Gość: Antoni
IP: 213.44.182.103, 194.117.207.*
06.03.01, 23:19
Zastanawiam sie dlaczego przez 56 lat nikt nie wpadl na pomysl by w Polsce uczcic w jakis
symboliczny sposob tych co ratowali Zydow, jak i Zydow co ratowali Polakow pod okupacja
sowiecka. Przeciez jest w tym cos ponizajacego aby czekac az w obcym kraju, obcy narod osadzi i
wynagrodzi nazwa Sprawiedliwego miedzy narodami. Znam kilka osob, ktore nie chcialy byc
wyroznione w taki sposob choc z narazaniem wlasnego zycia ocalily wspolbraci. Badzmy sedziami
tu, na miejscu! Sami decydujmy kto byl Sprawiedliwym! I uczcijmy ich na nasza modle!