Dodaj do ulubionych

Mnie zabić.

22.05.09, 22:28
Pod wpływem słuchowisk czytam książki które nie były ilustrowane radiowo. Przeczytałam od wczoraj Mnie Zabić. Najbardziej podobał mi się fragment z Piasków. Wcześniej nie zwróciłam na to uwagi.
Teraz pytanie: czy przy drugim lub kolejnym czytaniu zwracacie uwagę na zupełnie inne fragmenty książki i dziwi Was, że przedtem to Wam umknęło?
Obserwuj wątek
    • dorka_31 Re: Mnie zabić. 23.05.09, 11:59
      lylika napisała:

> Teraz pytanie: czy przy drugim lub kolejnym czytaniu zwracacie
      uwagę na zupełni
      > e inne fragmenty książki i dziwi Was, że przedtem to Wam umknęło?

Ależ oczywiście! Dopiero co zresztą o tym pisałam. O, tu:
      forum.gazeta.pl/forum/72,2.html?f=14722&w=95255044&a=95293445
      I zwykle mnie dziwi, że wtedy takiego czy innego wątku nie
      zauważyłam smile
      • gabrielle Re: Mnie zabić. 23.05.09, 20:08
        A pewnie!
        "Lądowanie w Garwolinie" czytałam z miną pt. O Co Jej Chodziło. Po latach
        doszłam do wniosku, że drugie podejście zrobić trzeba i wątki z wymyślaniem
        broni "kosmitów" spodobały mi się bardzo.
        • ter.eska Re: Mnie zabić. 23.05.09, 21:26
          Oczywiście,za kazdym czytaniem książki dostrzegam cos,czego wcześniej nie
          dostrzegłam,dzięki temu książka jest bardziej atrakcyjna nawet czytana ...ąty raz.
          • eulalija Re: Mnie zabić. 23.05.09, 23:00
            To ja się przyznam, że jest trochę tytułów, które z obowiązku
            podnoszenia wiedzy na wyższy coraz bardziej poziom (czego domaga się
            strasznie Stara Gropa), przeczytałam już w sumie po trzy razy i
            nadal nie mam do nich serca, i szczerze rzekłszy, nic nowego
            ślicznego mi się w nich nie rzuciło do oczu.

Wymienię, nie w kolejności powstawania, które mnie drażnią, proszę z
            nich zagadek nie szykować: Bloczek, Trup, Zbieg okoliczności, Duża
            polka, Tajemnica, Lądowanie, Wyścigi, Florencja, Szajka, Krętka,
            Klin, wszystkie podręczniko-poradniki i Jeden Kierunek.
            To u mnie grupa zerowa, reszta szóstkowasmile
              • eulalija Re: Mnie zabić. 25.05.09, 08:55
                Wiesz Romy, to trudno powiedzieć, że zalazł za skórę. To jak w tym
                powiedzeniu, że jeden lubi ogórki a drugi ogrodnika córkismile
                Nie pasuje mi i już. Film też mnie irytuje do wypęku. Ale bardzo
                podobało mi się słuchowisko. Więc z tym zajściem trochę wybrakowana
                jestemsmile

Ale to chyba można tak mieć przy "płodnych" autorach. Jestem fanką
                autora książek ze skrzyżowania sensacja/thriller/horror/science
                fiction. Dean R.Koontz "popełnił" dużo książek, zaraz, niech policzę
                ile mam na pókach, bo chyba mam wszystko co wyszło po polsku, a
                przynajmniej mam taką nadziejęsmile, 51 tytułów, zasadniczo 50, bo
                jeden jest niejako powtórzony (coś w podobie rozszerzenia "Ducha"
                do "Ślepego szczęścia"). I często wracam do nich, ale też nie do
                wszystkich. Są tytuły niemal zaczytane na śmierć i takie, które
                przeczytałam raz i nie wrócę. Więc i tak Gurua wygrywa, bo w ramach
                obowiązków członka TWCh przeczytałam te mało lubiane powtórnie i po
                raz trzeci nawetsmile))

To w gruncie rzeczy jest też odpowiedź dla Bbbzytki. Wolałabym film
                o dziewczynach na Mazurachsmile
                • lylika Re: Mnie zabić. 25.05.09, 21:29
                  Eulalija napisała:
                  Film też mnie irytuje do wypęku.
                  ...
                  Dla mnie film jest przecudownej urody i jakkolwiek nie zachowuje dokładnie treści książki, to klimacik chmielewski posiada. Bezapelacyjnie.
                  P.S.
                  Najlepsza jest Krystyna Sienkiewicz relacjonująca prze telefon, że: "góra jednak żle wyszła, a jest całe mnóstwo guzików, wszędzie guziki...". smile
                  • eulalija Re: Mnie zabić. 26.05.09, 08:43
                    Sama góra co źle wyszła i mnóstwo guzików to za mało dla mnie. A
                    na "odętą" (bo nawet nie nadęta jest Kalina ale właśnie "odęta",
                    znudzona tym wszystkim, grająca niechętnie i z wielkim oporem)
                    patrzeć więcej zamiaru nie posiadam.
                    I przypominam, traktuję to jak zagadnienie z gatunku "de gustibus"
                    itd, a nie naukową rozprawę o walorach tego filmu.

Sorry, szargam pewne świętości, ale gdyby wszyscy lubili ogórki, to
                    starymi pannami zostałyby ogrodnika córkismile)))
            • bbbzyta Re: Mnie zabić. 24.05.09, 00:03
              No nie, Eulalijo, tylko zero dla Garwolina? Ja oczyma duszy mojej widzę go jako doskonałą komedię filmową, a rozmaite peerelowskie i prowincjonalne smaczki i układziki są po prostu rozkoszne. Czytałam z dziką uciechą, zachwycając się geniuszem Autorki smile
          • naamach7 Re: Mnie zabić. 04.06.09, 13:39
            ter.eska- mam dokladnie to samo smile) wiekszosc ukochanych ksiazek czytam po setki
            razy wrecz, potrafie przez rok tylko do kilku zagladac i wciaz na okraglo je
            czytac smile przyslowiowe u mnie w rodzinie sa "Dzieci z Bullerbyn" ktore dostalam
            w szkole jako nagrode, w czerwcu i do konca koeljnego roku szkolnego poza
            lekturami obowiazkowymi(grzeczna bylam i czytalam,chocby z przymusu)zadnej innej
            ksiazki do reki nie wzielam... wszedzie z nia jezdzilam i chodzilam. Fioł smile)
            • gabrielle Re: Mnie zabić. 04.06.09, 17:24
              Właśnie znalazłam:
              "- Połowy są zawsze równe - mruknęłam, chociaż wcale nie byłam takiego zdania.
              - Gówno prawda. Mnie rozdziera w takie dzioby. Strzępy. To nie jest równa linia.
              I to tak lata z jednej połowy na drugą, tu więcej albo tam więcej, to jak one
              mogą być równe? I te dziobate strzępy zmierzysz? "
Inne wątki na temat:

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka