ertes
29.10.05, 05:09
klecha zabiera glos?!?!
Abp Życiński obawia się powtórki z przeszłości
PAP 29-10-2005, ostatnia aktualizacja 28-10-2005 20:18
- Patrzę z wielkim niepokojem na obecną sytuację polityczną w Polsce.
Życzyłbym sobie, żeby mądry i wyważony styl Bogdana Borusewicza udzielił się
innym naszym politykom. Niestety, z bólem muszę stwierdzić, że mieliśmy
wielkie deklaracje o IV Rzeczypospolitej, natomiast w praktyce widzimy, że
prestiżowe stanowiska w parlamencie powierza się osobom, które w III
Rzeczypospolitej zostały pozbawione tych funkcji z racji moralnych -
powiedział wczoraj arcybiskup Józef Życiński dziennikarzom w Lublinie. -
Patrzę na to z wielkim niepokojem, bo obawiam się powtórki z przeszłości. Ten
typ triumfalizmu i agresji idącej w parze z brakiem wyobraźni przerabialiśmy
już w wersji SLD. Bardzo bym obawiał się powtórki w wersji solidarnościowej -
dodał abp Życińsk
----------------
Morda w kubel i do kosciola.