v.ci
12.07.05, 08:54
Słowacja: zwolnienia w radiu
Kierownictwo słowackiego radia publicznego zapowiedziało redukcję personelu.
Głównym powodem jest spadek przychodów z opłat abonamentowych. Spośród 909
pracowników radia publicznego 31 lipca otrzymają wymówienia 84 osoby.
Słowackie radio publiczne finansowane jest z trzech źródeł: z abonamentu,
dotacji z budżetu państwa oraz z reklamy. Ponieważ w tym roku nastąpił
wyraźny spadek opłat abonamentowych i dotacji państwa, kierownictwo rozgłośni
centralnej postanowiło podjąć radykalne decyzje. Oprócz zwolnienia grupowego
pracowników, wstrzymano wszelkie inwestycje, nawet te zaawansowane.
Zrezygnowano również z emisji programu na krótkich falach.
Kierownictwo Słowackiego Radia jest przekonane, że w ten sposób ustabilizuje
sytuację rozgłośni. Pracownicy natomiast uważają, że są ofiarami parlamentu,
który nie potrafił znowelizować ustawy o abonamencie.
(IAR)