Dodaj do ulubionych

w Polsce za dużo świąt jest

11.11.03, 13:26
Chyba nie ma takiego drugiego kraju gdzie tyle świąt jest, czyli dni wolnych
od pracy właśnie. A interesy cierpią na tym oczywiście.
Trzeba w końcu zweryfikować kalendarz, bo tak dalej nie może być.
Pan Bóg powiedział, że tylko w jednym dniu tygodnia świętować można.
A tu jakieś maratony są.

Perła
Obserwuj wątek
    • wojcd prostszy pomysl 11.11.03, 13:30
      Tak jest chyba w USA, "przykleic" je do weekendow. Np.
      dzisiejsze swieto obchodzilibysmy w poniedzialek.

      Wojciech
      • andrzejg Re: prostszy pomysl 11.11.03, 17:31
        Święta koscielne też?
        Np.Boże Ciało?

        A.
    • gini Re: w Polsce za dużo świąt jest 11.11.03, 13:35
      perla_ napisał:

      > Chyba nie ma takiego drugiego kraju gdzie tyle świąt jest, czyli dni wolnych
      > od pracy właśnie. A interesy cierpią na tym oczywiście.
      > Trzeba w końcu zweryfikować kalendarz, bo tak dalej nie może być.
      > Pan Bóg powiedział, że tylko w jednym dniu tygodnia świętować można.
      > A tu jakieś maratony są.
      >
      > Perła

      Czy wiesz, ze w Belgii tez jest dzis swieto, po prostu Belgowie swietuja
      zakonczenie I wojny swiatowej.
      Wszedzie sie swietuje swieta narodowe.
      W Belgii takiej 21. lipca krol wyglasza przemowienie w trzech jezykach wyobraz
      sobie jest defilada , wszyscy w tym dniu swietuja, tylko jakos niektorym to
      swieto narodowe Polski przeszkadza, ze chetnie by o nim zapomnieli albo
      wykreslili z kalendarza.
      Chetnie zas w to miejsce wstawiliby jakiegos Jom Kipura.
      Tu na tym forum Zydzi pisza o swoich swietach, skladaja sobie zyczenia i nikt
      ich od psudopatriotow ani oszolomow nie wyzywa.
      Ale mowienie o swiecie polskim to juz jakby nie na miejscu ,zalosne to jak
      ciagle pisanie Scana o praniu , i maglowaniu.
    • Gość: AdamM Chyba IP: *.konin.cvx.ppp.tpnet.pl 11.11.03, 13:37
      trochę nie na miejscu ten Twój post jest. Tak myślę.

      A.
    • Gość: wojciech j. a co cie polska obchodzi ??? IP: *.gdynia.cvx.ppp.tpnet.pl 11.11.03, 13:39
      • Gość: Józef Zawadzki Super pytanie. IP: *.icm.edu.pl 11.11.03, 13:40
      • perla_ Re: a co cie polska obchodzi ??? 11.11.03, 13:46
        Obchodzi mnie bardziej niż myślisz. Ja tu żyję i interesy robię. Czy ty wiesz
        jak zyski cierpią na tych świętach? Ludzie mają robic aby mieli za co kupowac
        właśnie. Czy takich prostych spraw nie rozumiesz?

        Perła
        • Gość: wojciech j. szanuj kulture i zwyczaje kraju w którym mieszkasz IP: *.gdynia.cvx.ppp.tpnet.pl 11.11.03, 13:54
          To się opłaca.
        • Gość: Emo Re: a co cie polska obchodzi ??? IP: 5.3.1R* / *.telenet-ops.be 13.12.03, 14:16
          na swietach tez mozna zarobic

          wcale tak nie jest,ze im wiecej czlowiek pracuje,tym wieksze zyski przynosi
    • miriamfirst_ Re: w Polsce za dużo świąt jest 11.11.03, 13:44
      perla_ napisał:


      > Pan Bóg powiedział, że tylko w jednym dniu tygodnia świętować można.
      > A tu jakieś maratony są.
      >
      > Perła


      Ano tak. Maratony, bo ludzie zrobili się bardziej święci od samego Pana Boga.
      Gdyby pojawił się, strofowaliby go, a gdyby oświadczył, że jest Bogiem -
      zamknęliby go w szpitalu dla chorych psychicznie. Trudne czasysmile
      Tak naprawdę zaś, Polacy lubią świętować: zbierają się rodzinnie, jedzą, i
      narzekają na cięzkie czasy i złych Zydów, co to mają pieniąchy, a oni - nie
      mają. Teraz wientamczycy jako siła robocza - w pewnym sensie - wkracza do
      Polski. Będą robić jak szaleni - bo zwyczajni roboty - i w końcu dorobią się
      majątków, i antysemityzm zostanie wyparty anywietnamizmemsmile

      "Biedny, nieszczęśliwy kraj..." Wiem, że zaraz jak sfora odezwą
      się..."ptacy...Polacy?" ( ze Słowackiego swobodne nasladowanie)



      Miriam
      • Gość: wojciech j. Re: w Polsce za dużo świąt jest IP: *.gdynia.cvx.ppp.tpnet.pl 11.11.03, 13:46
        a jak tam u was w palestynie. swiat macie w sam raz.
        • miriamfirst_ Re: w Polsce za dużo świąt jest 11.11.03, 13:57
          Gość portalu: wojciech j. napisał(a):

          > a jak tam u was w palestynie. swiat macie w sam raz.


          oj nie uchodzi taka "odpowiedż" - nie uchodzi Wojciechu... Wiesz dobrze, o czym
          ona świadczy. O Tobie. A jak świadczy - sam znajdź odpowiedź...
          Szukaj, a znajdziesz...
          • gini Re: w Polsce za dużo świąt jest 11.11.03, 14:56
            miriamfirst_ napisała:

            > Gość portalu: wojciech j. napisał(a):
            >
            > > a jak tam u was w palestynie. swiat macie w sam raz.
            >
            >
            > oj nie uchodzi taka "odpowiedż" - nie uchodzi Wojciechu... Wiesz dobrze, o
            czym
            >
            > ona świadczy. O Tobie. A jak świadczy - sam znajdź odpowiedź...
            > Szukaj, a znajdziesz...
            *-***
            A jak swiadczy o Tobie krytyka polskich swiat, Ty , ktora wychwalasz nam tu
            tradycje zydowska , czepiasz sie do Polakow , ladnie to tak?
            Moze najpierw wyjmij belke ze swojego oczka .
      • Gość: AdamM ??????????? nt IP: *.poznan.cvx.ppp.tpnet.pl 11.11.03, 13:47
      • sen.dzia.li Re: w Polsce za dużo świąt jest 11.11.03, 14:12
        miriamfirst_ napisała:

        > Ano tak. Maratony, bo ludzie zrobili się bardziej święci od samego Pana Boga.
        > Gdyby pojawił się, strofowaliby go, a gdyby oświadczył, że jest Bogiem -
        > zamknęliby go w szpitalu dla chorych psychicznie. Trudne czasysmile

        A Ty byś wolała, żeby taki gość [lub gościówa smile ] błąkał się po ulicach ze
        swoimi urojeniami i w koncu wpadł pod koła ciężarówki? No myślę, że nie. Przed
        upewnieniem się, że leki sa dobrze dobrane, powinien troche pobyc w szpitalu.

        Pozdrawiam

        sen


        > Tak naprawdę zaś, Polacy lubią świętować: zbierają się rodzinnie, jedzą, i
        > narzekają na cięzkie czasy i złych Zydów, co to mają pieniąchy, a oni - nie
        > mają. Teraz wientamczycy jako siła robocza - w pewnym sensie - wkracza do
        > Polski. Będą robić jak szaleni - bo zwyczajni roboty - i w końcu dorobią się
        > majątków, i antysemityzm zostanie wyparty anywietnamizmemsmile
        >
        > "Biedny, nieszczęśliwy kraj..." Wiem, że zaraz jak sfora odezwą
        > się..."ptacy...Polacy?" ( ze Słowackiego swobodne nasladowanie)
        >
        >
        >
        > Miriam
      • gini Re: w Polsce za dużo świąt jest 11.11.03, 14:54
        miriamfirst_ napisała:

        > perla_ napisał:
        >
        >
        > > Pan Bóg powiedział, że tylko w jednym dniu tygodnia świętować można.
        > > A tu jakieś maratony są.
        > >
        > > Perła
        >
        >
        > Ano tak. Maratony, bo ludzie zrobili się bardziej święci od samego Pana Boga.
        > Gdyby pojawił się, strofowaliby go, a gdyby oświadczył, że jest Bogiem -
        > zamknęliby go w szpitalu dla chorych psychicznie. Trudne czasysmile
        > Tak naprawdę zaś, Polacy lubią świętować: zbierają się rodzinnie, jedzą, i
        > narzekają na cięzkie czasy i złych Zydów, co to mają pieniąchy, a oni - nie
        > mają. Teraz wientamczycy jako siła robocza - w pewnym sensie - wkracza do
        > Polski. Będą robić jak szaleni - bo zwyczajni roboty - i w końcu dorobią się
        > majątków, i antysemityzm zostanie wyparty anywietnamizmemsmile
        >
        > "Biedny, nieszczęśliwy kraj..." Wiem, że zaraz jak sfora odezwą
        > się..."ptacy...Polacy?" ( ze Słowackiego swobodne nasladowanie)
        >
        >
        >
        > Miriam

        Miriam a tylko Polacy lubia swietowac?Czy mam Ci wyciagnac wszystkie swieta
        zydowskie o jakich pisalas?
        Lacznie z tym, ze w Izralu z wyjatkiem Hajfy w soboty nie kursuja miejskie
        srodki komunikacji bo w sobote dobry Zyd ma siedziec w domu.
      • Gość: ortodoks Miriam Może czas Ci się jej już pozbyć? IP: *.rave5.com / 66.111.42.* 11.11.03, 15:23
        No... Twoja macica rzuca Tobą od ściany do ściany, że tak pozwolę sobie twoim
        stylem wyrazić myśl: chamskim i wiecznie w wycieczkach stricte osobistych.
        Może czas Ci się jej już pozbyć?

        a moze juz sie pozbylas?
      • kataryna.kataryna Re: w Polsce za dużo świąt jest 11.11.03, 15:27
        miriamfirst_ napisała:

        > perla_ napisał:
        >
        >
        > > Pan Bóg powiedział, że tylko w jednym dniu tygodnia świętować można.
        > > A tu jakieś maratony są.
        > >
        > > Perła
        >
        >
        > Ano tak. Maratony, bo ludzie zrobili się bardziej święci od samego Pana Boga.
        > Gdyby pojawił się, strofowaliby go, a gdyby oświadczył, że jest Bogiem -
        > zamknęliby go w szpitalu dla chorych psychicznie. Trudne czasysmile
        > Tak naprawdę zaś, Polacy lubią świętować: zbierają się rodzinnie, jedzą, i
        > narzekają na cięzkie czasy i złych Zydów, co to mają pieniąchy, a oni - nie
        > mają. Teraz wientamczycy jako siła robocza - w pewnym sensie - wkracza do
        > Polski. Będą robić jak szaleni - bo zwyczajni roboty - i w końcu dorobią się
        > majątków, i antysemityzm zostanie wyparty anywietnamizmemsmile
        >
        > "Biedny, nieszczęśliwy kraj..." Wiem, że zaraz jak sfora odezwą
        > się..."ptacy...Polacy?" ( ze Słowackiego swobodne nasladowanie)



        Ciekawe jak Ci się udało powiązać Święto Niepodległości z Bogiem i
        antysemityzmem. Obsesja jakaś.
    • Gość: XXL Mówią, że podróże kształcą.... IP: *.echostar.pl / *.echostar.pl 11.11.03, 13:47
      ...to rozejrzyj się trochę po świecie.
      Może ze zdziwieniem zauważysz, że Polska
      w ilości świąt jest tylko zwykłym szaraczkiem.
      O urlopach nawet nie mówiąc......
    • Gość: doku W krajach cywilizowanych jest więcej świąt niż ... IP: *.chello.pl 11.11.03, 13:48
      ... tu na dzikim wschodzie. Poza tym tam obowiązują zasady państwa prawa, za
      każde święto należy się dzień wolny, a więc w każdym roku jest tyle samo dni
      wolnych od pracy, niezaleznie od tego, czy święta się zbijają w jednym dniu czy
      nie
      • Gość: wojciech j. Re: W krajach cywilizowanych jest więcej świąt ni IP: *.gdynia.cvx.ppp.tpnet.pl 11.11.03, 13:50
        u nas jest takie samo prawo od niedawna.
        • Gość: doku A gdzie wolny dzień ze święta 1 listopada? IP: *.chello.pl 11.11.03, 13:56
          Gość portalu: wojciech j. napisał(a):

          > u nas jest takie samo prawo od niedawna.
          • Gość: wojciech j. Re: A gdzie wolny dzień ze święta 1 listopada? IP: *.gdynia.cvx.ppp.tpnet.pl 11.11.03, 13:56
            masz jeden dzien urlopu extra
            • Gość: doku Przepraszam, ale nie uwierzę, dopóki nie ... IP: *.chello.pl 11.11.03, 14:08
              Gość portalu: wojciech j. napisał(a):

              > masz jeden dzien urlopu extra

              ... przekonam się, że to działa. Jutro sprawdzę w pracy.
      • dachs Re: W krajach cywilizowanych jest więcej świąt ni 11.11.03, 15:24
        Gość portalu: doku napisał(a):

        > ... tu na dzikim wschodzie. Poza tym tam obowiązują zasady państwa prawa, za
        > każde święto należy się dzień wolny, a więc w każdym roku jest tyle samo dni
        > wolnych od pracy, niezaleznie od tego, czy święta się zbijają w jednym dniu
        czy nie

        Chyba Ci sie cos mocno pokickalo. Przemysl sobie.
        • Gość: polishAM Re: W krajach cywilizowanych jest więcej świąt ni IP: *.nas40.philadelphia1.pa.us.da.qwest.net 11.11.03, 15:32
          Borsuku podaj mi rękę, widzę, że również ugrzęzłeś.
          forum.gazeta.pl/forum/73,46481,1540823.html?f=13&w=9020453&a=9021993&rep=1
      • czubas Czy chodzi o cywilizowany socjalizm? 12.11.03, 05:17
        Byc moze, ze w krajach cywilizowanego socjalizmu tak jest.
        Wlasnie przyczytalem, ze w jednym z wiekszych polskich miast urzad miejski byl
        zamkniety w ostatni poniedzialek, bo zrobiono sobi dlugi weekend.
        Odrabiano w ten sposob "stracone" swieto 1 listopada, ktore nieszczesliwie
        wypadlo w sobote. W zwiazku z czym petenci calowali klamke. Tego
        typu "odzyskiwanie" dni wolnych ma chyba miejsce glownie w krajach
        socjalistycznych i tych z przewaga prawa zwiazkow zawodowych nad prawami
        rynkowymi.
        Wiem, ze wielu nie podoba sie kapitalizm w stylu amerykanskim, ale tez przyklad
        Europy Zachodniej dowodzi, ze za socjalizm i wladze zwiazkowcow ktos bedzie
        musial w koncu zaplacic. A najpewniej beda to nastepne pokolenia.
    • v.c Porownajmy 11.11.03, 13:54
      Swieta w USA:

      1. New Years Day
      2. Martin Luther King Day
      3. President Day
      4. Memorial Day
      5. Independence Day
      6. Labor Day
      7. Election Day
      8. Thanks Giving Day
      9. Christmas Day

      9 dni

      a w Polsce?

      • perla_ Re: Porownajmy 11.11.03, 13:59
        v.c napisał:

        > Swieta w USA:
        >
        > 1. New Years Day
        > 2. Martin Luther King Day
        > 3. President Day
        > 4. Memorial Day
        > 5. Independence Day
        > 6. Labor Day
        > 7. Election Day
        > 8. Thanks Giving Day
        > 9. Christmas Day
        >
        > 9 dni
        >
        > a w Polsce?
        >

        1. Nowy Rok
        2. Wielkanoc
        3. 1 Maja
        4. 2 Maja
        5. 3 Maja
        6. 4 Maja
        7. 5 Maja (opcja)
        8. Boże Ciało
        9. Wniebowzięcie Maryji Królowej Polski
        10. 11 listopada
        11. Boże Narodzenie (dzień pierwszy)
        12. Boże Narodzenie (dzień drugi)

        tyle pamietam, a chyba więcej jest.

        Perła




        • perla_ Re: Porownajmy 11.11.03, 14:01
          perla_ napisał:

          > v.c napisał:
          >
          > > Swieta w USA:
          > >
          > > 1. New Years Day
          > > 2. Martin Luther King Day
          > > 3. President Day
          > > 4. Memorial Day
          > > 5. Independence Day
          > > 6. Labor Day
          > > 7. Election Day
          > > 8. Thanks Giving Day
          > > 9. Christmas Day
          > >
          > > 9 dni
          > >
          > > a w Polsce?
          > >
          >
          > 1. Nowy Rok
          > 2. Wielkanoc
          > 3. 1 Maja
          > 4. 2 Maja
          > 5. 3 Maja
          > 6. 4 Maja
          > 7. 5 Maja (opcja)
          > 8. Boże Ciało
          > 9. Wniebowzięcie Maryji Królowej Polski
          > 10. 11 listopada
          > 11. Boże Narodzenie (dzień pierwszy)
          > 12. Boże Narodzenie (dzień drugi)
          >
          > tyle pamietam, a chyba więcej jest.
          >
          > Perła
          >
          >


          13. 1 listopada
          14. 2 listopada (opcja)
          • miriamfirst_ Re: Porownajmy 11.11.03, 14:08
            Wydaje mi się, że chodzi o coś innego, niż ilosć świątecznych dni jako takich.
            Chodzi o konstrowanie i "spinanie" tychże świąt w wielodniowe potężne nic nie
            robienie. Przy okazji innych świąt, sobót i niedziel. Słynne "długie
            weekendy"... i tak dalej. Chodzi o mentalność "mamy prawo świętować". Dobrze,
            a kto będzie pracował na papu? Chodzi także o mentalność "nie chce mi się
            robić" Bogusław Schaeffer w Scenariuszu dla trzech aktorów bardzo pięknie - i
            co najlepsze - śmiesznie - przedstawił tę sytuację.
            "Panu się chce? Bo mnie nie..."
            "Mnie też się nie chce... takich jak my jest więcej! Mozemy utworzyć
            miedzynarodówkę!!!

            A "Indyk" z "a moze by tak zasiać co?" - " a po co?" smile)



            Miriam
            • kataryna.kataryna Re: Porownajmy 11.11.03, 15:32
              miriamfirst_ napisała:

              > Wydaje mi się, że chodzi o coś innego, niż ilosć świątecznych dni jako
              takich.
              > Chodzi o konstrowanie i "spinanie" tychże świąt w wielodniowe potężne nic nie
              > robienie. Przy okazji innych świąt, sobót i niedziel. Słynne "długie
              > weekendy"... i tak dalej. Chodzi o mentalność "mamy prawo świętować".
              Dobrze,
              > a kto będzie pracował na papu? Chodzi także o mentalność "nie chce mi się
              > robić" Bogusław Schaeffer w Scenariuszu dla trzech aktorów bardzo pięknie -
              i
              > co najlepsze - śmiesznie - przedstawił tę sytuację.
              > "Panu się chce? Bo mnie nie..."
              > "Mnie też się nie chce... takich jak my jest więcej! Mozemy utworzyć
              > miedzynarodówkę!!!
              >
              > A "Indyk" z "a moze by tak zasiać co?" - " a po co?" smile)




              Jeśli ktoś jest w stanie pogodzić zarabianie na papu ze świętowaniem to jaki Ty
              masz z tym problem? Nie chcesz, nikt Cię do świętowania nie zmusza, jeśli nie
              rozumiesz wagi dzisiejszego święta, to też Twoja sprawa ale co Cię obchodzą
              inni, dla których to ważny dzień? Chyba, że po prostu szukasz pretekstu do
              wciskania cytatów.
              • gini Re: Porownajmy 11.11.03, 15:56
                kataryna.kataryna napisała:

                > miriamfirst_ napisała:
                >
                > > Wydaje mi się, że chodzi o coś innego, niż ilosć świątecznych dni jako
                > takich.
                > > Chodzi o konstrowanie i "spinanie" tychże świąt w wielodniowe potężne nic
                > nie
                > > robienie. Przy okazji innych świąt, sobót i niedziel. Słynne "długie
                > > weekendy"... i tak dalej. Chodzi o mentalność "mamy prawo świętować".
                > Dobrze,
                > > a kto będzie pracował na papu? Chodzi także o mentalność "nie chce mi się
                > > robić" Bogusław Schaeffer w Scenariuszu dla trzech aktorów bardzo pięknie
                > -
                > i
                > > co najlepsze - śmiesznie - przedstawił tę sytuację.
                > > "Panu się chce? Bo mnie nie..."
                > > "Mnie też się nie chce... takich jak my jest więcej! Mozemy utworzyć
                > > miedzynarodówkę!!!
                > >
                > > A "Indyk" z "a moze by tak zasiać co?" - " a po co?" smile)
                >
                >
                >
                >
                > Jeśli ktoś jest w stanie pogodzić zarabianie na papu ze świętowaniem to jaki
                Ty
                >
                > masz z tym problem? Nie chcesz, nikt Cię do świętowania nie zmusza, jeśli nie
                > rozumiesz wagi dzisiejszego święta, to też Twoja sprawa ale co Cię obchodzą
                > inni, dla których to ważny dzień? Chyba, że po prostu szukasz pretekstu do
                > wciskania cytatów.
                ******
                Kataryno nasza Miriam jest Zydowka , wiec specjalnie prowokuje by za chwile sie
                uzalac na polski antysemityzm.Toczka w toczke jak Danusia nasza.
                • kataryna.kataryna Re: Porownajmy 11.11.03, 16:31
                  gini napisała:

                  > ******
                  > Kataryno nasza Miriam jest Zydowka , wiec specjalnie prowokuje by za chwile
                  sie
                  >
                  > uzalac na polski antysemityzm.Toczka w toczke jak Danusia nasza.




                  Nie znam tak dobrze Danusi, ale nie sądzę, żeby była toczka w toczkę jak
                  Miriam, o której sporo poczytałam w archiwum przy okazji wywlekanych co i rusz
                  wątków o faksie i mam o niej wyrobione zdanie. Nie sądzę, żeby znalazła się
                  druga tak antypatyczna osoba na forum. I tak pokręcona.

        • v.c Re: Porownajmy 11.11.03, 14:02
          perla_ napisał:

          > v.c napisał:
          >
          > > Swieta w USA:
          > >
          > > 1. New Years Day
          > > 2. Martin Luther King Day
          > > 3. President Day
          > > 4. Memorial Day
          > > 5. Independence Day
          > > 6. Labor Day
          > > 7. Election Day
          > > 8. Thanks Giving Day
          > > 9. Christmas Day
          > >
          > > 9 dni
          > >
          > > a w Polsce?
          > >
          >
          > 1. Nowy Rok
          > 2. Wielkanoc
          > 3. 1 Maja
          > 4. 2 Maja
          > 5. 3 Maja
          > 6. 4 Maja
          > 7. 5 Maja (opcja)


          hehe! a co to z a Majowe swieta????


          > 8. Boże Ciało
          > 9. Wniebowzięcie Maryji Królowej Polski
          > 10. 11 listopada
          > 11. Boże Narodzenie (dzień pierwszy)
          > 12. Boże Narodzenie (dzień drugi)

          Tego drugiego dnia Bozego Narodzenia mi brakuje i z tego wzgledu za zwyczaj
          biore sobie ten caly tydzien urlopu

          pzdr


          >
          > tyle pamietam, a chyba więcej jest.
          >
          > Perła
          >
          >
          >
          >
          • czubas WC poprawka 12.11.03, 05:34
            v.c napisał:


            > >
            > > > Swieta w USA:
            > > >
            > > > 1. New Years Day
            > > > 2. Martin Luther King Day
            > > > 3. President Day
            > > > 4. Memorial Day
            > > > 5. Independence Day
            > > > 6. Labor Day
            > > > 7. Election Day
            > > > 8. Thanks Giving Day
            > > > 9. Christmas Day
            > > >
            > > > 9 dni
            > > >


            Tak naprawde, to swiat federalnych jest w USA znacznie mniej:

            New Year's Day
            Memorial Day
            Independence Day
            Labor Day
            Thanksgiving
            Christmas

            Wyszlo wiec, ze tylko 6. Dodatkowe "swieta" wymienione przez Ciebie nie sa
            dniami wolnymi od pracy, a przeciez o takich toczy sie ta dyskusja. Owszem,
            np. szkoly maja wiecej dni wolnych od "normalnych" ludzi, takze czasami urzedy
            stanowe obchodza jakies swieta lokalne, ale swiat, ktore sa ustawowo dniami
            wolnymi jest jedynie 6.
            Wiele firm daje dodatkowy wolny dzien po Thanksgiving, ktore zawsze wypada w
            czwartek, ale jest to jedynie ich dobra wola (badz jej brak).

            Dlugie weekendy sa przy Memorial i Labor Day, ale tylko dlatego, ze wypadaja
            one zawsze w poniedzialek.


            > > > a w Polsce?
            > > >
            > >
            > > 1. Nowy Rok
            > > 2. Wielkanoc
            > > 3. 1 Maja
            > > 4. 2 Maja
            > > 5. 3 Maja
            > > 6. 4 Maja
            > > 7. 5 Maja (opcja)
            >
            >
            > hehe! a co to z a Majowe swieta????
            >
            >
            > > 8. Boże Ciało
            > > 9. Wniebowzięcie Maryji Królowej Polski
            > > 10. 11 listopada
            > > 11. Boże Narodzenie (dzień pierwszy)
            > > 12. Boże Narodzenie (dzień drugi)
            >
            > Tego drugiego dnia Bozego Narodzenia mi brakuje i z tego wzgledu za zwyczaj
            > biore sobie ten caly tydzien urlopu
            >
            > pzdr
            >
            >
            > >
            > > tyle pamietam, a chyba więcej jest.
            > >
            > > Perła
            > >
            > >
            > >
            > >
    • Gość: grona_gniewu Re: Przesada IP: *.warszawa.cvx.ppp.tpnet.pl 11.11.03, 14:31
      Perła przesadzasz! Naprawdę idealizm cię zaślepia! Forsa to nie wszystko! Jest
      święto, pobądź z rodziną! Uczcij pamięć tych co zginęli za wolną iniepodległą!
      Pozdrawiam cię fajna idealistko!
      P.S. Twoje wątki wprawiają mnie w dobry nastrój!
      • gini ReMiriam co to swiat nie lubi 11.11.03, 15:07
        forum.gazeta.pl/forum/72,2.html?f=13&w=678809&a=678809
        Za kazdym razem Miriam rozpisuje sie o zydowskich swietach ,ale inne swieta juz
        sa be jest ich zdecydowanie za duzo.
        • Gość: polishAM Re: ReMiriam co to swiat nie lubi IP: *.nas40.philadelphia1.pa.us.da.qwest.net 11.11.03, 15:13
          Ania spójrz na swoje buty. Całe zabłocone. Ja założyłem kalosze, a i tak
          wpadłem po kolana. Chodź stąd może. Nie warto nowych butów niszczyć.
          • miriamfirst_ Re: ReMiriam co to swiat nie lubi 11.11.03, 15:49
            Gość portalu: polishAM napisał(a):

            > Ania spójrz na swoje buty. Całe zabłocone. Ja założyłem kalosze, a i tak
            > wpadłem po kolana. Chodź stąd może. Nie warto nowych butów niszczyć.


            Nie przyznawajcie się do tego, że wam słoma z sapogów wyłazi...to widać od
            dawna! Miejcie trochę instynktu zachowawczegosmile))


            Miriam
            • gini Re: ReMiriam co to swiat nie lubi 11.11.03, 15:54
              miriamfirst_ napisała:

              > Gość portalu: polishAM napisał(a):
              >
              > > Ania spójrz na swoje buty. Całe zabłocone. Ja założyłem kalosze, a i tak
              > > wpadłem po kolana. Chodź stąd może. Nie warto nowych butów niszczyć.
              >
              >
              > Nie przyznawajcie się do tego, że wam słoma z sapogów wyłazi...to widać od
              > dawna! Miejcie trochę instynktu zachowawczegosmile))
              >
              >
              > Miriam
              Ty Miriam swoj instynkt samozachowawczy zatracilas juz dawno.Co i raz sie
              podkladasz z czyms tak zeby dostac pare szturchancow, szkoda tylko, ze
              podpuszczasz biednego perle i jemu sie przy tobie obrywa.
              Amoze ty masochistka jestes Miriam co.?
              • miriamfirst_ Re: ReMiriam co to swiat nie lubi 11.11.03, 16:02
                gini napisała:

                > miriamfirst_ napisała:
                >
                > > Gość portalu: polishAM napisał(a):
                > >
                > > > Ania spójrz na swoje buty. Całe zabłocone. Ja założyłem kalosze, a i
                > tak
                > > > wpadłem po kolana. Chodź stąd może. Nie warto nowych butów niszczyć.
                > >
                > >
                > > Nie przyznawajcie się do tego, że wam słoma z sapogów wyłazi...to widać od
                >
                > > dawna! Miejcie trochę instynktu zachowawczegosmile))
                > >
                > >
                > > Miriam
                > Ty Miriam swoj instynkt samozachowawczy zatracilas juz dawno.Co i raz sie
                > podkladasz z czyms tak zeby dostac pare szturchancow, szkoda tylko, ze
                > podpuszczasz biednego perle i jemu sie przy tobie obrywa.
                > Amoze ty masochistka jestes Miriam co.?

                Zadne szturchance do mnie nie dotarły i nie docierają. To Twoje klimaty,
                szturchaj sie malutka.
                A Perełka wcale nie jest biedny - przeciwnie!
                Piszesz o głupocie? Ty - która jesteś jej pomnikiem? dziewczynko! Nie
                rozśmieszaj mnie!


                Miriam
                • gini Re: ReMiriam co to swiat nie lubi 11.11.03, 16:22
                  miriamfirst_ napisała:

                  >.> > > Miriam
                  > > Ty Miriam swoj instynkt samozachowawczy zatracilas juz dawno.Co i raz sie
                  > > podkladasz z czyms tak zeby dostac pare szturchancow, szkoda tylko, ze
                  > > podpuszczasz biednego perle i jemu sie przy tobie obrywa.
                  > > Amoze ty masochistka jestes Miriam co.?
                  >
                  > Zadne szturchance do mnie nie dotarły i nie docierają.
                  *****
                  Normalne pluc swini w oczy a ona na to ,ze dezszcz pada.

                  To Twoje klimaty,
                  > szturchaj sie malutka.
                  > A Perełka wcale nie jest biedny - przeciwnie!
                  > Piszesz o głupocie? Ty - która jesteś jej pomnikiem? dziewczynko! Nie
                  > rozśmieszaj mnie!
                  >******
                  To ty mnie rozsmieszylas.
                  >
                  > Miriam
                  • miriamfirst_ Re: ReMiriam co to swiat nie lubi 11.11.03, 16:31
                    gini napisała:

                    Hodujesz świnie malutka? Plujesz im w oczki? Piłujesz im rapetki? Zmieniasz im
                    papmpersy? Reprodukujesz? Stąd ten przycieżki krok forumowy? To dobry interes,
                    skoro piszesz, że stoisz (nie leżysz) materialnie. Coś tu było zawsze dziwnie
                    oborą czuć... no tak, no teraz zrozumiałe jest. Zadna praca nie hanbi gini.


                    Msmile
                    • gini Re: ReMiriam co to swiat nie lubi 11.11.03, 16:38
                      miriamfirst_ napisała:

                      > gini napisała:
                      >
                      > Hodujesz świnie malutka? Plujesz im w oczki? Piłujesz im rapetki? Zmieniasz
                      im
                      > papmpersy? Reprodukujesz? Stąd ten przycieżki krok forumowy? To dobry
                      interes,
                      > skoro piszesz, że stoisz (nie leżysz) materialnie. Coś tu było zawsze dziwnie
                      > oborą czuć... no tak, no teraz zrozumiałe jest. Zadna praca nie hanbi gini.
                      >
                      >
                      > Msmile
                      Usilujesz byc zlosliwa czy dowcipna?Bo jak na dowcip troche przyciezkie a jak
                      to ma byc zlosliwosc to strasznie malo finezyjna.
                      Ale coz sie po tobie spodziewac, ciesze sie, ze troszke sie denerwujesz i
                      piorko ci stepialo troche.
                      Pociagnij sobie z piersioweczki moze bedzie lepiej.
                      Tylko nie za duzo, bo usniesz nad klawiaturka.
                      • perla_ Re: ReMiriam co to swiat nie lubi 11.11.03, 16:47
                        gini napisała:

                        > Pociagnij sobie z piersioweczki moze bedzie lepiej.
                        > Tylko nie za duzo, bo usniesz nad klawiaturka.

                        roczarowałaś mnie gini. Naprawdę. Czyżby oni jednak rację mieli?

                        Perła
                        • gini Re: ReMiriam co to swiat nie lubi 11.11.03, 16:54
                          perla_ napisał:

                          > gini napisała:
                          >
                          > > Pociagnij sobie z piersioweczki moze bedzie lepiej.
                          > > Tylko nie za duzo, bo usniesz nad klawiaturka.
                          >
                          > roczarowałaś mnie gini. Naprawdę. Czyżby oni jednak rację mieli?
                          >
                          > Perła
                          Nie wierze, ze ona na trzezwo te idiotyzmy o ciezko pracujacych w Polsce
                          Wietnamczykach wypisuje, skoro raz w miesiacu mozna przeczytac czym to oniu
                          sie w Polsce zajmuja.
                          I na dodatek te glupoty o antywietnamizmie, no to juz chyba Danke przebila.
                          • miriamfirst_ Re: ReMiriam co to swiat nie lubi 11.11.03, 17:00
                            gini napisała:

                            Za bardzo jesteś zaangażowana w praktyczne belgijskie sprawy i tamtejsze zycie.
                            Polska dla ciebie to już teoria. I to się czujesmile)
                            Ja się nie będę denerwować, że niczego nie kumasz zabko.
                            • gini Re: ReMiriam co to swiat nie lubi 11.11.03, 17:10
                              miriamfirst_ napisała:

                              > gini napisała:
                              >
                              > Za bardzo jesteś zaangażowana w praktyczne belgijskie sprawy i tamtejsze
                              zycie.
                              >
                              > Polska dla ciebie to już teoria. I to się czujesmile)
                              > Ja się nie będę denerwować, że niczego nie kumasz zabko.
                              ******
                              Ja jestem zaangazowana w europejskie sprawy , a Polska jest juz praktycznie w
                              UE, co do Ciebie zas, to Twoje zaangazowanie siega troche dalej, Ty jestes
                              zaangazowana w Izraelu, co widac w Twoich postach.
                              I to nie jest moja obsesja to sa wnioski wyciagniete po przeczytaniu twoich
                              postow.Cytowac ci nie bede bo ja za leniwa jestem zeby szukac, ale taka jest
                              prawda.Tobie najpierw lezy na sercu dobro Izraela, bo jestes obywatelka polska,
                              to fakt, ale przede wszystkim czujesz sie Zydowka i o tym tez swiadcza twoje
                              posty.
                              Gdybys byla choc odrobine inteligentna to zlozylabys zyczenia i nam i sobie z
                              okazji polskiego swieta, mysle, ze zyskalabys troche punktow, a poniewaz jestes
                              glupia i podla to wykorzystalas ten dzien do tego by Polakoml wsrod ,ktorych
                              zyjesz i mieszkasz dokuczyc, piszac idiotyczny chamski post.
                              Kiesys ci sie tam zrewanzuje nie zapomnij, tez ci zepsuje twoje swieto, tylko
                              nie drzyj wtedy buzi o antysemityzm.ça va?

                              A czytalam ich bardzo duzo.
                              Te pieszczotliwa "zabke" zarezerwuj dla perly .
                          • perla_ Re: ReMiriam co to swiat nie lubi 11.11.03, 17:05
                            jak widać gini Twoja wiara to zbyt mało jest. Lub mierzysz według siebie tylko.
                            Ty imputujesz, że Miriam nie ma prawa etc. A jak widzisz Miriam w Polsce żyje
                            mimo, że Izrael chetnie widział by u siebie. Woli tu. A wybór zawsze ma. I nie
                            pojedzie tam bo Polka jest.
                            A Ty gini to gdzie mieszkasz? Z Belgii nam tu patriotyczne serduszko
                            pokazujesz? Czemu porzuciłas kraj nasz?

                            Perła
                            • perla_ aha gini... 11.11.03, 17:09
                              perla_ napisał:

                              > jak widać gini Twoja wiara to zbyt mało jest. Lub mierzysz według siebie
                              tylko.
                              > Ty imputujesz, że Miriam nie ma prawa etc. A jak widzisz Miriam w Polsce żyje
                              > mimo, że Izrael chetnie widział by u siebie. Woli tu. A wybór zawsze ma. I
                              nie
                              > pojedzie tam bo Polka jest.
                              > A Ty gini to gdzie mieszkasz? Z Belgii nam tu patriotyczne serduszko
                              > pokazujesz? Czemu porzuciłas kraj nasz?
                              >
                              > Perła

                              ja to i rozumiem Cię właściwie. Ciężko było, kiełbasa nas kartki, ocet tylko,
                              chamstwo, to i do zakochania jeden krok tylko... zagranicą oczywiście...

                              Perła
                              • gini Re: aha gini... 11.11.03, 17:22
                                perla_ napisał:

                                > perla_ napisał:
                                >
                                > > jak widać gini Twoja wiara to zbyt mało jest. Lub mierzysz według siebie
                                > tylko.
                                > > Ty imputujesz, że Miriam nie ma prawa etc. A jak widzisz Miriam w Polsce ż
                                > yje
                                > > mimo, że Izrael chetnie widział by u siebie. Woli tu. A wybór zawsze ma. I
                                >
                                > nie
                                > > pojedzie tam bo Polka jest.
                                > > A Ty gini to gdzie mieszkasz? Z Belgii nam tu patriotyczne serduszko
                                > > pokazujesz? Czemu porzuciłas kraj nasz?
                                > >
                                > > Perła
                                >
                                > ja to i rozumiem Cię właściwie. Ciężko było, kiełbasa nas kartki, ocet tylko,
                                > chamstwo, to i do zakochania jeden krok tylko... zagranicą oczywiście...
                                >
                                > Perła
                                *****
                                Perla a skad wiesz kiedy ja wyjechalam?Skad wiesz jakie mam obywatelstwo, jaki
                                status w Belgii?
                                Pomysl troszke za nim cos napiszesz.
                                Czy Ty , ktory plujesz na Polske mieszkajac w niej, jestes lepszy ode mnie-
                                chyba nie.
                                I wiesz ja sie zastanawiam czy w ogole warto wracac do kraju perlow i miriamow,
                                ktorzy tak bardzo nienawidza Polakow.
                                • snajper55 Re: aha gini... 11.11.03, 23:10
                                  gini napisała:


                                  > Perla a skad wiesz kiedy ja wyjechalam?Skad wiesz jakie mam obywatelstwo, jaki
                                  > status w Belgii?

                                  A jaka to różnica ? Wypięłaś się na Polskę i tyle.

                                  > Pomysl troszke za nim cos napiszesz.
                                  > Czy Ty , ktory plujesz na Polske mieszkajac w niej, jestes lepszy ode mnie-
                                  > chyba nie.
                                  > I wiesz ja sie zastanawiam czy w ogole warto wracac do kraju perlow i miriamow
                                  > ktorzy tak bardzo nienawidza Polakow.

                                  Miriam i Perła to Polacy, a kto ich nienawidzi, to widać po twoich postach.

                                  Snajper.
                                  • gini Re: aha gini... 11.11.03, 23:22
                                    snajper55 napisał:

                                    > gini napisała:
                                    >
                                    >
                                    > > Perla a skad wiesz kiedy ja wyjechalam?Skad wiesz jakie mam obywatelstwo,
                                    > jaki
                                    > > status w Belgii?
                                    >
                                    > A jaka to różnica ? Wypięłaś się na Polskę i tyle.
                                    > *****
                                    A skad ta wiadomosc, ze sie wypielam?Czy dlatego, ze pisze z Belgii?To samo
                                    mozesz zarzucic, sceptykowi , Mag, i paru innym swoim znajomym.
                                    > > Pomysl troszke za nim cos napiszesz.
                                    > > Czy Ty , ktory plujesz na Polske mieszkajac w niej, jestes lepszy ode mnie
                                    > -
                                    > > chyba nie.
                                    > > I wiesz ja sie zastanawiam czy w ogole warto wracac do kraju perlow i miri
                                    > amow
                                    > > ktorzy tak bardzo nienawidza Polakow.
                                    >
                                    > Miriam i Perła to Polacy, a kto ich nienawidzi, to widać po twoich postach.
                                    >
                                    > Snajper.
                                    *****
                                    Ja daleka jestem od nienawidzenia kogokolwiek, a co do Miriam i Perly tez
                                    ludzie maja swoje zdanie wyrobione.
                                    Nie wystarczy mieszkac na terenie Polski by byc Polakiem, o czym swiadcza posty
                                    i perly i miriam.
                                    W tym wypadku nie tylko ja tak te dzisiejsze posty odebralam, ale troche wiecej
                                    ludzi, wiec zastanow sie za nim cos napiszesz.
                                    • perla_ Re: aha gini... 11.11.03, 23:26
                                      gini, bądź obiektywna. Ani Miriam ani ja nigdy nie pisaliśmy antypolskich
                                      postów. To tylko wytwór twojej imaginacji jest. Ty chciałabyś aby było tak...

                                      Perła
                            • Gość: grona_gniewu Re: I co perlo_? IP: *.warszawa.cvx.ppp.tpnet.pl 11.11.03, 17:10
                              Jak radzisz sobie z antysemitami? Tak przechwalałaś się na forum o forum, a tu
                              wszyscy z ciebie szydzą? Widzisz jak wygląda wolność słowa! Kim teraz jesteś?
                              Wąskim dupkiem?
                              I tak cię lubię naiwna idealistko!
                            • gini Re: ReMiriam co to swiat nie lubi 11.11.03, 17:18
                              perla_ napisał:

                              > jak widać gini Twoja wiara to zbyt mało jest. Lub mierzysz według siebie
                              tylko.
                              > Ty imputujesz, że Miriam nie ma prawa etc. A jak widzisz Miriam w Polsce żyje
                              > mimo, że Izrael chetnie widział by u siebie. Woli tu. A wybór zawsze ma. I
                              nie
                              > pojedzie tam bo Polka jest.
                              > A Ty gini to gdzie mieszkasz? Z Belgii nam tu patriotyczne serduszko
                              > pokazujesz? Czemu porzuciłas kraj nasz?
                              >
                              > Perła
                              *****
                              A kto Ci napisal, ze porzucilam?Jestem na goscinnych wystepach po prostu.
      • czubas Czy Przesada? 12.11.03, 05:37
        Gość portalu: grona_gniewu napisał(a):

        > Perła przesadzasz! Naprawdę idealizm cię zaślepia! Forsa to nie wszystko!
        Jest
        > święto, pobądź z rodziną! Uczcij pamięć tych co zginęli za wolną iniepodległą!
        > Pozdrawiam cię fajna idealistko!
        > P.S. Twoje wątki wprawiają mnie w dobry nastrój!

        Moze i racja, ale skoro wolimy swietowac wiecej, to nie miejmy przynajmniej
        pretensji, ze jestesmy biedniejsi. W koncu od swietowania nie przybywa.
    • Gość: Emily W USA TEZ DZIS SWIETO PANSTWOWE WETERANOW! IP: *.dc.dc.cox.net 11.11.03, 15:45
      Pozdrowienia dla wszystkich weteranow!!! Pamietajcie, to meskie patriarchalne
      rzady taki marny zgotowaly nam wszystkim los. Wnioski????
      • miss_mag Re: W USA TEZ DZIS SWIETO PANSTWOWE WETERANOW! 11.11.03, 23:01
        Gość portalu: Emily napisał(a):

        > Pozdrowienia dla wszystkich weteranow!!! Pamietajcie, to meskie
        > patriarchalne rzady taki marny zgotowaly nam wszystkim los. Wnioski????
        Chcesz zrobic Miedzynarodowy Dzien Kobiet dniem wolnym???
        P.S. Rzeczywiscie dzis jest Veterans' Day, ale z wyj. poczty wszystko dziala.
        Ja pracuje, dzieci w szkole. A propos listy swiat w USA, to nigdy jeszcze nie
        mialam wolnego w Martin Luther King Jr. czy Presidents' Day.
    • karlin Święta, urlop i czas pracy w krajach Unii 11.11.03, 19:31

      Dla tych, którzy rzeczywiście chcą porównać

      Tutaj
    • Gość: wikul A które ze świąt chciałbyś zlikwidować ? Śmiało IP: *.aster.pl / *.acn.pl 11.11.03, 22:16
      perla_ napisał:

      > Chyba nie ma takiego drugiego kraju gdzie tyle świąt jest, czyli dni wolnych
      > od pracy właśnie. A interesy cierpią na tym oczywiście.
      > Trzeba w końcu zweryfikować kalendarz, bo tak dalej nie może być.
      > Pan Bóg powiedział, że tylko w jednym dniu tygodnia świętować można.
      > A tu jakieś maratony są.
      >
      > Perła


      Mówisz jak kiedyś Gomułka , który zlikwidował kilka świąt koscielnych
      (m.in.Trzech Króli) . Świadomie czy nieświadomie powtarzasz komunistyczne
      brednie . Nie znam dokładnych statystyk ale pamietam że nie przekraczamy pod
      tym względem średniej europejskiej . A ty na jakiej podstawie tak twierdzisz ,
      znasz jakieś statystyki ?
      • perla_ Re: A które ze świąt chciałbyś zlikwidować ? Śmia 11.11.03, 23:15
        Gość portalu: wikul napisał(a):


        > Mówisz jak kiedyś Gomułka , który zlikwidował kilka świąt koscielnych
        > (m.in.Trzech Króli) . Świadomie czy nieświadomie powtarzasz komunistyczne
        > brednie . Nie znam dokładnych statystyk ale pamietam że nie przekraczamy pod
        > tym względem średniej europejskiej . A ty na jakiej podstawie tak twierdzisz ,
        > znasz jakieś statystyki ?

        żadnych świąt nie chcę likwidować. Natomiast uważam, że przy okazji świąt
        tworzy się dodatkowe dni wolne. Tak jak w poniedziałek na przykład.

        Perła
        • czubas To i racja... 12.11.03, 05:40
          perla_ napisał:

          > Gość portalu: wikul napisał(a):
          >
          >
          > > Mówisz jak kiedyś Gomułka , który zlikwidował kilka świąt koscielnych
          > > (m.in.Trzech Króli) . Świadomie czy nieświadomie powtarzasz komunistyczne
          > > brednie . Nie znam dokładnych statystyk ale pamietam że nie przekraczamy p
          > od
          > > tym względem średniej europejskiej . A ty na jakiej podstawie tak twierdzi
          > sz ,
          > > znasz jakieś statystyki ?
          >
          > żadnych świąt nie chcę likwidować. Natomiast uważam, że przy okazji świąt
          > tworzy się dodatkowe dni wolne. Tak jak w poniedziałek na przykład.
          >
          > Perła

          Nie chodzi o to, ze w Polsce jest za duzo swiat. Pewnie jest ich podobna ilosc
          jak w innych krajach. Problem w tym, ze jest duzo swiat w ktore sie nie
          pracuje, ale za to pobiera za ten dzien pieniadze.
          Nie jestem za likwidacja swiat, jestem za likwidacja tylu dni wolnych -
          platnych.
        • Gość: wikul Re: A które ze świąt chciałbyś zlikwidować ? IP: *.aster.pl / *.acn.pl 12.11.03, 21:58
          perla_ napisał:

          > Gość portalu: wikul napisał(a):
          >
          >
          > > Mówisz jak kiedyś Gomułka , który zlikwidował kilka świąt koscielnych
          > > (m.in.Trzech Króli) . Świadomie czy nieświadomie powtarzasz komunistyczne
          > > brednie . Nie znam dokładnych statystyk ale pamietam że nie przekraczamy p
          > od
          > > tym względem średniej europejskiej . A ty na jakiej podstawie tak twierdzi
          > sz ,
          > > znasz jakieś statystyki ?
          >
          > żadnych świąt nie chcę likwidować. Natomiast uważam, że przy okazji świąt
          > tworzy się dodatkowe dni wolne. Tak jak w poniedziałek na przykład.
          >
          > Perła


          Nie chcesz likwidować a piszesz że za dużo . To gdzie tu sens i logika ?
          Jak nie chcesz likwodować to znaczy że w sam raz . A co maja do tego
          poniedziałki ? Może wzorem znudzonych dziennikarzy chcesz polamentować
          na tzw. długie weekendy ? Ale to już inna sprawa .
          • Gość: max Re: A które ze świąt chciałbyś zlikwidować ? IP: *.internetdsl.tpnet.pl 04.04.04, 16:11
            wszystkie
            • Gość: polishAMzTijuany Re: A które ze świąt chciałbyś zlikwidować ? IP: 200.76.240.* 05.04.04, 11:14
              np. matzah and mitzah
    • wesoly3 Re: w Polsce za dużo świąt jest 11.11.03, 23:22
      nie jest wiecej swiat niz w USA
      a moze i nawet nieco mniej
    • Gość: Gosc Oj Perlo, Perlo. Ty masz problemy. Ile wiec ... IP: *.playground.net 12.11.03, 04:26
      tych swiat w Polsce powinno byc w/g ciebie ?? (Rozumiem, ze to tylko twoja
      prywatna skromna opinia).

      Ile wiec chcialbys aby tych swiat bylo ??

      A co jezeli sie okaze, ze sa ludzie odmiennego zdania w kwestii niz ty ??
    • Gość: obcy Re: w Polsce za dużo świąt jest IP: *.dyn.optonline.net 12.11.03, 05:29
      perla_ napisał:

      > Chyba nie ma takiego drugiego kraju gdzie tyle świąt jest, czyli dni wolnych
      > od pracy właśnie. A interesy cierpią na tym oczywiście.
      > Trzeba w końcu zweryfikować kalendarz, bo tak dalej nie może być.
      > Pan Bóg powiedział, że tylko w jednym dniu tygodnia świętować można.
      > A tu jakieś maratony są.
      >
      > Perła

      To akurat nie za bardzo bym sie tutaj zgodzil z tym co piszesz,
      gdyz w kraju w ktorym mieszkam czyli USA swiat jest od liku i troche;
      poprostu kazda religia,ktora ma swieto jest swietem,oczywiscie dla szkol
      a to po to aby nie dyskryminowac jakies dzieci (tu wlasnie widoczna jest
      amerykanska wolnosc i rownouprawnienie,bo czy swieta np,zydowskie w Polsce
      sa dniem wolnym od pojscia do szkoly?).
      A zatem tylko USA chyba ma najwiecej tzw. swiat,chociaz Polska jak moze
      podaza za nia,oby tylko nie w tych samych swietach.

      smile


      • Gość: x999 Re: w Polsce za dużo świąt jest IP: 209.25.165.* 12.11.03, 05:42
        Gość portalu: obcy napisał(a):

        > To akurat nie za bardzo bym sie tutaj zgodzil z tym co piszesz,
        > gdyz w kraju w ktorym mieszkam czyli USA swiat jest od liku i troche;
        > poprostu kazda religia,ktora ma swieto jest swietem,oczywiscie dla szkol
        > a to po to aby nie dyskryminowac jakies dzieci (tu wlasnie widoczna jest
        > amerykanska wolnosc i rownouprawnienie,bo czy swieta np,zydowskie w Polsce
        > sa dniem wolnym od pojscia do szkoly?).
        > A zatem tylko USA chyba ma najwiecej tzw. swiat,chociaz Polska jak moze
        > podaza za nia,oby tylko nie w tych samych swietach.
        >
        > smile
        >

        Ale co ty chrzanisz,oprocz tego,ze rzeczywiscie a wmeryce jest duzo
        swiat,co jak slusznie zauwazyles wynika z prawa wolnosc kazdego czlowieka.
        Ale,wez pod uwage,zw tzw.polsce to swieta sie zaczynaja nie zaleznie od
        teg,czy jest to jakies swieto czy nie,tylko kiedy ono wypada!
        I tak jezeli wypada jakies swieto np.w czwartek,to piatek jest tez
        tzw.dniem poswiatecznym ,a potem sobota i niedziela.czyli zalewanie mordy
        przez te 4 dni.Przy czym podczas tych swiat (w przeciwienstwie do ameryki,
        gdzie wlasnie caly handel pracuje cala para i sa rozne przeceny),
        w tej obesranej polsce wszystko jest pozamykane,i tylko smierdzi z okien
        kamienic gotowana kapucha do schabu na obiadek.
        ta polska to obrzydly kraj,tylko wieszac i wieszac,albo zrobic to
        co Zydom polaki zrobily.

        • Gość: polishAM Re: w Polsce za dużo świąt jest IP: *.nas31.philadelphia1.pa.us.da.qwest.net 12.11.03, 06:34
          To jest właśnie kiedy się cieszę, że opinia o Polsce wśród Żydów jest taka zła.
          Czytałem w jakimś raporcie, że Żydzi garną się do Czech i na Węgry, ale Polskę
          omijają z daleka, chyba, że na trzydniową wycieczkę. To ma swoje dobre strony,
          ale nie będę się nad tym rozpisywać. Faktem jest, że w ostatnim spisie tylko
          tysiąc Żydów umieszczono w censusie. Ormianie są liczniejsi. Dlatego ze
          świętami religijnymi nie mamy problemu. Ale nie o nich przecież chodzi.
          Problemem są media w ich rękach. Wystarczy kilku ich zakichańców, tzw.
          malowanych ekspertów, czy tzw. autorytetów żeby częstowali nas tutaj swoją
          propagandą służącą jedynie ich własnym interesom. Na czele z Paradowską i tym
          całym zakichanym towarzystwie z wyborczej, czy gazety polskiej. Trzeba zacząć
          czytać prasę patriotyczną, gdzie i tak wszystko jest bardziej aktualne z
          rocznym wyprzedzeniem. Nowy Dziennik, Nasze Polska, Tylko Polska, Czas. Zresztą
          ja wierzę w Polaków. Wierzę, że podobnie jak Francuzi, nie dadzą sobie szczać
          na głowę. I tak widzę wiele postępu.
          • Gość: X999 Re: w Polsce za dużo świąt jest IP: 209.25.165.* 12.11.03, 06:58
            Gość portalu: polishAM napisał(a):

            > To jest właśnie kiedy się cieszę, że opinia o Polsce wśród Żydów jest taka
            zła.
            >
            > Czytałem w jakimś raporcie, że Żydzi garną się do Czech i na Węgry, ale
            Polskę
            > omijają z daleka, chyba, że na trzydniową wycieczkę. To ma swoje dobre
            strony,
            > ale nie będę się nad tym rozpisywać. Faktem jest, że w ostatnim spisie tylko
            > tysiąc Żydów umieszczono w censusie. Ormianie są liczniejsi. Dlatego ze
            > świętami religijnymi nie mamy problemu. Ale nie o nich przecież chodzi.
            > Problemem są media w ich rękach. Wystarczy kilku ich zakichańców, tzw.
            > malowanych ekspertów, czy tzw. autorytetów żeby częstowali nas tutaj swoją
            > propagandą służącą jedynie ich własnym interesom. Na czele z Paradowską i tym
            > całym zakichanym towarzystwie z wyborczej, czy gazety polskiej. Trzeba zacząć
            > czytać prasę patriotyczną, gdzie i tak wszystko jest bardziej aktualne z
            > rocznym wyprzedzeniem. Nowy Dziennik, Nasze Polska, Tylko Polska, Czas.
            Zresztą
            >
            > ja wierzę w Polaków. Wierzę, że podobnie jak Francuzi, nie dadzą sobie szczać
            > na głowę. I tak widzę wiele postępu.

            Obejszczany polis hamie,wiec,ze nie jestem Zydem!
            A ta twoja francja to juz dawno sie skompromitowala,i wszyscy uwazaja
            ja za prostytutke europy.
            Ta twoja wypowiedz siadczy o tobie.niby zachowujac szpan jestes pelen
            nienawisci do Zydow wlasnie,ktorych ja nie bedac Zydem uwazam za narod
            szczegolnie poniewierany,i to ostatnio glownie przez te zasrana polske.
            W tej polsce jest tak,ze jak jestes Zydem to sie lepiej powiesic,i to ma
            byc wspolczesny kraj,cywilizowany ktory chce do Unii jakiesj wejsc.
            Mozecie tylko wejsc do prysznica,ktory obmyje was z tego szamba,a potem
            wlaczy sie gaz.


    • miriamfirst_ Re: w Polsce za dużo świąt jest - jasne! 12.11.03, 07:20
      O czym był post? O świętach. I bez patriotycznych mi tu zadęć, dobrze? Za dużo
      jest lenistwa w tym kraju, lenistwa, które ubiera się w otoczkę patriotyczno-
      kościelnych świąt. I taka jest prawda.
      Gdybyście byli faktycznymi patriotami, ci co tak tu krzyczycie, to zamiast
      spożywać wiecznie świąteczne obiadki i narzekać, że niech ręka Boska broni: na
      komunistów, rzą, żydów, na "złe czasy" na ... - pracowalibyście dla Ojczyzny,
      dla Polski! I co - też takie słowa "Gomułką pachną"? Co się dla Ojczyzny w
      takim razie wedle Was robi? Swiętuje wiecznie, że ona jest? No a co dalej?
      Singer pięknie powiedział, że Polska umie pięknie trząść kajdanami.
      Ze zdobytą wolnością - nie umie nic zrobić.
      • gini Re: w Polsce za dużo świąt jest - jasne! 12.11.03, 09:31
        miriamfirst_ napisała:

        > O czym był post? O świętach. I bez patriotycznych mi tu zadęć, dobrze?
        *****
        Dobrze prosze paniusi , nie pozostaje nic innego jak posluchac, .


        Za dużo
        > jest lenistwa w tym kraju, lenistwa, które ubiera się w otoczkę patriotyczno-
        > kościelnych świąt. I taka jest prawda.
        >
        ******
        To sie wynos z tego kraju jak ci sie nie podoba.!Jedz tam gdzie tego nie ma.
        Droga wolna nikt cie nie trzyma.

        Gdybyście byli faktycznymi patriotami, ci co tak tu krzyczycie, to zamiast
        > spożywać wiecznie świąteczne obiadki i narzekać, że niech ręka Boska broni:
        na
        > komunistów, rzą, żydów, na "złe czasy" na ... - pracowalibyście dla Ojczyzny,
        > dla Polski! I co - też takie słowa "Gomułką pachną"? Co się dla Ojczyzny w
        > takim razie wedle Was robi? Swiętuje wiecznie, że ona jest? No a co dalej?
        > Singer pięknie powiedział, że Polska umie pięknie trząść kajdanami.
        > Ze zdobytą wolnością - nie umie nic zrobić.
        *****
        No to bierz sie za robote i narzekaj wciaz na zlych Polakow, nie pisz ciagle, o
        tej swojej zydowskiej tradycji szowinistko zydowska.
        • perla_ Re: w Polsce za dużo świąt jest - jasne! 12.11.03, 09:45
          gini napisała:

          > To sie wynos z tego kraju jak ci sie nie podoba.!Jedz tam gdzie tego nie ma.
          > Droga wolna nikt cie nie trzyma.

          póki co to ty się wyniosłaś z tego kraju. I nikt nie płacze za tobą. Bądź tam
          grzeczna w tej Belgii bo wygnają...


          > No to bierz sie za robote i narzekaj wciaz na zlych Polakow, nie pisz ciagle,
          > o tej swojej zydowskiej tradycji szowinistko zydowska.

          Miriam pracuje w Polsce o płaci podatki w Polsce i to jest realna korzyść dla
          Polski. I to REANY patriotyzm jest. A ty płacisz podatki do kasy Belgii. I twój
          cały patriotyzm zamyka się w pisaninie na forum o żydowskich "szowinistach".
          Polska nic z ciebie nie ma, myślę, że w Belgii też mają gdzieś takie imigrantki
          jak ty. Wygnaliby z chęcią ale przepisy nie pozwalają... Dlatego siedź tam i
          traw nadal.

          Perła
          • gini Re: w Polsce za dużo świąt jest - jasne! 12.11.03, 10:01
            perla_ napisał:

            > gini napisała:
            >
            > > To sie wynos z tego kraju jak ci sie nie podoba.!Jedz tam gdzie tego nie m
            > a.
            > > Droga wolna nikt cie nie trzyma.
            >
            > póki co to ty się wyniosłaś z tego kraju. I nikt nie płacze za tobą. Bądź tam
            > grzeczna w tej Belgii bo wygnają...
            >
            >
            > > No to bierz sie za robote i narzekaj wciaz na zlych Polakow, nie pisz ciag
            > le,
            > > o tej swojej zydowskiej tradycji szowinistko zydowska.
            >
            > Miriam pracuje w Polsce o płaci podatki w Polsce i to jest realna korzyść dla
            > Polski. I to REANY patriotyzm jest. A ty płacisz podatki do kasy Belgii. I
            twój
            >
            > cały patriotyzm zamyka się w pisaninie na forum o żydowskich "szowinistach".
            > Polska nic z ciebie nie ma, myślę, że w Belgii też mają gdzieś takie
            imigrantki
            >
            > jak ty. Wygnaliby z chęcią ale przepisy nie pozwalają... Dlatego siedź tam i
            > traw nadal.
            >
            > Perła
            *******
            A skad wiesz gdzie ja place podatki?

            A druga sprawa jakbym tak po chamsku traktowala Belgow to pewnie by mnie
            wygnali.
            Jakbym w ten sposob pisala do nich na forum to pewnie by mnie zmieszali z
            blotem i kazali wyjezdzac.
            Patriotyczno -religijna otoczka sie nie podoba, baba, ktora zalewala to forum
            postami na temat religii zydowskiej ,baba, ktora wychwala pod niebiosa kraj
            gdzie rzadzi prawo religijne.
            Przeczytaj sobie dokladnie post Mosze.
            Widac podoba jej sie religia i nie ma nic przeciwko patriotyzmowi ale pod
            warunkiem ,ze to zydowskie.
            Wiec nie ma problemu, niech zasuwa do kibucu tam bedzie miala wszystko .
            Ty mozesz sie udac razem z nia.
            • perla_ Re: w Polsce za dużo świąt jest - jasne! 12.11.03, 10:15
              gini napisała:

              > A skad wiesz gdzie ja place podatki?

              wiem, do kasy Belgii płacisz.

              >
              > A druga sprawa jakbym tak po chamsku traktowala Belgow to pewnie by mnie
              > wygnali.

              dlatego pokornie tam siedzisz i płaszczysz się przed nimi aby nie wygnali.
              Analogia do Miriam to tylko twója chora wyobraźnia jest. Znajdź post, gdzie
              Miriam chamsko traktuje Polaków.
              Oczywiście takiego linku nie podasz bo ty kłamać tylko umiesz.

              > Jakbym w ten sposob pisala do nich na forum to pewnie by mnie zmieszali z
              > blotem i kazali wyjezdzac.

              w jaki sposób? Gdzie Miriam źle pisze o Polsce. Wielokrotnie Miriam broniła
              Polaków przed bzdurnymi oskarżeniami o antysemityzm właśnie.

              > Patriotyczno -religijna otoczka sie nie podoba, baba, ktora zalewala to forum
              > postami na temat religii zydowskiej ,baba, ktora wychwala pod niebiosa kraj
              > gdzie rzadzi prawo religijne.

              Podaj link gdzie Miriam wychwala państwo religijne. Miriam polską Żydówką jest,
              to i normalne jest, że sentyment do Żydowskiego państwa ma. I nie ma obowiązku
              atakować go. Ty Polką jesteś i też sentymant do Polski masz. To dokładnie to
              samo jest. Z tym, że Miriam mieszka i pracuje tu i lojalna względem Polski
              jest, tak jak ty lojalna względem Belgii jesteś.
              Pisząc: "wynocha z Polski", jesteś w tym szamym szeregu co f, maniek i inni
              faszyści.

              > Widac podoba jej sie religia i nie ma nic przeciwko patriotyzmowi ale pod
              > warunkiem ,ze to zydowskie.

              Idę o zakład, że nie znasz jednej tysięcznej z literatury i kultury polskiej
              tego co zna Miriam właśnie. To z twojej działalności na forum tym widać. Gdyby
              nie OnetWiem to zupełnie bez wiedzy zostałabyś.

              > Wiec nie ma problemu, niech zasuwa do kibucu tam bedzie miala wszystko .
              > Ty mozesz sie udac razem z nia.

              sama prysnęłaś z Polski i innych namawiasz do tego, faszystko?

              Perła
              • gini Re: w Polsce za dużo świąt jest - jasne! 12.11.03, 10:32
                perla_ napisał:

                > gini napisała:
                >
                > > A skad wiesz gdzie ja place podatki?
                >
                > wiem, do kasy Belgii płacisz.
                >
                > ******

                Ale skad wiesz podaj zrodlo.Udowodnij to jakos.
                > > A druga sprawa jakbym tak po chamsku traktowala Belgow to pewnie by mnie
                > > wygnali.
                >
                > dlatego pokornie tam siedzisz i płaszczysz się przed nimi aby nie wygnali.
                >*****
                Nie moj drogi ja po prostu sie do nich nie wtracam.Mieli wczoraj swoje swieto
                ich sprawa, ja mialam swoje.
                Mieli swoje swieto 21 lipca tez ich sprawa.
                Rodzina krolewska jest bardzo religijna tez jej sprawa, nie mnie to krytykowac.
                Jak mi sie nie bedzie podobalo to stad wyjade i proste.



                Analogia do Miriam to tylko twója chora wyobraźnia jest. Znajdź post, gdzie
                > Miriam chamsko traktuje Polaków.
                >*****
                A chocby jej ostatni post napisany w dniu dzisiejszym.
                Cytuje z pamieci" Bez zadec patriotycznych mi tu"


                Oczywiście takiego linku nie podasz bo ty kłamać tylko umiesz.
                >
                > > Jakbym w ten sposob pisala do nich na forum to pewnie by mnie zmieszali z
                > > blotem i kazali wyjezdzac.
                >
                > w jaki sposób? Gdzie Miriam źle pisze o Polsce. Wielokrotnie Miriam broniła
                > Polaków przed bzdurnymi oskarżeniami o antysemityzm właśnie.
                >*****
                Perla , w tym watku sa jej posty, aroganckie chaskie, nie tylko ja tak je
                odebralam, poczytaj co pisza inni.

                > > Patriotyczno -religijna otoczka sie nie podoba, baba, ktora zalewala to fo
                > rum
                > > postami na temat religii zydowskiej ,baba, ktora wychwala pod niebiosa kra
                > j
                > > gdzie rzadzi prawo religijne.
                >
                > Podaj link gdzie Miriam wychwala państwo religijne. Miriam polską Żydówką
                jest,
                >
                > to i normalne jest, że sentyment do Żydowskiego państwa ma.
                ******
                Ale Miriam zdaje sobie chyba sprawe z tego, jakie prawo obowiazuje w IOzraelu,
                podaj mi link , w ktorym krytykuje Izrael .

                I nie ma obowiązku
                > atakować go.

                ******
                Wiec niech sie odczepi od Polski, ktora jak widac darzy troche mnijszym
                sentymentem.

                Ty Polką jesteś i też sentymant do Polski masz. To dokładnie to
                > samo jest. Z tym, że Miriam mieszka i pracuje tu i lojalna względem Polski
                > jest, tak jak ty lojalna względem Belgii jesteś.
                > Pisząc: "wynocha z Polski", jesteś w tym szamym szeregu co f, maniek i inni
                > faszyści.
                > ******
                Ja jej nie pisze wynocha z Polski, ja pisze, ze jak jej sie w Polsce nie podoba
                to niech sobie jedzie,.
                Placi podatki i laski nie robi, czesc z tych podatkow idzie na rozne
                organizacje zydowskie, na piszmka, na muzeum Zydow na pomniki, wiec trudno zeby
                nie placika a tylko brala.
                Co innego krytyka systemu krytyka korupcji, a co innego czepianie sie do swiat
                i religii ,i polskiego patriotyzmu.
                Co innego wypisywanie bzdur, o Wietnamczykach i polskim antywietnamizmie.
                Przed wojna i po wojnie czesc Zydow, ktora sie czula w Polsce zle po prostu
                spakowala manatki i wyjechala na bliski wschod tam sobie buduja swoje zydowskie
                panstwo.
                > > Widac podoba jej sie religia i nie ma nic przeciwko patriotyzmowi ale pod
                > > warunkiem ,ze to zydowskie.
                >
                > Idę o zakład, że nie znasz jednej tysięcznej z literatury i kultury polskiej
                > tego co zna Miriam właśnie. To z twojej działalności na forum tym widać.
                Gdyby
                > nie OnetWiem to zupełnie bez wiedzy zostałabyś.
                >
                > > Wiec nie ma problemu, niech zasuwa do kibucu tam bedzie miala wszystko .
                > > Ty mozesz sie udac razem z nia.
                >
                > sama prysnęłaś z Polski i innych namawiasz do tego, faszystko?
                >
                > Perła
                • perla_ Re: w Polsce za dużo świąt jest - jasne! 12.11.03, 10:44
                  1. Niriam mieszka w Polsce od urodzenia i ma takie samo prawo do krytyki tego
                  co tu dzieje się jak ty i inni. Ale ty jako faszystka rozumujesz tak: "nie
                  istotne jest, że Miriam od urodzenia obywatelką polską jest, istotne jest, że
                  to Żydówka jest i dlatego nie ma prawa do krytyki żadnej". Jesteś faszystką
                  gini. Przykro mi, że tak jest.
                  2. Mieszkasz w Belgii od dłużeszego czasu to i nie wciskaj nam tu bredni, że
                  podatki płacisz w Polsce.
                  3. Ja też podatki w Polsce płacę i teraz zajmę się zarabianiem na nie, kończąc
                  tą jałową dyskusję, naszpikowaną faszystowskimi treściami z twojej strony. I ty
                  nie podawaj się więcej za patriotkę polską bo wstyd przynosisz. Żaden polski
                  patriota nie napisał by do obywatela polskiego: "won z Polski jak ci się nie
                  podoba".

                  żegnam ozięble z domieszką ironii

                  Perła
                  • gini Re: w Polsce za dużo świąt jest - jasne! 12.11.03, 11:09
                    perla_ napisał:

                    > 1. Niriam mieszka w Polsce od urodzenia i ma takie samo prawo do krytyki tego
                    > co tu dzieje się jak ty i inni.
                    *****
                    Wiec niech krytykuje ja jej nie bronie, ale niech nie krytykuje polskiego
                    patriotyzmu skoro sama wiecej sie czuje Zydowka jak Poka.

                    Ale ty jako faszystka rozumujesz tak: "nie
                    > istotne jest, że Miriam od urodzenia obywatelką polską jest, istotne jest, że
                    > to Żydówka jest i dlatego nie ma prawa do krytyki żadnej". Jesteś faszystką
                    > gini. Przykro mi, że tak jest.
                    >******
                    Nie jest prawda, ze zabraniam jej krytyki tego co tu krytykuje kazdy z nas, a
                    tylko nie podoba mi sie w jej wykonaniu krytyka polskiego patriotyzmu, i
                    polskiej religii.
                    Tym bardziej ,ze jak pisales ona ma jakis tam sentyment do Izraela, czyli jest
                    w jakims tam sensie patriotka izraelska, i wyznaje inna religie tzn judaizm, o
                    ktorym na okraglo tu pisze.
                    I niech sobie pisze, ja jej nie przeszkadzam, ale niech sie odczepi od religii,
                    ktora wyznaje wiekszosc.

                    2. Mieszkasz w Belgii od dłużeszego czasu to i nie wciskaj nam tu bredni, że
                    > podatki płacisz w Polsce.
                    >
                    ******
                    Nie wiesz nic wiec sie nie odzywaj.
                    3. Ja też podatki w Polsce płacę i teraz zajmę się zarabianiem na nie, kończąc
                    > tą jałową dyskusję, naszpikowaną faszystowskimi treściami z twojej strony. I
                    ty
                    >
                    > nie podawaj się więcej za patriotkę polską bo wstyd przynosisz.
                    *****
                    A ty to ten niby patriota jestes, wielu komuchow mieszkalo w Polsce i niby
                    placilo jakies tam podatki ale czy to byli patrioci?
                    Tak zarabiaj zarabiaj i plac, utrzymanie wojska w Iraku drogo kosztuje.


                    Żaden polski
                    > patriota nie napisał by do obywatela polskiego: "won z Polski jak ci się nie
                    > podoba".
                    > *****
                    Ja nie napisalam "won z Polski" tylko wyjedz z Polski , bo jak sie komus tak
                    bardzo nie podobaja Polacy, z ich swietami obiadkami i z ich religia to po co
                    ma sie meczyc?
                    Przeciez trudno wymagac zeby wiekszosc Polakow zmienila religie i obyczaje na
                    zyczenie pani Miriam z Lodzi, wiec jezeli tak bardzo jej z tym zle, to
                    rozwiazanie jest proste.
                    Jest Izrael, panstwo z religia bliska jej sercu, nie ma tym zlych Polakow co to
                    sa antysemitami i antywietnamczykami po co ma sie kobieta meczyc w tym kraju.
                    >
                    żegnam ozięble z domieszką ironii
                    >
                    > Perła

                    To chyba szlo tak.
                    Zegnam ozieble z domieszka ironii.
                    Ania
                    • perla_ dlaczego kłamiesz gini? 12.11.03, 11:26
                      1. prosiłem cię o podanie linków po postów w których Miriam rzekomo atakuje
                      Polskę. Nie podałaś.
                      Teraz cię proszę: podak link do choćby jednego postu gdzie Miriam atakuje
                      polską religię. No, czekam. Z góry wiem, że takowego nie ma. Kłamiesz znowu
                      gini. Zaczynam podejrzewać, że kłamstwo to u ciebie już chorobą jest. Nawet
                      wierny Wojtek cicho siedzi gdy widzi faszystowskie posty twe.
                      2. Masz dużo czasu na szukanie linków bo ja muszę teraz zarobić na polskich
                      żołnierzy w Iraku właśnie.

                      Perła
                      • perla_ Re: dlaczego kłamiesz gini? 12.11.03, 11:34
                        perla_ napisał:

                        > 1. prosiłem cię o podanie linków po postów w których Miriam rzekomo atakuje
                        > Polskę. Nie podałaś.
                        > Teraz cię proszę: podak link do choćby jednego postu gdzie Miriam atakuje
                        > polską religię. No, czekam. Z góry wiem, że takowego nie ma. Kłamiesz znowu
                        > gini. Zaczynam podejrzewać, że kłamstwo to u ciebie już chorobą jest. Nawet
                        > wierny Wojtek cicho siedzi gdy widzi faszystowskie posty twe.
                        > 2. Masz dużo czasu na szukanie linków bo ja muszę teraz zarobić na polskich
                        > żołnierzy w Iraku właśnie.
                        >
                        > Perła

                        I jeszcze jedno gini. To ty podajesz się za ateistkę tu, i kpiłaś z owej
                        większości religijnej, bo komunistów wybrali.
                        A teraz szukaj linków gdzie Miriam miała atakować religię polską.
                        Pomogę ci:


                        forum.gazeta.pl/forum/72,2.html?f=13&w=7333150&a=7338578
                        • perla_ Re: dlaczego kłamiesz gini? 12.11.03, 11:37
                          perla_ napisał:

                          > perla_ napisał:
                          >
                          > > 1. prosiłem cię o podanie linków po postów w których Miriam rzekomo atakuj
                          > e
                          > > Polskę. Nie podałaś.
                          > > Teraz cię proszę: podak link do choćby jednego postu gdzie Miriam atakuje
                          > > polską religię. No, czekam. Z góry wiem, że takowego nie ma. Kłamiesz znow
                          > u
                          > > gini. Zaczynam podejrzewać, że kłamstwo to u ciebie już chorobą jest. Nawe
                          > t
                          > > wierny Wojtek cicho siedzi gdy widzi faszystowskie posty twe.
                          > > 2. Masz dużo czasu na szukanie linków bo ja muszę teraz zarobić na polskic
                          > h
                          > > żołnierzy w Iraku właśnie.
                          > >
                          > > Perła
                          >
                          > I jeszcze jedno gini. To ty podajesz się za ateistkę tu, i kpiłaś z owej
                          > większości religijnej, bo komunistów wybrali.
                          > A teraz szukaj linków gdzie Miriam miała atakować religię polską.
                          > Pomogę ci:
                          >
                          >
                          > forum.gazeta.pl/forum/72,2.html?f=13&w=7333150&a=7338578


                          i jeszcze tu atak Miriam na polską religię jest. I polską tradycję też. Byłem
                          kilka razy z Miriam na Jasnej Górze i wiem, jaki jej stosunek do tego jest.


                          forum.gazeta.pl/forum/72,2.html?f=13&w=7333150&a=7353967
                      • gini Re: Perla czy ty umiesz czytac?? 12.11.03, 11:46
                        perla_ napisał:

                        > 1. prosiłem cię o podanie linków po postów w których Miriam rzekomo atakuje
                        > Polskę. Nie podałaś.
                        > Teraz cię proszę: podak link do choćby jednego postu gdzie Miriam atakuje
                        > polską religię. No, czekam. Z góry wiem, że takowego nie ma. Kłamiesz znowu
                        > gini. Zaczynam podejrzewać, że kłamstwo to u ciebie już chorobą jest. Nawet
                        > wierny Wojtek cicho siedzi gdy widzi faszystowskie posty twe.
                        > 2. Masz dużo czasu na szukanie linków bo ja muszę teraz zarobić na polskich
                        > żołnierzy w Iraku właśnie.
                        >
                        > Perła
                        Ano tak. Maratony, bo ludzie zrobili się bardziej święci od samego Pana Boga.
                        Gdyby pojawił się, strofowaliby go, a gdyby oświadczył, że jest Bogiem -
                        zamknęliby go w szpitalu dla chorych psychicznie. Trudne czasysmile

                        Tak naprawdę zaś, Polacy lubią świętować: zbierają się rodzinnie, jedzą, i
                        narzekają na cięzkie czasy i złych Zydów, co to mają pieniąchy, a oni - nie
                        mają. Teraz wientamczycy jako siła robocza - w pewnym sensie - wkracza do
                        Polski. Będą robić jak szaleni - bo zwyczajni roboty - i w końcu dorobią się
                        majątków, i antysemityzm zostanie wyparty anywietnamizmemsmile
                        *******A to to co?Co jej sie nie podoba w tym, ze Polacy zbieraja sie rodzinnie?
                        I jeszcze te idiotyzmy o Wietnamczykach, ktorzy podobno pracuja jak szaleni,
                        oby tytlko dokopac Polakom.
                        Antywietnamizm polski sobie wymyslila.
                        "Biedny, nieszczęśliwy kraj..." Wiem, że zaraz jak sfora odezwą
                        się..."ptacy...Polacy?" ( ze Słowackiego swobodne nasladowanie)

                        • gini Re: Perla czy ty umiesz czytac?? 12.11.03, 11:54
                          Re: w Polsce za dużo świąt jest - jasne!
                          Autor: miriamfirst_
                          Data: 12.11.2003 07:20 + dodaj do ulubionych wątków

                          + odpowiedz na list

                          + odpowiedz cytując

                          --------------------------------------------------------------------------------
                          O czym był post? O świętach. I bez patriotycznych mi tu zadęć, dobrze?


                          ******
                          Do kogo ona to pisze?Co to znaczy bez zadnych patriotycznych zadec?



                          Za dużo
                          jest lenistwa w tym kraju, lenistwa, które ubiera się w otoczkę patriotyczno-
                          kościelnych świąt.
                          *******
                          Nie podobaja sie swieta patriotyczno koscielne to do Izraela tam takich swiat
                          nie ma , tam te swoje chanuki jom kipury i inne , o ktorych tu ciagle pisze, a
                          Polacy beda swietowac tak jak uznaja za stosowne.
                          Jeszcze troche a zacznie narzekac, ze za duzo bigosu jemy.

                          I taka jest prawda.
                          Gdybyście byli faktycznymi patriotami, ci co tak tu krzyczycie, to zamiast
                          spożywać wiecznie świąteczne obiadki i narzekać, że niech ręka Boska broni: na
                          komunistów, rzą, żydów, na "złe czasy" na ... - pracowalibyście dla Ojczyzny,
                          dla Polski!
                          ******
                          No juz ona strasznie pracuje, ze trzy filmy zrobila dla Ojczyzny.

                          I co - też takie słowa "Gomułką pachną"? Co się dla Ojczyzny w
                          takim razie wedle Was robi? Swiętuje wiecznie, że ona jest?

                          *******
                          Swietuje sie tez i przechowuje sie pamiec, o tym ta krowa powinna wiedziec, bo
                          ciagle pisze o tradycji tyle, ze zydowskiej, ciagle cos tam swietuja,jakies
                          paschy, jakies swieta namiotow, wszystko po to zeby narod zydowski przetrwal.
                          Wiec niech sie krowa od polskich swiat odwali a ty razem z nia.
                          No a co dalej?
                          Singer pięknie powiedział, że Polska umie pięknie trząść kajdanami.
                          Ze zdobytą wolnością - nie umie nic zrobić.
                          • perla_ kłamstwa, kłamstwa, kłamstwa... 12.11.03, 12:01
                            gini,

                            "A Zydzi to nic tylko siedza i narzekaja na antysemityzm, nartzekaja ,
                            krytykuja i siedza,; o czym wybitnie swiadczy przyklad Danusi i Miriam, "

                            Danka i owszem, ale ja proszę cię o link do postu w którym Miriam narzeka na
                            antysemityzm Polaków.
                            Jak nie potrafisz sama znaleść to poprość o pomoc swoich przyjaciół. Masz ich
                            chyba, nieprawdaż?
                            Albo przestań kłamać.

                            Perła
                            • gini Re: kłamstwa, kłamstwa, kłamstwa...alez nie 12.11.03, 12:06
                              perla_ napisał:

                              > gini,
                              >
                              > "A Zydzi to nic tylko siedza i narzekaja na antysemityzm, nartzekaja ,
                              > krytykuja i siedza,; o czym wybitnie swiadczy przyklad Danusi i Miriam, "
                              >
                              > Danka i owszem, ale ja proszę cię o link do postu w którym Miriam narzeka na
                              > antysemityzm Polaków.
                              > Jak nie potrafisz sama znaleść to poprość o pomoc swoich przyjaciół. Masz ich
                              > chyba, nieprawdaż?
                              > Albo przestań kłamać.
                              >
                              > Perła
                              Ano tak. Maratony, bo ludzie zrobili się bardziej święci od samego Pana Boga.
                              Gdyby pojawił się, strofowaliby go, a gdyby oświadczył, że jest Bogiem -
                              zamknęliby go w szpitalu dla chorych psychicznie. Trudne czasysmile
                              Tak naprawdę zaś, Polacy lubią świętować: zbierają się rodzinnie, jedzą, i
                              narzekają na cięzkie czasy i złych Zydów, co to mają pieniąchy, a oni - nie
                              mają. Teraz wientamczycy jako siła robocza - w pewnym sensie - wkracza do
                              Polski. Będą robić jak szaleni - bo zwyczajni roboty - i w końcu dorobią się
                              majątków, i antysemityzm zostanie wyparty anywietnamizmemsmile

                              "Biedny, nieszczęśliwy kraj..." Wiem, że zaraz jak sfora odezwą
                              się..."ptacy...Polacy?" ( ze Słowackiego swobodne nasladowanie

                              Umiesz czytac?Poszla dalej od Danki wymyslila sobie antywietnamizm.
                              • perla_ Re: kłamstwa, kłamstwa, kłamstwa...alez nie 12.11.03, 12:08
                                gini napisała:

                                > perla_ napisał:
                                >
                                > > gini,
                                > >
                                > > "A Zydzi to nic tylko siedza i narzekaja na antysemityzm, nartzekaja ,
                                > > krytykuja i siedza,; o czym wybitnie swiadczy przyklad Danusi i Miriam, "
                                > >
                                > > Danka i owszem, ale ja proszę cię o link do postu w którym Miriam narzeka
                                > na
                                > > antysemityzm Polaków.
                                > > Jak nie potrafisz sama znaleść to poprość o pomoc swoich przyjaciół. Masz
                                > ich
                                > > chyba, nieprawdaż?
                                > > Albo przestań kłamać.
                                > >
                                > > Perła
                                > Ano tak. Maratony, bo ludzie zrobili się bardziej święci od samego Pana Boga.
                                > Gdyby pojawił się, strofowaliby go, a gdyby oświadczył, że jest Bogiem -
                                > zamknęliby go w szpitalu dla chorych psychicznie. Trudne czasysmile
                                > Tak naprawdę zaś, Polacy lubią świętować: zbierają się rodzinnie, jedzą, i
                                > narzekają na cięzkie czasy i złych Zydów, co to mają pieniąchy, a oni - nie
                                > mają. Teraz wientamczycy jako siła robocza - w pewnym sensie - wkracza do
                                > Polski. Będą robić jak szaleni - bo zwyczajni roboty - i w końcu dorobią się
                                > majątków, i antysemityzm zostanie wyparty anywietnamizmemsmile
                                >
                                > "Biedny, nieszczęśliwy kraj..." Wiem, że zaraz jak sfora odezwą
                                > się..."ptacy...Polacy?" ( ze Słowackiego swobodne nasladowanie
                                >
                                > Umiesz czytac?Poszla dalej od Danki wymyslila sobie antywietnamizm.

                                czy ty wiesz co to przenośnia jest?
                              • gini Re: kłamstwa, kłamstwa, kłamstwa...alez nie 12.11.03, 12:08
                                Re: w Polsce za dużo świąt jest
                                Autor: kataryna.kataryna
                                Data: 11.11.2003 15:27 + dodaj do ulubionych wątków

                                + odpowiedz na list

                                + odpowiedz cytując

                                --------------------------------------------------------------------------------
                                miriamfirst_ napisała:

                                > perla_ napisał:
                                >
                                >
                                > > Pan Bóg powiedział, że tylko w jednym dniu tygodnia świętować można.
                                > > A tu jakieś maratony są.
                                > >
                                > > Perła
                                >
                                >
                                > Ano tak. Maratony, bo ludzie zrobili się bardziej święci od samego Pana Boga.
                                > Gdyby pojawił się, strofowaliby go, a gdyby oświadczył, że jest Bogiem -
                                > zamknęliby go w szpitalu dla chorych psychicznie. Trudne czasysmile
                                > Tak naprawdę zaś, Polacy lubią świętować: zbierają się rodzinnie, jedzą, i
                                > narzekają na cięzkie czasy i złych Zydów, co to mają pieniąchy, a oni - nie
                                > mają. Teraz wientamczycy jako siła robocza - w pewnym sensie - wkracza do
                                > Polski. Będą robić jak szaleni - bo zwyczajni roboty - i w końcu dorobią się
                                > majątków, i antysemityzm zostanie wyparty anywietnamizmemsmile
                                >
                                > "Biedny, nieszczęśliwy kraj..." Wiem, że zaraz jak sfora odezwą
                                > się..."ptacy...Polacy?" ( ze Słowackiego swobodne nasladowanie)



                                Ciekawe jak Ci się udało powiązać Święto Niepodległości z Bogiem i
                                antysemityzmem. Obsesja jakaś.


                                Zobacz sobie co jej napisala Kataryna w tym watku wlasnie.
                            • perla_ Jak Miriam narzeka na polski antysemityzm 12.11.03, 12:06
                              forum.gazeta.pl/forum/72,2.html?f=13&w=8769125&a=8778951
                        • perla_ Re: Perla czy ty umiesz czytac?? 12.11.03, 11:56
                          Miriam po prostu nie wie, że jakakolwiek alegoria w pisaniu do ciebie
                          niewskazana jest. Do ciebie prostym językiem mówić trzeba.
                          A na marginesie jest. Ty żyjesz za granicą to i może wyobrażasz sobie, że
                          Polacy w masie swojej w czasie świąt śpiewają po domach patriotyczne pieśni,
                          recytują poezję, myślą co mogą Polsce dać...
                          Otóż informuję cię, że Polacy w czasie świąt biesiadują i narzekają z reguły.

                          Perła
                          • gini Re: Perla czy ty umiesz czytac?? 12.11.03, 12:10
                            perla_ napisał:

                            > Miriam po prostu nie wie, że jakakolwiek alegoria w pisaniu do ciebie
                            > niewskazana jest. Do ciebie prostym językiem mówić trzeba.
                            > A na marginesie jest. Ty żyjesz za granicą to i może wyobrażasz sobie, że
                            > Polacy w masie swojej w czasie świąt śpiewają po domach patriotyczne pieśni,
                            > recytują poezję, myślą co mogą Polsce dać...
                            > Otóż informuję cię, że Polacy w czasie świąt biesiadują i narzekają z reguły.
                            >
                            > Perła

                            Nic sobie nie wyobrazam bo wiekszosc zycia spedzilam w Polsce , miales podobno
                            pracowac na podatki.Wiec pracuj .
                            • perla_ Re: Perla czy ty umiesz czytac?? 12.11.03, 12:14
                              gini napisała:

                              > perla_ napisał:
                              >
                              > > Miriam po prostu nie wie, że jakakolwiek alegoria w pisaniu do ciebie
                              > > niewskazana jest. Do ciebie prostym językiem mówić trzeba.
                              > > A na marginesie jest. Ty żyjesz za granicą to i może wyobrażasz sobie, że
                              > > Polacy w masie swojej w czasie świąt śpiewają po domach patriotyczne pieśn
                              > i,
                              > > recytują poezję, myślą co mogą Polsce dać...
                              > > Otóż informuję cię, że Polacy w czasie świąt biesiadują i narzekają z regu
                              > ły.
                              > >
                              > > Perła
                              >
                              > Nic sobie nie wyobrazam bo wiekszosc zycia spedzilam w Polsce , miales
                              podobno
                              > pracowac na podatki.Wiec pracuj .

                              już to zrobiłem. A ty kłamcą zostanisz i tak. Bo na moją prośbę o o podanie
                              linków do postów w których Miriam miała rzekomo pisać antykatolicko czy
                              antypolsko, odsyłasz mnie do postu jakieś kataryny (x2) w wątku tym.
                              Idź do Danki lepiej.

                              Perła
                              • gini Re: Perla czy ty umiesz czytac?? 12.11.03, 12:20
                                perla_ napisał:

                                > gini napisała:
                                >
                                > > perla_ napisał:
                                > >
                                > > > Miriam po prostu nie wie, że jakakolwiek alegoria w pisaniu do ciebie
                                >
                                > > > niewskazana jest. Do ciebie prostym językiem mówić trzeba.
                                > > > A na marginesie jest. Ty żyjesz za granicą to i może wyobrażasz sobie
                                > , że
                                > > > Polacy w masie swojej w czasie świąt śpiewają po domach patriotyczne
                                > pieśn
                                > > i,
                                > > > recytują poezję, myślą co mogą Polsce dać...
                                > > > Otóż informuję cię, że Polacy w czasie świąt biesiadują i narzekają z
                                > regu
                                > > ły.
                                > > >
                                > > > Perła
                                > >
                                > > Nic sobie nie wyobrazam bo wiekszosc zycia spedzilam w Polsce , miales
                                > podobno
                                > > pracowac na podatki.Wiec pracuj .
                                >
                                > już to zrobiłem. A ty kłamcą zostanisz i tak. Bo na moją prośbę o o podanie
                                > linków do postów w których Miriam miała rzekomo pisać antykatolicko czy
                                > antypolsko, odsyłasz mnie do postu jakieś kataryny (x2) w wątku tym.
                                > Idź do Danki lepiej.
                                >
                                > Perła
                                Alez podalam ci dwa cytaty z tego watku, w tym jeden , ktory napisala dzis rano.
                                Ten dzisiejszy szczegolnie arogancki.
                                Widac kaca miala, suszylo wiec sie na forum wyzyla.
                                Ty idz do Danki bo zaczynasz pisac prawie tak jak ona.
                                Zaden mezczyzna z ciebie, takie troki od kaleson , nie zawracaj mi glowy.
                                • perla_ Re: Perla czy ty umiesz czytac?? 12.11.03, 14:20
                                  gini napisała:


                                  > Widac kaca miala, suszylo wiec sie na forum wyzyla.

                                  kac..., suszyło..., skąd u ciebie takie terminy?
                                  Dużo wiesz o Miriam jak widać. smile

                                  > Zaden mezczyzna z ciebie, takie troki od kaleson , nie zawracaj mi glowy.

                                  Dobry tekst to jest. Jak przystało na prawdziwą kobietę.
                                  I Polkę - patriotkę też.

                                  Perła
                                  • gini Re: Perla czy ty umiesz czytac?? 12.11.03, 15:15
                                    perla_ napisał:

                                    > gini napisała:
                                    >
                                    >
                                    > > Widac kaca miala, suszylo wiec sie na forum wyzyla.
                                    >
                                    > kac..., suszyło..., skąd u ciebie takie terminy?
                                    > Dużo wiesz o Miriam jak widać. smile
                                    > *******
                                    A od Ciebie podlapalam ,czesto tak do Danki piszesz.
                                    > > Zaden mezczyzna z ciebie, takie troki od kaleson , nie zawracaj mi glowy.
                                    >
                                    > Dobry tekst to jest. Jak przystało na prawdziwą kobietę.
                                    >

                                    I Polkę - patriotkę też.
                                    >
                                    A co tu ma do rzeczy polskosc i patriotyzm?
                                    Jestem kobieta nie cierpie pantoflarzy,juz to pisalam przeciez.
                                    > Perła
                • Gość: Miriam Re: w Polsce za dużo świąt jest - jasne! IP: 217.153.152.* 12.11.03, 15:28
                  Przemyśliwuję poważnie Twoją propozycję Aniu - wyniesienia się z Polskismile
                  Bardzo jesteś zacietrzewiona. Zacietrzewienie nie leży w naturze Polski,
                  szlachetnej i szlacheckiej.

                  Pozdrawiam Cię spokojnie i - trzymaj się w tej Belgii...

                  Miriam
                  • gini Re: w Polsce za dużo świąt jest - jasne! 12.11.03, 16:26
                    Gość portalu: Miriam napisał(a):

                    > Przemyśliwuję poważnie Twoją propozycję Aniu - wyniesienia się z Polskismile
                    > Bardzo jesteś zacietrzewiona. Zacietrzewienie nie leży w naturze Polski,
                    > szlachetnej i szlacheckiej.
                    >
                    > Pozdrawiam Cię spokojnie i - trzymaj się w tej Belgii...
                    >
                    > Miriam

                    Miriam ja mieszkajac w Belgii musze niektore rzeczy po prostu zaakceptowac, to
                    normalne, ze nie wszystko mi sie podoba, ale nie moge wymagac od Belgow by
                    zmienili swoje obyczaje.
                    Narzekalas na polskie obiadkowanie itd...
                    Tu w Belgii tego nie ma, powiem szczerze, ze mnie brakuje tej atmosfery, gdy
                    spedzam swieta u siebie robie je po prostu po polsku, ale gdy jade do tesciowej
                    to juz nie moge wymagac, by mi zrobila pierogow z kapusta czy nagotowala bigosu.
                    Nie moge jej tez powiedziec, ze u nas w Polsce to jest tak czy tak.
                    Wiec jem pieczen z cmpote de pommes , ktorego nie cierpie usmiecham sie i mysle
                    zeby jechac do domu odgrzac bigosu .
                    Ale gdybym tak zaczela krytykowac Belgow i ich obyczaje, to po prostu stary
                    pierwsze co by zrobil to kazal mi sie pakowac i jechac do Polski, bo jak zle to
                    po co sie meczyc.
                    Powiem Ci, ze Belgowie sa podzieleni jak wiesz, ale gdy chodzi o cos takiego
                    jak swieto narodowe, to sa wszyscy razem, bylam w tym roku na defiladzie,
                    atmosfera byla przepiekna, nie bylo widac podzialow, widac bylo jednosc.
                    A gdy sie oglada zdjecia jak ludzie zegnali Baudeiena to nie chce sie wierzyc,
                    to byla rzeka ludzi, ktorzy szli oddac ostatni hold swojemu zmarlemu krolowi, i
                    to trwalo kilka dni.
                    Mnie jest trudno to zrozumiec bo za mojego zycia nie bylo ani krola wPolsce ani
                    tak wybitnego polityka, ale gdybym zaczela sarkac , ze to glupota to pewnie
                    Belgowie by mnie rozszarpali.
                    Wczoraj w Belgii tez bylo swieto, swietowano zakonczenie I wojny , w ktorej
                    zginelo 48 000 Belgow, byly znicze pod Grobem Nieznanego Zolnierza byl krol
                    weterani , harcerze i dzien wolny od pracy, a u nas ten dzien zakonczenia wojny
                    wiaze sie z odzyskaniem niepodleglosci.
                    Przeczytaj post Mosze, on nas rozumie chyba lepiej niz Ty , moze dlatego, ze on
                    mieszka w kraju , ktory uwaza za swoj.
                    Ja sie czesto z nim nie zgadzam, wlasciwie to nie zgadzam sie z polityka
                    Sharona, ale uwazam, ze Zydzi maja prawo do wlasnego panstwa, ta kwestia nioe
                    podlega dyskusji.
                    I jak chca sie rzadzic prawami na podstawie halahy to niech sie rzadza, tak jak
                    muzulmanie chca sobie stosowac szariat to niech sobie stosuja, oby mnie nikt
                    nie mowil, ze ja mam tak robic jak oni.
                    Przeholowalas wczoraj troche.
                    Mieszkaj sobie w Polsce, miejsca wystarczy, ale staraj sie zrozumiec tez
                    innych, bedzie lzej i Tobie i im.

                    Pozdrawiam rowniez i trzymaj sie w tej Polsce.
      • Gość: grona_gniewu Re: miriam ty nie wiesz co mówisz!!! IP: *.warszawa.cvx.ppp.tpnet.pl 12.11.03, 22:10
        ty się dobrze zastanów! święto to święto i należy się szacunek! ty wypisujesz
        wątki o świętach żydowskich i chwała ci za to ale nie czepiaj się innych że
        mają swoje święta i obchodzą je tak jak obchodzą!
        Trochę kultury miriam!
    • kimbeau Re: w Polsce za dużo świąt jest 12.11.03, 18:14
      perla_ napisał:

      > Chyba nie ma takiego drugiego kraju gdzie tyle świąt jest, czyli dni wolnych
      > od pracy właśnie. A interesy cierpią na tym oczywiście.
      > Trzeba w końcu zweryfikować kalendarz, bo tak dalej nie może być.
      > Pan Bóg powiedział, że tylko w jednym dniu tygodnia świętować można.
      > A tu jakieś maratony są.
      >
      > Perła

      O ta tak Pani Perla_ Jestem ZA.
    • Gość: Arek Perla, no co ty ? IP: *.ppp.tiscali.fr 12.11.03, 22:26
      Przyklad z Francji czerpiesz ?

      No, ale ty przynajmniej szczerze o biznesie i mamonie;
      a Tu cos o starcach i pokucie pieprza.

      Pzdr.
Inne wątki na temat:

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka