Dodaj do ulubionych

Moje miasto

• andrzejg Re: Moje miasto 02.09.22, 07:13
      Miasteczko jakich wiele w Polsce. Co to ma zmienić w ocenie Twojej osoby? Przecież o to chodzi.
      • oleg3 Re: Moje miasto 02.09.22, 07:15
        Na wschód od Konina ...
        • andrzejg Re: Moje miasto 02.09.22, 07:42
          Na wschód od Konina dotyczy mentalności ludzi. To że potrafili stworzyć coś wspaniałego, nie zmienia niczego. Z tego co czytam, to jesteście podszyci strachem przed wszystkim co obce. Jestem to w stanie zrozumieć. W końcu zasiedzenie z pokolenia na pokolenie w jednym miejscu rodzi wielkie do niego przywiązanie . Jednak bać się wszystkiego naokoło? Niemców, Ruskich.... Słowaków?

Nie chodzi tylko o Ciebie. Mam znajomego na FB z okolic Gorlic i ma identyczne obawy. Też jest przeciwko wszystkim i wszystkiemu, ale równocześnie pokazuje piękno rodzimych stron. Takie zasklepienie w swoim grajdołku.

Cieszy go walnięcie w stół przez PiS z reparacjami od Niemiec za II WŚ. Na pytanie czy wierzy w skuteczność takiego działania odpowiedział, że to nie ważne. Ważne , że pokazaliśmy światu , że niczego i nikogo się nie boimy. Nie obchodzi go jakie demony mogą obudzić w Niemczech. Pobudzenie środowisk niechętnych Polsce jest im również na rękę (PiSowi ) , bo to będzie dowód , że mieli rację w swoim zacietrzewieniu.

Nie rozumiem takiej krótkowzroczności, brak analizy skutków swoich kroków. Widzę jednak radość moich znajomych ( za przeproszeniem ) na wschód od Konina. Po prostu macie inną mentalność.
          • oleg3 Re: Moje miasto 02.09.22, 08:03
            > Na wschód od Konina dotyczy mentalności ludzi.

Szczególnie twojej mentalności, Andrzeju. Pewnie nie mieści ci się w głowie, że moi ziomkowie (to dotyczy całej Ściany Wschodniej) są (z biedy!) bardzo mobilni. Znają Europę, tyle, że nie Toskanię, bo jeżdżą do pracy, a nie na wakacje. Są też oczywiście tacy, co dobrze zarabiają na miejscu i są turystami. W wieku 20-50 co najmniej połowa naszej populacji ma za sobą parę miesięcy pobytu za Zachodzie. Moje dzieci też.
            • andrzejg Re: Moje miasto 02.09.22, 08:38
              Czym innym jest pojechanie na wczasy, czy do pracy ( czasowo ) , a czym innym opuszczenie rodzinnych stron na stałe.
              • oleg3 Re: Moje miasto 02.09.22, 08:51
                Tak. Czym innym.
                To na czym polega mentalna przewaga wrocławian?
                • andrzejg Re: Moje miasto 02.09.22, 08:55
                  Czy ja piszę o przewadze? Co siedzi w Twojej głowie?
                  Prawdę mówiąc, to moje korzenie są Galicji. Czy to coś złego?

Piszę o inności. "Azja" to takie hasło, znacznik , aby podkreślić różnicę w mentalności.

Wklejam link do artykułu, który powinien Cię zadowolić

www.rp.pl/plus-minus/art11711411-polska-pruskim-murem-podzielona

Autor jest trochę stronniczy , ale generalnie ma rację.

A.
                  • oleg3 Re: Moje miasto 02.09.22, 08:59
                    Zanotowaliśmy postęp. smile
                    > Czy ja piszę o przewadze?
                    > Piszę o inności.

Pozostaje zatem tylko akceptacja tej inności.
                    Dzięki za link. Ja to chyba kiedyś czytałem. Sprawdzę.
          • perla_z_roztocza Re: Moje miasto 02.09.22, 09:59
            andrzejg napisał:

> Nie obchodzi go jakie demony mogą obudzić w Niemczech.

jakie demony?
            Niemcy dali się wykastrować i spedalić.
            25% społeczeństwa to imigranci.
            Demony to są na ziemiach wyzyskanych. Przez lata ludzie tam siedzieli na walizkach bo nie mieli poczucia, że to ich jest.
            Wszystko się waliło a oni wzdychali za chałupą za Bugiem.
            Widzę Andrzeju, że też masz lęk i kompleksy względem Niemiec właśnie.
            • oleg3 Re: Moje miasto 02.09.22, 10:54
              > Widzę Andrzeju, że też masz lęk i kompleksy względem Niemiec właśnie.

Andrzej to jeszcze nic. PF to chciałby awansować na Niemca.
            • oleg3 Re: Moje miasto 02.09.22, 12:32
              perla_z_roztocza napisał:

> andrzejg napisał:
              > > Nie obchodzi go jakie demony mogą obudzić w Niemczech.

> jakie demony?
              > Niemcy dali się wykastrować i spedalić.
              > 25% społeczeństwa to imigranci.

Z tego co czytam i słucham wynika, że mamy w Polsce wyidealizowany obraz Niemiec i Niemca. Owszem. Struktury administracyjne działają lepiej niż w Polsce, bogactwo na razie dużo większe, ale Niemiec to leń, a Niemcy zasyfione. Berlin to podobno może już konkurować z Neapolem jeżeli idzie o brud syf i śmieci.
              • perla_z_roztocza Re: Moje miasto 02.09.22, 13:03
                oleg3 napisał:

> Berlin to podobno może już konkurować z Neapolem jeżeli idzie o brud syf i śmieci.

to już potwierdzają sami tubylcy ale porównanie jest niesłuszne.
                Byłem i w Berlinie i w Neapolu.
                Różnica jednak jest widoczna.
                W Neapolu zwiną ci portfel po cichu.
                W Berlinie dadzą w ryj i dopiero wtedy zabiorą portfel, komórkę a nawet kurtkę.
                Dlatego ci z Zachodu są w lekkim szoku jak odwiedzą np. Warszawę właśnie.
    • qwardian Re: Moje miasto 02.09.22, 07:28
      Pomogę tej ślicznej panience, Bielsko Biała, Bielsk Podlaski, Biała Podlaska. Piękna nazia Polska cała..
      • oleg3 Re: Moje miasto 02.09.22, 07:55
        Bingo!
    • benek231 Twoje miasto? :O) 03.09.22, 08:50
      W Bialej Podlaskiej bylem dwukrotnie, w koncu lat 50ch. Dwukrotnie i w lipcu bylem tam na koloniach. Mielismy je urzadzone w budynkach palacowych, po radziwillowskich, w ktorych wowczas funkcjonowala jakas szkola. Pamietam kapiele w przeplywajacej opodal Wkrze, mnostwo jaskolczych gniazd w rogach otworow okiennich, czesto na wyciagniecie reki, powojenne zasieki w poblizu rzeki, niewypay i niewybuchy znajdowane w lesie, morwy na terenie szkoly, ktorymi obzeralismy sie na potege, 17sto wieczne dziala spoczywajace przed glownym budynkiem, gore lodu wyrabanego z Wkry i przysypanego trocinami, oraz szkolna hodowle jedwabnikow zywiacych sie lisciami morwy. Istotnie piekne miejsce ta Biala Podlaska. Tylko jaka w tym twoja zasluga?

I wszystko byloby fajnie gdyby miasteczka jak w/w nie byly zamieszkane przez takich obrzydliwcow jak ty. Stanowiacych paskudny rewers tego medalu.Nastawionych wrogo do wszystkiego i wszystkich co nie jest ich kopia. Funkcjonujacych pomimo dziur w mozgach powyzeranych przez kler i ich wlasnych rodzicow. Zaklamanych i nieuczciwych do szpiku kosci. Niereformowalnych. Jak ty, ty antydemokratyczne i antyunijne gowno.

KretynLuka jest zoologicznym wrogiem demokracji, przynaleznosci Polski do UE, rasista, mizoginem, antysemita, homofobem, antyociepleniowcem, ksenofobem, antyszczepionkowcem, anty-TVNowcem czyli wrogiem wolnosci slowa i mediow, antymaseczkowcem, wrogiem praw kobiet i wolnosci obywatelskich, symetrysta, oraz katolickim fundamentalista-integrysta, entuzjasta Ordo Iuris, zacieklym wrogiem WOSPu oraz Niemcow i Ukraincow, chodzącą kwintesencją zamordyzmu.
      Xiazeluka znany tez jako Kretyn to czolowy nienawistnik, czolowa szczujnia tego Forum - plynne gowno w ludzkiej skorze.
    • andrzejg Re: Moje miasto 03.09.22, 16:54
      podlasie24.pl/miasto-biala-podlaska/region/odpowiedza-za-przestepstwa-na-szkode-mieszkanca-bialej-podlaskiej-2b229.html

To tak dla równowagi, bo kiedyś wytknąłeś wandalizm we Wrocławiu. Podobno pechowe Okno Życia jest niedaleko jakiegoś pubu, czy innego miejsca zabaw studentów. Słyszałem od córki, nie sprawdzałem tego. Nadmienię, że we Wrocławiu jest mnóstwo studentów przyjezdnych. Mieszkańców też....w zasadzie to wszyscy, ale od 2 pokolenia każdy czuje się wrocławianinem. Mam znajomych z Zamościa, którzy znaleźli swoje miejsce we Wrocławiu.

Będziemy generalizować?
      • oleg3 Re: Moje miasto 03.09.22, 17:23
        Policjanci zatrzymali do sprawy trzech mieszkańców powiatu łosickiego w wieku 19-23 lat.
        Są to zatem mieszkańcy Mazowsza.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka