alfalfa 19.05.05, 12:28 Aż nie mogę uwierzyć - na filmowców. Czy to jest w takim razie przemysł filmowy czy jakaś organizacja nonprofit? tu dykusja na FKulturze forum.gazeta.pl/forum/72,2.html?f=17&w=23968731 A. Odpowiedz Link Zgłoś Obserwuj wątek Podgląd Opublikuj
alfalfa Re: Złodzieje - tak ale 19.05.05, 12:34 to co mnie na prawdę wkurzyło to pisanina pana Strzębosza. I oczywiście mantra "bo w UE to..." jakby to cokolwiek znaczyło. A. Odpowiedz Link Zgłoś
monikaannaj Re: Złodzieje - tak ale 19.05.05, 12:39 On tych mantr miał kilka. Kolejna to taka ze "nie siegają po pieniądze odbiorców tylko nadawców i kablarzy" oraz - moja ulubiona: "państwo DAŁO TVNowi i Polsatowi prawo robienia pieniędzy - więc teraz ma prawo trochę tych pieniedzy im zabrac" Odpowiedz Link Zgłoś
alfalfa Re: misja tvp 19.05.05, 12:51 jakoś nie zauważam kulturowej misji tej zasilanej podatkiem instytucji. Tym bardziej dziwne wydawały mi się argumetny zwolenników (czytaj: zainteresowanych finansowo) nowej ustawy. Myślałem sobie "nikt się nie da nabrać na tak dęte uzasadznienie" a tu proszę, rzutem na taśmę posadka np. dla pana Kutza. Inne prawy załatwiają (raczej nie) miesiącami a tym razem trzask-prask. A. Odpowiedz Link Zgłoś
alfalfa Re: errata 19.05.05, 12:51 jakoś nie zauważam realizacji kulturowej misji tej zasilanej podatkiem instytucji. A. Odpowiedz Link Zgłoś
hymen Re: Złodzieje - tak ale 19.05.05, 12:55 monikaannaj napisała: > On tych mantr miał kilka. Kolejna to taka ze "nie siegają po pieniądze > odbiorców tylko nadawców i kablarzy" oraz - moja ulubiona: "państwo DAŁO TVNowi > > i Polsatowi prawo robienia pieniędzy - więc teraz ma prawo trochę tych > pieniedzy im zabrac" Typowe dla producentów gniotów różnego rodzaju. Odpowiedz Link Zgłoś
karlin Europejskie kino publiczne 19.05.05, 13:03 które korzeniami sięga do kina początków, bo tak naprawdę wszystko co w kinie ważne narodziło się w Europie, od lat przyznaje się do porażki z kinem amerykańskim. W połączeniu z antyamerykańskimi fobiami powstał model kina "państwowotwórczego", czyli egzystującego dzięki wsparciu podatników, a nie tylko widzów czy kapryśnych, prywatnych mecenasów. To niestety sprzyja kultywowaniu kina "artystycznego", gdzie na 100 gniotów trafi się czasem jeden nadający się do oglądania. Jest również, co najbardziej zatrważające, dowodem całkowitego braku wiary w możliwość egzystencji dorosłej, samodzielnej odmiany europejskiego kina. O ile w wypadku dokumentu telewizyjnego mogę się zastanawiać nad telewizją publiczną, to w wypadku kina - nie. Odpowiedz Link Zgłoś
7em Re: Europejskie kino publiczne 19.05.05, 15:10 karlin napisał: > które korzeniami sięga do kina początków, bo tak naprawdę wszystko co w kinie > ważne narodziło się w Europie, od lat przyznaje się do porażki z kinem > amerykańskim. > > W połączeniu z antyamerykańskimi fobiami powstał model > kina "państwowotwórczego", czyli egzystującego dzięki wsparciu podatników, a > nie tylko widzów czy kapryśnych, prywatnych mecenasów. To niestety sprzyja > kultywowaniu kina "artystycznego", gdzie na 100 gniotów trafi się czasem jeden > nadający się do oglądania. Jest również, co najbardziej zatrważające, dowodem > całkowitego braku wiary w możliwość egzystencji dorosłej, samodzielnej odmiany > europejskiego kina. > > O ile w wypadku dokumentu telewizyjnego mogę się zastanawiać nad telewizją > publiczną, to w wypadku kina - nie. ogladam w tej chwili "Un.long.dimanche.de.fiancailles.XViD.Promise" bardzo długie zareczyny czy cos w tym stylu. francuskie. odcina kupony od amelii, ale mimo tego bardzo swieze i smaczne. dżudy foster gra. amerykanie musieli w tym maczac paluchy. moze dlatego to taki delikates. 5040 Odpowiedz Link Zgłoś
karlin Luca Bessona 19.05.05, 15:13 już od dawna podają w kalifornijskiej cebulce... I właśnie dlatego przeraża mnie ten kompletny brak wiary we własne możliwości. Odpowiedz Link Zgłoś
piq zarabiam na życie jako grafik,... 19.05.05, 13:59 ...projektuję różne takie lepsze i gorsze, najczęściej książki jakieś, plakaty itd., ale nigdy by mi nie przyszło do głowy, żeby zażądać od podatników stworzenia instytucji pod nazwą np. "Instytut Pięknej Książki i Plakatu". Z kilku powodów: po pierwsze - wiem, że do tego koryta pociągną zwalniani przez wyborców politycy odchodzących złodziejskich opcji; po drugie - wiem, że w takiej instytucji nie będzie ważne, jaki jest projekt, tylko kto kogo zna albo komu obciąga faję; po trzecie - przeciętny solidny projektant dobrze usadowiony na rynku i mający dobrą renomę (nie chwaląc się) góvvno z tego będzie miał, dostaną kasę najwięksi nieudacznicy i palanci, których wygania się kijem z każdej drukarni, bo nic nie potrafią porządnie zrobić; po czwarte wreszcie i podstawowe - to jest złodziejstwo i rabunek, faktyczna danina publiczna nałożona na wszystkich obywateli, którzy mają telewizor i odbierają np. kablówkę, satelitę typu cyfra+, polsat czy cokolwiek polskiego, a sfinansuje się tym prdelone (to po czesku na wszelki wypadek) łajzy z bylekąd. Jestem qrva oburzony. Wajda, Kutz et consortes po prostu chcą ukraść pieniądze podatników i umościć sobie miękkie żłoby. Ergo - to złodzieje. Szlag mnie trafia. Ładnie to zarysowuje przy okazji profil działania nowej Partii Mbeee Demokratycznej (mbeee to autorski dodatek frasyniuka), bo i kutz i wajda są tam bardzo cacani: ukraść, czy też pośrednio skorumpować zawodowe grupy nacisku. Niech ich doktor samson (PMbeeeD) zastrzeli. Odpowiedz Link Zgłoś
pacyniarz Taa...Zamiast trzech syfiastych filmow na rok 19.05.05, 15:50 Bedzie 10. Ale ostatecznie "zlote lwy" trzeba komus przyznac. Odpowiedz Link Zgłoś