Dodaj do ulubionych

kłamstwa w cv

IP: *.aster.pl / *.aster.pl 01.09.04, 21:22
czy kłamaliście kiedyś w swoim cv? nie chodzi mi oczywiscie o umiejętności,
które łatwo zweryfikować ale np. o okres zatrudnienia na zlecenie? czyli o
daty?
Obserwuj wątek
    • malwa33 Re: kłamstwa w cv 01.09.04, 21:38
      w takcih sprawach nie naciągam , łatwo sprawdzic
      pracujesz na umowe zlecienie masz papier, daty itp
      na umowę o dzieło to samo

pracowałam na umowę zlecenie konczac wspołprace wystawili mi list referecyjny
      włacznie z datami od -do jak rowniez stanowiskiem , zakresem obowiazków itp

z umiejetnosciami tez nie przeginam
      no moze czasami;) zamiast dobra znajomosć Photoshopa wpisuje b.dobra
      itp
      • Gość: Pan_rekrutacja oncemore IP: *.acn.waw.pl 01.09.04, 23:28
        Napisałem już niżej co o tym myślę. Ale jesli chodzi o programy to wszystko też
        wychodzi jesli firma powaznie podchodzi do tego co robi. Oczywiście niektórzy
        zatrudniaja na "słowo". Jednak inni sprawdzają wiedze i to co dla jednych
        będzie "b.dobre" dla innych jest niedostateczne
      • Gość: bibi Re: kłamstwa w cv IP: 193.0.117.* 18.09.04, 18:20
        bez przesady - nie pokazuje sie przyszlemu pracodawcy, czy nawet obecnemu
        podpiywanych z wczesniejszymmi pracodawcami umow, mozna pokazac referencje,
        trzeba na ogol swiadectwa pracy, ale okazywanie umow jest delikatnie mowiac
        malo inteligentne
    • Gość: Pan_rekrutacja Wszystko wyjdzie IP: *.acn.waw.pl 01.09.04, 23:26
      Powiem ci tak. Miałem przyjemnośc prowadzić pare rekrutacji. Ludzie w cv
      wypisuja totalne bzdury i poważna firma nie wierzy w taki dokument. Po prostu
      bardzo dużo rzeczy sie sprawdza. Najbardziej zabawne było określenie przy
      znajomości języka jako komunikatywny. Dzięki rekrutacjom poznałem nowe
      znaczenie tego słowa. Kiedyś wydawało mi sie że znaczy to tyle że ktos dogada
      się porozmawia np po angielsku teraz wiem że znaczy to że duka i ledwo co mówi.
      • malwa33 Re: Wszystko wyjdzie 02.09.04, 08:16
        jasne,ze da sie wszystko sprawdzic

o ile sprawdzajacy posiada wiedze w tym zakresie ( większą) , np. programu
        powiem tak
        tam gdzie wysyłam swoje aplikacje nie potrzebna jest znajomość Photoshopa

• Gość: jacek Re: Wszystko wyjdzie IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 02.09.04, 09:02
          Ze ściemnianiem w cv jest tak, że jeśli wymagam znajomości konkretnego programu
          (którego sam mogę nie znać) to w rekrutacji bierze udział ktoś, kto tn program
          doskonale zna. Kandydat siada przed kompem i ma wykonać pewne zadanie. Jeśli
          będzie ok "jedziemy" dalej z rekrutacją, jeśli nie podoła testowi kończymy
          rekrutację...
          daty: czasem widzę, że coś się nie zgadza, ale jeśli to "szczegóły" nie wnikam.
          Chyba, że ściema jest grubymi nićmi szyta - wtedy cv odrzucam. A później na
          forum czytam pytania, do ilu firm cv trzeba wysłać, żeby być zaproszonym na
          spotkanie. Ciśnie mi się odpowiedź, że do jednej, ale do konkretnie wybranej
          firmy, na konkretne stanowisko, z konkretnymi umiejętnościami. To daje
          gwarancję zaproszenia na rozmowę, nie otrzymania pracy.
          Język: jeśli ktoś napisze komunikatywny, to np. podczas rekrutacji mogę
          poprosić taką osobę, żeby zadzwoniła do Londynu i zarezerwowała stolik w
          wybranej restauracji i ustaliła menu na kolację. Jeśli ktoś napisze
          podstawowy, wiem, że po angielsku z taką osobą można się tylko dogadać, a z
          doświadczenia wiem, że podstawowa znajomość języka jest w 95% firm
          wystarczająca.
          Dobrze napisane cv to 50% sukcesu. Dalsze 45% to wrażenie na rozmowie i 5% to
          łut szczęścia.
    • Gość: jacek Re: kłamstwa w cv IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 02.09.04, 11:20
      Jeśli była to forma umowa/zlecenie i są w cv "dziury", to nie naciągać dat
      poszczególnych umów. Najlepiej napisać, że np. od 05/2000 do 09/2003 cykliczne
      wykonywanie pracy zleconej na rzecz danej firmy. Nie określać konkretnych dat
      zleceń. W ten sposób nie kłamiesz, a na rozmowie będzie można szczegółowo
      omówić tę kwestię jeśli okaże się istotna. Bo jeśli nie będzie istotna, to
      rekruter może wogóle nie zahaczy o daty, a jedynie o obowiązki. Pamiętaj, że
      jesli z Twojego cv wyniknie, że coś ściemniasz, to pracy nie dostaniesz. Nikt
      nie zatrudni kłamcy, ściemniacza, może też złodzieja? Takie myśli mogą się
      pojawić. Uczciwa i rzetelna informacja jest fundamentem, na którym należy
      zbudować swoje cv. A przerwami w zatrudnieniu się nie przejmuj. Z pracą jest
      ciężko, więc "dziury" nikogo nie dziwią. Chyba, że to kilka lat przerwy.
    • lenka_style Re: kłamstwa w cv 02.09.04, 12:59
      co innego jest kłamanie, np. co do czasu przepracowanego w jakiejś firmie, i to
      jest przestępstwo, takie oszustwa, a co innego jest określanie swoich
      umiejętności na wyrost
      jest to nagminne i nieuleczalne
      prowadzę wiele rekrutacji i prawie w każdym liście spotykam się z tym, że ktoś
      określa swoje umiejętności np. posługiwania się językiem angielskim
      jako "dobre", a u mnie uzyskałabym najwyżej ocenę mierną
      to samo, a wręcz jeszcze gorzej, jest z programami komputerowymi
      ktoś pisze sobie, że zna np. power pointa, a potem jak dochodzi co do czego, to
      nie umie stworzyć prostej prezentacji
      edycja w Wordzie to jest koszmar u większości ludzi
      ja też nie jestem geniuszem komputerowym (raczej wręcz przeciwnie), ale
      nauczona doświadczeniem piszę zawsze prawdę, bo potem są ostre kłopoty w pracy,
      jak się coś skłamie w CV
      • Gość: Kamil onet reprez Re: kłamstwa w cv IP: *.acn.waw.pl 15.09.04, 14:00
        Do: : lenka_style

Ten mechanizm wpuszczania w Maliny działa dokładnie w dwie strony.
        kandydat uważa,że zna Angielski dobrze i może tak być. Trafia na znudzona swoją pracą osobę albo młodego złośliwego dyrektora który celowo zaniza umiejetnosci kandydata.

Kłamstwo w CV to poważne utrudnienie pracy AH. Ale Odpowiedz mi na pytanie, czy kłamstwo w ogłoszeniu nie jest tym samym?? Słowo Akwizycja=sprzedaż bezpośrednia=doradca klienta=pracownik biurowy=...... i tak mozna w kółko. Ile to razy okazywało się że rozmowa kwalifikacyjna to nabór nowego naciagacza. Obrażanją się kiedy zadaje pytanie - podczas rozmowy tel. czy to nie jest przypadkiem rodzaj akwizycji, a i tak to się okazuje to samo.

Kłamstwo ma krótkie nogi. Drodzy Specjalisci od HR Szanujcie swój czas i nasz czas, nie kłamcie w ogłoszeniach, a do reszty apeluje wiecej skromności. Załóżcie ,że mozecie wpisać w CV :
        1. tylko to na co macie papiery mnp. referencje
        2. to co naprawde umiecie robić
        3. i nie psujecie runku ofert kłamstwami bo zabieracie miejsce i czas poważniejszym od siebie kandydatom

• Gość: ckw Re: kłamstwa w cv IP: *.poznan.dialup.inetia.pl 15.09.04, 18:33
      Nigdy nie klamalem w CV, bo klamstwo ma krotkie nogi a w tym wypadku
      szczegolnie. Bo jak nasciemniasz, a np odezwa sie do Ciebie po pol roku, to juz
      nie pamietasz co tam nawypisywalas i jest bez sensu.
      Jesli chcesz cos ukryc, to NAJWYZEJ to przemilcz, nie wpisz daty, ale nie
      sciemniaj. Np ja nigdy nie podawalem mojego adresu, stanu cywilnego, zamiast
      daty urodz.-wiek; bo to sa moje dane osobowe i nie zamierzam puszczac ich "w
      kosmos" I odzywali sie, przyjmowali CV itd, az w koncu z apliakcji dostalem
      prace czego i Tobie zycze:-))
    • Gość: Michał Re: kłamstwa w cv IP: *.internetia.net.pl 19.04.14, 09:26
      Oczywiście, że naciąga się fakty. Jedyne, co pracodawca może zrobić na podstawie prawdziwego inaczej CV, to cię nie przyjąć lub zwolnić. Jest to absolutnie opłacalne i legalne. Bo załóżmy, że na starcie nie masz szans przez brak kwalifikacji. Lepiej wtedy nakłamać, i liczyć na to, że w trakcie pracy się doedukujesz lub, że wyżej wspomniane kwalifikacje nie będą wcale potrzebne (co bardzo często się zdarza). Polecam jeszcze www.wzory-cv.org gdzie można znaleźć dużo szablonów :P

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka