Gość: Borealis
IP: *.thoms1.vic.optusnet.com.au
09.11.02, 06:50
To wstyd, zeby na publicznie dostepnych stronach internetowych dopuszczalne
bylo zamieszczanie tekstow tak wulgarnych i siejacych nienawisc rasowa, jak
te znajdujace sie na obecnej liscie "gosci portalu". Oczywiscie zawsze sie
znajda goscie najrozmaitszej masci, rola gospodarza jest jednak nie wpuszczac
takich na portal. Tu, w Australii, zyje wielu Zydow biegle czytajacych po
polsku. Tak, jak nie jestem w stanie wytlumaczyc moim tutejszym zydowskim
znajomym, dlaczego na zamknietej synagodze w Sandomierzu miesiacami straszyl
w 1999 roku ogromny napis-graffitti "Zydzi do gazu", tak nie bede im mogla
usprawiedliwic nienawistnych tekstow zamieszczanych na publicznie i globalnie
dostepnej stronie Gazety Wyborczej. Tak, tak, i znowu trzeba bedzie sie
wstydzic. Oczywiscie, antysemityzm w Polsce nie istnieje... Tylko czym w
takim razie wytlumaczyc najnowsze dokonania tekstowe niektorych "gosci
portalu"? I jeszcze jedno: w wiekszosci australijskich stanow taka strona
zostalaby od razu zamknieta, istnieje tu bowiem ustawa o niepodzeganiu do
nienawisci rasowej. Wstyd Gazeto, wstyd i hanba.