Gość: Qba
IP: *.bielsk-podlaski.sdi.tpnet.pl
29.12.01, 09:50
Nie czytałem wcześniejszych numerów, jeżeli dobrze się orientuję to było to
pismo bliższe zinowi niż ogólnopolskiemu magazynowi. Jak by nie było to nowy
SFinks jest znakomity! Publicystyka jest zaj...! Recenzje gier, książek,
filmów, internetu bardzo dobre, może nawet lepsze niż w "NF". Genialny pomysł
to strony: "Serial", "Jedna scena", "Cyklon" i "Książki legendy". Bardzo
dobrze, że są wieści ze świata: nagrody itp. Jest komiks, jest wywiad z
autorem, zapowiedzi wydawnicze, felietony (możnaby dorzucić jeszcze ze dwa
felietony dobrych autorów i publicystyka będze lepsza niż w "NF"). Jedyna
kontrowersyjna sprawa to proza: nie jestem pewien czy umiesczanie tylko jednej
powieści (ew. dwóch mikropowieści) to dobry pomysł. Chyba lepsze byłyby
opowiadania - tych ciągle brak na naszym rynku, zwłasza znanych zagranicznych
autorów (zaledwie 2-3 miesięcznie publikuje "NF", 1 jest w "SF"). Poza tym
kilka utworów to większa szansa, że każdy znajdzie coś dla siebie - jedna
powieśc może się spodobać tylko części osób. Może wyjściem byłoby drukowanie
opowiadań i powieści w odcinkach, tak jak dawniej w "F" (a właśnie:
dlaczego "Nowa Fantastyka" zrezygnowała z powieści?)