Dodaj do ulubionych

OSTRZEGAM PRZED LINIAMI LONTICZYMI LOT!!!

17.06.20, 21:21
tutaj tez na wszelki wypadek wkleje moj tekst z facebooka:

wczoraj rano zabuchowalam loty Zurych-WaWa-Gdansk na 5. lipca i z powrotem na 12-go.W poludnie otrzymalam potwierdzenie oraz informacje z karty kredytowej, ze pieniadze zostaly przez LOT odciagniete. Dzisiaj o 17-tej LOT skasowal moje loty proponujac mi voucher badz wybranie innego terminu, opcji zwrotu pieniedzy nie ma. To jest ukartowane oszustwo, by wyludzic kase.
Obserwuj wątek
    • ania_2000 Re: OSTRZEGAM PRZED LINIAMI LONTICZYMI LOT!!! 17.06.20, 22:34
      Bydlo. Podali powod?
      Ale kloc sie, bo wydaje mi sie ze jest jakies prawo unijne, ktore zmusza linie lotnicze do oddania kasy - a nie voucheru. tylko trzeba tam zadzwonic do nich.
      Pisze to dlatego, ze u mnie byla podobna sytuacja, ale z Condorem. Kupilismy bilety do PL, ktore jak wiadomo zostaly skasowane ze wzgledu na Covid. I nie dostalismy zwrotu kasy tylko vouchers. Ale maz ktoregos dnia wzial sie w kupe i zadzwonil - i powiedzial, ze nie chcemy voucherow, tylko zwrot pieniedzy. Oddali.

Druga opcja - dzwon do credit card i tam powiedz ze chcesz zwrot pieniedzy.
      • xurek Re: OSTRZEGAM PRZED LINIAMI LONTICZYMI LOT!!! 17.06.20, 22:53
        ten bilet kupilam wczoraj. potwierdzili lot, skasowali kase i wyslali mi anulacjie dzisiaj. Weszlam na ich strone - mozesz zabukowac lot w tym samym dniu, tylko o innej godzinie....

Wyslalam ostrzezenie nia forum facebookowym "Polacy w Szwajcarii" i jest juz ponad 20 osob wykiwanych w ten sam sposob..... Na moim normalnym koncie tez potwierdzila te praktyke jedna osoba. Robia to specjalnie, by wyludzic pieniadze

A tutaj wklejam argumentacjie:

Dzień dobry,
        ..
        Informujemy, że z dniem 1 lipca 2020 Polskie Linie Lotnicze LOT rozszerzą siatkę połączeń o rejsy międzynarodowe. Ze względów epidemicznych rozkład lotów opracowany do 14 lipca 2020 obejmuje przede wszystkim rejsy do krajów Strefy Schengen oraz popularne destynacje wakacyjne. Kolejne kierunki będą przywracane stopniowo, tym samym Twój rejs został anulowany.

Pasażerowie, którzy posiadają bilety na odwołane rejsy mogą w dalszym ciągu skorzystać z nowych, elastycznych zasad wymiany biletu, w tym m.in. zamiany wartości biletu na voucher, ważny nawet przez okres 2 lat na wszystkie połączenia LOT-u. W ramach elastycznej zmiany biletu możesz także wybrać inny termin lub trasę lotu, korzystając z dodatkowych benefitów.

Z podjęciem decyzji nie musisz się spieszyć. Wymiany biletu na voucher lub wyboru nowego lotu możesz dokonać przez rok od daty zakupu oryginalnego biletu.  
        Zapoznaj się z wybranymi możliwościami jakie dla Ciebie przygotowaliśmy:
    • luiza-w-ogrodzie Re: OSTRZEGAM PRZED LINIAMI LONTICZYMI LOT!!! 19.06.20, 03:04
      Az trudno uwierzyc ze firma tej wielkosci i o tak dlugiej historii zdecydowala sie na wyludzanie pieniedzy w ten sposob. Zanim oddadza pieniadze za bilety minie jakis czas, w ciagu ktorego moga ta forse wprowadzic w obrot i zarobic na odsetkach.

Konkurencja pewnie robi to samo. Az strach pomysled o podrozach lotniczych. Po Europie mozna jeszcze poruszac sie samochodami. autobusami i pociagami, ale kto planuje podroz miedzykontynentalna ten nie ma wyboru, musi sie zdac na linie lotnicze.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka