Dodaj do ulubionych

Jakim prawem

29.10.05, 05:09
klecha zabiera glos?!?!
Abp Życiński obawia się powtórki z przeszłości


PAP 29-10-2005, ostatnia aktualizacja 28-10-2005 20:18



- Patrzę z wielkim niepokojem na obecną sytuację polityczną w Polsce.
Życzyłbym sobie, żeby mądry i wyważony styl Bogdana Borusewicza udzielił się
innym naszym politykom. Niestety, z bólem muszę stwierdzić, że mieliśmy
wielkie deklaracje o IV Rzeczypospolitej, natomiast w praktyce widzimy, że
prestiżowe stanowiska w parlamencie powierza się osobom, które w III
Rzeczypospolitej zostały pozbawione tych funkcji z racji moralnych -
powiedział wczoraj arcybiskup Józef Życiński dziennikarzom w Lublinie. -
Patrzę na to z wielkim niepokojem, bo obawiam się powtórki z przeszłości. Ten
typ triumfalizmu i agresji idącej w parze z brakiem wyobraźni przerabialiśmy
już w wersji SLD. Bardzo bym obawiał się powtórki w wersji solidarnościowej -
dodał abp Życińsk
----------------

Morda w kubel i do kosciola.
Obserwuj wątek
    • don2 Re: Jakim prawem 29.10.05, 11:35
      Ob.Abp.jako obywatel RP ,ma prawo wypowiedzi tak jak Ob.Ertes.KK jako instytucja
      tez ma prawo zjmowania pozycji w odniesieniu do zycia publicznego itp.
      • maria421 Re: Jakim prawem 29.10.05, 14:51
        Jakim prawem Ertes zabrania obywatelowi RP publicznego wypowiadania wlasnych
        opinii???

        Eres, czy nie nauczyles sie jeszcze mieszkajac w "Land of the Free", ze
        wolnosc wypowiedzi dotyczy WSZYSTKICH, tak Ertesa, jak i arcybiuskupa?
        Nie nauczyles sie jeszcze ze pluralizm swiatopolgladowy to wysluchowanie
        wypowiedzi rowniez niezgodnych z Twoim swiatopogladem?

        Wstydz sie Ertes za taka wypowiedz!!!

        Krew mnie zalewa, jak nasi "postepowi" uwazaja, ze prawo do wolnosci slowa maja
        Green Peace, Animal Peace, Kolko Gospodyn Domowych, Liga Muzulmanska,
        Stowarzyszenie Gayow i Lesbijek, Rolnicy i Gornicy a tylko "klechy" maja mordy
        w kubel brac...

        Naucz sie, co do wolnosc i demokracja, Ertes.
        • ertes Re: Jakim prawem 29.10.05, 15:48
          Ten pan jako czlowiek prywatny moze sobie mowic co mu sie podoba ale jako
          arcybniskup ma miec morde zamknieta na klodke na tematy polityczne.
          Nie na tym polega pluralizm. I wlasnie w Land of the Free zaden ksiezulo nie
          zabiera glosu w tych sprawach a juz na pewno nikt go nie cytuje.

          Myla ci sie pojecia w twoim koscielnym zaslepieniu, Maria.
          • don2 Re: Jakim prawem 29.10.05, 15:57
            A jednak Maria ma racje.W kazdym demokratycznym kraju ,obywatel ma prawo do
            wlasnej opinii.jako abp ma tez prawo do posiadania pogladow politycznych.Kosciol
            nie ma zapisane w statusie apolitycznosci.Sa panstwa w ktorych duchowni
            sprawuja funkcje polityczne.zadne pojecia sie Marii w tym wypadku nie myla.Co
            do cytowania ,to sparawa tego ,ktory ma ochote cytowac.
            • ertes Re: Jakim prawem 29.10.05, 16:12
              A wlasnie mylisz sie. Kosciol ma zapisana apolitycznosc a nazywa sie rozdzial
              kosciola i panstwa. Dlatego tez kosciol nie ma prawa posiadania pogladow
              politycznych. I tak tez jest w wiekszosci rozwinietych panstw.
          • maria421 Re: Jakim prawem 29.10.05, 16:14
            Ertes, to Ciebie zaslepia antyklerykalizm.

            A poza tym wykazujesz je olbrzymia ignorancja.
            Arcybiskup nigdy nie jest "osoba prywatna" to po piersze, a po drugie rozdzial
            panstwa od kosciola nie polega na tym, zeby duchowni (jakiegokolwiek kosciola)
            nie mogli sie wypowiadac na temat sytuacji w panstwie, czy tez aby politycy
            (jakiejkolwiek partii) nie mogli sie wypowiadac na temat kosciolow
            Duchowni wypowiadaja sie WSZEDZIE na tematy spoleczne i polityczne.
            Rowniez w USA, widocznie gazet nie czytasz.

            www.ncccusa.org/news/04christianprinciplesstory.html
            Poza tym, Ertesie, co by bylo gdyby tak Wyszynski bral "morde w kubel" ? Albo
            Wojtyla? Bo gdyby Popieluszko "morde w kobel" bral, to by zycie uratowal.

            Wstydz sie, Ertes tak ignorancji, jak i antyklerykalnego zaslepienia.
            • ertes Re: Jakim prawem 29.10.05, 16:22
              Mario, podyskutowalbym, nawet z moja ignorancja bo ja przeciez lubisz, ale
              niestety wyjezdzam na weekend.

              Co do Wyszysnskiego i innych to nie widze zeby az tak bardzo cos sie zmienilo
              gdyby siedzieli cicho. Popieluszko tez zaden bohater.

              W USA
              • maria421 Re: Jakim prawem 29.10.05, 16:52
                ertes napisał:

                > Mario, podyskutowalbym, nawet z moja ignorancja bo ja przeciez lubisz, ale
                > niestety wyjezdzam na weekend.

                Uffff... (to bylo odetchniecie z ulga)

                > Co do Wyszysnskiego i innych to nie widze zeby az tak bardzo cos sie zmienilo
                > gdyby siedzieli cicho. Popieluszko tez zaden bohater.

                Ty juz lepiej jedz jak najpredzej na ten weekend, Ertes. A po drodze zastanow
                sie, jak sie moze czuc porwany czlowiek , ktory dusi sie zwiazany w bagazniku
                samochodu.

                > W USA

                W USA co????
    • sabba zabierac moze a nawet powinien. 29.10.05, 16:07
      zalezy jak sie go zapytali, czy pytali o stanowsko kosciola czy jego prywatnie.
      mozna oczekiwac od tzw inteligentnego odbiorcy jak nalezy traktowac taka odpowiedz.
      • ertes Sabba 29.10.05, 16:18
        Sabba, ja cie nie zaczepiam, za bardzo tez nie podpisuje sie pod twoimi postami.
        Twoje dwa ostatnie posty to czyste chamstwo i wyraznie szukasz zaczepki.
        Niestety jak zdecydowana wiekszosc bedziesz po niej plakac i sie zegnac. Dlatego
        zanim znow cos pod moim osobistym adresem napiszesz zastanow sie czy
        rzeczywiscie tego chcesz.
        Takze daruj sobie te chamowate posty bo potem znow beda prosby itp.
        • maria421 Ertes 29.10.05, 16:45
          Co Ty chcesz od Sabby? Gdzie Ty u niej chamstwo widzisz?

          Osa Cie jakas kalifornijska ugryzla czy co?
        • sabba Re: Sabba 29.10.05, 16:50
          ertes kiedys poprosiles mnie juz o nie czepianie sie ciebie co nastepuje. wiem
          ze kazdy jest na swoim punkcie jakos przeczulony ale ty chyba troche
          przesadzasz. zaczepki nie szukam - jesli chcialabym zaczepiac, to na pewno nie
          ciebie. i nie przypominam sobie zueby ja ciebie o cos kiedys prosila. nie chcesz
          opowiadac nie musisz ale nie wmawiaj mi chamstwa.
Inne wątki na temat:

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka