Dodaj do ulubionych

BBC i haracz na duchy?

10.03.03, 17:56
Abonament za telewizor w zrujnowanym zamku

Brytyjskiej telewizji BBC nie przeszkadza, że na zrujnowanym zamku Mileham w
hrabstwie Norfolk od co najmniej 700 lat nikt nie mieszka i nigdy nie było
tam telewizora. Właścicielowi grozi surowa kara za to, że nie płaci
abonamentu telewizyjnego.

Inspektorzy ściągający abonament dla brytyjskiej telewizji publicznej są
przekonani, że gdzieś wśród kamieni i zwalonych murów musi być
niezarejestrowany odbiornik. Właściciel zabytku Richard Butler-Stoney już dwa
razy dostał wezwanie do zapłaty tysiąca funtów zaległych opłat razem z
grzywną. - Pismo brzmiało bardzo poważnie - donosi BBC.

Butler-Stoney twierdzi, że nie ma nic do ukrycia i serdecznie zaprasza
inspektorów do przeszukania XI-wiecznej normańskiej twierdzy, zamieszkanej co
najwyżej przez dzikie ptactwo.

Wpływy BBC pochodzą w głównej mierze z abonamentów płaconych przez
gospodarstwa domowe. Roczna opłata wynosi 112 funtów; dochody BBC z
abonamentu - 2,3 mld.(PAP)

wiadomosci.interia.pl/ciekawostki/news?inf=363805
BBC - Big Brother Czub
Obserwuj wątek
    • malinax Re: BBC i haracz na duchy? 10.03.03, 23:20
      A teraz cos made in Poland: moja mama poszla z duchem czasu i zamiast kuchenki
      gazowej sprawila sobie elektryczna. Rachunki za gaz placi dalej, bo gazu nie
      uzywa, ale w kazdej chwili sobie moze podlaczyc kuchenke gazowa i za to placi.
      Mniej spektakularne niz haracz na duchy, ale w duchu twojego postu.
      • wild Re: BBC i haracz na duchy? 11.03.03, 06:59
        malinax napisała:

        >Rachunki za gaz placi dalej,

        rozumiem! bo tak chce


        • malinax Wild 11.03.03, 10:09
          Jasne, z dobroci serca przyczynia sie do rozwoju polskiego gazownictwa! A
          polskie gazownictwo do tej dobroci serca sklania ja metodami lagodnej
          perswazji.
      • Gość: babariba Re: BBC i haracz na duchy? IP: *.sokolka.sdi.tpnet.pl 11.03.03, 07:27
        malinax napisała:

        > A teraz cos made in Poland: moja mama poszla z duchem czasu i zamiast kuchenki
        gazowej sprawila sobie elektryczna. Rachunki za gaz placi dalej, bo gazu nie
        uzywa, ale w kazdej chwili sobie moze podlaczyc kuchenke gazowa i za to placi.
        Mniej spektakularne niz haracz na duchy, ale w duchu twojego postu.
        ********************************************

        Twoja mama mieszka zapewne w miejscu, w którym płaci się zryczałtowane rachunki za gaz wliczone w czynsz - nie ma tam liczników.
        I w tej sytuacji płaci za MOŻLIWOŚĆ korzystania z gazu, bo nik nie jest w stanie skontrolować na bieząco - korzysta, czy nie...
        A swoją drogą, zanim twoja mama stała się nowoczesna, też płaciła zryczałtowana stawkę za gaz, bez względu na to, ile go rzeczywiście zużyła.
        pzdr
    • Gość: rd Re: BBC i haracz na duchy? IP: *.range217-44.btcentralplus.com 10.03.03, 23:52
      A teraz goscie ktorzy wypocili ten "artykul" moze sie
      cofna do szkolki angielskiego i jeszcze raz przeczytaja
      artykul z ktorego zerzneli tekst na ktorym oparli ten
      wypociowo glupi tekst i napisza go jeszcze raz z
      uwzglednieniem prawdziwej trasci....
      Poniewaz niezmieszkany (teoretycznie) budynek ( a ktos
      jednak oglada stamtad)to wezwali wladciciela do
      zgloszenia ilosci odbiornikow i tyle...
      Sorry za antypolskosc ale tutaj w wielkiej brytanii jest
      troszeczke bardziej rozwinieta technika i jak mowia ze
      ktos oglada to znaczy ze oglada (nie ma znaczenia czy z
      krzaczkow
      czy z kibelka na tym zamku ....
      Wiem na swoim przykladzie, lat temu pare wyjechalem do
      Houston (US) i z przyczyn obiektywnych(bo mnie nie bylo a
      nie moge myslec o wszystkim) nie zaplacilem rachunku TV
      ... Mialem wprawdzie kogos do pilnowania domu ale trudno
      oczekiwac zeby otwieral moja korespondencje albo sie znal
      na rachunkach itd..
      Tym niemniej dostalem rachuneczek na £1000 Wytlumaczylem
      sie po powrocie ale zdziwilem sie jak mi listownie
      wytlumaczyli co i kiedy bylo ogladane z dokladnoscia do
      godziny i audycji ogladanej...Zal ze w kraju w ktorym
      nieplacenie rachunku TV (POLSKA) z respektowania prawa
      jakim jest placenie abonamentu robi sie temat do gazety TFUJ

      • wild dziwne... 11.03.03, 06:57
        Gość portalu: rd napisał(a):

        > A teraz goscie ktorzy wypocili ten "artykul" moze sie
        > cofna do szkolki angielskiego i jeszcze raz przeczytaja
        > artykul z ktorego zerzneli tekst na ktorym oparli ten
        > wypociowo glupi tekst i napisza go jeszcze raz z
        > uwzglednieniem prawdziwej trasci....
        > Poniewaz niezmieszkany (teoretycznie) budynek ( a ktos
        > jednak oglada stamtad)to wezwali wladciciela do
        > zgloszenia ilosci odbiornikow i tyle...
        > Sorry za antypolskosc ale tutaj w wielkiej brytanii jest
        > troszeczke bardziej rozwinieta technika i jak mowia ze
        > ktos oglada to znaczy ze oglada (nie ma znaczenia czy z
        > krzaczkow
        > czy z kibelka na tym zamku ....
        > Wiem na swoim przykladzie, lat temu pare wyjechalem do
        > Houston (US) i z przyczyn obiektywnych(bo mnie nie bylo a
        > nie moge myslec o wszystkim) nie zaplacilem rachunku TV
        > ... Mialem wprawdzie kogos do pilnowania domu ale trudno
        > oczekiwac zeby otwieral moja korespondencje albo sie znal
        > na rachunkach itd..
        > Tym niemniej dostalem rachuneczek na £1000 Wytlumaczylem
        > sie po powrocie ale zdziwilem sie jak mi listownie
        > wytlumaczyli co i kiedy bylo ogladane z dokladnoscia do
        > godziny i audycji ogladanej...Zal ze w kraju w ktorym
        > nieplacenie rachunku TV (POLSKA) z respektowania prawa
        > jakim jest placenie abonamentu robi sie temat do gazety TFUJ


        czyli zgadzasz sie ze przymus "opłat" za POSIADANIE odbiornika tv jest ok? smile)

        ty chyba mylisz kabel z ODBIORNIKIEM! jezeli umówisz sie z jakąs firmą na kabel
        to k. za to płacisz a nie za to ze masz pudło z kineskopem!!


Inne wątki na temat:

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka