Dodaj do ulubionych

Żydowska dusza i antysemityzm

IP: *.swic.dialup.inetia.pl 21.02.03, 11:22
Sprawa Jedwabnego a w szczególności możliwości jej komercyjnego
wykorzystania, którego mechanizm opisał uczciwie Norman Finkelstein
napawające obrzydzeniem, doprowadziła do kolejnej fali niechęci do Żydów.
Do oczyszczenia i dialogu konieczne są jednak dwie strony. Ciągle brak mi
jednak w tym strony żydowskiej. Jeżeli już jest to raczej deprecjonowanie
jakichkolwiek faktów świadczących na niekorzyść strony żydowskiej. Wydaje mi
się jednak,że źródła tej "strategii" leżą jednak w religii. To chrześcijaństwo
wymaga krytycznego spojrzenia na siebie i własne postępowanie. Ale to
dotyczy jedynie gojów. Czy przyznanie naszych kolegów Żydów, że istnieją mało
chwalebne fakty w historii odległej i współczesnej nie oczyściłoby sytuacji.
Myślę,że strona żydowska nie dojrzała jeszcze do tego. Nie dotyczy to tylko
Polski. Antysemitą jest bowiem każdy kto krytykuje postępowanie Żydów, nawet
gdy ma dużo racji. Powoduje to powstawanie ukrytego antysemityzmu,można
powiedzieć konformistycznego, który kumulowany wybucha jak w Niemczech w
latach 30 tych. To wszystko jest bardzo smutne i nie rokuje dobrze na
przyszłość.
Obserwuj wątek
    • d_nutka Re: Żydowska dusza i antysemityzm 21.02.03, 12:56
      Gość portalu: Piotr.. napisał(a):

> Sprawa Jedwabnego a w szczególności możliwości jej komercyjnego
      > wykorzystania, którego mechanizm opisał uczciwie Norman Finkelstein
      > napawające obrzydzeniem, doprowadziła do kolejnej fali niechęci do Żydów.
      > Do oczyszczenia i dialogu konieczne są jednak dwie strony. Ciągle brak mi
      > jednak w tym strony żydowskiej. Jeżeli już jest to raczej deprecjonowanie
      > jakichkolwiek faktów świadczących na niekorzyść strony żydowskiej. Wydaje mi
      > się jednak,że źródła tej "strategii" leżą jednak w religii. To chrześcijaństwo
      > wymaga krytycznego spojrzenia na siebie i własne postępowanie. Ale to
      > dotyczy jedynie gojów. Czy przyznanie naszych kolegów Żydów, że istnieją mało
      > chwalebne fakty w historii odległej i współczesnej nie oczyściłoby sytuacji.
      > Myślę,że strona żydowska nie dojrzała jeszcze do tego. Nie dotyczy to tylko
      > Polski. Antysemitą jest bowiem każdy kto krytykuje postępowanie Żydów, nawet
      > gdy ma dużo racji. Powoduje to powstawanie ukrytego antysemityzmu,można
      > powiedzieć konformistycznego, który kumulowany wybucha jak w Niemczech w
      > latach 30 tych. To wszystko jest bardzo smutne i nie rokuje dobrze na
      > przyszłość.

czy twoim zdaniem nie dojrzałam do dyskusji?
      a może potrzebujesz przedstawicielstwa?
      no bo wiesz, jeden głos to jeszcze nie zdanie
    • miriamfirst_ Re: Żydowska dusza i antysemityzm 21.02.03, 13:03

> się jednak,że źródła tej "strategii" leżą jednak w religii. To chrześcijaństwo
      > przyszłość.

Takie myślenie jest błędne w samym założeniu, ponieważ zakłada istnienie
      odpowiedzialności zbiorowej, czyli musielibysmy uznać że np. pogrom w kielcach
      czy jedwabnem, czy akcja "Wisła" skazuje naród polski na opinię faszystów i
      antysemitów. Ukrainców - np UPA analogicvznie. Żydów - Berman, Różanski ect
      W każdym narodzie są ludzie dobrzy i zbrodniarze, i dojrzałością myślenia jest
      przyjęcie, że prawdy szukamy w czynach całego narodu np. Zydzi berek
      Joselewicz, Tuwim, a nie tylko w jego negatywnych jednostkach.

Być może nie usłyszałes w mediach ,że przedstawiciele społ żydowskiej w skali
      poslkiej i międzynarodowej odcinali się od działań zbrodniarzy pochodzących z
      narodu żydowskiego i przepraszali w ich imieniu.

Pozdrawiam

Miriam
      • Gość: w@ga Re: Żydowska dusza i antysemityzm IP: 195.202.86.* 24.02.03, 17:19
        miriamfirst_ napisała:

> Gość portalu: Piotr.. napisał(a):
        >
        > > Sprawa Jedwabnego a w szczególności możliwości jej komercyjnego
        > > wykorzystania, którego mechanizm opisał uczciwie Norman Finkelstein
        > > napawające obrzydzeniem, doprowadziła do kolejnej fali niechęci do Żydów.
        > > Do oczyszczenia i dialogu konieczne są jednak dwie strony. Ciągle brak mi
        > > jednak w tym strony żydowskiej. Jeżeli już jest to raczej deprecjonowanie
        > > jakichkolwiek faktów świadczących na niekorzyść strony żydowskiej. Wydaje
        > mi
        > > się jednak,że źródła tej "strategii" leżą jednak w religii. To chrześcijań
        > stwo
        > > wymaga krytycznego spojrzenia na siebie i własne postępowanie. Ale to
        > > dotyczy jedynie gojów. Czy przyznanie naszych kolegów Żydów, że istnieją m
        > ało
        > > chwalebne fakty w historii odległej i współczesnej nie oczyściłoby sytuacj
        > i.
        > > Myślę,że strona żydowska nie dojrzała jeszcze do tego. Nie dotyczy to tylk
        > o
        > > Polski. Antysemitą jest bowiem każdy kto krytykuje postępowanie Żydów, naw
        > et
        > > gdy ma dużo racji. Powoduje to powstawanie ukrytego antysemityzmu,można
        > > powiedzieć konformistycznego, który kumulowany wybucha jak w Niemczech w
        > > latach 30 tych. To wszystko jest bardzo smutne i nie rokuje dobrze na
        > > przyszłość.
        >
        > Takie myślenie jest błędne w samym założeniu, ponieważ zakłada istnienie
        > odpowiedzialności zbiorowej, czyli musielibysmy uznać że np. pogrom w
        kielcach
        > czy jedwabnem, czy akcja "Wisła" skazuje naród polski na opinię faszystów i
        > antysemitów. Ukrainców - np UPA analogicvznie. Żydów - Berman, Różanski ect
        > W każdym narodzie są ludzie dobrzy i zbrodniarze, i dojrzałością myślenia
        jest
        > przyjęcie, że prawdy szukamy w czynach całego narodu np. Zydzi berek
        > Joselewicz, Tuwim, a nie tylko w jego negatywnych jednostkach.
        >
        > Być może nie usłyszałes w mediach ,że przedstawiciele społ żydowskiej w
        skali
        > poslkiej i międzynarodowej odcinali się od działań zbrodniarzy pochodzących z
        > narodu żydowskiego i przepraszali w ich imieniu.
        >
        > Pozdrawiam
        >
        > Miriam

czy Miriam sie odcinała od kłamstw Grossa bo jakos nie zauważyłem?
        jeśli tak stosowny link poproszę
      • Gość: eres Re: Żydowska dusza i antysemityzm IP: *.szczecin.cvx.ppp.tpnet.pl 27.02.03, 00:17
        miriamfirst_ napisała:

> Takie myślenie jest błędne w samym założeniu, ponieważ zakłada istnienie
        > odpowiedzialności zbiorowej, czyli musielibysmy uznać że np. pogrom w
        kielcach
        > czy jedwabnem, czy akcja "Wisła" skazuje naród polski na opinię faszystów i
        > antysemitów. Ukrainców - np UPA analogicvznie. Żydów - Berman, Różanski ect

Myślę, że zbyt wiele spraw ujęłaś pod wspólny mianownik.

> W każdym narodzie są ludzie dobrzy i zbrodniarze, i dojrzałością myślenia
        jest
        > przyjęcie, że prawdy szukamy w czynach całego narodu np. Zydzi berek
        > Joselewicz, Tuwim, a nie tylko w jego negatywnych jednostkach.

Przecież nie należą do rzadkości sytuacje, że nawet w rodzeństwie bywają
        głębokie podziały na drani i ludzi porządnych. Kiedy „czeski frajter”, Adolf
        Hitler, podpalał świat, jego siostra Paula wiodła życie zwykłej niepozornej
        mieszczki. O rodzonych braciach Józefie i Beniaminie Goldbergach wiemy, że
        jeden z nich, późniejszy Jacek Różański, stał się osławionym dyrektorem
        departamentu śledczego MBP, zbrodniarzem o wyjątkowej niesławie. Natomiast jego
        rodzony brat Jerzy Borejsza, był znanym peerelowskim publicystą i choć także
        był komunistą nie szkodził ludziom. (N.B. Znana była Borejszy głęboka i
        niebezpiczna dla Borejszy wrogość wobec Jakuba Bermana).
        Inny przykład stanowią losy braci Szeptyckich. Arcybiskup Lwowa i metropolita
        halicki Andrij (Roman) Szptyćkij był znanym teologiem kościoła
        Greckokatolickiego, ale i wielkim patriotą ukraińskim i działaczem politycznym.
        Natomiast jego rodzony brat, Stanisław Szeptycki był generałem Wojska Polskiego.

Pozdrawiam
    • davout_ Re: Żydowska dusza i antysemityzm 21.02.03, 13:31

> przyszłość.

Większość ludzi jest normalna i nie klasyfikuje w/g kryteriów narodowościowych
      " Polak dobry , Żyd zły " lub odwrotnie .
      Część jednak jest podatna na prezentowane przez rozmaitych Bubli , Gross-ów i innych Kosińskich
      treści .
    • Gość: doku Żydowska dusza to dusza bankiera, handlowca, ... IP: *.mofnet.gov.pl 24.02.03, 11:44

> Ciągle brak mi jednak w tym strony żydowskiej.

... rzemieślnika, kupca, finansisty. A wasze dusze przepełnione są nienawiścią,
      potraficie żyć tylko ględzeniem o Żydach. Nic dziwnego że zajęci Żydzi nie chcą
      uczestniczyć w tym waszych kłamliwych gierkach, tym bardziej że mają teraz na
      głowie islamskich terrorystów. Jesteście antysemici skazani na taplanie się we
      własnej żółci, we własnym gronie
      • wild a ucielesnieniem fizycznym tej duszy jest "Izrael" 24.02.03, 11:58
        Gość portalu: doku napisał(a):

> Gość portalu: Piotr.. napisał(a):
        >
        > > Ciągle brak mi jednak w tym strony żydowskiej.
        >
        > ... rzemieślnika, kupca, finansisty. A wasze dusze przepełnione są
        nienawiścią,
        >
        > potraficie żyć tylko ględzeniem o Żydach. Nic dziwnego że zajęci Żydzi nie
        chcą
        >
        > uczestniczyć w tym waszych kłamliwych gierkach, tym bardziej że mają teraz na
        > głowie islamskich terrorystów. Jesteście antysemici skazani na taplanie się
        we
        > własnej żółci, we własnym gronie

jako światowe kuriozum dotacyjne ( dawniej kołchoz-pgr na pustyni gobi -
        sponsor -demokratyczny klient partii programu Leppera )
        czy kult dotacji to patent Leppera czy monopolistycznego bankiera który ma
        projekcje "kapytalysty" drukarza papieru toaletowego ( użytecznego )?

a ty jestes skazany na taplanie sie w odwiecznym bycie - socjalistycznego
        leppera-kapitalisty...

twój stołek to dowód na terroryzm ( bez przymiotnika - nie jestem rasistą )

• Gość: doku Śmiesznie ci się zabełkotało. Ale zwróciłeś mi ... IP: *.mofnet.gov.pl 24.02.03, 15:45
          wild napisał:

> sponsor -demokratyczny klient partii programu Leppera )
          > czy kult dotacji to patent Leppera czy monopolistycznego bankiera który ma
          > projekcje "kapytalysty" drukarza papieru toaletowego ( użytecznego )?
          > a ty jestes skazany na taplanie sie w odwiecznym bycie - socjalistycznego
          > leppera-kapitalisty...

(Brawo! Twoja poezja przerosła Haszową.)

... uwagę na pewne inne spekty duszy Żyda związane z Izraelem. Sednem duszy
          Żyda jest marzenie o powrocie do ojczyzny - ziemi obiecanej. I jeszcze
          charakterystyczne dla żydowskiej duszy jest zamiłowanie do nauki i wynalazków -
          teraz Izrael odebrał Dolinie Krzemowej renomę światowego serca nowych
          technologii komputerowych
          • rycho7 do klamcy Doku 25.02.03, 13:47
            Masz klamco, to Twoja Polska

www2.gazeta.pl/forum/794674,30353,794652.html?f=521&w=4740690&a=4740690&v=2&strona=0

www2.gazeta.pl/forum/794674,30353,794652.html?f=26&w=391677&a=3174624

> , nie mam czasu czytać jakichś
            > banałów o złych urzędnikach

Na tym polega Twoje klamstwo. Zamiast zajmowac sie diagnozowaniem wspolczesnych
            problemow twierdzisz, ze odpowiadaja za to komunisci, masoni, cyklisci, Zydzi i
            inne szmatlawce z 1945 roku. To jest bezczelne odwracanie uwagi i ordynarne
            klamstwo. Jestes adwokatem mafii - to wlasnie ten banal.
            • Gość: siedem Re: do klamcy Doku IP: 213.216.66.* 25.02.03, 13:53
              rycho7 napisał:

> inne szmatlawce z 1945 roku. To jest bezczelne odwracanie uwagi i ordynarne
              > klamstwo. Jestes adwokatem mafii - to wlasnie ten banal.

w kwestii doka: doku jest ślepym termitem, który zginąłby niechybnie oddaliwszy
              sie na większą odległość niż dwa metry od minfinowej termitiery. świat spinaczy
              biurowych wypełnił mu jaźn niemal po brzegi. gdzieś tam dryfują inkowie
              prawdziwi prawicowcy albo leszek miller postępowiec liberalny. i jak na żyjątko
              tych rozmiarów przystało horyzont myślowy adekwatny do wielkosci ciała fi=9,5cm

5040
              • Gość: doku Aztekowie. O Inkach mało wiem, poza tym, że ich .. IP: *.mofnet.gov.pl 26.02.03, 12:25
                Gość portalu: siedem napisał(a):

> dryfują inkowie

... kultura rozwinęła pod wpływem kultury żeglarzy z Wyspy Wielkanocnej.
                Inkowie nie żeglowali.

> leszek miller postępowiec liberalny.

Nie wierzę, żeby coś takiego mi się kiedyś napisało, nawet kiedy przysypały
                mnie spinacze. Zawsze uważałem, że SLD to po prostu ta część lewicowego
                ciemnogrodu, która pogodziła się z klęską socjalizmu, przeszła na stronę
                zwycięskiego kapitalizmu i teraz służy nam jako lewa noga (taką rolę wyznaczył
                im Wałęsa), usiłując zająć na naszej scenie politycznej miejce analogiczne do
                miejsca demokratów na scenie USA. Szkoda, że tak mało polityków pragnie zająć u
                nas pozycje analogiczne do republikanów.

Warto porównać SLD ich z resztą polskiej lewicy. Mamy takich, którzy ze
                zwycięstwem kapitalizmu się nie pogodzili i otwarcie z nim walczą - to
                Samoobrona i LPR. Mamy też PSL, które też się z klęską socjalizmu nie
                pogodziło, ale walczy z kapitalizmem podstępnie: niby weszli do rządu, ale
                sabotują jego prace i konsekwentnie usiłują osłabić wolną Polskę.

Nigdy nie nazwałbym liberałem polityka, który współpracuje z PSL.
                • Gość: siedem Re: Aztekowie. O Inkach mało wiem, poza tym, że i IP: 213.216.66.* 26.02.03, 12:43
                  musimy ustalić jakieś jasne kryteria bo inaczej to wszystko na nic jest. co to
                  jest socjalizm na poczatek. z kontekstu Panskiej wypowiedzi wnioskuje, ze
                  jednak uwaza Pan pana plastusia za kapitaliste. nauczyl się Pan pisać
                  ćwiercsłówkami o swoich przekonaniach. ja tez byłem kiedyś winien kupę szmalu i
                  wiem jak to jest gdy przychodzi taki Pan Luka i każe oddać [a ma zwyczaj
                  upominac sie o swoje zawsze wtedy gdy pisze Pan wyjatkowe brednie].

ustroj w którym człowiek przestaje byc wolny a staje sie niewolnikiem nie
                  pobiera wiecej podatków niż 10% dochodów. to ze w prl u było 98% a teraz mamy
                  75% [tego nie wie nikt] nie znaczy ze mamy klaskac uszami z radosci lub liczyc
                  na wygranie wyborów.

przypominam o 50PLN od których zaczelismy rozliczac Panska działalność forumową

5040
                  • Gość: doku Z tymi ćwierćsłówkami to jakiś żart, zawsze ... IP: *.mofnet.gov.pl 26.02.03, 13:36
                    ... piszę czarne, białe; albo w waszym języku "tak tak, nie nie". Moje poglądy
                    są proste i jednoznaczne.

Gość portalu: siedem napisał(a):

> co to jest socjalizm na poczatek.

To ustrój, w którym większość majątku nie jest własnością prywatną, ale
                    państwową, społeczną, budżetową, wspólną, komunalną itp.

> pana plastusia za kapitaliste.

Wydaje się, że przeszedł na naszą stronę, więc jest kapitalistą w takim sensie,
                    jak to można powiedzieć o polityku, a nie o biznesmenie. Popiera prywatyzację,
                    jest przeciwnikiem nacjonalizacji - czyli jest zwolennikiem kapitalizmu.

> nauczyl się Pan pisać ćwiercsłówkami o swoich przekonaniach.

Może mnie Pan spytać o to, co skwitowałem "ćwierćsłówkami". Jestem pewien, że
                    ten Pański odbiór moich "słówek" był spowodowany wyłącznie słabszą wówczas
                    formą (np. z przemęczenia) Pańskiego umysłu.

> ja tez byłem kiedyś winien kupę szmalu

niech mu ziemia lekką będzie
                • rycho7 Re: Aztekowie. O Inkach mało wiem, poza tym, że i 26.02.03, 13:53

> Nie wierzę, żeby coś takiego mi się kiedyś napisało, nawet kiedy przysypały
                  > mnie spinacze.

> Nigdy nie nazwałbym liberałem polityka, który współpracuje z PSL.

No coz chyle czola. Gdy Doku nie klamie na temat PRLu do daje sie go czytac.
                  Uprasza sie o pisanie o wspolczesnosci. Pamiec zazwyczaj zawodzi lecz po
                  prztyczkach wraca.
            • Gość: EUROMIR DO PRYNCYPIALNEGO PANA RYCHA IP: *.cm-upc.chello.se 25.02.03, 14:12
              Szanowny Panie Rychu,

nie zna Pan widze Pana Doku, a On ironista, przesmiewca i prowokant (nie
              prowokator).
              Prosze przyjrzec sie dokowej dzialalnosci troche z przymruzeniem oka i
              oceniajac Go, wziac pod uwage rowniez przymiotniki, ktorymi obdarzylem Go w
              pierwszym zdaniu niniejszego postu.

(A poza wszystkim - z Panem Doku swietnie sie pije.)

Pozdrawiam Pana (chyba juz nie tak swiecie Panem Dokiem oburzonego) :

Euromir
              • rycho7 Re: DO PRYNCYPIALNEGO PANA RYCHA 26.02.03, 08:42
                Gość portalu: EUROMIR napisał(a):

> nie zna Pan widze Pana Doku, a On ironista, przesmiewca i prowokant (nie
                > prowokator).

Szanowny Panie Euromirze

Mam uczulenie na klamstwa dotyczace mojego dziecinstwa, mlodzienczosci i
                doroslosci. Znam Polske z tych okresow dobrze i dostaje wysypki sluchajac
                klamstw opisujacych ja jako monstrum. Nie twierdze, ze bylo dobrze i nie chce
                powrotu do tamtych czasow. Natomiast klamanie w oczy nie jest dla mnie
                ironizowaniem, podsmiewaniem i "prowokantowaniem" (??? prosze o tlumaczenie,
                szczegolnie lingwistyczne). Diagnozowanie obecnej sytuacji Polski na podstawie
                klamstw o jej przeszlosci nie moze przyniesc wlasciwych wnioskow. Wnioski
                prymitywnie proste znam bez zadniego rozumowania: "Naszosc musi byc u koryta".
                Do tego wystarczaja bojowki a nie dysputy na forum. Totez odstepstwa od
                pryncypiow wywoluja u mnie alergiczne reakcje.

Pozdrawiam
    • wild Piort.. Żyd to nie 'Izraelczyk' (negator Tory) 24.02.03, 12:33

> przyszłość.

"syjono-narodowo-socjalistyczno-komunistyczny" typ napedza "antysemityzm" po to
      aby miec argument siło-cenzroski ma gdzies Żydów tylko wyznaje "kult dotacji"
      dla rządu i zrobi wszystko np. ich zabije.

www.jewsagainstzionism.com/index.html
      In 1933, the Zionist movement concluded a controversial pact with the Third
      Reich transferring some 60,000 Jews and $100 million to Jewish Palestine.

www.netureikarta.org/Purim%202002.htm
      Zionists like Ben-Gurion, Segev says, had only scorn for the emigres who
      managed to escape from Germany to Palestine before WW II, and for Jews
      throughout the world who opted for what the Israeli leader considered the false
      security of their native lands instead of flocking to Palestine to build up the
      Homeland. Early settlers resented the ``yekkes''--their disparaging term for
      German immigrants--for their individualistic, capitalistic notions, so
      different from the communal, socialist ideals of the Zionist pioneers. Efforts
      to spirit Jews out of Europe during and after the war, Segev contends, were
      generally guided by political considerations as each faction shamefully focused
      on bringing in only those individuals who might strengthen its own position.

for their individualistic, capitalistic notions, so different from the
      communal, socialist ideals of the Zionist pioneers

www.rense.com/Datapages/zionismdata.htm
      tu spis działania tej faszytowsko-komunistycznej szumowiny...

apogeum

www.jdl.org/action/armchair/congress_israel.shtml
      na tym forum skrobią własnie tacy - niespotkałem sie z ani jedną osobą która
      powiedziałaby że to jest paranoja

ci ludzie żyją antysemityzmem napedzają go bo gdy zniknie zródło dotacji
      zniknie pałacyk na pustyni gobi dla frajerów

www.netureikarta.org/Purim%202002.htm
      to dwa typy myslenia komunistyczno-faszystowski i wolnościowy...

jezeli takiemu faszolowi Gurionowi podłożenie bomby pod hotel z Żydami to
      pryszcz w czym sie różni od tych Żydów których zamordował?
      • Gość: Polak ogołocony Bij Żyda! Jeżeli nie wiesz za co, on będzie wiedzi IP: *.stmnca.adelphia.net 26.02.03, 08:50
        Kilkaset firm upada co roku wskutek błędnych decyzji urzędników skarbowych
        Z Cieszyna przed urzędem skarbowym uciekło ponad 140 firm - twierdzą tamtejsi
        przedsiębiorcy. Zdesperowani założyli Stowarzyszenie Poszkodowanych przez Urząd
        Skarbowy. - W ostatnich latach kilkanaście firm zbankrutowało przez nonsensowne
        decyzje fiskusa. Przedsiębiorstwa zmieniają siedziby tylko po to, żeby nie mieć
        do czynienia z tutejszymi urzędnikami. Musimy się bronić, bo nas wykończą -
        wyjaśnia Zdzisław Jarmakowski, jeden z założycieli stowarzyszenia, który został
        zmuszony do zamknięcia sklepów. Jego sprawa rozpatrywana jest przez NSA.

Władza nad podatnikiem
        Polski system podatkowy daje urzędnikom ogromną władzę nad przedsiębiorcami. Te
        same firmy mogą być kontrolowane w tym samym zakresie przez dwa organy -
        podatkowy i skarbowy - wykorzystujące różne procedury. Inspektorzy z obu
        instytucji mogą wezwać do osobistego stawienia się, nałożyć karę finansową,
        zakwestionować celowość zakupu biurka, komputera czy czegokolwiek. A
        zakwestionowany zakup to "uszczuplenie podatkowe" - firma musi je zwrócić, a
        potem jeszcze zapłacić odsetki w wysokości ponad 40 proc. rocznie!
        Dowolność interpretacji przepisów niemal zawsze stawia przedsiębiorcę na z góry
        przegranej pozycji. Ustawa o podatku dochodowym zmieniana była w latach 1992-
        1998 ponad 30 razy, o podatku dochodowym od osób prawnych - prawie 40 razy, a
        ustawę o VAT i podatku akcyzowym w latach 1993-1995 zmieniono trzynaście razy.
        Izby i urzędy skarbowe co roku wydają kilka tysięcy interpretacji przepisów,
        niekiedy sprzecznych.
Inne wątki na temat:

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka