Dodaj do ulubionych

Skąd się bierze sukces Polkomtel S.A.

IP: *.ds.pg.gda.pl / *.ds.pg.gda.pl 12.05.02, 10:29
Gazeta Wyborcza w dodatku "Praca" w ostatnich czasach
upowszechnia instytucję tzw. pracy czasowej.
Ma to być z założenia forma zastępstwa, pracownicy agencji pracy
czasowej w okreslonych przypadkach zastępują stałych pracowników
firmy( w przypadku nagłych chorób, wyjazdów itp), lub
uzupełniają w sytuacji nagłego zapotrzebowania na pracowników do
projektu, zadania, na jakiś okres itp.

Przechodząc do sedna.

Firma Polkomtel, czwarta firma w Polsce pod względem zysku za
rok 2001, zupenie inaczej rozumie instytucję pracowników
czasowych.

Otóż w Polkomtelu ludzie pracują jako "pracownicy czasowi" po
kilkanaście miesiecy i więcej, w roli normalnych pracowników,
nikogo konkretnie nie zastepując, bez zadnej perspektywy
stałego zatrudnienia, większosć na umowę o dzieło, albo też
umowę- zlecenie.
Nie trzeba wspominać, że oznacza to brak stażu pracy, w
pierwszym przypadku również brak jakichkolwiek ubezpieczeń
zdrowotnych i społecznych. Brak ciagłości zatrudnienia. Utrata
pracy dosłownie z minuty na minutę.

Polkomtel "zatrudnia" w ten sposób kilkaset, prawdopodobnie
więcej niż 20 % pracowników.
Kto jak kto, ale firma osiągająca takie zyski, z takimi
perspektywami, nie musiałaby zniżac sie do takich praktyk.
Niestety, zniża się.
Oczywiscie, owi pracownicy czasowi, w dobie obecnego kryzysu,
cieszą się i z takiej pracy, ale marna to pociecha.
Polkomtel prezentuje się pięknie w reklamach telewizyjnych,
folderach, dostaje nagrody Prezydenta R.P
No bo zysk jest, i to jaki!
Ale w jakim stylu i jakim kosztem?
Jednakże polityka wewnętrzna mogłaby zaskoczyć niejednego
abonenta.


Obserwuj wątek
    • Gość: Lechu No to na co czekasz ? IP: *.acn.pl / *.acn.waw.pl 12.05.02, 10:35
      Uciekaj stamtąd !
    • Gość: druid Gdzie jest problem? :-) IP: 212.244.191.* 12.05.02, 23:31
      Gość portalu: Czasowy napisał(a):

      > Gazeta Wyborcza w dodatku "Praca" w ostatnich czasach
      > upowszechnia instytucję tzw. pracy czasowej.
      > Ma to być z założenia forma zastępstwa, pracownicy agencji pracy
      > czasowej w okreslonych przypadkach zastępują stałych pracowników
      > firmy( w przypadku nagłych chorób, wyjazdów itp), lub
      > uzupełniają w sytuacji nagłego zapotrzebowania na pracowników do
      > projektu, zadania, na jakiś okres itp.
      >
      > Przechodząc do sedna.
      >
      > Firma Polkomtel, czwarta firma w Polsce pod względem zysku za
      > rok 2001, zupenie inaczej rozumie instytucję pracowników
      > czasowych.
      >
      > Otóż w Polkomtelu ludzie pracują jako "pracownicy czasowi" po
      > kilkanaście miesiecy i więcej, w roli normalnych pracowników,
      > nikogo konkretnie nie zastepując, bez zadnej perspektywy
      > stałego zatrudnienia, większosć na umowę o dzieło, albo też
      > umowę- zlecenie.
      > Nie trzeba wspominać, że oznacza to brak stażu pracy, w
      > pierwszym przypadku również brak jakichkolwiek ubezpieczeń
      > zdrowotnych i społecznych. Brak ciagłości zatrudnienia. Utrata
      > pracy dosłownie z minuty na minutę.
      >
      > Polkomtel "zatrudnia" w ten sposób kilkaset, prawdopodobnie
      > więcej niż 20 % pracowników.
      > Kto jak kto, ale firma osiągająca takie zyski, z takimi
      > perspektywami, nie musiałaby zniżac sie do takich praktyk.
      > Niestety, zniża się.
      > Oczywiscie, owi pracownicy czasowi, w dobie obecnego kryzysu,
      > cieszą się i z takiej pracy, ale marna to pociecha.
      > Polkomtel prezentuje się pięknie w reklamach telewizyjnych,
      > folderach, dostaje nagrody Prezydenta R.P
      > No bo zysk jest, i to jaki!
      > Ale w jakim stylu i jakim kosztem?
      > Jednakże polityka wewnętrzna mogłaby zaskoczyć niejednego
      > abonenta.
      >

      Cale zycie pracuje na umowy o dzielo.
      Wiec teoretycznie procodawca tez moze wywalic mnie z minuty na minute - ale jakos
      dziwnie sie tego nie boje smile
      Takze mam platny urlop i co ciekawsze, zaleglego z poprzedniego roku nie musze
      wykorzystac do konca marca - jak ludzie na etatach(kodeks pracy) - tylko np. w
      maju, kiedy pogoda ladniejsza, albo we wrzesniu jak mam takie widzimisie smile
      Ubezpieczenie zawsze mozesz sobie wykupic prywatne - polecam bardzo w porownaniu
      z ZUSem - taniej i lepiejsmile
      O niskim podatku tez moge wspomniec - bo koszty przychodu 50%
      Ja tam widze same plusy pracy na umowe o dzielo.

      A co to jest ten "staz pracy" i do czego on sluzy?
    • Gość: zyx Powrot KOMUNY marzy sie? IP: *.rdu.bellsouth.net 13.05.02, 06:43
      kolesiu, w kapitalizmie walczysz z ludzmi np. z Chin, Indonezji, Wietnamu. Oni
      moga wykonac wiele prac przez komputer , satelite, itp. Za mniej niz ty. I nie
      maja "stazu pracy". Trzeba bylo bronic komuny w 1989.
      Gość portalu: Czasowy napisał(a):

      > Gazeta Wyborcza w dodatku "Praca" w ostatnich czasach
      > upowszechnia instytucję tzw. pracy czasowej.
      > Ma to być z założenia forma zastępstwa, pracownicy agencji pracy
      > czasowej w okreslonych przypadkach zastępują stałych pracowników
      > firmy( w przypadku nagłych chorób, wyjazdów itp), lub
      > uzupełniają w sytuacji nagłego zapotrzebowania na pracowników do
      > projektu, zadania, na jakiś okres itp.
      >
      > Przechodząc do sedna.
      >
      > Firma Polkomtel, czwarta firma w Polsce pod względem zysku za
      > rok 2001, zupenie inaczej rozumie instytucję pracowników
      > czasowych.
      >
      > Otóż w Polkomtelu ludzie pracują jako "pracownicy czasowi" po
      > kilkanaście miesiecy i więcej, w roli normalnych pracowników,
      > nikogo konkretnie nie zastepując, bez zadnej perspektywy
      > stałego zatrudnienia, większosć na umowę o dzieło, albo też
      > umowę- zlecenie.
      > Nie trzeba wspominać, że oznacza to brak stażu pracy, w
      > pierwszym przypadku również brak jakichkolwiek ubezpieczeń
      > zdrowotnych i społecznych. Brak ciagłości zatrudnienia. Utrata
      > pracy dosłownie z minuty na minutę.
      >
      > Polkomtel "zatrudnia" w ten sposób kilkaset, prawdopodobnie
      > więcej niż 20 % pracowników.
      > Kto jak kto, ale firma osiągająca takie zyski, z takimi
      > perspektywami, nie musiałaby zniżac sie do takich praktyk.
      > Niestety, zniża się.
      > Oczywiscie, owi pracownicy czasowi, w dobie obecnego kryzysu,
      > cieszą się i z takiej pracy, ale marna to pociecha.
      > Polkomtel prezentuje się pięknie w reklamach telewizyjnych,
      > folderach, dostaje nagrody Prezydenta R.P
      > No bo zysk jest, i to jaki!
      > Ale w jakim stylu i jakim kosztem?
      > Jednakże polityka wewnętrzna mogłaby zaskoczyć niejednego
      > abonenta.
      >
      >

      • Gość: wild o powrot KOMUNY z UE walczy sie? IP: *.net.bialystok.pl / *.net.bialystok.pl 13.05.02, 06:55
        Gość portalu: zyx napisał(a):

        > kolesiu, w kapitalizmie walczysz z ludzmi np. z Chin, Indonezji, Wietnamu. Oni
        > moga wykonac wiele prac przez komputer , satelite, itp. Za mniej niz ty. I nie
        > maja "stazu pracy". Trzeba bylo bronic komuny w 1989.

        a powiedz jak to jest z tym w Komunie UE? Kostaryka też jest wliczona z bananami
        czy nie??
      • Gość: wild "walczysz"? ja walczę z strusiem pędziwiatrem :)) IP: *.net.bialystok.pl / *.net.bialystok.pl 13.05.02, 07:05
        Gość portalu: zyx napisał(a):

        > kolesiu, w kapitalizmie walczysz z ludzmi np. z Chin, Indonezji, Wietnamu. Oni
        > moga wykonac wiele prac przez komputer , satelite, itp. Za mniej niz ty. I nie

        czy jak odkupie od Chinczyka akcje - taniej ma sie rozumieć - to na czym polega
        walka z Chinczykiem? smile na mojej dobrowolnej wymianie??


        PS. co studiujesz marksizm-ekonomiczny ala janosik balcerek?
    • Gość: Nowy Masz zupełną rację! IP: *.torun.dialup.inetia.pl 13.05.02, 06:52
      ta firma wysunęłaby się na pierwsze miejsce w Polsce
      jeżeli chodzi o zyski, gdyby zatruniła pozostałe 80%
      pracowników na podobnych warunkach jak te 20%
      zatrudnionych tymaczasowo. I gdyby tak zastosować tę
      metodę w całej Polsce, to przy takiej efektywności nie
      potrzebne nam by było wchodzenie do UE.
      Nowy

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka