Dodaj do ulubionych

Polskie standardy

10.02.04, 20:16
Wypożyczyłem sobie film z polskiej biblioteki: "Sara".
Nic szczególnego, film akcji z naszym herosem Bogusławem Lindą.
Jeden z naszych nielicznych macho.

No ale nie o tym chciałem. Otóz w tym filmie czterdziestoletni zdaje się
Linda dość śmiało sobie dokazuje z szesnastolatką, zresztą graną też przez
szesnastoletnią aktorkę. Sceny są śmiałe, nagości sporo i w ogóle jest to
film jak na moje zamerykanizowane standardy dość kontrowersyjny.
W Ameryce by to po prostu nie przeszło.
Mieszkam w Ameryce Północnej przez 15 lat i moja kultura i standardy
przesiąkły już kulturą i standardami amerykańskimi. Tak więc sceny erotyczne
pomiędzy czterdziestolatkiem a szesnastolatką dość mnie szokowały i czułem
się dość nieswojo.
W filmie amerykańskim też się zdarzają podobne filmy. Na przykład "Lolita" ma
podobny motyw, jednak nie dorównuje jeśli chodzi o śmiałość scen "Sarze".
A i nawet ta ułagodniona "Lolita" mnie szokuje i mam problem kiedy ją oglądam.
Właściwie w "Lolicie" nie ma żadnej sceny zbyt śmiałej, nagości w niej nie ma
żadej, a mimo to idzie dość daleko.

Sam nie wiem jak to powinno być. Czym jest seks? Czy czymś co trzeba
kontrolować, ujmować w tabu i kulturowe zakazy, czy też popuścić całkowicie
ze smyczy i pozwolić szaleć na całego?
Czy ta największa siła jaka jest w człowieku musi być kontrolowana, czy też
lepiej ją całkowicie wyzwolić?

Czy film "Sara" jest też dla was kontrowersyjny w temacie śmiało pokazanego
romansu z 16-latką, czy to ja jestem już tak zamerykanizowany?
Obserwuj wątek
    • don2 Re: Polskie standardy 10.02.04, 21:28
      oj swiatlo swiatlo,porownujesz Nabokowa ze scenariuszem do Sary :))))))))
      Pruderyjna USA ? fim to film a bzdety lat 90-tych w PL kinematografii to inna
      story.przesiakasz ta ameryka swiatlo.
      • ertes Re: Polskie standardy 10.02.04, 21:55
        Oj przesiakasz, przesiakasz.
        Goly cycek na ekranie i zalamujesz rece ale jednoczesnie Twoje dzieci ogladaja
        filmy gdzie krew sie leje litrami, sluchaja muzyki gdzie *fuck* jest uzywane w
        kazdej zwrotce.

        Swiatlo nie myslales kiedys o przeprowadzce gdzie "south"? Tam masz wiecej ludzi
        myslacych podobnie, skoczysz sobie na NASCAR, w kosciele ponarzekasz nad
        degrengolade pokazujacych cycki. Wokol beda sami biali, zadnych brudasow,
        czarnych itp. W trucku na tylnej szybie szotgan. Czasem sie trafi jakis czarnuch
        to go lancuchem do pick up'a i po zabawie. Zamiast tablicy rejestracyjnej
        strzelisz sobie flage konfederacka. Bys pasowal tam.
        • swiatlo Ertes nie rozumiesz mnie 10.02.04, 22:05
          Ja nie jestem przeciwko temu co mówisz. Wręcz się całkowicie z tobą zgadzam że
          kultura anglosaska jest tzw. "pruderyjna", gdzie cycek starej baby powoduje
          eksplozję na miarę bomby atomowej i narodowy szok, natomiast obrywanie głów
          jest na porządku dziennym i nikogo to nie obchodzi. Jestem po tej samej stronie
          barykady co ty, Ertes.

          Jednak mimo to film z seksem 40-latka i 16-latki, śmiało pokazana nagość
          nieletniej, nie powiem że nieatrakcyjna, wręcz przeciwnie, ale mimo to
          nieletniej i to w kontekście seksu ze starym zgredem, powoduje u mnie mieszane
          uczucia.
          Ja tu nie chcę nic atakować, nic osądzać. Nie moja wina że mam mieszane
          uczucia, ale je mam i tyle. A ponieważ je mam, to dlatego poruszam ten temat.
          Po prostu sonduje opinię publiczną na ten temat.

          P.S. Już to widzę jak po mojej recenzji panowie z tego forum rzucają się do
          wypożyczalni! Hahaha!...
          • ertes Re: Ertes nie rozumiesz mnie 10.02.04, 22:40
            Nie rzuce sie gdyz ogladalem ten film.

            16 to znowu nie taka maloletnia w swietle prawa, nie?
            A poza tym to chyba miedzy innymi wlasnie mialo byc takie szokujace.
            Co za roznica czy 16-latka dupczy sie z 17-latkiem czy 40-latkiem?
            To wszystko siedzi tylko w twojej glowie.
            • don2 Re: Ertes nie rozumiesz mnie 10.02.04, 22:45

            • swiatlo Re: Ertes nie rozumiesz mnie 10.02.04, 22:55
              ertes napisał:

              > To wszystko siedzi tylko w twojej glowie.

              Whatever ....
          • goga.74 Re: Ertes nie rozumiesz mnie 10.02.04, 23:31
            > P.S. Już to widzę jak po mojej recenzji panowie z tego forum rzucają się do
            > wypożyczalni! Hahaha!...
            >

            Mysle, ze jesli jakis pan chce sie poekscytowac filmem, to raczej "Sary" nie
            wybierze. Swiatlo, sa bardziej odwazne filmy. Nawiasem mowiac, filmy porno
            produkuje sie glownie w Stanach, czyz nie?
            • ertes Re: Ertes nie rozumiesz mnie 10.02.04, 23:49
              Centrum porn industry jest Dania.
              • goga.74 Re: Ertes nie rozumiesz mnie 10.02.04, 23:56
                ertes napisał:

                > Centrum porn industry jest Dania.

                Tzn. w Danii produkuje sie najwiecej filmow porno w skali roku? Wydawalo mi,
                sie w US, ale nie uwazam sie za osobe wszystkowiedzaca Czy moge gdzies to
                sprawdzic, mozesz podac jakies zrodla?
                • ertes Re: Ertes nie rozumiesz mnie 11.02.04, 00:14
                  Szczerze mowiac to mnie to tak malo interesuje kto i gdzie wiecej robi filmow ze
                  jest mi obojetne czy USa czy moze na wyspach Hula Gula.
                  • goga.74 Re: Ertes nie rozumiesz mnie 11.02.04, 10:46
                    ertes napisał:

                    > Szczerze mowiac to mnie to tak malo interesuje kto i gdzie wiecej robi
                    filmow z
                    > e
                    > jest mi obojetne czy USa czy moze na wyspach Hula Gula.

                    Skoro podales dane, pomyslalam, ze wiesz. Ale niewazne.
                    • goga.74 korekta 11.02.04, 10:47
                      >
                      > Skoro podales Danie, pomyslalam, ze wiesz. Ale niewazne.
                      • don2 Re: korekta 11.02.04, 10:57

                        dania to bylo dawno ,dawno temu.zostaly czerwone parowki i wspomnienia.
                        A kazdym pornoshop 80% filmow to USA,reszta mieszana.scandynavia prawie 0.
                  • lolo271 Re: Ertes nie rozumiesz mnie 12.02.04, 21:18
                    ertes napisał:

                    > Szczerze mowiac to mnie to tak malo interesuje kto i gdzie wiecej robi filmow
                    z
                    > e
                    > jest mi obojetne czy USa czy moze na wyspach Hula Gula.

                    ...Np. twoja stara kreci filmy w Europie..........wszystkie porno obowiazkowo.
      • swiatlo Re: Polskie standardy 10.02.04, 21:57
        Nie porównuję Nabokowa do Sary. Chodzi mi o to czy wprost pokazany filmowy
        związek erotyczny 40-letniego faceta z 16-latką jest dla was tak samo
        kontrowersyjny jak i dla mnie.
        A jeśli chodzi o pruderię, to przyznaję że jest to słuszna uwaga. No właśnie,
        czy jest to pruderia, czy też coś rzeczywiście niestosownego?
        Bo tak samo możemy powiedzieć o pedofilii: czy można ją rozpatrywać w kategorii
        pruderii uwarunkowanej kulturowo, czy też jest to rzeczywiste objektywne zło
        niezależne od kultur, standardów itd..
        Oczywiście ja mam już zdanie na ten temat.
        Jednak akademickie pytanie pozostaje: do jakich granic możemy jeszcze szermować
        argumentami typu "pruderia"?
        • starypierdola Re: Polskie standardy 10.02.04, 22:28
          >>myslales kiedys o przeprowadzce gdzie "south"?<<

          Welcome to Bible Belt! Czekamy tu na Ciebie.
          SP
    • luiza-w-ogrodzie Re: Polskie standardy 10.02.04, 23:39
      Kilka lat temu widzialam film ze starym Olbrychskim i corka Jandy, ze 30 lat
      mlodsza od niego. Tytulu nie pamietam, byla to straszna chala, "Sara" pewnie
      podobnie. Przypuszczam ze za kreceniem takich filmow stoi motywacja tych
      starszych panow, zeby pokazac ze stac ich na mloda d..e.

      Pozdrawiam
      Luiza-w-Ogrodzie

      ><((((º>`·.¸¸.·´¯`·...¸><((((º>¸.
      .·´¯`·.. ><((((º>`·.¸¸.·´¯`·.¸.·´¯`·...¸><((((º>
      • goga.74 Re: Polskie standardy 10.02.04, 23:41
        luiza-w-ogrodzie napisała:

        > Kilka lat temu widzialam film ze starym Olbrychskim i corka Jandy, ze 30 lat
        > mlodsza od niego. Tytulu nie pamietam, byla to straszna chala, "Sara" pewnie
        > podobnie.

        "Sara" jeszcze gorzej.
        • goga.74 Re: Polskie standardy 10.02.04, 23:42
          Wlasnie sobie uswiadomilam, ze stracilam ponad 3 godziny mojego zycia na dwa
          glupie filmy...
      • swiatlo Re: Polskie standardy 11.02.04, 02:32
        luiza-w-ogrodzie napisała:

        > Kilka lat temu widzialam film ze starym Olbrychskim i corka Jandy, ze 30 lat
        > mlodsza od niego. Tytulu nie pamietam, byla to straszna chala, "Sara" pewnie
        > podobnie. Przypuszczam ze za kreceniem takich filmow stoi motywacja tych
        > starszych panow, zeby pokazac ze stac ich na mloda d..e.

        Ciekaw jestem co taka matka sobie myśli jak pozwala córce na tego typu sceny
        erotyczne.
        Jeśli chodzi o tzw. "chałę", to film jak to film, nie każdy musi być na
        miarę "Casablanki". Zresztą jakby wszystkie filmy były genialne, to bym chyba
        zgłupiał od tej permanentnej genialności. Czasami filmy też się ogląda ot tak,
        bez konkretnego powodu, bo akurat jest. Nie wszystko w życiu musi być "high
        art".
        A chałturę gdzie się po mordach walą i jest mnóstwo gołych dup też czasami
        lubię.
        • maria421 Re: Polskie standardy 11.02.04, 07:37
          swiatlo napisał:

          > Ciekaw jestem co taka matka sobie myśli jak pozwala córce na tego typu sceny
          > erotyczne.

          Chyba nie myslisz, ze 16 latnia kochanke Lindy gra 16 letnia aktorka?
          • swiatlo Re: Polskie standardy 11.02.04, 07:53
            maria421 napisała:

            > swiatlo napisał:
            >
            > > Ciekaw jestem co taka matka sobie myśli jak pozwala córce na tego typu
            > > sceny erotyczne.
            >
            > Chyba nie myslisz, ze 16 latnia kochanke Lindy gra 16 letnia aktorka?

            Film wyszedł na ekrany w 1997 i był robiony w 1996. Agnieszka Włodarczyk
            urodziła się w 1980. Wszystko można sprawdzić w www.imdb.com
            • maria421 Re: Polskie standardy 11.02.04, 08:40
              Tak? No to zmienia postac rzeczy. Ja bym mojej corce nie pozwolila....
    • basia553 Re: Polskie standardy 11.02.04, 11:09
      Möj wklad w dyskusje o standartach: przed wielu laty mialam kolezanke-kelnerke
      i w jakiejsc rozmowie powiedzialam, ze polscy faceci to gentelmani, co to drzwi
      przytrzymaja, plaszczyk podadza itd - z takiego srodowiska pochodze.
      A ona na to wybuchnela gorzkim smiechem i powiedziala, ze jej ojciec-Polak
      (sama byla jak widac pöl-Niemka) bil zone na okraglo az sie na szczescie (jej
      slowa) zapil na smierc - to bylo jej polskie srodowisko.
      • don2 Re: Polskie standardy 11.02.04, 11:43
        JAK SIE BABY NIE BIJE ,TO JEJ WATROBA GNIJE
        • don2 Re: Polskie standardy 11.02.04, 11:46
          lIST DO REDAKCJI: kochana redakcjo,nie wiem co mam robic.wydaje mi sie ,ze maz
          mnie juz nie kocha.Od 2 tygodni ani razu mnie nie uderzyl. Zasmucona Jola
    • ozpol Re: Polskie standardy??? I Ty z US piszesz?? 11.02.04, 14:26
      kraju produkujacego najwieksza ilosc ponografii czy to na video czy na
      Internecie.
      Z kraju w ktorym Playboy obchodzil 50 lat i 80 letni staruch ma 7 kochanek w
      wieku ok 20 lat.
      Kraju gdzie "zdrowe" cialo jest gloryfikowane i wspomagane plastykami,
      silikonem i inna chemia.
      Daj sobie na wstrzymanie.
      oprocz tego jak widze malo filmow ogladac bo bys zauwaazyl mase filmow gdzie
      bylo o "milosci" miedzy starym facetem i moda dziwewczyna czy stara
      nauczycielka a mlodym chlopakiem.
      Udawadniasz ze cienko bardzo cienko z Kultura przez duze K w twoim raju.
    • chris-joe amerykanski film widzialem... 12.02.04, 20:39
    • chris-joe amerykanski film widzialem... 12.02.04, 20:45
      ...momenty byly! Mowa o "In The Cut" Jane Campion.
      Scena 1: on jej robi po francusku, co prawda bez zblizen ginekologicznych, ale
      odwaznie.
      Scena 2: ona jemu robi loda- widac i loda i jej usta, i to razem!

      No, no, odwilz w USA?


      • swiatlo Re: amerykanski film widzialem... 12.02.04, 21:00
        chris-joe napisał:

        > ...momenty byly! Mowa o "In The Cut" Jane Campion.
        > Scena 1: on jej robi po francusku, co prawda bez zblizen ginekologicznych,
        ale
        > odwaznie.
        > Scena 2: ona jemu robi loda- widac i loda i jej usta, i to razem!
        >
        > No, no, odwilz w USA?
        >

        Nie oglądałem, nie wiem. Nie chodzi mi zresztą o porn itd, bo być może w USA
        jest tego najwięcej, nie o to mi chodzi.
        Chodzi mi o udział nieletnich. Prawodawstwo w USA jest jasne: dolna granica
        wieku dla scen erotycznych lub rozbieranych jest zdaje się 19 lat.
        16-latka więc by tu nie przeszła. Nie wiem jak w Zach Europie pod tym względem,
        ale jak widać w Polsce 16-tki mogą. Być może tylko mamusia musi podpisać glejt,
        a poza tym to chyba nie ma przeszkód.

        Swoją drogą jak napisała to Luiza, to dziwię się Jandzie. Uważałem ją za
        znakomitą aktorkę, i w związku tym też wysoko ją oceniałem jako osobę.
        Jeżeli jednak zgadza się na udział swojej nieletniej córki na erotyczne hasanie
        na ekranie, to zaczynam mieć mieszane uczucia co do niej. Chociaż jak
        powiedziałem, nie znam filmu, nie wiem o czym mowa...
      • don2 Re: amerykanski film widzialem... 12.02.04, 21:02
        ha ha ha chris !! on jej po francusku,ona jemu loda.A ja slyszalem ze oboje
        sobie robili po francusku :)))))))))))))))
        • chris-joe Re: amerykanski film widzialem... 12.02.04, 21:16
          potejto, potato, let's call the whole thing off :))
      • ertes Re: amerykanski film widzialem... 12.02.04, 21:24
        To jak to jest?
        Siedlisko pornografii czy dopiero odwilz?
        Zdecydujecie sie.
        • lolo271 Re: amerykanski film widzialem... 12.02.04, 21:28
          ertes napisał:

          > To jak to jest?
          > Siedlisko pornografii czy dopiero odwilz?
          > Zdecydujecie sie.

          ____________
          ...ertes........stara sie puszczala i cie zostawila......
          Wpadles w alkoholizm i sie leczyles lata......
          Jestes chorym czlowiekiem bez przyszlosci.......
          Po co ci ta hameryka?.......
          • lolo271 Re: amerykanski film widzialem... 12.02.04, 21:30
            ...stara zabrala ci dzieci i sad zabronil ci widzen......
            Z bolu popelniles przestepstwo i posadzili cie do kicia.......
            Po co ci ta hameryka?.......
          • swiatlo Re: amerykanski film widzialem... 12.02.04, 21:32
            lolo271 napisał:

            > ertes napisał:
            >
            > > To jak to jest?
            > > Siedlisko pornografii czy dopiero odwilz?
            > > Zdecydujecie sie.
            >
            > ____________
            > ...ertes........stara sie puszczala i cie zostawila......
            > Wpadles w alkoholizm i sie leczyles lata......
            > Jestes chorym czlowiekiem bez przyszlosci.......
            > Po co ci ta hameryka?.......

            Ech, Lolo się dzisiaj chyba prosi o wpierdol :)
            • lolo271 Re: amerykanski film widzialem... 12.02.04, 21:34
              swiatlo napisał:

              > lolo271 napisał:
              >
              > > ertes napisał:
              > >
              > > > To jak to jest?
              > > > Siedlisko pornografii czy dopiero odwilz?
              > > > Zdecydujecie sie.
              > >
              > > ____________
              > > ...ertes........stara sie puszczala i cie zostawila......
              > > Wpadles w alkoholizm i sie leczyles lata......
              > > Jestes chorym czlowiekiem bez przyszlosci.......
              > > Po co ci ta hameryka?.......
              >
              > Ech, Lolo się dzisiaj chyba prosi o wpierdol :)

              ...Mylisz sie!..............nie widzisz ze to chory czlowiek i trzeba mu pomoc?!
              Pierwszy wyciagam pomocna dlon!..........
              >

              ..
            • ertes Re: amerykanski film widzialem... 12.02.04, 21:43
              hehe Swiatlo zostaw go. Niech sie produkuje.
              Przeciez widac ze czlowiek ma cos nie tak pod kopulka.
              • lolo271 Re: amerykanski film widzialem... 12.02.04, 22:07
                ertes napisał:

                > hehe Swiatlo zostaw go. Niech sie produkuje.
                > Przeciez widac ze czlowiek ma cos nie tak pod kopulka.


                ...Prosze...........nie bijcie mnie!
                Ertes jestes pierdolec?.........mi mozesz napisac........
    • lolo271 Re: Polskie standardy 12.02.04, 21:38
      Polskie standardy
      Autor: swiatlo
      Data: 10.02.2004 20:16 + dodaj do ulubionych wątków

      + odpowiedz na list

      + odpowiedz cytując

      --------------------------------------------------------------------------------
      Wypożyczyłem sobie film z polskiej biblioteki: "Sara".
      Nic szczególnego, film akcji z naszym herosem Bogusławem Lindą.
      Jeden z naszych nielicznych macho.

      .......ty tez swiatlo jakis dziwny..........Linde ci sie podoba.......
      Gdybys napisal ale dupa z tej np.Brodzik........to juz cos....ale Linda?!!!!!
    • ani-ta lekki skret:) 12.02.04, 23:29
      polecam "Ciało"

      chociaz... po waszych postach mam watpliwosci czy specyficzny typowy polski
      humor "przejdzie"...

      moze sie wkrasnicki wypowie?:)

      nie polecam mojego ulubionego "świra", bo ktos kto nie spedzil ostatnich min.
      10lat w PL po prostu go nie zrozumie:( a dobry film jest... swietna rola Marka
      Kondrata.

      co do "Sary"... na oscara ten film bron Boze sie nie nadaje, podobnie jak
      i "psy" czy "kariera nikosia dyzmy" (aczkolwiek jak ktos trawi Pazure to tez by
      sie posmial:))... ale sa to filmy dla mas... wiec czego oczekiwac?:)
      nie przypominam sobie zeby odwazne sceny byly powodem skandalu... mowilo sie,
      ale bez przesady.
      co innego "szamanka"... ten film wywolal niemala burze (tez polecam)... byly
      opowiesci, ze dziewczyna (wtedy 18-19letnia) grajaca glowna role zalamala sie
      czy cos (chodzilo o dosc drastyczne sceny... zwlaszcza konsumpcji mozgu z
      czaszki kochanka)... oczywiscie bzdura... zarobila, wiec stac ja bylo na studia
      we francji... teraz wrocila, wydala jakis tomik opowiadan...

      czy cos nowego w PL sie dzieje czego w reszcie swiata nie bylo? watpie...
      sa filmy klasy A, B, C itd.:) i kazdy z nich ma swoja widownie:)

      a tak a'propos pruderyjnego USA...
      naga piers J.J. - skandal?
      dla mnie nic szczegolnego...
      raczej zastanowilabym sie nad teledyskami Britney Spears... z poczatkow
      kariery... stylizowana na lolitke, zatwardziala zelazna dziewica... i teledyski
      raczej kuszace...
      moze sie czepiam...
      ale watpie czy nagi szuczny cycek zrobil wiecej szkody czy lolitka gibiaca sie
      na ekranie...:))

      a.:)
      • don2 Re: lekki skret:) 12.02.04, 23:36
        Anito,wyszedl Ci ten wpis.gratulacje.Mnie sie nie podobal brzuch w ciazy
        ale jak ja spodnie uwieraly i nie mogla innaczej :))))) Spiewa bo spiewa ale
        czy dziecku halas nie szkodzi?
        • ani-ta Re: lekki skret:) 13.02.04, 00:09
          donie:)
          nie wiem czy wyszedl?:) bom troche haotyczna ostatnio... mysli skupic nie umiem
          na NICZYM INNYM NIZ PRACA:PPPP

          a kto jest w ciazy?

          qrde... do zasciankowa to informacje zawsze na koncu docieraja;(

          a.:))
          • ani-ta chaotyczna:P ntxt 13.02.04, 00:14
      • goga.74 Re: lekki skret:) 14.02.04, 14:41
        >
        > czy cos nowego w PL sie dzieje czego w reszcie swiata nie bylo? watpie...

        U nas w telewizji niedawno pokazali polski film "Golasy"". Rzecz sie dzieje w
        biurze a wszyscy aktorzy wystepuja na golasa.
        • don2 Re: lekki skret:) 14.02.04, 14:44
          widzialem i nie mam pojecia po cholere to bylo
          • goga.74 Re: lekki skret:) 14.02.04, 14:57
            don2 napisał:

            > widzialem i nie mam pojecia po cholere to bylo

            Tzn. dlaczego byli goli? Tez nie bardzo wiem. Humor w filmie mi sie podobal,
            typowe biuro w ktorym robi sie wszystko oprocz pracowania (na dodatek film
            ogladalismy w wiekszym gronie popijajac Zubrowke wiec wesolo bylo). Ale mysle,
            ze byloby tak samo smieszne gdyby byli w ubraniach. Nie wiem, moze po to bez
            ubran, zeby byli bardziej groteskowi?
            • don2 Re: lekki skret:) 14.02.04, 15:10
              Bez dekoracji,jeden pokoj,garderoby ,zadnej nie trzeba bylo,aktorzy
              nieznani,chyba amatorzy -budzet tak niski ,ze na piwo producentowi zostalo.
              forsa prawie za darmo z filmu przychodzi-chytrze zrobione.
              • goga.74 Re: lekki skret:) 15.02.04, 17:22
                don2 napisał:

                > Bez dekoracji,jeden pokoj,garderoby ,zadnej nie trzeba bylo,aktorzy
                > nieznani,chyba amatorzy -budzet tak niski ,ze na piwo producentowi zostalo.
                > forsa prawie za darmo z filmu przychodzi-chytrze zrobione.


                Pewnie masz racje, nic tak nie przyciaga publiki do kina jak troche golizny i
                otoczka skandalu. A ja naiwnie myslalam, ze moze byly jakies artystyczne powody.
    • ani-ta Re: Polskie standardy 14.02.04, 12:19
      jako, ze dzisiaj walę-tynki (podoba mi sie ta przerobka:PP) i tlumy w kinach
      beda niemozebne, wczoraj poszlismy sobie na polski film:) (tlumy byly... ale
      mozebne:)))
      film nosi tytul "nigdy w zyciu".
      polecam:)
      lekki:)
      mily:)
      przyjemny:)
      dobry humor;)
      wartka akcja;)
      taki akurat na piatkowy wieczor, kiedy to umysl nie powinien byc az nadto
      gimnastykowany:))
      wiadomosc dla swiatla... wylacz film na 5 minut przed koncem, to
      przeswitujacych cyckow (naturalnych!!! bez grama silikonu!!!) pod przemoczona
      bluzka nie zobaczysz;))

      faaajnie bylo...

      a.:)
      • basia553 Pytanie niewazne: 14.02.04, 12:22
        czy w Polsce na walentynki chodzi sie do kina?
        Ja mialam mila niespodzianke, bo wprawdzoie zwisaja mi dokladnie wszelkie tego
        rodzaju sztuczne swieta, ale nie zwisaja one mojej psipsiöle z Polski.
        Zadzwonila z rana, obiecala po raz setny solennie ze w pazdzierniku przyjedzie
        i wogöle mila niespodzianka. Wiec niech sobie te swieta beda :))))
      • jutka1 ksiazka i cycki 14.02.04, 12:25
        2-3 lata temu przeczytalam ksaizke Grocholi pod tym samym tytulem, to pewnie
        ekranizacja tejze?

        a chcialam uprzejmie zlozyc donos ze w Something's Gotta Give Diane Keaton
        pokazuje sie nago i widac cycki oba. To tak dla tych, ktorzy natychmiast
        pobiegna obejrzec film, oraz dla tych, ktorzy zbojkotuja
        natychmiast ... ;))))))))
        • ani-ta Re: ksiazka i cycki i jutka i baska;) 14.02.04, 15:28
          zgadza sie;)
          chyba 2 lata temu, juteczko:))
          tak mniej wiecej wyceniam te ksiazke;)

          basiu, chodzi sie do kina i na koncerty i na cala reszte na ta okazje
          specjalnie przygotowywanych imprez:) ktore zgodnie z Jedynym bojkotujemy:)))
          w domku zawsze cieplej milej...:)))
          Demolcia oczywiscie sprzedana:PPP (pierwszy raz, ale moze w przyszlych latach
          uda sie podtrzymac tradycje:)))

          aczkolwiek, zeby nie bylo...
          ja mu dzisiaj kupilam pasek do gramofonu (sztuk 3:PP na zapas:)))
          on mi tulipaniki z maluszkami (takie wielopaczkowe:)))

          a.:))

          P.S.
          a'propos filmu something's cos tam... to wczoraj ogladalismy zajawke... trza
          bedzie znowu pojsc do kina;))))
          • basia553 ani ksiazki, ani cycki, tylko ANITA! 14.02.04, 16:14
            Anita, obiecalas mnie kiedys poprowadzic za raczke na czacie. To Ciem za slowo
            trzymam: teraz wchodze juz do jakiegos pokoju ktöry mnie interesuje, widze ile
            ludzi jest, ale nie wiem co dalej???
            • bella-donna Re: ani ksiazki, ani cycki, tylko ANITA! 14.02.04, 16:28
              basia553 napisała:
              > teraz wchodze juz do jakiegos pokoju ktöry mnie interesuje, widze ile
              > ludzi jest, ale nie wiem co dalej???

              basia, trzymaj mnie za raczke
            • ani-ta tylko basia;)))) 14.02.04, 16:30
              basiu:)
              weszlas to juz jest sukces... znaczy wzystko ci dziala;))
              na dole masz pasek, na ktorym piszesz... kliknij myszka na tym pasku, zobaczysz
              kursor, napisz np. powitanie i daj enter:) twoj tekst zobaczysz w tym wielkim
              oknie:)
              i to juz tyle;)))))

              aa
              gdybys chciala pogadac z kims osobno, tak zeby reszta nie widziala, to klinknij
              myszka na nick danej osoby, a nastepnie na dole na ikonke (chyba?) priv, albo
              szepnij:) wtedy otworzy ci sie takie male okienko, w ktorym tez piszesz na dole
              i enterem posylasz tekst do danej osoby:)

              kciuk do gory oznacza, ze znasz/lubisz dana osobe i chcesz zeby ci sie rzucal w
              oczy jej nick:)
              kciuk dol oznacza, ze nie chcesz czytac tekstow danej osoby, wtedy jej nick
              robi sie szary na liscie a ty nie widzisz co ona pisze na czacie;)
              aby uaktywnic te kciuki musisz podswietlona, czyli kliknieta myszka na liscie
              nickow, dana osobe;))

              kiedys juz to tlumaczylam SP...
              ale gdzie i kiedy nie pamietam:(
              moze bylo to troche lepiej napisane?:) SP trafil;))))

              a.:))
              • basia553 dziekuje Anita! 14.02.04, 16:32
                weszlas mi na ambicje z tym Pierdola to ide teraz trenowac :))))
    • basia553 Anito, 14.02.04, 16:58
      nie jestem gorsza od SP. Wszystko gra, tylko nudno tam, nic ciekawego sie nie
      dzieje. Poczekam az Wy zaczniecie czatowac, moze bedzie ciekawiej :))))
      • ani-ta Basiu:))) 14.02.04, 17:04
        nie ma to jak wjsc na ambicje kobiecie;)))))

        ciekawa czy SP rozwinal sie w czatowaniu?:)
        pewnie stoi w miejscu...

        baska... pod tym duzym oknem masz ikonke OBRAZKI kliknij a zobaczysz ja sie je
        wstawia;) np. <laska> i sama zobaczysz co sie z toba dzieje;))))

        a.:))
      • bella-donna Re: Anito, 14.02.04, 17:22
        basia553 napisała:

        > nie jestem gorsza od SP. Wszystko gra, tylko nudno tam, nic ciekawego sie nie
        > dzieje. Poczekam az Wy zaczniecie czatowac, moze bedzie ciekawiej :))))

        a czy to forum nie jest lepsze od czata ? tez sie przeciez rozmawia ?
        • basia553 Re: Anito, 14.02.04, 17:36
          jezeli czat tak wyglada jak przed chwila, to wole forum. tylko ja od miesiecy
          slyszalam o czatowaniu i na starym cmpie nie moglam, a teraz takie
          rozczarowanie. Ale tak jest czesto ze spelnieniem marzen: rozczarowuja :)))
          • bella-donna Re: basiu 14.02.04, 17:47
            basia553 napisała:

            > jezeli czat tak wyglada jak przed chwila, to wole forum. tylko ja od miesiecy
            > slyszalam o czatowaniu i na starym cmpie nie moglam, a teraz takie
            > rozczarowanie. Ale tak jest czesto ze spelnieniem marzen: rozczarowuja :)))

            ja tam nawet nie wchodze, po prostu nie mam czasu na wszystko,
            a tu sie swietnie bawie...o;
            • ani-ta basiu i bello:) 14.02.04, 17:53
              uwazam, ze porownywanie czata i forum nie ma sensu:)
              czat to rozmowa on-line... tutaj to on-line jest "troszke wydluzone":)))
              plusem forum jest to... ze slowo zostaje:)
              ale fajnie by bylo kiedys was spotkac na forumowym czacie;)))
              a.:)
              • bella-donna Re: basiu i bello:) 14.02.04, 18:05
                ani-ta napisała:

                > uwazam, ze porownywanie czata i forum nie ma sensu:)
                > czat to rozmowa on-line... tutaj to on-line jest "troszke wydluzone":)))
                > plusem forum jest to... ze slowo zostaje:)
                > ale fajnie by bylo kiedys was spotkac na forumowym czacie;)))
                > a.:)

                ale np. dzisiaj rozmawiamy i szybko otrzymuje sie odpowiedz,
                wiec prawdopodobnie czat wyglada tak samo (tak mi sie wydaje)
            • don2 Re: basiu 14.02.04, 17:59
              robi sie tak: czat interia.pokoj :po 50.teraz wpisujesz nik-np Puszysta Basia
              klikasz i wchodzisz.Po kilku minutach juz masz trafne.klika do ciebie facet
              po nikiem " student szuka sponsorki " I masz zajecie na caly wieczor.jak ci
              sie nie podoba ,to juz nastepny w kolejce z nikiem"wylize starsza " i tak
              mozesz miec wesolo cala noc.
              • bella-donna Re: basiu 14.02.04, 18:06
                hmmmm...jak Ty wszystko wiesz , czyzbys sie tak zabawial ?
                • ani-ta Re: basiu 14.02.04, 18:09
                  boszzzzzzzzzz...
                  don...
                  udawales puszysta asie?
                  czy wlize starsza?:)

                  a.:)))

                  P.S.
                  basia!!! masz zakaz chodzenia w krzaki z podejrzanymi nickami!!! jeszcze cie
                  zdeprawuja!!!!!!!!!!!!!:))))))
                  • basia553 anita, 14.02.04, 18:21
                    czuje sie ostrzezona przez Ciebie i Dona. Ale po co on wyzdradza, ze ja jestem
                    puszysta :)))) sliczne okreslenie na sadelko, prawda?
                    Nie znalazlam slowa "obrazek". Bede musiala jeszcze raz poszukac.
                    Z Wami poczatowac nie moge, bo chodze za wczesnie spac:)))
                    Ale Luiza jest czasami rano na czacie, musze sie na nia zaczaic.
                    • ani-ta basia;) 14.02.04, 18:38
                      chodz pozniej spac... to poczatujesz z nami... wstawaj wczesnie rano to
                      poczatujesz z luiza...
                      i wilk syty i owca cala...:)
                      w trumnie sie wyspisz basienko;))

                      a.:)
                  • don2 Re: basiu 14.02.04, 18:49
                    ani-ta napisała:

                    > boszzzzzzzzzz...
                    > don...
                    > udawales puszysta asie?
                    > czy wlize starsza?:)
                    >
                    > a.:)))
                    > <<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<
                    Cos ty Anita.ja mialem na zmiane 2 niki: czasami bylem Zula Chcica 32 albo
                    Boy 4U-24.przestalem tam uczeszczac,bo w koncu mylilo mi sie ktom zacz.
                    >
                    >
                    >
                    • basia553 donie 14.02.04, 18:51
                      ja podziwiam wielonikowcöw, to sa potencjalni schizofrenicy:)))
                    • ani-ta Re: basiu 14.02.04, 18:54
                      don...
                      zapisalam oba nicki...
                      bede cie wypatrywac w sieci...
                      tylko wroooooooooooooooc!!!!:)))))))))))

                      a.:))
                      • basia553 anita, 14.02.04, 18:56
                        ej Anita, ostrego flirtu Ci sie zachciewa???
                        • ani-ta Re: anita, 14.02.04, 18:59
                          wiesz basienko...
                          na ostro... i to z DOSWIADCZONYM kucharzem...
                          hmm...
                          no mozna chociaz teoretycznie rozwazyc;))))

                          a.:))

                      • bella-donna Re: basiu 14.02.04, 18:57
                        ale przeciez juz wiesz, to i po zabawie
                        • ani-ta Re: basiu 14.02.04, 19:00
                          eee
                          nieeeeee
                          zabawa dopiero by sie zaczela...
                          przeca moge zmienic nick...
                          nooo... teoretycznie moge... do momentu az nie zapomne;)))

                          a.:))
                          • bella-donna Re: basiu 14.02.04, 19:03
                            wydaje mi sie, ze za duzo jest tam oszukanstwa,
                            ale moge sie mylic, a sprawdzac nie bede
                            • bella-donna Re: ps... 14.02.04, 19:06
                              teraz czat zawsze bedzie mi sie kojarzyl z puszystym donem...
                              • ani-ta Re: ps... 14.02.04, 19:13
                                mi juz tez:)))
                                a.:))
                            • don2 Re:bella 14.02.04, 19:10
                              bella-donna napisała:

                              > wydaje mi sie, ze za duzo jest tam oszukanstwa,
                              > ale moge sie mylic, a sprawdzac nie bede
                              <<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<
                              wszystko w necie to oszukanstwo,do chwili udowodnienia przeciwienstwa nespa?
                              • bella-donna Re:bella 14.02.04, 19:34
                                don2 napisał:
                                > wszystko w necie to oszukanstwo,do chwili udowodnienia przeciwienstwa nespa?

                                nieprawda, ja nie oszukuje...

                                • don2 Re:bella 14.02.04, 19:53
                                  taaak ? to ile masz lat i gdzie mieszkasz ? Czym sie zajmujesz i czy masz meza
                                  jezeli juz jestes w tym wieku.:)))))))))))))
                                  • bella-donna Re:bella 14.02.04, 20:21
                                    don2 napisał:

                                    > taaak ? to ile masz lat i gdzie mieszkasz ? Czym sie zajmujesz i czy masz meza
                                    > jezeli juz jestes w tym wieku.:)))))))))))))

                                    no wiesz, takie pytania kobiecie ? ale uchyle troche rabka... do spowiedzi
                                    nie chodze
                          • don2 Re: Anita 14.02.04, 19:07
                            na niki zaloz sobie taki rejestr na internecie.notesik mozna zgubic.
                            bede cie wypatrywal pod:Sweet Ann 21.w kzady czwartek wieczorem .
                            • ani-ta :))))))))))) 14.02.04, 19:11
                              bede czekac...

                              eeeeeeeech
                              aaaaachhhh
                              oooooch
                              <zestaw weschnien>


                              a.:))
                              • bella-donna Re: :))))))))))) 14.02.04, 19:33
                                anita, nie ciesz sie tak bardzo, zapowiadam , ze ja tez tam bede, oczywiscie
                                jesli trafie, bo nikt mnie nie wzial jeszcze za raczke i drogi nie wskazal...

                                a poza tym, wieczor dla kazdego z nas oznacza inna pore dnia/nocy najlepiej
                                zapodac godzine i to do tego FORUMOWA o;
                                • ani-ta Re: :))))))))))) 14.02.04, 19:55
                                  bella...
                                  dowiesz sie z forum... zobaczysz watek... zapraszamy na czat...... a tm link...
                                  a potm to juz zgodnie z instrukcja dla SP i basi;)))
                                  a.:))
                                  • don2 Re: :))))))))))) 14.02.04, 20:14

                                    wejscie na czat grozi smiercia lub kalectwem.kazdy wchodzacy czyni to na swoja
                                    odpowiedzialnosc.ubezpieczenia od wypadkow i wpadkow,sprzedaje F-ma Don & Don &
                                    Don.Polecamy polise specjalnie przystosowana i ekonomiczna pod nazwa-
                                    " a mowilem nie wlaz " Polecamy nasze uslugi i dlugoletnie doswiadczenie w
                                    necie.
                                    nikomu niczym za nic i tak z nikim w nicosc.....
                                    • bella-donna Re: :))))))))))) 14.02.04, 20:22
                                      don2 napisał:

                                      >wejscie na czat grozi smiercia lub kalectwem.kazdy wchodzacy czyni to na swoja
                                      >odpowiedzialnosc.ubezpieczenia od wypadkow i wpadkow,sprzedaje F-ma Don & Don &
                                      >Don.Polecamy polise specjalnie przystosowana i ekonomiczna pod nazwa-
                                      >" a mowilem nie wlaz " Polecamy nasze uslugi i dlugoletnie doswiadczenie w
                                      >necie.
                                      > nikomu niczym za nic i tak z nikim w nicosc.....

                                      no to jak, mam tam byc czy nie ?
                                  • bella-donna Re: :))))))))))) 14.02.04, 20:18
                                    ani-ta napisała:

                                    > bella...
                                    > dowiesz sie z forum... zobaczysz watek... zapraszamy na czat...... a tm
                                    link...
                                    >
                                    > a potm to juz zgodnie z instrukcja dla SP i basi;)))
                                    > a.:))

                                    no dobrze, w czwartek, tylko co z ta godzina ?
                                    a tak w ogole to przypominac caly tydzien,
                                    bo ja kobieta pracujaca jestem
                                    ps. tylko bez oszukanstwa prosze,
                                    ale czy ja bede wiedziala kto jest kto ?
                                    czy to bedzie taka ciuciubabka ? o;

                                    • don2 Re: :))))))))))) 14.02.04, 20:22
                                      to nie ten czat.anita cie kusi do kurnika :)))))))))))))))
                                      babiniec i same alkoholiki ,sodoma i gomora oraz kilka innych.
                                      • bella-donna Re: :))))))))))) 14.02.04, 20:26
                                        don2 napisał:

                                        > to nie ten czat.anita cie kusi do kurnika :)))))))))))))))
                                        > babiniec i same alkoholiki ,sodoma i gomora oraz kilka innych.

                                        no nie, nie wytrzymam...to ile jest tych czatow ? teraz juz wiem, ze
                                        bede bladzic
                                      • jutka1 Re: :))))))))))) do dona 14.02.04, 22:38
                                        don2 napisał:

                                        > babiniec i same alkoholiki ,sodoma i gomora oraz kilka innych.
                                        ********
                                        a skad Ty masz wiedziec jesli od miesiecy nie byles?

                                        czy mam podac linki do czatow gdzie bywasz?
                                        • atomek56 Re: :))))))))))) do dona 14.02.04, 22:44
                                          jutka1 napisała:

                                          > don2 napisał:
                                          >
                                          > > babiniec i same alkoholiki ,sodoma i gomora oraz kilka innych.
                                          > ********
                                          > a skad Ty masz wiedziec jesli od miesiecy nie byles?
                                          >
                                          > czy mam podac linki do czatow gdzie bywasz?



                                          a interesujace sa te czaty?:)))))))))))))
                                          • jutka1 Re: :))))))))))) do dona 14.02.04, 23:11
                                            zapytaj Dona atomku... chyba ze nie musisz pytac?
                                            • atomek56 Re: :))))))))))) do dona 14.02.04, 23:15
                                              jutka1 napisała:

                                              > zapytaj Dona atomku... chyba ze nie musisz pytac?

                                              nierozumiem drugiej polowy odpowiedzi.......
                                              • jutka1 Re: :))))))))))) do Atomka 14.02.04, 23:23
                                                atomek56 napisał:

                                                > nierozumiem drugiej polowy odpowiedzi.......
                                                ******
                                                przepraszam za niejasnosc. mialam na mysli, ze jesli jestes aktualnie jedynym
                                                oprocz D2, ktory reaguje, wiec jako facet moze bedzoesz mogl podpowiedziec?
                                                pozdrawiam, J.
                                            • don2 Re: :))))))))))) do Jutki 15.02.04, 00:00
                                              Zanim ty o tym pomyslalas to juz nie tylko napisalem " przewodnik po czatach"
                                              ale nawet mam spotkanie z Anita dogadane.Ma sie te swoje preferencje i
                                              odpowiednia do tego percepcje ( zna sie te... )
                    • bella-donna Re: basiu 14.02.04, 18:56
                      don2 napisał:
                      > Cos ty Anita.ja mialem na zmiane 2 niki: czasami bylem Zula Chcica 32 albo
                      > Boy 4U-24.przestalem tam uczeszczac,bo w koncu mylilo mi sie ktom zacz.

                      a ja zawsze wiem co jest dobre, problemy, klopoty
                      omijam z daleka...

                      ps. a czy teraz juz wiesz ?
    • ani-ta no tosmy.... 14.02.04, 23:24
      ... lekko swiatlu watek scurvili...

      zyczac udanego wieczoru/nocki/poranka/popoludnia...
      udaje sie na spoczynek;)

      dobranoc;)))

      a.:))
      • don2 Re: PL standard 14.02.04, 23:51
        jak chaltura to chaltura.......
        "jazz ballads about love " program kvintetu Z.namyslowskiego na valentynkowej
        imprezie w wawie.Anglisci cos to brzmi nie tak ,albo mi sie wydaje.to a pro po
        tytulu.jak powinno byc?
        • don2 Re: PL standard 14.02.04, 23:56
          a moj wpis byl nr 100 ha !!! tyz numerek
Inne wątki na temat:

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka