Dodaj do ulubionych

Czy Gazeta nie zatrudnia moderatora?

IP: *.thoms1.vic.optusnet.com.au 09.11.02, 06:50
To wstyd, zeby na publicznie dostepnych stronach internetowych dopuszczalne
bylo zamieszczanie tekstow tak wulgarnych i siejacych nienawisc rasowa, jak
te znajdujace sie na obecnej liscie "gosci portalu". Oczywiscie zawsze sie
znajda goscie najrozmaitszej masci, rola gospodarza jest jednak nie wpuszczac
takich na portal. Tu, w Australii, zyje wielu Zydow biegle czytajacych po
polsku. Tak, jak nie jestem w stanie wytlumaczyc moim tutejszym zydowskim
znajomym, dlaczego na zamknietej synagodze w Sandomierzu miesiacami straszyl
w 1999 roku ogromny napis-graffitti "Zydzi do gazu", tak nie bede im mogla
usprawiedliwic nienawistnych tekstow zamieszczanych na publicznie i globalnie
dostepnej stronie Gazety Wyborczej. Tak, tak, i znowu trzeba bedzie sie
wstydzic. Oczywiscie, antysemityzm w Polsce nie istnieje... Tylko czym w
takim razie wytlumaczyc najnowsze dokonania tekstowe niektorych "gosci
portalu"? I jeszcze jedno: w wiekszosci australijskich stanow taka strona
zostalaby od razu zamknieta, istnieje tu bowiem ustawa o niepodzeganiu do
nienawisci rasowej. Wstyd Gazeto, wstyd i hanba.
Obserwuj wątek
    • Gość: posel Re: Czy Gazeta nie zatrudnia moderatora? IP: *.client.attbi.com 09.11.02, 06:52
      Gość portalu: Borealis napisał(a):

      > To wstyd, zeby na publicznie dostepnych stronach internetowych dopuszczalne
      > bylo zamieszczanie tekstow tak wulgarnych i siejacych nienawisc rasowa, jak
      > te znajdujace sie na obecnej liscie "gosci portalu". Oczywiscie zawsze sie
      > znajda goscie najrozmaitszej masci, rola gospodarza jest jednak nie wpuszczac
      > takich na portal. Tu, w Australii, zyje wielu Zydow biegle czytajacych po
      > polsku. Tak, jak nie jestem w stanie wytlumaczyc moim tutejszym zydowskim
      > znajomym, dlaczego na zamknietej synagodze w Sandomierzu miesiacami straszyl
      > w 1999 roku ogromny napis-graffitti "Zydzi do gazu", tak nie bede im mogla
      > usprawiedliwic nienawistnych tekstow zamieszczanych na publicznie i globalnie
      > dostepnej stronie Gazety Wyborczej. Tak, tak, i znowu trzeba bedzie sie
      > wstydzic. Oczywiscie, antysemityzm w Polsce nie istnieje... Tylko czym w
      > takim razie wytlumaczyc najnowsze dokonania tekstowe niektorych "gosci
      > portalu"? I jeszcze jedno: w wiekszosci australijskich stanow taka strona
      > zostalaby od razu zamknieta, istnieje tu bowiem ustawa o niepodzeganiu do
      > nienawisci rasowej. Wstyd Gazeto, wstyd i hanba.

      ten napis brzmial "Zydzi do Gazy", sam widzialem
      • al_paga Re: Czy Gazeta nie zatrudnia moderatora? 09.11.02, 07:52
        Gość portalu: posel napisał(a):

        > ten napis brzmial "Zydzi do Gazy", sam widzialem


        No i sama widzisz Borealis, ze gdyby zamknac wszystkim usta, to cały czas
        byłabyś święcie przekonana, ze napis brzmiał antysemicko i oburzająco
        karygodnie, a tu tymczasem okazało się, że ktoś się zabawił w pewną grę słów
        (pewno z resztą jakiś szczyl). Myślę więc, że nie należy tego aż tak
        demonizować, jak Ty to usiłujesz zrobić. Póki co, jeśli ktoś ma coś do
        powiedzenia, a nie tylko same wulgaryzmy, bluzgi i totalny brak jakiejkolwiek
        myśli (i kultury), to powinien być dopuszczony do głosu i wysłuchany, choćby
        nawet mówił herezje. A jak Ty uwazasz? Powinien być, czy nie?

        Al Paga
        • Gość: Borealis Re: Czy Gazeta nie zatrudnia moderatora? IP: *.thoms1.vic.optusnet.com.au 09.11.02, 13:19
          Mialam, Panie Al_Pago, na mysli wypowiedzi w stylu "Kopernika" z 9 listopada.
          Tam wlasnie - pozwole sobie zacytowac: "same wulgaryzmy, bluzgi i brak
          jakiejkolwiek mysli i kultury". Jesli Pan przypadkiem reprezentuje redakcje, to
          prosze sie zastanowic jeszcze raz, czy nie warto by wprowadzic jakiejs
          nieprzekraczalnej granicy przyzwoitosci dla zamieszczanych tekstow.
          A co do napisu w Sandomierzu, to, niestety, mam zdjecie. Zreszta, zauwazylam,
          nie tylko zreszta ja, ze "zydzi do gazu" to popularny slogan, jak Polska dluga
          i szeroka - zwlaszcza na wielkich blokowiskach.
          • Gość: AdamM tępa kobieto z Australii IP: *.icpnet.pl / *.icpnet.pl 09.11.02, 13:27
            Mamy w Polsce wielki problem z antypolonizmem, wiec nie zawracaj nam tu dupy
            problemami Zydow. To ich sprawa. Czy jesteś Zydowką? Na calym swiecie sa z nimi
            problemy, wiec Polska nie jest wyjatkiem. Zebyś nie wpadala w schematy myslowe
            to jeszcze powiem Ci, ze popieram Izrael. Nie popieram natomiast naszych
            zaklamanych Zydow oszustow a'la Urban, Kwasniewski, etc.
            • Gość: snajper ostry mężczyzno z Europy. IP: *.acn.waw.pl 09.11.02, 20:12
              Gość portalu: AdamM napisał(a):

              > Mamy w Polsce wielki problem z antypolonizmem, wiec nie zawracaj nam tu dupy
              > problemami Zydow. To ich sprawa.

              Otóż nie, nie to nie sprawa Żydów, tylko nasza. Bo to Polakom wstyd przynoszą
              te wszystkie polskie antysemityzmy, rasizmy, bandytyzmy i inne qurwizmy.

              Snajper.
              • adamm00 sniper? 09.11.02, 20:23
                > Otóż nie, nie to nie sprawa Żydów, tylko nasza. Bo to Polakom wstyd przynoszą
                > te wszystkie polskie antysemityzmy, rasizmy, bandytyzmy i inne qurwizmy.
                >
                > Snajper.

                Tak uważasz? Element racji w tym jest. Oryginalny nie jesteś bo cala ekipa
                pt. "warszawskie elyty" + GW juz dziala w tym kierunku intensywnie. Walczą z
                polskim antysemityzmem czy on jest, czy go nie ma. No więc zostaje Ci tylko
                dołączyć. Na początek proponuję czyszczenie scian budynkow, wind, etc. Ale to
                chyba wszystko będziesz musial poscierac, no bo jesli tylko bedziesz scieral
                tresci antysemickie - hmm? Sam rozumiesz, dziwnie będzie. Muszę ci powiedziec,
                ze ja tego antysemityzmu wiele nie widzę, ale antypolonizmu sporo. No ale cóż,
                kazdy ma swoj punkt widzenia. Jeśli jesteś polskim Zydem to rozumiem. Jesli
                nie, to wlasciwie też rozumiem. Ale na scianach we Francji jest chyba jeszcze
                ostrzej? Oni nawet synagogi niedawno palili sad((

                PZDR smile
                • Gość: snajper Re: sniper? IP: *.acn.waw.pl 09.11.02, 21:55
                  adamm00 napisał:

                  > > Otóż nie, nie to nie sprawa Żydów, tylko nasza. Bo to Polakom wstyd przyno
                  > > szą te wszystkie polskie antysemityzmy, rasizmy, bandytyzmy i inne qurwizmy.
                  > >
                  > > Snajper.
                  >
                  > Tak uważasz? Element racji w tym jest. Oryginalny nie jesteś bo cala ekipa
                  > pt. "warszawskie elyty" + GW juz dziala w tym kierunku intensywnie. Walczą z
                  > polskim antysemityzmem czy on jest, czy go nie ma. No więc zostaje Ci tylko
                  > dołączyć.

                  Nie muszę być na siłę oryginalny. Jeśli ktoś prezentuje podobne poglądy - z
                  chęcią do niego dołącze.

                  > Na początek proponuję czyszczenie scian budynkow, wind, etc. Ale to
                  > chyba wszystko będziesz musial poscierac, no bo jesli tylko bedziesz scieral
                  > tresci antysemickie - hmm? Sam rozumiesz, dziwnie będzie.

                  Mury nie są odpowiednią płaszczyzną do wyrażania poglądów. Żadnych poglądów. wink

                  > Muszę ci powiedziec,
                  > ze ja tego antysemityzmu wiele nie widzę, ale antypolonizmu sporo. No ale cóż,
                  > kazdy ma swoj punkt widzenia.

                  W Warszawie na murach rzeczywiście antysemityzmu nie widać. Antypolonizmu
                  zresztą też nie. Ale już gdzie indziej spotkać go (antysemityzm)łatwo. Na
                  przykład na łamach niektórych pisemek, książek czy na falach pewnej stacji
                  radiowej. Na tym Forum zresztą także.

                  > Jeśli jesteś polskim Zydem to rozumiem. Jesli
                  > nie, to wlasciwie też rozumiem.

                  Jestem polskim Polakiem. smile)

                  > Ale na scianach we Francji jest chyba jeszcze
                  > ostrzej? Oni nawet synagogi niedawno palili sad((

                  To już ich wstyd i ich problem. Rasiści, antysemici, neonaziści są wszędzie.

                  > PZDR smile

                  Pozdrawima.
            • Gość: Borealis Re: tępa kobieto z Australii IP: *.thoms1.vic.optusnet.com.au 10.11.02, 08:21
              Gość portalu: AdamM napisał(a):

              > Mamy w Polsce wielki problem z antypolonizmem, wiec nie zawracaj nam tu dupy
              > problemami Zydow.

              Jesli istnieje antypolonizm, to wszelka walke z nim utrudniaja ludzie
              wyglaszajacy podobne opinie jak Ty.

              To ich sprawa. Czy jesteś Zydowką? Na calym swiecie sa z nimi
              >
              > problemy, wiec Polska nie jest wyjatkiem.

              Polacy cierpia na wyjatkowy "kompleks zydowski". Nigdzie w swiecie nie
              obserwuje takiej paranoi, na taka skale. Szkoda, ze tej samej energii nie
              pozytkuje sie na cos naprawde pozytywnego.

              Zebyś nie wpadala w schematy myslowe
              > to jeszcze powiem Ci, ze popieram Izrael. Nie popieram natomiast naszych
              > zaklamanych Zydow oszustow a'la Urban, Kwasniewski, etc.

              Moze powinienes sie wiec przeniesc do Izraela? Przynajmniej tam nikt nie
              ukrywa, ze jest Zydem, ostry mezczyzno z Europy.
    • Gość: Renata RASIZM zydowski w BANDYCKIM Izraelu IP: *.tnt24.det3.da.uu.net 09.11.02, 08:02
      Ten gamon co postawil ten post to jakis 100% CIEMNIAK !!!

      Zydzi w Izraelu nie pisza po scianach lecz MORDUJA i przesladuja innych z
      wielka rozkosza.

      Ciemniaku z Australii to juz nie wstyd tylko zwykly BANDYTYZM jak Zydzi
      strzelaja bez powodu do niewinnych bezbronnych ludzi.

      Nie-zyd w Izraelu jest oficjalnie obywatelem 2 kategori z Izraelskiego
      urzedu !!!

      Jestes CIEMNIAKU bezczelny piszc bzdury o jakims tam antsemityzmie.

      • pan_pndzelek Tak sobie myślę reniu... 09.11.02, 13:52
        Tak sobie myślę reniu, że większej niż ty IDIOTKI to tu dotąd nie było...
        • Gość: Pan Re: Tak sobie myślę reniu... IP: *.dhcp.adsl.tpnet.pl 09.11.02, 16:44
          A ja myślę, że ma rację. To, co tutaj się dzieje to bagno i rynsztok. A 99
          proc. zabierających tu głos jest albo schizofrenikami, albo zboczeńcami, albo
          debilami.
        • Gość: wikul Re: Tak sobie myślę reniu... IP: *.acn.waw.pl 11.11.02, 19:44
          pan_pndzelek napisał:

          > Tak sobie myślę reniu, że większej niż ty IDIOTKI to tu dotąd nie było...


          Nigdy nie przypuszczałem że będę zgadzał się z p_p .
    • Gość: gitman Re: Czy Gazeta nie zatrudnia moderatora? IP: bierki:* / 192.168.9.* 09.11.02, 13:46
      Jesli ktos zacheca do nienawisci rasowej to wlasnie twoj idiotyczny post. To
      po prostu kolejna zydowska prowokacja majaca pokazac swiatu jakimi to
      strasznymi antysemitami sa Polacy.
    • gandalph Re: Czy Gazeta nie zatrudnia moderatora? 09.11.02, 17:11
      A po co, przecież nawet średnio inteligentna małpa chyba potrafi odcedzić to co
      wartościowe od szamba!!
    • Gość: Blong cenzura jest bledem IP: *.zabkowska.sdi.tpnet.pl 09.11.02, 17:20
      to ze nie dopusicsz na "salony" jakichs wypowiedzi nie bedzie oznaczac ze
      problem znika, co wiecej dodasz tym argumenty drugiej stronie twierdzacej ze za
      wszystkim stoja zydzi
      co z tego ze w mediach jest de facto tabu na wypowiedzi antysemickie - ale i
      czesto antyizraelskie - kiedy jak naprz. na blokowiskach, stadionach etc.
      widzisz owe napisy
      o wiele latwiej jest po prostu cos cenzurowac i udawac iz problemu nie ma, niz
      rzeczowo czy z humorem pokazywac bledy drugiej strony
      • Gość: Michał Blong ! OK ! Cenzura jest do dupy ! IP: *.bielsko.cvx.ppp.tpnet.pl 09.11.02, 20:11
        Uczciwie muszę jako cyniczny konserwatysta przyznać ci rację.
    • Gość: witold17 Re: Czy Gazeta nie zatrudnia moderatora? IP: *.rzeszow-moniuszki.sdi.tpnet.pl 09.11.02, 18:47
      Gość portalu: Borealis napisał(a):

      > To wstyd, zeby na publicznie dostepnych stronach internetowych dopuszczalne
      > bylo zamieszczanie tekstow tak wulgarnych i siejacych nienawisc rasowa, jak
      > te znajdujace sie na obecnej liscie "gosci portalu". Oczywiscie zawsze sie
      > znajda goscie najrozmaitszej masci, rola gospodarza jest jednak nie wpuszczac
      > takich na portal. Tu, w Australii, zyje wielu Zydow biegle czytajacych po
      > polsku. Tak, jak nie jestem w stanie wytlumaczyc moim tutejszym zydowskim
      > znajomym, dlaczego na zamknietej synagodze w Sandomierzu miesiacami straszyl
      > w 1999 roku ogromny napis-graffitti "Zydzi do gazu", tak nie bede im mogla
      > usprawiedliwic nienawistnych tekstow zamieszczanych na publicznie i globalnie
      > dostepnej stronie Gazety Wyborczej. Tak, tak, i znowu trzeba bedzie sie
      > wstydzic. Oczywiscie, antysemityzm w Polsce nie istnieje... Tylko czym w
      > takim razie wytlumaczyc najnowsze dokonania tekstowe niektorych "gosci
      > portalu"? I jeszcze jedno: w wiekszosci australijskich stanow taka strona
      > zostalaby od razu zamknieta, istnieje tu bowiem ustawa o niepodzeganiu do
      > nienawisci rasowej. Wstyd Gazeto, wstyd i hanba.
      Reakcja na ten post jest dowodem, jak w Polsce rozumie się wolność słowa:
      oznacza to zgodę na publiczne szerzenie rasizmu przez różnych niedorobionych
      frustratów, a jak ktoś zaprotestuje- to się go obrzuca obelgami i bredzi o
      cenzurze. Wszystko oczywiście - a jakże - anonimowo.
      • d_nutka Re: Czy Gazeta nie zatrudnia moderatora? 09.11.02, 19:46
        Gość portalu: witold17 napisał(a):


        > Reakcja na ten post jest dowodem, jak w Polsce rozumie się wolność słowa:
        > oznacza to zgodę na publiczne szerzenie rasizmu przez różnych niedorobionych
        > frustratów, a jak ktoś zaprotestuje- to się go obrzuca obelgami i bredzi o
        > cenzurze. Wszystko oczywiście - a jakże - anonimowo.


        reakcje na ten post jest dowodem jak nie dopuszczenie do cenzury ujawnia
        skrywane publicznie fakty.
        i to jest tzw. dowód nie wprost Panie AndrzejuG.
        to co tu na forum się pisze jest w duzej części tym co myśli tzw.zwykły
        obywatel.
        wszystkie za i przeciw są tu widoczne.
        czy jest to forum reprezentatywne?
        ?????
        dla mnie tak.
        d_
        • Gość: gitman Re: Czy Gazeta nie zatrudnia moderatora? IP: bierki:* / 192.168.9.* 09.11.02, 20:02
          d_nutka napisała:

          > Gość portalu: witold17 napisał(a):
          >
          >
          > > Reakcja na ten post jest dowodem, jak w Polsce rozumie się wolność słowa:
          > > oznacza to zgodę na publiczne szerzenie rasizmu przez różnych niedorobiony
          > ch
          > > frustratów, a jak ktoś zaprotestuje- to się go obrzuca obelgami i bredzi o
          >
          > > cenzurze. Wszystko oczywiście - a jakże - anonimowo.
          >
          >
          > reakcje na ten post jest dowodem jak nie dopuszczenie do cenzury ujawnia
          > skrywane publicznie fakty.
          > i to jest tzw. dowód nie wprost Panie AndrzejuG.
          > to co tu na forum się pisze jest w duzej części tym co myśli tzw.zwykły
          > obywatel.
          > wszystkie za i przeciw są tu widoczne.
          > czy jest to forum reprezentatywne?
          > ?????
          > dla mnie tak.
          > d_
          Na forum tym kazdy moze napisac co uwaza za sluszne (pomijam tu osla lawke,
          ktora niekiedy falszuje ten obraz)i dzieki temu mozna sie przyjrzec
          wspolczesnym Polakom i innym ludziom poslugujacym sie jezykim polskim. Nie
          jest to jednak forum reprezentatywne, bo niestety nie kazdy ma dostep do
          komputera i Internetu. Stad nie mozna przypisywac opinii tu zawartych 'zwyklym
          ludziom', bo sa oni tu niereprezentowani dostatecznie. Nie zauwazylem tu np.
          wielu zwolennikow PSL czy Samoobrony, a za to sporo osob liberalnych
          zblizonych w pogladach do UPR, co wskazuje ze mamy nadreprezentacje osob
          wyksztalconych i zamoznych w porownaniu do calego spoleczenstwa.
          • d_nutka Re: Czy Gazeta nie zatrudnia moderatora? 09.11.02, 20:28
            Gość portalu: gitman napisał(a):

            > d_nutka napisała:
            >
            > > Gość portalu: witold17 napisał(a):
            > >
            > >
            > > > Reakcja na ten post jest dowodem, jak w Polsce rozumie się wolność sł
            > owa:
            > > > oznacza to zgodę na publiczne szerzenie rasizmu przez różnych niedoro
            > biony
            > > ch
            > > > frustratów, a jak ktoś zaprotestuje- to się go obrzuca obelgami i bre
            > dzi o
            > >
            > > > cenzurze. Wszystko oczywiście - a jakże - anonimowo.
            > >
            > >
            > > reakcje na ten post jest dowodem jak nie dopuszczenie do cenzury ujawnia
            > > skrywane publicznie fakty.
            > > i to jest tzw. dowód nie wprost Panie AndrzejuG.
            > > to co tu na forum się pisze jest w duzej części tym co myśli tzw.zwykły
            > > obywatel.
            > > wszystkie za i przeciw są tu widoczne.
            > > czy jest to forum reprezentatywne?
            > > ?????
            > > dla mnie tak.
            > > d_
            > Na forum tym kazdy moze napisac co uwaza za sluszne (pomijam tu osla lawke,
            > ktora niekiedy falszuje ten obraz)i dzieki temu mozna sie przyjrzec
            > wspolczesnym Polakom i innym ludziom poslugujacym sie jezykim polskim. Nie
            > jest to jednak forum reprezentatywne, bo niestety nie kazdy ma dostep do
            > komputera i Internetu. Stad nie mozna przypisywac opinii tu zawartych
            'zwyklym
            > ludziom', bo sa oni tu niereprezentowani dostatecznie. Nie zauwazylem tu np.
            > wielu zwolennikow PSL czy Samoobrony, a za to sporo osob liberalnych
            > zblizonych w pogladach do UPR, co wskazuje ze mamy nadreprezentacje osob
            > wyksztalconych i zamoznych w porownaniu do calego spoleczenstwa.


            dzięki za poprawienie i uściślenie
            może dlatego brak reprezentantów PSL i Samoobrony,bo tak jak pisze gitman
            społeczeństwo jest ubogie i nie ma dostępu do internetu ,zwłaszcza na wsi i
            małych miasteczkach.
            ale opinie tej grupy "nadrezentacyjnej" wykształconych i zamożnych czynią,że
            głoszone tu poglądy bywają niebezpieczniejsze w realu.
            d_
      • Gość: babariba Re: Czy Gazeta nie zatrudnia moderatora? IP: *.sokolka.sdi.tpnet.pl 11.11.02, 17:30
        Gość portalu: witold17 napisał(a):

        > Reakcja na ten post jest dowodem, jak w Polsce rozumie się wolność słowa:
        oznacza to zgodę na publiczne szerzenie rasizmu przez różnych niedorobionych
        frustratów, a jak ktoś zaprotestuje- to się go obrzuca obelgami i bredzi o
        cenzurze. Wszystko oczywiście - a jakże - anonimowo.
        ******************************************************

        Miałem na początku mojego bywania na na forach podobne odczucia.
        Jednak gdzie, jak nie tu można PUBLICZNIE OBŚMIAĆ wypociny "różnych
        niedorobionych frustratów?
        OBŚMIAĆ, bo przecież DYSKUTOWAĆ się z nimi nie da!
        Zresztą, nie wiem, czy zauważyłeś, że w żadnych z postów występujących na
        forach, oprócz postów żydojadów i zaciekłych kościołomaniaków (w wersji
        rydzykoidalnej) - nie występuje tyle obelg, wyzwisk i zwykłego chamstwa.
        I bardzo dobrze, z jednej strony się odreagują chłopaki i dziewczynki, a z
        drugiej pokazują miałkość swoich "argumentów".
        pozdrawiam
    • Gość: Magdalenka Re: Prawo wyboru! IP: *.036-52-73746f40.cust.bredbandsbolaget.se 09.11.02, 21:19
      Droga rodaczko z Australii,

      W pelni rozumiem Pani glebokie
      rozczarowanie jakie przezywa czytajac co poniektore posty na tymze forum...
      tylko brutalnosc, zapalczywa nienawisc ale ma Pani caly czas, prawo do
      wyboru...moze czytac albo i Nie! Na internecie jest cala masa informacji i
      dlatego trzeba byc selektywnym. Nikt nikogo tu do niczego nie zmusza...
      Natomiast w Polsce jeszcze do nie tak dawno zmuszano dzieci do nauki
      zarowno "zretuszowanej" historii wlasnego narodu jak i jezyka rosyjskiego
      ktorego specjalnie nikt nie potrzebowal. Wszystkie podreczniki szkolne
      przechodzily ostra cenzure. Do dzis dnia ludzie nie znaja calej prawdy co do
      niektorych wydarzen historycznych, bo tego nigdzie sie nie podaje...
      Byc moze stad bieze sie agresja i brutalnosc oraz nanawisc do Zydow.
      A Pani chce miec tu jeszcze cenzure?
      Zydzi, niestety nie sa narodem
      cieszacym sie popularnoscia . Zydow nienawidza nie tyko Polacy
      robi to np. wielu Grekow, Szwedow, Amerykanow -bilaych i tych czarnych. Czesto
      bywalam podczas dyskusji mlodych intelektualnych, po studiach Szwedow, ktorzy
      wyrazali swoje opinie na temat tego co robia Zydzi.I byly to opinie raczej
      negatywne. Nie zastanawialo to Pani nigdy poprzednio, dlaczego swiat tak
      bardzo potepia zydow? I za co? Za niewinnosc?
      Nigdy nie szukala Pani zrodel dlaczego tak sie dzieje w swiecie?
      Dlaczego taka sama nienawiscia, nie obdarzy swiat Anglikow? Co to, lepsi
      od Zydow? A jednak...
      Osobiscie uwazam nienawisc i pogarde za przekre, to szkoda ze tak sie dzieje.
      Ale ja mysle ze eventulna cenzura pogorszy tylko i tak istniejaca nienawisc.
      A taki uzytkownik internetu ma szanse "przewentylowac" swoje odczucia...
      pobluznic...powypisywac,pokpic.....I na tym sie to skonczy!


      • Gość: Borealis Droga Rodaczko ze Szwecji! (Re: Prawo wyboru!) IP: *.thoms1.vic.optusnet.com.au 10.11.02, 05:26
        Gość portalu: Magdalenka napisał(a):

        Magdalenka napisala:

        Droga rodaczko z Australii,
        >
        >
        > Natomiast w Polsce jeszcze do nie tak dawno zmuszano dzieci do nauki
        > zarowno "zretuszowanej" historii wlasnego narodu jak i jezyka rosyjskiego
        > ktorego specjalnie nikt nie potrzebowal. Wszystkie podreczniki szkolne
        > przechodzily ostra cenzure. Do dzis dnia ludzie nie znaja calej prawdy co
        do
        > niektorych wydarzen historycznych, bo tego nigdzie sie nie podaje...
        > Byc moze stad bieze sie agresja i brutalnosc oraz nanawisc do Zydow.
        > A Pani chce miec tu jeszcze cenzure?

        Oczywiscie, ze nie chodzi o cenzure - zwlaszcza wsrod Polakow, tak wyczulonych
        na tym punkcie z wiadomych historycznych powodow. Inne tego typu fora sa po
        prostu moderowane, zeby zostaly na nich zachowane zasady pewnej, elementarnej i
        przyjetej przez tzw. ogolny kanon kulturowy, przyzwoitosci. Dziwie sie, ze
        Gazeta idzie w tym wzgledzie na kompletnego "zywca".

        > Zydzi, niestety nie sa narodem
        > cieszacym sie popularnoscia . Zydow nienawidza nie tyko Polacy
        > robi to np. wielu Grekow, Szwedow, Amerykanow -bilaych i tych czarnych.
        Czesto
        > bywalam podczas dyskusji mlodych intelektualnych, po studiach Szwedow, ktorzy
        > wyrazali swoje opinie na temat tego co robia Zydzi.I byly to opinie raczej
        > negatywne. Nie zastanawialo to Pani nigdy poprzednio, dlaczego swiat tak
        > bardzo potepia zydow? I za co? Za niewinnosc?
        > Nigdy nie szukala Pani zrodel dlaczego tak sie dzieje w swiecie?

        To co Pani, Magdalenko, rozumie przez "swiat", to tylko pewne waskie kregi w
        obrebie tej lub innej kultury. Ja znam przedstawicieli pewnych grup etnicznych,
        ktorzy nienawidza Anglikow. Grekow natomiast nie lubia pewni Turcy i na odwrot,
        bialych Australijczykow Aborygeni, a zdaje sie, ze Szwedow nie tak bardzo znow
        kochaja Finowie. Nie zauwazam, zeby Zydzi byli jakos w szczegolny sposob
        globalnie znienawidzeni - w Australii obserwuje sie raczej normalne relacje.
        Nikt nikogo palcem nie wytyka, za to ze jest, czy nie jest, Zydem. Tylko wsrod
        Polakow obserwuje te nieslabnaca niezdrowa fascynacje tym narodem, ktora stale
        kaze oglaszac jakies listy - czy to nie objaw jakiejs polskiej paranoi? Nazywam
        to naszym "kompleksem zydowskim". Adam Michnik nazywa to "antysemityzmem bez
        Zydow". To my powinnismy sie leczyc z naszej paranoi - a nie starac sie
        ratowac "swiat" od Zydow! To ta paranoja sprawia, ze w internecie Zydzi
        znajduja polskojezyczne "kawaly" w wulgarny sposob ich oczerniajace. Jak Pani
        sadzi, jakby sie Pani poczula, gdyby to byly kawaly pod adresem Polakow?
        Lubilaby Pani autorow takich kawalow? Jesli ktos jest winien poglebianiu
        niechetnej postawy srodowisk zydowskich (zaznaczam, nie wszystkich) Polakom, to
        wlasnie autorzy wulgarnych tekstow, ktorzy bezkarnie moga je zamieszczac w
        sieci. Zamiast narzekac na antypolonizm - popatrzmy na nasze wlasne zachowania.
        Niewiele osob slyszy skina, ktory na wlasnym osiedlu wyglasza wulgaryzmy. Jesli
        jednak odezwie sie on w internecie, moga go przeczytac na calym swiecie. I to
        jest wlasnie ta spirala nienawisci, ktora sie nawzajem napedza, z ktorej trzeba
        sie ocknac i powiedziec "dosc".

        A co Pani, Magdalenko, rozumie przez "co robia Zydzi"? W ogole, w Szwecji,
        globalnie, w Izraelu? Owszem, duza czesc spoleczenstwa australijskiego
        krytykuje polityke Izraela, co nie przeradza sie jednak na ogol w przekonanie,
        ze wolno wobec tego wyglaszac wulgarne i skrajnie rasistowskie teksty pod
        adresem calej zydowskiej grupy etnicznej - czy to w internecie, czy na jakims
        innym forum publicznym.

        > Dlaczego taka sama nienawiscia, nie obdarzy swiat Anglikow? Co to, lepsi
        > od Zydow? A jednak.

        "Swiat" wogole nikogo nie obdarza nienawiscia, bo swiat to pojecie zanadto
        obszerne, zeby mozna bylo tak uogolniac. "Swiat" nie demonstruje jednolitych
        zachowan...A co do Anglikow, to juz sie wypowiedzialam wyzej.

        > Osobiscie uwazam nienawisc i pogarde za przekre, to szkoda ze tak sie
        dzieje.

        Jesli Pani tak naprawde uwaza, prosze sie zastanowic nad tym, co napisalam
        powyzej na temat spirali nienawisci.

        > Ale ja mysle ze eventulna cenzura pogorszy tylko i tak istniejaca nienawisc.
        > A taki uzytkownik internetu ma szanse "przewentylowac" swoje odczucia...
        > pobluznic...powypisywac,pokpic.....I na tym sie to skonczy!

        Jak historia wskazuje, wentylowanie frustracji i nienawisci w postaci slownej
        niestety zbyt czesto prowadzi do konkretnych czynow. Nie reczylabym wiec za
        skutecznosc i takiego wentyla. Na ten temat odbywaly sie w Australii burzliwe
        debaty, gdy dyskutowano nad przyjeciem stanowych ustaw o niepodzeganiu do
        nienawisci rasowej. Uznano ostatecznie, ze nalezy wybrac mniejsze zlo: a wiec
        uszczuplic odrobine calkowita wolnosc wypowiedzi publicznej, aby osiagnac
        znacznie wiecej dobrego - nie pozwolic slowom podburzac do czynow. W Australii
        istnieje spoleczenstwo wielokulturowe, a wszystkie grupy etniczne, w tym
        spolecznosc zydowska, traktowane sa wedlug prawa tak samo.
        >
        >
        • Gość: Michał Tu nie chodzi o cenzurę, tylko o moderowanie ? IP: *.bielsko.cvx.ppp.tpnet.pl 10.11.02, 07:24
          Prezentuje pani szczyt obłudy !
          Przecież to, co Pani nazywa moderowaniem ,jest dla Pani czystą cenzurą.
          Ma Pani ciężkie kompleksy.
          Jeżeli bierze Pani na poważnie głosy kilku półgłówków i robi z tego aferę, to
          sama pani szkodzi Polakom.
          Wolność słowa nie polega na głoszeniu tych samych poglądów.
          A wszelki zakazany owoc smakuje najlepiej.
          A do tego dałbym głowę, że sporo na forum prowokatorów.
          To całkiem fajny pomysł : pluć na siebie samego, żeby zdobyć dowód na wrogość
          wobec na s innych.
          • Gość: Borealis Re: Tu nie chodzi o cenzurę, tylko o moderowanie IP: *.thoms1.vic.optusnet.com.au 10.11.02, 08:07
            Gość portalu: Michał napisał(a):

            > Prezentuje pani szczyt obłudy !
            > Przecież to, co Pani nazywa moderowaniem ,jest dla Pani czystą cenzurą.
            > Ma Pani ciężkie kompleksy.
            > Jeżeli bierze Pani na poważnie głosy kilku półgłówków i robi z tego aferę, to
            > sama pani szkodzi Polakom.

            Coz, mozna sie z polglowkow smiac, ale ponizej pewnej granicy smiech juz nie
            przystoi. Chodzi o to, ze opinie tych polglowkow sa obrazliwe dla bardzo wielu
            osob. Chodzi tez o to, ze bardzo, ale to bardzo szkodza one Polakom - jesli sa
            naglasniane na publicznych forach. Trzeba potem tlumaczyc tym, ktorych
            obrazaja, ze "to tylko margines, kilku polglowkow". Ktos, kto nie mieszka w
            Polsce lub nie jest z nia zwiazany, nie moze wiedziec, w jakim stopniu teksty
            te sa reprezentatywne dla Polakow w ogole.

            > Wolność słowa nie polega na głoszeniu tych samych poglądów.

            A ktoz mowi o tych samych pogladach? Przeciez wielu piszacych na tym forum ma
            odmienne poglady, ale wyraza je na tyle kulturalnie, ze mozna z nimi
            dyskutowac. Ja dyskutuje przeciez nawet z Panem, ktory pomawia mnie o "ciezkie
            kompleksy". Chodzi wylacznie o odciecie tych tekstow, ktore nie wnosza nic,
            oprocz kalumni i obrazania innych. Od tego powinien byc moderator. Wcale nie
            chce w tej roli tradycyjnego cenzora. Zdaje sie, ze nie rozroznia Pan tych
            dwoch funkcji, moze nie ma okazji, skoro rola moderatora nie wydaje sie byc na
            polskich listach w modzie.

            > A wszelki zakazany owoc smakuje najlepiej.

            To znowu kwestia wywazenia, co jest mniejszym zlem: czy idac do sklepu powie
            Pan do ekspendientki, "ty stara k... sprzedaj mi chleb". Nie powie Pan, bo
            niezaleznie od tego, jak Pan moze byc poirytowany brakiem obslugi,istnieja
            pewne kanony przyzwoitosci, ktore nie pozwola Panu tego zrobic. Na tym polega
            roznica miedzy lista moderowana a niemoderowana. W niemoderowanej te kanony sie
            nie licza.

            Podkreslam, ze najwieksza szkode wypowiedzi indywidoow w rodzaju "Kopernika"
            przynosza nam samym, Polakom. Zapewniam Pana, ze wiem co mowie: wielu z nas
            walczy na emigracji od lat z opinia Polaka-antysemity. Niestety takie kwiatki,
            to tylko woda na mlyn dla osob nastawionych do Polakow niechetnie: tych
            zdecydowanych antypolinistow uwierdza one w przekonaniu, ze racja jest po ich
            stronie. Tych nastawionych lagodniej moga ustawic na pozycjach bardziej Polakom
            wrogich. W epoce globalizmu powinnismy umiec lepiej promowac sie w swiecie.
            Tworzyc pomosty miedzy kulturami, zamiast je burzyc coraz bardziej. Kto chce
            miec samych wrogow? Wbrew przekonaniu wielu sceptykow na tej liscie, wielu
            Zydow jest do Polski nastawionych calkiem przyjaznie. Tych przyjaciol mozemy
            stracic, nie pozyskawszy nowych.

            > A do tego dałbym głowę, że sporo na forum prowokatorów.
            > To całkiem fajny pomysł : pluć na siebie samego, żeby zdobyć dowód na wrogość
            > wobec na s innych.

            Oczywiscie, ze publiczne wypowiadanie sie pod pseudonimem to spory "ego-trip".
            Przyciaga takie forum na pewno roznych psychopatow czy po prostu rozczarowanych
            i niezrealizowanych itp. Niech Pan sie jednak za szybko glowy nie pozbywa. Nie
            nalezy watpic w szczerosc uczuc tych osob. Idac za Pana tokiem rozumowania,
            moze Ci Zydzi wygadujacy bzdury na Polakow, to zakamuflowani Polacy, ktorzy
            chca skompromitowac Zydow?
            • d_nutka Re: Tu nie chodzi o cenzurę, tylko o moderowanie 10.11.02, 09:17



              Re: Tu nie chodzi o cenzurę, tylko o moderowanie
              Autor: Gość: Borealis IP: *.thoms1.vic.optusnet.com.au
              Data: 10-11-2002 08:07 + odpowiedz na list

              + odpowiedz cytując


              --------------------------------------------------------------------------------
              Gość portalu: Michał napisał(a):

              > Prezentuje pani szczyt obłudy !
              > Przecież to, co Pani nazywa moderowaniem ,jest dla Pani czystą cenzurą.
              > Ma Pani ciężkie kompleksy.
              > Jeżeli bierze Pani na poważnie głosy kilku półgłówków i robi z tego aferę, to
              > sama pani szkodzi Polakom.

              Borealis odpowiedział
              Coz, mozna sie z polglowkow smiac, ale ponizej pewnej granicy smiech juz nie
              przystoi. Chodzi o to, ze opinie tych polglowkow sa obrazliwe dla bardzo wielu
              osob. Chodzi tez o to, ze bardzo, ale to bardzo szkodza one Polakom - jesli sa
              naglasniane na publicznych forach. Trzeba potem tlumaczyc tym, ktorych
              obrazaja, ze "to tylko margines, kilku polglowkow". Ktos, kto nie mieszka w
              Polsce lub nie jest z nia zwiazany, nie moze wiedziec, w jakim stopniu teksty
              te sa reprezentatywne dla Polakow w ogole.


              Ja dopowiadam
              Ja mieszkam w Polsce i mogę z całą odpowiedzialnością powiedzieć,że teksty
              antysemickie w bardziej łagodnej postaci są reprezentatywne dla ogółu Polaków
              tu w kraju.
              Jak kiedyś policzyłam około te 30% tekstów antysemickich tu na forum podobnie
              kształtuje się ten % w realu.I nic tu nie pomoże chowanie głowy w piasek.
              Jest to zjawisko groźne.Ja kiedyś naiwnie sądziłam,że im dalej od wojny i
              Hitlera tym zjawisko antysemityzmu w Polsce będzie zanikać.
              O moja naiwności.
              Ono zmieniło tylko oblicze i metody.
              Teraz dorosło już trzecie powojenne pokolenie Polaków i mój syn dyskutując z
              rówieśnikami dwoi się i troi by im próbować przedstawić ,że ich wiedza w
              temacie nie opiera się na żadnych faktach a prezentują opinie antysemickie i
              anty Izraelskie.On sam tej wiedzy nie ma za dużo,ale z racji powiązań
              rodzinnych i sposobu wychowywania nie wytworzył w sobie postawy szowinistyczno-
              rasistowskiej.A z takimi postawami spotyka się dość często wśród rówieśników.Na
              szczęście ci młodzi chcą rozmawiać,chcą zrozumieć nawet to ,skąd w nich się
              wzięła taka postawa.Co z tego pozostanie po latach?
              Jak tym młodym nie pomożemy może być jeszcze trudniej.


              > Wolność słowa nie polega na głoszeniu tych samych poglądów.


              Borealis napisał
              A ktoz mowi o tych samych pogladach? Przeciez wielu piszacych na tym forum ma
              odmienne poglady, ale wyraza je na tyle kulturalnie, ze mozna z nimi
              dyskutowac. Ja dyskutuje przeciez nawet z Panem, ktory pomawia mnie o "ciezkie
              kompleksy". Chodzi wylacznie o odciecie tych tekstow, ktore nie wnosza nic,
              oprocz kalumni i obrazania innych. Od tego powinien byc moderator. Wcale nie
              chce w tej roli tradycyjnego cenzora. Zdaje sie, ze nie rozroznia Pan tych
              dwoch funkcji, moze nie ma okazji, skoro rola moderatora nie wydaje sie byc na
              polskich listach w modzie.

              Ja dopisuję.
              Nie ma sensu rozmawiać z osobami,które w dyskusji używają obraźliwych słów i
              opinii w miejscach całkowicie nie uzasadnionych "gorączką" dyskusyjną.
              Rozumiem,ze może zaistnieć sytuacja "wyjścia z nerw" i można wtedy nie
              zapanować nad słownictwem,ale inaczej jest kiedy bez "dania racji" rozpoczyna
              się wątek czy post typowo antysemicki , obraźliwy i kłamliwy aby tylko mieć
              "uciechę" z reakcji.
              I dlatego uważam,że moderator,jeśli jego zadaniem jest wycinanie takich
              treści,powinien je wycinać i nie ma to nic wspólnego z cenzurą,a nawet jeśli,to
              jest to cenzura potrzebna i uzasadniona.
              Jak inaczej nauczyć co niektórych kultury dyskusji?


              > A wszelki zakazany owoc smakuje najlepiej.


              Borealis odpowiada
              To znowu kwestia wywazenia, co jest mniejszym zlem: czy idac do sklepu powie
              Pan do ekspendientki, "ty stara k... sprzedaj mi chleb". Nie powie Pan, bo
              niezaleznie od tego, jak Pan moze byc poirytowany brakiem obslugi,istnieja
              pewne kanony przyzwoitosci, ktore nie pozwola Panu tego zrobic. Na tym polega
              roznica miedzy lista moderowana a niemoderowana. W niemoderowanej te kanony sie
              nie licza.

              Podkreslam, ze najwieksza szkode wypowiedzi indywidoow w rodzaju "Kopernika"
              przynosza nam samym, Polakom. Zapewniam Pana, ze wiem co mowie: wielu z nas
              walczy na emigracji od lat z opinia Polaka-antysemity. Niestety takie kwiatki,
              to tylko woda na mlyn dla osob nastawionych do Polakow niechetnie: tych
              zdecydowanych antypolinistow uwierdza one w przekonaniu, ze racja jest po ich
              stronie. Tych nastawionych lagodniej moga ustawic na pozycjach bardziej Polakom
              wrogich. W epoce globalizmu powinnismy umiec lepiej promowac sie w swiecie.
              Tworzyc pomosty miedzy kulturami, zamiast je burzyc coraz bardziej. Kto chce
              miec samych wrogow? Wbrew przekonaniu wielu sceptykow na tej liscie, wielu
              Zydow jest do Polski nastawionych calkiem przyjaznie. Tych przyjaciol mozemy
              stracic, nie pozyskawszy nowych.

              Ja dopowiadam
              Trzeba zwalczać powszechny pogląd,że "zakazany owoc lepiej smakuje".
              Pytam się komu lepiej smakuje?
              Temu co go "sporzywa"?
              Temu pewnie tak,ąle powiem tu już trochę zwulgaryzowanie za to obrazowo.
              A co z odchodami po spożyciu tego owocu?
              Tych amatorów zakazanego owocu to nie interesuje?
              A może by im tak pozakładać pampersy to zobaczą czym potem pachnie ich owoc i
              jak wygląda.


              > A do tego dałbym głowę, że sporo na forum prowokatorów.
              > To całkiem fajny pomysł : pluć na siebie samego, żeby zdobyć dowód na wrogość
              > wobec na s innych.

              Borealis odpisuje
              Oczywiscie, ze publiczne wypowiadanie sie pod pseudonimem to spory "ego-trip".
              Przyciaga takie forum na pewno roznych psychopatow czy po prostu rozczarowanych
              i niezrealizowanych itp. Niech Pan sie jednak za szybko glowy nie pozbywa. Nie
              nalezy watpic w szczerosc uczuc tych osob. Idac za Pana tokiem rozumowania,
              moze Ci Zydzi wygadujacy bzdury na Polakow, to zakamuflowani Polacy, ktorzy
              chca skompromitowac Zydow?

              Ja dopisuję.
              Czy na tym ma polegać dyskusja w dochodzeniu do PRAWDY i POJEDNANIA?
              d_






              • Gość: Michał Re: Tu nie chodzi o cenzurę, tylko o moderowanie IP: *.bielsko.cvx.ppp.tpnet.pl 10.11.02, 10:07
                Siła dwóch na jednego ?
                Wiadomo, że moderator powinien usuwać posty złożone z wulgaryzmów, obojętnie,
                czy są one semickie, czy antysemickie.
                Każde społeczeństwo jest w dużej części nastawione wrogo wobec innych narodów.
                Ci sami, co atakują wszystkich Żydów, nie lubią też wszystkich Rosjan, Niemców
                itd...
                Spora grupa Niemców też nie lubi Polaków i Żydów.
                Tak samo sporo Żydów nie lubi wszystkich Polaków np. :
                www.iyp.org/polish/history/antypolonizmy/antypolonizmy_lista_22.php
                Tak więc antysemityzm i antypolonizm to die siostry i wybielanie jednej strony
                kosztem drugiej to fałszerstwo !
                Zamykanie ust szowinistom do niczego nie prowadzi, poza tym, że będą grać rolę
                prześladowanych i zdobywać nowych zwolenników.
              • Gość: Borealis Administrator zareagowal i wycial 'Kopernika' ale IP: *.thoms1.vic.optusnet.com.au 11.11.02, 14:46
                ja jako nowa na forum widze z przerazeniem, ze podobnych watkow tu
                zatrzesienie. Przejrzalam rozne tematy na glownej liscie i watek zydowski
                stanowi na niej ok. 50%, w tym 80% to prymitywny belkot, obelgi, zwierzecy
                antysemityzm lub paranoja. Znam inne polskojezyczne listy dyskusyjne. Wszedzie
                ta obsesja Zydami. To chyba jakis temat, ktory musimy jako narod z
                siebie "wyegzorcyzmowac", czujemy sie pewni wszyscy czemus podswiadomie winni?
                Ale jesli tak, to czemu? To taka zbiorowa psychoanaliza? Catharsis? Kazdy sie
                do niej podlacza wedlug swojej optyki i poziomu. Moze zabierajac nam naszych
                polskich Zydow holokaust amputowal nam konczyne, ktorej brak odczuwamy jako
                niewytlumaczalny bol? Uwiera nas? Tutejsi polscy Zydzi mowia mi, ze to bylo jak
                trudne malzenstwo: ciezko bylo Polakom i Zydom razem zyc, ale im siebie
                brytalnie zabrano i tego im wzajemnie brak.

                Nawet te w miare kulturalne wypowiedzi sa trudne, bo w nich tyle ogolnikow, ze
                az rece opadaja, no bo jak argumentowac z obsesja? Jak Danutko odpowiedziec
                Magdalence ze Szwecji, zeby przestala cierpiec na "swiatowy spisek zydow"?
                Przeciez lepiej by sie poczula? Jak jej pokazac, ze cytowany przez nia tekst
                nic nie tlumaczy, ze przeciez codziennie na calym swiecie w prasie ukazuje sie
                tysiace artykulow krytycznych wobec Zydow, Polakow, Ukraincow, Maorysow,
                Wlochow czy Etiopczykow? Co jej ci mityczni Zydzi zrobili? Czy tu nie chodzi o
                to, ze trzeba miec zawsze swojego demona, a swoje bole lepiej zeksternalizowac,
                czyli lepiej jest miec dyzurnego Zyda do obwiniania za swoje
                nieszczescia/historie, kogos poza soba, jakas alegorie zla? Kiedys malowalo sie
                na dole oltarza sceny piekla, z szatanem i demonami. Teraz demony siedza w nas,
                no to trzeba je wypchnac w kogos innego. Przeciez to czysta psychologia.

                Jestem juz wyczerpana moim krotkim pobycie na tej liscie. Mysle, ze odczuwa to
                wiele osob podobnie do mnie myslacych. Pewnie dlatego ich tu tak malo.

                Ale ja wiem, co by nam pomoglo: niechby niektorzy dyskutanci pomieszkali w tym
                samym miescie co ja, gdzie mieszka najwieksza na swiecie grupa tych, co
                przezyli zaglade. Niechby pogadali z nimi w ich domach starcow, niechby
                przeszli sie obok synagogi, pogadali z nimi po sasiedzku, niechby ich dzieci
                chodzily z nimi do szkoly... obu stronom na dobrze by to wyszlo. Dlatego ten
                film, Cud Purymowy, jest tak wazny, chociaz malo prawdopodobny.
                • Gość: Michał przeginają obie strony !!! IP: *.bielsko.cvx.ppp.tpnet.pl 11.11.02, 15:15
                  Jakoś nie zauważyłem, żeby pani przeszkadzało atakowanie WSZYSTKICH muzułmanów,
                  czy Arabów.
                  Wolę Żydów od wyznawców islamu, ale parę osób przegina trochę.
                • Gość: Magdalenka Re: Z demonami to niech Pani walczy.... IP: *.036-52-73746f40.cust.bredbandsbolaget.se 11.11.02, 16:38
                  ...ale tylko wlasnymi. O przekonywanie mnie abym zmienila zdanie na temat
                  Zydow zabraknie Pani zapewne argomentow! Obowiazkiem kazdego jest dojsc
                  do zrodel DLACZEGO tak a nie inaczej, dzieje sie w sytuacji pomiedzy
                  Zydami a Polakami. Dlaczego nie ma przyjaznego dialogu?! I z czego to wynika.
                  To nie tylko my palamy goracym uczuciem pogardy dla Zydow. Robia to obywatele
                  innych krajow i to o wiele brutalniej! Nasza nienawisc wobec tego narodu i tak
                  jest malo odczuwalna i widoczna!
                  Zapewne pracuje Pani ze staruszkami, ktorym skleroza dokucza!
                  Moj rodzony dziadek przezyl Oswiecim.Nie jako Zyd ale jako Polak
                  to co nam opowiedziano w dziecinstwie o mordzie na tych niewinnych..
                  to mi wystarczy. Gineli tam zarowno Polacy jak i Zydzi.
                  Problem lezy w tym ze nie ma reakcji bez antyreakcji....
                  Antyreakcja Polakow na tematy zydowskie, jest reakcja na klamststwa i podlosc
                  wspolczesnych Zydow ktorzy uzurpoja sobie prawo do upadlania Polakow,
                  zacierania prawdy i szkodzeniu polskiemu narodowi zarowno ekonomicznie,
                  politycznie jak i spolecznie !!!!

                  Czy to zwykle lenistwo i niedbalstwo, nie pozwala Pani siegnac do informacji
                  na ten temat??????Bo albo pani jest Polka albo nia nie jest! Bo jezeli jest
                  Pani nadal Polka, to niech pani ruszy glowa na ktorej Pani siedzi i znajdzie
                  informacje na temat jak to naprawde jest.Trudno aby po tym wszystkim
                  jakikolwiek Polak mial nadal szanowac Zydow!!!!!!!!!!

                  Napewno nie Pani sklerotyczni i biedni staruszkowie pochodzenia
                  zydowskiego szkodza Polsce ale najczesciej to ci na wysokich
                  spolecznie szanowanych stanowiskach...
                  Szans pani nie ma na zmiane moich pogladow i nawet niech Pani
                  o tym nie marzy....

                  Zegnam!
                  M






                  • Gość: Borealis Re: Z demonami to niech Pani walczy.... IP: *.thoms1.vic.optusnet.com.au 12.11.02, 04:28
                    Gość portalu: Magdalenka napisał(a):

                    > ...ale tylko wlasnymi. O przekonywanie mnie abym zmienila zdanie na temat
                    > Zydow zabraknie Pani zapewne argomentow! Obowiazkiem kazdego jest dojsc
                    > do zrodel DLACZEGO tak a nie inaczej, dzieje sie w sytuacji pomiedzy
                    > Zydami a Polakami. Dlaczego nie ma przyjaznego dialogu?! I z czego to wynika.

                    Problemem jest tu ze Pani stale wszystko uogolnia. Bywa przyjazny dialog. Wiem,
                    bo jestem tu w Australii zaangazowana w podobne dzialania. Tam, gdzie go nie
                    ma, to zamiast obwiniac druga strone, czy nie nalezaloby sie najpierw przyjrzec
                    naszym dzialaniom. Co my wnosimy do tego dialogu? Czy 80% dyskutantow tej
                    listy, utwierdzajac sie wzajemnie w swojej nienawisci, robi cos, aby nawiazac
                    dialog z Zydami? Przeciwnie! To tylko sluzy wentylowaniu frustracji jednej
                    strony.

                    > To nie tylko my palamy goracym uczuciem pogardy dla Zydow. Robia to
                    obywatele
                    > innych krajow i to o wiele brutalniej! Nasza nienawisc wobec tego narodu i
                    tak
                    > jest malo odczuwalna i widoczna!

                    Jak brutalniej mozna jeszcze okazac swoja nienawisc, niz poprzez nawolywania
                    do "jeb Zyda ", "kill Jews" itd., jak na tej liscie czyni to codziennie kilku
                    dyskutantow? Wedlug Pani slowa nie rania?

                    > Zapewne pracuje Pani ze staruszkami, ktorym skleroza dokucza!

                    Z mojego listu Pani zrozumiala tylko, ze pracuje ze staruszkami. Ja z zadnymi
                    staruszkami nie pracuje. Mieszkam po prostu w spoleczenstwie, w ktorym mieszka
                    obok Polakow 40 innych narodowosci. Gdyby wpuscic tu nasza zgraje z listy, zeby
                    troche popodzegala, to chyba by sie skonczylo ogolna rzezia.

                    > Moj rodzony dziadek przezyl Oswiecim.Nie jako Zyd ale jako Polak

                    Gdyby byl Zydem, by nie przezyl. Moj dziadek tez nie przezyl,chociaz byl tylko
                    Slazakiem, ale pomagal Zydom.

                    > to co nam opowiedziano w dziecinstwie o mordzie na tych niewinnych..
                    > to mi wystarczy. Gineli tam zarowno Polacy jak i Zydzi.
                    > Problem lezy w tym ze nie ma reakcji bez antyreakcji....
                    > Antyreakcja Polakow na tematy zydowskie, jest reakcja na klamststwa i podlosc
                    > wspolczesnych Zydow ktorzy uzurpoja sobie prawo do upadlania Polakow,
                    > zacierania prawdy i szkodzeniu polskiemu narodowi zarowno ekonomicznie,
                    > politycznie jak i spolecznie !!!!
                    >
                    > Czy to zwykle lenistwo i niedbalstwo, nie pozwala Pani siegnac do
                    informacji
                    >
                    > na ten temat??????Bo albo pani jest Polka albo nia nie jest! Bo jezeli jest
                    > Pani nadal Polka, to niech pani ruszy glowa na ktorej Pani siedzi i znajdzie
                    > informacje na temat jak to naprawde jest.

                    Prosze bez osobistych wycieczek. Moze ja moja polskosc rozumiem nieco inaczej,
                    niz Pani. Ponadto, ja z zasady na glowie nie siedze. Chociaz my tu wszyscy
                    glowami w dol chodzimy na dole globu. Ale tak na powaznie: Zgadzam sie, ze sa
                    nieporozumienia po obu stronach, ze bywa zla wola po obu stronach, ze w wielu
                    sprawach trzeba grzebac w naszej trudnej i miejscami okropnej wrecz historii,
                    zeby cos wyjasnic i sobie nawzajem wytlumaczyc. To wszystko wzbudza tyle
                    emocjii i potrzeba ogromnie duzo dobrej woli, zeby przelamac wzajemne
                    uprzedzenia. Najlepiej zaczac od tego, zeby sobie uzmyslowic, ze niestety,
                    nigdy nic nie jest czarno biale, i gdyby Pani te hipoteze zechciala przyjac, to
                    juz bylby krok do przodu. Bo wtedy musialaby Pani przyjac taka ewentualnosc, ze
                    moze NIE WSZYSCY ZYDZI SA/BYLI ZLI, a tylko NIEKTORZY, tak jak sa/byli zli
                    NIEKTORZY Polacy, Anglicy, Grecy, Eskimosi czy Etiopczycy itd.

                    Trudno aby po tym wszystkim
                    > jakikolwiek Polak mial nadal szanowac Zydow!!!!!!!!!!
                    >
                    > Napewno nie Pani sklerotyczni i biedni staruszkowie pochodzenia
                    > zydowskiego szkodza Polsce ale najczesciej to ci na wysokich
                    > spolecznie szanowanych stanowiskach...

                    > Szans pani nie ma na zmiane moich pogladow i nawet niech Pani
                    > o tym nie marzy....

                    Szczerze mowiac, nie mam wielkich nadziei. Ale moze ktos jeszcze to przeczyta i
                    sie zastanowi.
                    >
                    > Zegnam!
                    > M
                    >
                    >
                    >
                    >
                    >
                    >
    • Gość: soszal Re: Czy Gazeta nie zatrudnia moderatora? no co ty? IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 10.11.02, 10:20
    • Gość: J.K Antysemityzm. Cenzura. Polglowki... IP: *.dip0.t-ipconnect.de 10.11.02, 10:21
      Od dziecka mieszkalem na Muranowie, w Warszawie, w pozydowskiej dzielnicy...
      (a przed woja mieszkali tam moi rodzice...)
      I nigdy nie slyszalem o czyms takim, jak ANTYSEMITYZM...
      Dopiero okolo roku 1980 dotarlo do mnie, ze cos takiego w ogole istnieje...
      (bardziej poza Warszawa, zreszta...)
      No wiec istnieje, niestety...

      Ale dla paru polglowkow wypisujacych tu antysemickie przeklenstwa na FOrum
      (najczesciej bze zadnego logicznego sensu i uzasadnienia) nie zamierzam myslec
      o zadnej CENZURZE...
      CO TY NAM TU PROPONUJESZ, dziewczyno...?
      Jest tylko jedno uzasadnienie dla ograniczenia wolonosci.:
      - Nie ma wolnosci, dla wrogow wolnosci...

      Ale ci, ktorzy sie na tym forum wyglupiaja w sposob antysemicki i
      niekulturalny nie sa zadnym iwrogami wolnosci, gdyz nie widza, ze:
      WOLNOSC TO ODPOWIEDZIALNOSC...
      A polglowkow sie ignoruje, a nie zamyka...
      • Gość: soszal Re: Antysemityzm. Cenzura. Polglowki... IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 10.11.02, 10:40
        WLASNIE !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!11
      • d_nutka Re: Antysemityzm. Cenzura. Polglowki... 10.11.02, 10:53
        Gość portalu: J.K napisał(a):

        >
        > Ale dla paru polglowkow wypisujacych tu antysemickie przeklenstwa na FOrum
        > (najczesciej bze zadnego logicznego sensu i uzasadnienia) nie zamierzam
        myslec
        > o zadnej CENZURZE...
        > CO TY NAM TU PROPONUJESZ, dziewczyno...?
        > Jest tylko jedno uzasadnienie dla ograniczenia wolonosci.:
        > - Nie ma wolnosci, dla wrogow wolnosci...
        >
        > Ale ci, ktorzy sie na tym forum wyglupiaja w sposob antysemicki i
        > niekulturalny nie sa zadnym iwrogami wolnosci, gdyz nie widza, ze:
        > WOLNOSC TO ODPOWIEDZIALNOSC...
        > A polglowkow sie ignoruje, a nie zamyka...

        kiedyś,dawno temu,jeszcze przed IIWŚ też traktowano w niektórych kręgach te
        "półgłowki" jako coś nieszkodliwego.
        i przez te półgłówki nie wiem nawet gdzie jest grób moich dziadow ,cioć i
        wójków.
        to co?
        nawołujesz IGNORANCJA DLA PÓŁGŁÓWKÓW?
        bo ciebie to nie dotyczy?
        bo ty znasz groby swoich przodków?
        d_
        • Gość: J.K. W demokratycznym kraju... IP: *.dip0.t-ipconnect.de 10.11.02, 10:58
          Za samo gadanie glupot nikogo sie nie zamyka...
          Gdy sa obrazliwe, mozna go podac do sadu...

          Zamyka sie, ze nawolywanie do uzycia sily i przemocy...

          Ale chyba nie o to tu chodzilo...?
        • gandalph Re: Antysemityzm. Cenzura. Polglowki... 11.11.02, 17:47
          d_nutka napisała:

          > Gość portalu: J.K napisał(a):
          >
          > >
          > > Ale dla paru polglowkow wypisujacych tu antysemickie przeklenstwa na FOrum
          > > (najczesciej bze zadnego logicznego sensu i uzasadnienia) nie zamierzam
          > myslec
          > > o zadnej CENZURZE...
          > > CO TY NAM TU PROPONUJESZ, dziewczyno...?
          > > Jest tylko jedno uzasadnienie dla ograniczenia wolonosci.:
          > > - Nie ma wolnosci, dla wrogow wolnosci...
          > >
          > > Ale ci, ktorzy sie na tym forum wyglupiaja w sposob antysemicki i
          > > niekulturalny nie sa zadnym iwrogami wolnosci, gdyz nie widza, ze:
          > > WOLNOSC TO ODPOWIEDZIALNOSC...
          > > A polglowkow sie ignoruje, a nie zamyka...
          >
          > kiedyś,dawno temu,jeszcze przed IIWŚ też traktowano w niektórych kręgach te
          > "półgłowki" jako coś nieszkodliwego.
          > i przez te półgłówki nie wiem nawet gdzie jest grób moich dziadow ,cioć i
          > wójków.
          > to co?
          > nawołujesz IGNORANCJA DLA PÓŁGŁÓWKÓW?
          > bo ciebie to nie dotyczy?
          > bo ty znasz groby swoich przodków?
          > d_
          Nie można problemu półgłówków, cenzury i wielu innych rzeczy rozpatrywać tylko
          i wyłącznie przez pryzmat Holocaustu. Cenzura, podobnie jak każdy inny urząd,
          ma to do siebie, że raz powołana istnieje własnym życiem. Za chwilę ktoś inny z
          kolei zacznie domagać się cenzury na temat, powiedzmy, pedofilii, potem
          przestępczości gospodarczej czy korupcji. Domaganie się wprowadzenia cenzury ze
          względu na treści anyżydowskie, jakie się pojawiają choćby na tym forum, jest
          przykładem myślenia życzeniowego; równie dobrze można by domagać się, by
          wsadzać profilaktycznie do więzienia pewnych osobników, bo MOGĄ popełnić
          przestępstwo. Owszem, uważam, że za propagowanie pewnych treści można i należy
          ścigać ich autorów z urzędu bądź oskarżenia prywatnego, ale PO FAKCIE, a nie
          przed!! I zgadzam się z przedmówcami: idiotów należy ignorować!
    • Gość: soszal Re: Czy Gazeta nie zatrudnia moderatora? IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 10.11.02, 10:37
      sluchaj - na tym polega wolnosc slowa - zydzi nie zydzi - sami jak gestapo
      mieszaja w swoim kraju - i co ? WOLNOSC
      za gadanie nikt nikogo nie moze karcic - wymiana pogladow - ot wsio - nie badz
      swietsza od papieża - nie jestem antysemita ale mam prawo miec jak innni swoje
      zdanie - a ty masz zawezony swiatopoglad - grafiti wszedzie jest - tez anty-
      zydowskie-normalne-nie bede do konca zycia przepraszal za zydow-biedaczkow-
      oni od tysiecy lat w d..... dostaja ,czuja sie pokrzywdzeni - racja - ale nie
      oni jedni sa na tym swiecie - maja sile przebicia - sa skonsolidowani jako
      narod - ale spokojnie - w tym momencie tysiace ludzi umiera np. w
      Bangaladeszu - i co?
      I nic
      ty milczysz - nie wiesz o tym
      • d_nutka Re: Czy Gazeta nie zatrudnia moderatora? 10.11.02, 11:00
        Gość portalu: soszal napisał(a):

        > sluchaj - na tym polega wolnosc slowa - zydzi nie zydzi - sami jak gestapo
        > mieszaja w swoim kraju - i co ? WOLNOSC
        > za gadanie nikt nikogo nie moze karcic - wymiana pogladow - ot wsio - nie
        badz
        > swietsza od papieża - nie jestem antysemita ale mam prawo miec jak innni
        swoje
        > zdanie - a ty masz zawezony swiatopoglad - grafiti wszedzie jest - tez anty-
        > zydowskie-normalne-nie bede do konca zycia przepraszal za zydow-biedaczkow-
        > oni od tysiecy lat w d..... dostaja ,czuja sie pokrzywdzeni - racja - ale nie
        > oni jedni sa na tym swiecie - maja sile przebicia - sa skonsolidowani jako
        > narod - ale spokojnie - w tym momencie tysiace ludzi umiera np. w
        > Bangaladeszu - i co?
        > I nic
        > ty milczysz - nie wiesz o tym


        do zajmowania się wszystkimi mamy Pana Poga.
        jedna mala osóbka nie jest wstanie zająć się wszystkimi pokrzywdzonymi.
        a jak takiś chętny,to pomóż.
        broń tych z Bangladeszu.
        nikt ci nie zabrania.
        moderator też nie.
        d_
      • Gość: Magdalenka Re: Do rodaczki w Australii... IP: *.036-52-73746f40.cust.bredbandsbolaget.se 10.11.02, 11:18
        Droga Pani,
        Jak czuje Pani sie gdy czyta fragmenty takich np wypowiedzi i innych
        bardzo podobnych:
        ---------------------------------------------
        "Elie Wiesel , Kanada, 1988-07-07, The Canadian Jewish News, Toronto
        Stanowisko Elie Wiesela, "obrońcy praw człowieka", laureata Pokojowej Nagrody
        Nobla w 1986 r.
        - Żydowskie stanowisko wobec Ojca Świętego Jana Pawła II zostało nakreślone
        przez Ellie Wiesela (...). W publikacji w "New York Post" Wiesel oskarżył
        Papieża o dążenie do "dejudaizacji holokaustu" ze względu na jego "dziwne i
        obraźliwe zachowanie ilekroć jest konfrontowany z najbardziej brutalnymi
        wydarzeniami z przeszłości" (...). "Teraz jest jasne, że ten Papież ma tak samo
        kłopot z Żydami jak Żydzi mają kłopot z nim. Jego zrozumienie dla żyjących
        Żydów jest tak ograniczone, jak jego litość dla nieżyjących Żydów"
        --------------------------
        Polska popelnila tylko jeden wielki blad, gdy okolo 15-16 stuleciu
        Hiszpania wyrzucila wszystkich Zydow z kraju, to Polska powinna postapic
        podobnie...a nasi pradziadowie tolerancyjnie i goscinnie przyjmowali ich .
        Postepojac podobnie jak Hiszpanie uniknelibysmy dzis jedynie klopotow z ich
        zajadla nienawiscia, obluda i chamswem na tzw. "wysokim poziomie" do tego co
        nasze i Polskie.

        Pozdrawiam serdecznie...

        Ps. Mam nadzieje ze kiedys pani oczka sie "przetra"
        i ujrzy Pani te prawdziwe oblicze zydowskich przyjaciol.

Inne wątki na temat:

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka