego kroplami, pozostajac suchym.

Z homofobami jest tak jak z antysemitami. Otworzy tylko taki swa smierdzaca jape i juz wiem co to za egzemplarz. Nie potrzebuje mowic nic konkretnego - wystarczy melodia.

W swoim towarzystwie nie mam ani jednych ani drugich. Towarzystwo to nie rodzenstwo i mozna je sobie dobierac. Ale na zewnatrz kregu bliskich to juz inna para kaloszy. Zwlaszcza, ze ci sympatzujacy z PiSem czesto mysla, ze jestem ich czlowiek i nie zaluja sobie. A czesto sa wytrenowani zarowno w kawalach o Zydach jak i o "pedalach". W sumie doszedlem do wniosku, ze homofobom do szczescia nie sa porzebni homoseksualisci. Oni pozostana homofobami i pod nieobecnosc homoseksualistow. Tak jak polscy antysemici nie potrzebuja do szczescia obecnosci Zydow

KretynLuka jest zoologicznym wrogiem demokracji, przynaleznosci Polski do UE, rasista, mizoginem, antysemita, homofobem, antyociepleniowcem, ksenofobem, antyszczepionkowcem, anty-TVNowcem czyli wrogiem wolnosci slowa i mediow, antymaseczkowcem, wrogiem praw kobiet i wolnosci obywatelskich, symetrysta, oraz katolickim fundamentalista-integrysta, entuzjasta Ordo Iuris, zacieklym wrogiem WOSPu oraz Ukraincow, chodzącą kwintesencją zamordyzmu.
          Xiazeluka znany tez jako Kretyn to czolowy nienawistnik, czolowa szczujnia tego Forum - plynne gowno w ludzkiej skorze.
    • polski_francuz Liberalizm berlinski 16.05.22, 19:34
      andrzejg napisał:

" Poglądy społeczne kształtują się latami, do tego pod wpływem dobrych wzorców. Przepraszam, ale parady berlińskie nie są takim wzorcem."

Skad sie wzial? Pewnie z checi doscigniecia i przescigniecia Paryza. I iak powstal Kudamm i tak lata 20 byly latami rozwiazlosci seksualnej na skale swiata; Przypomina mi sie film z Liza Minelli (tytul sie gdzies schowal i nie chce wyjscsmile).

Ale i ja mialem moj historie z berlinskim pedalem. Byl kolega z pracy i czesto przychodzil do biura by pogadac i wymienic poglady. Potem zaprosil mnie na wycieczke w okolice (chyba w gory Harcu) i spalismy w jednym pokoju i widzialem u iego satysfakcje jak sie przebieralem do lozka.

W koncu doszlo i do mnie co jest grane i zaczelem sie wycofywac z poglebiania stosunkow spolecznych z nim. I jak sie skonczylo? Ano kiepsko, bo kolega umarl chory na AIDS.

Ano Berlin ma/mial swoje zady i walety.

PF

• andrzejg Re: Liberalizm berlinski 16.05.22, 19:45
        "Cabaret"?

U mnie kiepsko ze znajomością homoseksualistów.

Choć córka mojego kolegi ogłosiła mu , że jest lesbijką i zamieszkała z współtowarzyszką. Aktualnie mają po dziecku i je wychowują wspólnie.

Mam je ganić jak żyja sobie spolojnie i nie wadzą nikomu?
        • polski_francuz Re: Liberalizm berlinski 17.05.22, 10:01
          andrzejg napisał:

" "Cabaret"? U mnie kiepsko ze znajomością homoseksualistów."

Ano, Kabaret. Co do homoseksow, Niemcy pracuja troche nad ich popualryzacja. Byly minister zdrowia Spahn jest pedalem, a nonazistka Weidel jest lesbijka (spryciarze umieja nowy nazizm umiejetnie sprzdacsmile). Pamietam tez obrazek partnerow premierow europejskich sprzed kilku lat. I wsrod kobiecych "zon" byla meska "zona" premiera Luxemburga. Z czego ten i ow (w tym ja sam) sie troche posmiali.

Wazny jest inny problem: jak sie homoseksem staje. Troche o tym myslalem po pobycie w Berlinie, ale nie wszyscy z tego watku sa na taka dyskusje gotowi. Lepiej wiec ja zostawmy dla pokoju forum.

PF
          • perla_z_roztocza Re: Liberalizm berlinski 17.05.22, 10:43
            polski_francuz napisał:

> Ano, Kabaret. Co do homoseksow, Niemcy pracuja troche nad ich popualryzacja.

tak, teraz popierają ale kiedyś karali za to.
            Zdaje się, iż ostatni skazany za czyny homoseksualne Niemiec wyszedł z więzienia tuż po 2000 roku.
            A teraz przekręcili wajchę w drugą stronę.
            W GB zaś państwo wykończyło na śmierć takiego Turinga za homoseksualizm.
            A jak to wyglądało w Polsce?
            Otóż homoseksualizm nigdy nie był u nas karalny. Nigdy.
            Ba, nawet niektórzy dostawali prestiżowe posady mimo, że wszyscy wiedzieli, że są pedziami, np. Szymanowski.
            I teraz te zachodnie gnojki śmią nas oceniać i rankingi tworzyć?
            Bezczelność właśnie.
    • hymenos01 Ideologia LGTB 16.05.22, 20:23
      andrzejg napisał:

> równość i zakaz dyskryminacji (m.in. konstytucyjna gwarancja ochrony praw mniej
      > szości seksualnych, ochrona równości w dostępie do edukacji, opieki zdrowotnej)
      > ;
      > rodzina (związki partnerskie, równość małżeńska, adopcje);
      > wolność zgromadzeń, zrzeszania się i ekspresji (możliwość organizowania parad b
      > ez utrudnień ze strony władz, brak prawa zakazującego „propagandę homoseksualną
      > ”);
      > ściganie przestępstw z nienawiści popełnianych z motywów związanych z orientacj
      > ą seksualną i tożsamością płciową;
      > uzgodnienie płci i integralność cielesna (możliwość uzgodnienia płci, medyczna
      > diagnoza „zaburzeń płci” jako warunek konieczny uzgodnienia płci, ograniczenie
      > wiekowe do uzgodnienia płci);
      > prawo do azylu (stworzenie krajowej strategii dot. azylantów LGBTI, orientacja
      > seksualna czy tożsamość płciowa jako przesłanka uprawniająca do ubiegania się o
      > azyl).
      > W tym roku liczba podkategorii, w których można zdobyć punkty, wzrosła do 74. D
      > o miary postępu dodano punkty dotyczące praw osób interpłciowych.

Poprawni politycznie do znudzenia powtarzają, że termin LGTB nie jest żadną ideologią a jedynie skrótem oznaczającym ludzi o odmiennych upodobaniach seksualnych. Tymczasem każda poprawna politycznie wypowiedź w temacie LGTB jest nachalną propagandą ideologii, która co prawda w swojej nazwie jest skrótem, jednak w swojej treści spełnia wszelkie kryteria opisujące ideologię. Nie jest inaczej i w tym przypadku. Ten niby ranking jest niczym innym niż weryfikacja czy ideologia LGTB jest dominująca w takim czy innym kraju. Ideologia to nic innego jak pewien zestaw poglądów na tematy społeczne, polityczne czy religijne. Zestaw rankingu jest dokładnie odzwierciedleniem badania na jakim poziomie aktywności w poszczególnych krajach są zgodne z ideologią. W tym przypadku LGTB.

>
      > Dobrze, że opierają się obowiązującym prawie, a nie widzimisię jakiegoś jury. J
      > ednak , czy ja mam się wstydzić tego miejsca?

Jeśli już, to wstydzić się powinni politycznie poprawni swego zakłamania.

>
      > Brak tych praw wynika z braku chęci ich wprowadzenia przez ogół naszego społecz
      > eństwa. Nie ma presji na rządzących, co pokazują słupki poparcia. Pokazały to t
      > eż wybory parlamentarne, w których wystarczyła zjednoczonej opozycji przykleić
      > postulaty lewicy dotyczące LGBT i było pozamiatane.

Problem w tym, że mowa jest tu nie tylko o prawach ale stosunkach społecznych niekoniecznie regulowanych przepisami prawnymi.

> Nie akceptuję wszystkich wymienionych punktów ( nie widziałem pozostałych 74 ).
      > Inni nie akceptują czegoś innego i średnia wychodzi taka jak jest. Takie mamy
      > społeczeństwo.

Innymi słowy ideologia LGTB nie jest bliska twemu sercu.

>
      > Jeżeli opozycja wyjdzie z hasłami poprawy tej sytuacji i chęci podnoszenia pozy
      > cji w rankingu, to na bank PiS będzie miał 3 kadencję.
      >
      > A.
    • felusiak1 Bzdura 16.05.22, 20:45
      andrzejg uwierzył w majaczenie i zamiescił mapę (tęczycieli).
      W Polsce wobec osób odmiennych prawo nie zmienilo się w ciagu ostatnich 8 lat.
      To co sprawiło, ze ocena dzisiaj jest zupełnie inna od tej z 2025 roku. Jak to co? Propaganda.
    • t_ete Wzorce 17.05.22, 00:21
      andrzejg napisał:

> Poglądy społeczne kształtują się latami, do tego pod wpływem dobrych wzorców. P
      > rzepraszam, ale parady berlińskie nie są takim wzorcem.

Pierwsza parada rownosci w Polsce odbyla sie ponad 20 lat temu.
      Jej przeciwnicy wyrazali oburzenie paradami berlinskimi.

Przez lat kilkanascie marsze rownosci odbywaly sie w duzych miastach - a od lat kilku takze
      i w mniejszych.
      Ich przeciwnicy konsekwentnie, za kazdym razem - wyrazali oburzenie 'berlinskimi wzorcami'.

W 2019 roku, w Bialymstoku - marsz rownosci zaatakowali kibole. Obrzucili ludzi kamieniami,
      petardami, lzyli ich.

Od wielu lat 'prawy internet' na haslo 'marsz rownosci' wkleja fotki.Zwykle dosc
      - szokujace przecietnego widza (ktory nie ogladal Pulp Fiction), z reguly BDSM - lateksy, maski, gole tylki itd.
      Ze niby polskie marsze rownosci - beda wygladac podobnie. Tzw. 'berlinskie wzorce'.

Ale nie wygladaja.
      Mijaja lata - a uczestnicy rownosciowych marszow w Polsce - nie epatuja lateksem,
      nic obscenicznego sie nie dzieje, gole tylki nie swieca.Troche muzyki, przyjazne hasla,
      teczowe flagi. Czasem kolorowe stroje, przebrania.

Moznaby wysnuc wniosek, ze najwieksza 'sodoma z gomora' jest w glowach tych, ktorzy
      tworza 'protestacyjny szpaler' - wulgarnie wyzywaja uczestnikow marszu, wykonuja
      obsceniczne gesty, rzucaja w nich kamieniami, wyszarpuja teczowe flagi...

Andrzej, skad te wzorce?
      Atakowanie bezbronnych ludzi kamieniami ... wyrywanie im flag ... obrzucanie
      wyzwiskami?

W imie jakich wartosci?

tete

• boomerang Re: Wzorce 17.05.22, 01:22
        Te t.zw. marsze równości to najzwyczajniejsze prowokacje. Zamiast siedzieć cicho jak myszy pod miotłą, tak jak to czynią heteroseksualni, wyłażą wulgarnie na ulice. Są mniejszością i powinni się z tym pogodzić, a nie wpychać się na afisz i gorszyć dzieci.
        • qwardian Re: Wzorce 17.05.22, 07:06
          Wszystkie zboczenia i dewiacje seksualne można leczyć przez sumienną pracę, wtedy można ewentualnie pozwolić im wyrażać swój entuzjazm Pierwszego Maja.
      • felusiak1 Re: Wzorce 17.05.22, 08:39
        To nie są marsze rowności. Ci ludzie chcą przywilejow a nie rowności. Przywileje są zaprzeczeniem rowności.
        To rodzi konflikt niekoniecznie w sferze politycznej a raczej obyczajowej.
      • benek231 Re: Wzorce 17.05.22, 09:14
        t_ete napisała:

Przepraszam, ale parady berlińskie nie są takim wzorcem.

**
        To jest taka polska mentalnosc - "dziwnie-konserwatywna". Jak juz sie do czegos przyczepia to tak ciagna, do zerzygu, a moga latami, okazuje sie. Jak "Szla dzieweczka do laseczka" wpadnie w ucho z nowym a ciekawym tekstem to pozniej w reklamach i na przeroznych imprezach slyszysz te sama melodie z innymi tekstami. Gdy chwycily osmiorniczki to walkowali je przez rok, na kazda okazje i kilka razy dziennie. To jest konserwatyzm wynikajacy z umyslowego lenistwa. Bo "ludzie to lubia i ludzie to kupia".

Homoseksualisci maja takie samo prawo do pokojowej demonstracji, do prezentowania samych siebie i przypominania o swym istnieniu, jak kazda inna grupa spoleczna. A, ze klero-faszystowski narodowy hmofobiczny katolicyzm kropielnicowy wolalby nie slyszec o ich istnieniu, i zawsze znajdzie kij - to akurat wiemy od dawna.

• perla_z_roztocza Re: Wzorce 17.05.22, 10:15
        t_ete napisała:

> Atakowanie bezbronnych ludzi kamieniami ... wyrywanie im flag ... obrzucanie
        > wyzwiskami?

och jacy oni biedni, jacy bezbronni, oni się tylko kochają...
        Zastanawiam się czy jesteś tak głupia czy tylko naiwna.
        Nie wiem jak to jest u lesbijek, pewnie ty wiesz.
        Ale pederaści to dość agresywna grupa.
        Nie wiem tete czy wiesz jak wyglądają publiczne szalety męskie. Otóż oprócz kabin są też pisuary. Musisz siusiu, wchodzisz a tak kilku pedałów stoi przy tych pisuarach i się onanizują. Rzygać się chce. Ale musisz siusiu, kabiny zajęte więc zostaje pisuar, a taki typ wyciąga szyję i patrzy co tam masz. Tylko w mordę dać. Dodatkowo ich podnieca zapach męskiego moczu. Babcie klozetowe mogłyby wiele o tym powiedzieć, które zresztą ich nienawidzą.
        Teraz to się trochę zmieniło. Są toi toi gdzie nie mogą podglądać, mają kluby, i net gdzie się umawiają na wspólne publiczne akcje onanizmu. Poczytaj sobie to może coś zrozumiesz. Oni to piszą otwartym tekstem, typu - "dziś o 20-tej wpadamy do parku i walimy konia a potem znikamy. Każdy kto chce może się przyłączyć".
        To są ci biedni, wrażliwi, kochający. Długotrwałe związki to rzadkość Ale jak się zdarzy to są nachalnie przedstawiane w mediach.
        A wiesz czemu u nich jest tak popularny hiv? bo zmieniają partnerów częściej niż ty majtki.
        Albo weźmy pociągi. Kiedyś podstawowy środek do długich podróży. Przedziały pozajmowane to się podróżowało na korytarzach. Miałem 16 lat i postanowiłem pojechać do taty do Kołobrzegu.
        Oczywiście na korytarzu. Usiadłem na torbie na końcu wagonu. A tam zaraz był kibelek. A obok od strony korytarza malutka umywalka z osobnym wejściem. Umywalkę od kibelka oddzielała ścianka z dykty czy ze sklejki.
        No i ja patrzę a przy tej umywalce stoi cały czas jakiś typ. Ilekroć do kibelka wchodził mężczyzna to on natychmiast wchodził do umywalki, i tak w kółko. Pomyślałem, że ma natręctwo mycia rąk. Dopiero później gdy mieszkałem w Chorzowie Batorym, kolega wyjaśnił mi o co biega. Otóż oni wywiercali dziurę poniżej umywalki i podglądali tych co korzystają z kibelka.
        Potem jak jechałem pociągiem to sprawdzałem. W każdym wagonie była zrobiona taka dziura. A to znaczy, że każdy kto jechał pociągiem i korzystał z kibelka był podglądany.
        To jest prawdziwa rzeczywistość, a nie to co kreują media, ty czy Kretyn52 właśnie.
        • qwardian Re: Wzorce 17.05.22, 14:44
          Rola pedałów jest być ładowanym w odbytnicę, a Narodowego Robotnika maszerować. Osobiście zastrzeliłem przywódców Sturmabteilung, którzy nie przestrzegali tej zasady..
        • benek231 Czy ty Perla jestes teraz facet czy ktos inny? :O) 17.05.22, 18:03
          Bo ostatnio robila tu na ciebie jakas lafirynda, ktorej czasem mylilo sie czy jest soba czy tez toba, niedorajdo.

A moze ty jestes obojniak? Tylko w takim przypadku dziwie sie, ze nie targnales sie na swoje nic nie warte zycie. Przynajmniej powinienes utonac w swojej wlasnej slinie jaka tu wyplules na wszystkich nieheteronormatywnych.

Tym razem usilujesz zarezentowac sie tu jako osoba pokrzywdzona przez jakiegos homoseksualiste, bo nie mozesz sobie darowac, ze wziales od niego tak malo, choc mogles wiecej. Badz, ze danie mu dupy mial zaplacic ci wiecej ale wykiwal cie i zaplacil mniej. A ty przeciez jestes wielki pies na kase, prawda ty antydemokratyczne gowno?

pierdla_z_krocza_i_napisała:

• t_ete Ooo panie ... co za tekst 17.05.22, 22:15

> och jacy oni biedni, jacy bezbronni, oni się tylko kochają...

Marsz rownosci to nie ustawka kibolska - gdy uczestnicy sa wyposazeni w maczety,
          bejsbole, kastety i noze. Wiec - tak, bezbronni, poniewaz nie chca walczyc z tymi, ktorzy
          ich atakuja, chca po prostu przemaszerowac ze swoimi haslami i flagami.

Nie odpowiedziales na pytanie, ktore jest bardzo proste.

- W imie jakich wartosci ludzie rzucaja kamieniami w uczestnikow marszu rownosci, wyzywaja ich,
          szarpia, wyrywaja teczowe flagi?

> Zastanawiam się czy jesteś tak głupia czy tylko naiwna.
          > Nie wiem jak to jest u lesbijek, pewnie ty wiesz.
          > Ale pederaści to dość agresywna grupa.

Z doswiadczen marszow rownosci w Polsce (a o tym pisal Andrzej - i do tego sie odnioslam)
          - wynika, ze najbardziej agresywni sa osobnicy prezentujacy sie jako
          heteroseksualni katolicy rzymscy demonstrujacy swoj sprzeciw wobec uczestnikow marszu rownosci.

Co do osob agresywnych.
          Istnieja.

Maja problem z kontrolowaniem emocji. Wiekszosc ludzi ma z tym klopot ale nie kazdy
          traci kontrole w takim stopniu, ze posuwa sie do rekoczynow by rozladowac wlasne napiecie.

> Nie wiem tete czy wiesz jak wyglądają publiczne szalety męskie. Otóż oprócz kab
          > in są też pisuary. Musisz siusiu, wchodzisz a tak kilku pedałów stoi przy tych
          > pisuarach i się onanizują. Rzygać się chce. Ale musisz siusiu, kabiny zajęte w
          > ięc zostaje pisuar, a taki typ wyciąga szyję i patrzy co tam masz. Tylko w mord
          > ę dać. Dodatkowo ich podnieca zapach męskiego moczu. Babcie klozetowe mogłyby w
          > iele o tym powiedzieć, które zresztą ich nienawidzą.

Nie znam meskich szaletow. Z glebokiego peerelu pamietam publiczne toalety,
          wokol ktorych straszliwie cuchnelo. Wchodzilo sie tam na bezdechu.
          Nie podaze twoja sciezka i nie bede opisywac scen rodzajowych.

> Teraz to się trochę zmieniło. Są toi toi gdzie nie mogą podglądać, mają kluby,
          > i net gdzie się umawiają na wspólne publiczne akcje onanizmu. Poczytaj sobie to
          > może coś zrozumiesz. Oni to piszą otwartym tekstem, typu - "dziś o 20-tej wpad
          > amy do parku i walimy konia a potem znikamy. Każdy kto chce może się przyłączyć
          > "

Umawiaja sie jak chlopaki z filmu 'Amarcord"? wink))
          Pamietasz - oni to czynili w samochodzie. 'Gradisca'! 'Volpina!'
          'Aldina!' ... nie! Aldina, nie!

'Amarcord' ma prawie 50 lat...

> To są ci biedni, wrażliwi, kochający. Długotrwałe związki to rzadkość Ale jak
          > się zdarzy to są nachalnie przedstawiane w mediach.
          > A wiesz czemu u nich jest tak popularny hiv? bo zmieniają partnerów częściej ni
          > ż ty majtki.

Perla, sugerujesz, ze ci, ktorzy wyzywaja uczestnikow marszow rownosci i obrzucaja ich kamieniami
          - robia to dlatego, ze homoseksualne zwiazki sa przelotne a duza liczba seksualnych
          partnerow zagraza im zakazeniem wirusem HIV?

> Albo weźmy pociągi. Kiedyś podstawowy środek do długich podróży. Przedziały poz
          > ajmowane to się podróżowało na korytarzach. Miałem 16 lat i postanowiłem pojech
          > ać do taty do Kołobrzegu.
          > Oczywiście na korytarzu. Usiadłem na torbie na końcu wagonu. A tam zaraz był ki
          > belek. A obok od strony korytarza malutka umywalka z osobnym wejściem. Umywalkę
          > od kibelka oddzielała ścianka z dykty czy ze sklejki.
          > No i ja patrzę a przy tej umywalce stoi cały czas jakiś typ. Ilekroć do kibelka
          > wchodził mężczyzna to on natychmiast wchodził do umywalki, i tak w kółko. Pomy
          > ślałem, że ma natręctwo mycia rąk. Dopiero później gdy mieszkałem w Chorzowie B
          > atorym, kolega wyjaśnił mi o co biega. Otóż oni wywiercali dziurę poniżej umywa
          > lki i podglądali tych co korzystają z kibelka.
          > Potem jak jechałem pociągiem to sprawdzałem. W każdym wagonie była zrobiona tak
          > a dziura. A to znaczy, że każdy kto jechał pociągiem i korzystał z kibelka był
          > podglądany.
          > To jest prawdziwa rzeczywistość, a nie to co kreują media, ty czy Kretyn52 właś
          > nie.

Co za odkrycie... Zapomniales, ze z kobieta rozmawiasz?
          Oczywiscie, ze byly wydlubane dziury w sciankach toalet - nie tylko tych w pociagach.
          W damskich toaletach, przymierzalniach, lazienkach (wspolnych) hotelowych,
          lazienkach w internacie itd. Podgladactwo ludzie realizowali na wiele sposobow.
          (I realizuja nadal. Teraz - z duchem
          czasu - montuja kamerki w damskich przymierzalniach).

I co z tego wynika?
          Ze istnieja ludzie, ktorzy w czasie podgladania doznaja podniecenia
          a moze i seksualnej satysfakcji?
          Istnieja.
          Nikt ci tego nie wyjasnil, nie wytlumaczyl?
          Ze z reguly nastoletnie chlopaki podgladaja dziewczyny ale moze sie zdarzyc,
          ze niektorym to nie mija ; zdarzyc sie moze tez, ze chlopak
          podglada chlopakow, i czasem mu nie mija z wiekiem.

Przez dziesieciolecia nosisz w sobie taka traume i nie potrafisz tego
          przepracowac?

Perla. 'Biedny homofob patrzy na marsz rownosci' ... i wyjasnia mi swiat.

tete

• boomerang Re: Ooo panie ... co za tekst 18.05.22, 02:27
            Większość nie lubi mniejszości i to jest naturalna zasada przyrody, z której człowiek się całkiem jeszcze nie wyłamał. Mniejszość seksualna, domagając się przywilejów, wychodzi na ulicę prowokować szarego obywatela. To jest skrajnie nieodpowiedzialne zachowanie. Nie postępuje tak ani mniejszość niemiecka, ani żadna inna.
            • t_ete Naturalna 18.05.22, 11:50
              boomerang napisał:

> Większość nie lubi mniejszości i to jest naturalna zasada przyrody, z której cz
              > łowiek się całkiem jeszcze nie wyłamał. Mniejszość seksualna, domagając się prz
              > ywilejów, wychodzi na ulicę prowokować szarego obywatela. To jest skrajnie nieo
              > dpowiedzialne zachowanie. Nie postępuje tak ani mniejszość niemiecka, ani żadna
              > inna.

Naturalna zasada przyrody : slabszy ginie.

A my - ludzie - nieustannie z tym walczymy.
              Wbrew naturalnym zasadom przyrody.

.......... Boomerangu, nawet jesli rozpoczal sie na Aqua konkurs
              - kto wyglosi wiekszy absurd smiertelnie powaznym tonem - to
              i tak nie przebijesz Qwardiana.

tete

• oleg3 Re: Naturalna 18.05.22, 12:17
                t_ete napisała:

> boomerang napisał:

> Naturalna zasada przyrody : slabszy ginie.

> A my - ludzie - nieustannie z tym walczymy.
                > Wbrew naturalnym zasadom przyrody.

Sęk w tym, Tete, że Wbrew naturalnym zasadom przyrody. Co prawda ta "przyroda" robi tylko zamęt. Idze o to, że wbrew naturalnym zasadom. Może przetrać społeczeństwo z naczelną zasadą "uzgadniania płci"? Przypuszczam, że wątpię.
          • qwardian Re: Ooo panie ... co za tekst 18.05.22, 06:14
            t_ete napisała:

> Marsz rownosci to nie ustawka kibolska - gdy uczestnicy sa wyposazeni w maczety,
            bejsbole, kastety i noze. Wiec - tak, bezbronni, poniewaz nie chca walczyc z tymi, ktorzy
            ich atakuja, chca po prostu przemaszerowac ze swoimi haslami i flagami.

Narodowy Robotnik skrupulatnie wyławia dezinformacje, ustawki są w gronie samych kibiców..
            • t_ete Re: Ooo panie ... co za tekst 19.05.22, 00:42

> widzę tete, że jesteś ekspertką w sprawach dewiacji, więc wytłumacz mi po co są
              > te marsze równości właśnie.

Otworz umysl, czytaj, ucz sie.
              Lepiej pozno niz pozniej.

tete
              • boomerang Re: Ooo panie ... co za tekst 19.05.22, 01:22
                Ja mam umysł otwarty nie od dziś i też nie rozumiem co oni chcą uzyskać przez te marsze, poza tą chwilą satysfakcji wynikającej z drażnienia zacofanego szarego człowieka, który nie wie co dobre.
    • sz0k najlepsze jest to, że naszym GazoWym postempaczkom 17.05.22, 13:00
      się dostało za to, że najwyraźniej są za bardzo konserwatywni w swoim postempactwie i jeszcze daleka droga przed nimi:

"Several NGOs submitted open letters to media outlets
      about their anti-LGBT or anti-trans content, such as in the
      case of Wysokie Obcasy or Gazeta Wyborcza. Alarmingly,
      anti-trans rhetoric has spread over liberal media outlets
      as well, often due to the rise in trans exclusionary radical
      feminists (TERFs)."

za: www.ilga-europe.org/sites/default/files/2022/poland.pdf
    • oleg3 Ogromny sukces Polski! 23.05.22, 14:39
      Po raz trzeci jesteśmy mistrzem Europy w homofobii

Serca wszystkich polskich konserwatystów, reakcjonistów i realistów przepełnia ogromna radość. Polska po raz trzeci z rzędu jest mistrzem Europy w homofobii. Gdyby nie kierowany do pseudo liberałów i lewicowców portal groteskowej opozycji „Oko press” mogliśmy się o tym nie dowiedzieć. Na szczęście ten ogromny sukces Polski i Polaków opisał Anton Ambroziak w artykule „Bliżej do Moskwy niż Rygi. Polska trzeci raz z rzędu z tytułem homofoba Unii Europejskiej”.

Z artykułu na postępowym portalu wynika, że tęczowi w Unii Europejskiej najgorzej traktowani właśnie w Polsce. Tak sobie wyliczyła tęczowa organizacja Ilga-Europe z okazji Międzynarodowego Dnia przeciwko Homo-, Bi-, Transfobii (obchodzonego z okazji 17 maja).

Tęczowa organizacja Ilga-Europe w swoim raporcie o homofobii (czyli naturalnej reakcji wobec patologicznych, szkodliwych dla zdrowia i życia społecznego, zachowań seksualnych) narzeka na brak uprzywilejowania tęczowych. Tęczowi chcieliby cieszyć preferencjami z racji na swoje zaburzenia seksualne – uważają między innymi, że sprawca pobicia osoby hetero (czyli mającej normalne skłonności seksualne) ma mieć niższy wyrok niż sprawca pobicia tęczowej persony – na tej samej zasadzie kiedyś za zabicie chłopa był mniejszy wyrok niż za zabicie szlachcica. Dziś tęczowi chcą być taką kastą uprzywilejowaną jak kiedyś szlachta. więcej ...

Jan Bodakowski

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka