Dodaj do ulubionych

PKS GRÓJEC Spółka z o.o.

07.09.06, 01:46
ZIELONKA.pl Pytanie nr 153 z dnia 31 sierpnia 2006r.
Szanowny Panie BURMISTRZU
Odnosząc się do pytania nr 102 uprzejmie proszę o Odpowiedź: Czy wie PAN już,
od kiedy Tadeusz Kowalczyk - Prezes PKS MIŃSK MAZOWIECKI S.A.
pksMINSK.pl - uruchomi nowe połączenie autobusowe po trasie: MIŃSK
MAZOWIECKI/WOŁOMIN ---> Kobyłka ---> Zielonka ---> Ząbki ---> WARSZAWA???
Uprzejmie dziękuję i pozdrawiam Pana BURMISTRZA

Odpowiedź
Szanowna Pani
Niestety, nie mamy żadnej konkretnej informacji na temat zamiarów uruchomienia
linii autobusowej przez PKS MIŃSK MAZOWIECKI S.A..
Mogę natomiast z przyjemnością poinformować, że Gmina Zielonka rozstrzygnęła
przetarg na uruchomienie nowej linii autobusowej z Zielonki do Centrum
Warszawy: wygrała firma PKS GRÓJEC Spółka z o.o.
pksGROJEC.pl/rozkljazdy.htm
Linia powinna ruszyć przed końcem września. Ceny biletu: normalny 2,40zł,
ulgowy 1,20zł {dla uczniów, studentów i emerytów}. Cena miesięcznego biletu
wynosiła będzie odpowiednio: 70zł i 35zł.
Trasa: ul.Długa,ul.Kościuszki,ul.Marecka,ul.Kolejowa,ul.Wyszyńskiego - ZĄBKI -
WARSZAWA.

Z poważaniem
Adam Łossan
Burmistrz
Obserwuj wątek
    • goszczyn1 PKS GRÓJEC Spółka z o.o. 02.10.06, 14:02
      pksGROJEC.pl/start.htm
      Adres: PKS GRÓJEC Spółka z o.o., 05-600 Grójec, ul.Laskowa 26
      Nr Tel. do Działu Przewozów: 0-486-642-021 wewnętrzny 30 {prosić Kierowniczkę}
      Nr Faks: 0-486-642-026
      Mail: Biuro@pksGrojec.pl oraz Przewozy@pksGrojec.pl
      • zwadzio Re: PKS GRÓJEC Spółka z o.o. 05.10.06, 14:09
        Troche faktów:
        1. Mija 1 tydzień pazdziernika autobusów nie ma
        2. PKS w rozmowie telefonicznej zapowiada, że autobus ruszy "w ciagu 2 tyg"
        3. Przetarg zakładał funkcjonowanie busu do końca roku, czyli w praktyce bedzie
        2, 5 miesiąca
        4.Jak na 4 lata pracy tego samorządu 2,5 miesiąca autobusy to niewielkie
        dokonania
        5. Natychmiastowo żadać należy rozpisania i roztrzygnięcia kolejnego przetargu
        na cały rok 2007
        • zielonkowianin Re: PKS GRÓJEC Spółka z o.o. 05.10.06, 14:38
          I dobrze, że przetarg był na krótki czas, bo coś widać, że ten PKS to mało
          solidna firma.
          Natychmiasotowo przetargu ... o ile w budżecie sa zabezpieczone pieniądze na ten
          cel, w co wątpię. To już pewnie bedzie zadanie dla nowej rady miasta.
        • jegor33 Re: PKS GRÓJEC Spółka z o.o. 06.10.06, 10:39
          W punkcie 5 postulujesz "natychmiastowe rozpisanie przetargu na cały rok 2007".
          Ale Drogi Zwadziu, jak si mówi A wypada powiedziec B. Rozumiem, ze swoim
          majątkiem gwarantujesz taką dotację do budżetu miasta na 2007, jaką zaśpiewa
          sobie zwycięzca przetargu i że właściwie już teraz można podpisywać umowę z
          wygrywajacym przetarg. Gorąco prosze cię więc o fromalne złożenie deklaracji
          gwarancji twojej prywatnej dotacji do budzetu miasta. Z góry dziękuję ;))
          • zwadzio Re: PKS GRÓJEC Spółka z o.o. 06.10.06, 18:16
            To władze miasta mają tutaj coś gwarantować a nie obywatele. Pod koniec roku
            zawsze tworzy sie budzet i mozna takie pieniązki zagwarantowac lub przesunąc z
            innej jego częsci. 4 lata rządów i 2,5 miesiąca autobusu to jakoś bardzo
            skromny sukces. zamiast budować kolejne pomniki ku czci warto pomyslec o
            rozwoju gminy.
      • zwadzio Re: PKS GRÓJEC Spółka z o.o. 11.10.06, 01:46
        Jak donosi mój wszystko wiedzący kolega w poniedizałek rusza autobusik. PKS
        GROJEC w czwartek przysle rozklad do UM Zielonka. od poczatku bylo wiadomo ze
        umowa bedzie podpisana na 2,5 miesiaca nawet jakby oferentow bylo 100 . Teraz
        nasz w tym głowa aby rozpisano nowy przetarg
        • jegor33 Re: PKS GRÓJEC Spółka z o.o. 12.10.06, 23:12
          zwadziu, oczywiście że od początku było wiadomo. Zechciej pamiętać, że rok
          budżetowy kończy sie 31. grudnia. Budżet na rok 2007 będzie chyba uchwalać Rada
          Miasta nowej kadencji. Więc nie byłoby uczciwe podpisywanie umowy obowiązującej
          po 31. grudnia, bo eleganckie maniery nie pozwalają podkładać finansowych
          zobowiązań radnym następnej kadencji. Takich manier nie było w poprzedniej
          kadencji - stąd budowa gimnazjum na krechę, bo niech się nastepcy martwią, skąd
          wziąć kasę na zapłącenie rachunków. Nowa Rada może rozpisać nowy przetarg, o ile
          uzna, że godzi się z funduszy publicznych dotować przejazdy zamiast wydawać
          pieniądze na coś innego- to jej suwerenna decyzja. Pozdrawiam
      • zwadzio Re: Rusza Nowe Połączenie z Zielonki do Warszawy 13.10.06, 17:28
        Autobusy obsługujące nową linię kursować będą zarówno w dni powszednie (w
        godzinach największego nasilenia przewozów pasażerskich tj. 6.00 - 8.00 z
        częstotliwością co 15 minut) jak i w soboty, niedziele oraz w święta.

Szkoda tylko że jeden raz w ciągu dnia autobusy są co 15 min........
        Niechżyje przyszłościowe myślenie
    • goszczyn1 Godziny Odjazdów Autobusów PKS GRÓJEC 14.10.06, 23:30
      ZIELONKA,ul.Długa ===> WARSZAWA,Metro Ratusz 02
      05:15R, 05:45R, 06:15C, 06:45C, 07:00R, 07:45C, 08:25C, 08:45R, 09:15C, 09:45R,
      10:15C, 11:15C, 12:15C, 13:15C, 14:15C, 15:00C, 15:25C, 16:00R, 16:45C, 17:15R,
      17:45C, 18:15C, 18:45C, 19:30R, 20:15C, 20:45R, 20:50C, 21:00R, 21:30C, 22:00C,
      22:40R

WARSZAWA,Metro Ratusz 02 ===> ZIELONKA,ul.Długa
      04:20R, 04:50R, 05:00C, 05:30C, 06:00R, 06:40C, 07:15C, 07:40R, 08:00R, 08:30R,
      08:45C, 09:30C, 10:15C, 11:15C, 12:15C, 13:15C, 13:45R, 14:15C, 15:15C, 16:00C,
      16:30C, 17:15R, 17:45C, 18:15R, 18:45C, 19:15C, 19:45C, 20:30R, 21:00C, 21:45R

C - kursuje Codziennie
      R - kursuje tylko w Robocze dni, oprócz: sobót, niedziel i świąt

pksGROJEC.pl/start.htm ===> Przewozy@pksGrojec.pl
      • zwadzio Re: Godziny Odjazdów Autobusów PKS GRÓJEC 15.10.06, 17:47
        jaki przetarg taki rozkład jazdy. Ostatni bus w weekend do Zielonki o 21, w
        dzien powszedni o 21.45. Ale za to można z Zielonki uciekać 20.45 20.50 21
        czyli średnio co 5 minut kurs. Gratulacje i poproszę o kontakt do osoby
        układającej rozkład jazdy
    • zielonkowianin Re: PKS GRÓJEC Spółka z o.o. 16.10.06, 09:39
      Witam ....
      Nowy autobus jak zauważyłem obciążony jest kilkoma grzechami pierworodnymi:
      - poranne kursy są zbyt rzadkie
      - popołudniowe powroty z Warszawy są zdecydowanie zbyt rzadkie
      - ostatni autobus do Zielonki powinien być po godz. 23, również w weekendy! Ktoś
      kto tego nie dopilnował nie zna potrzeb mieszkanców Zielonki!!
      Do poprawki!!
    • mamigorka Re: PKS GRÓJEC Spółka z o.o. 16.10.06, 10:00
      Dzisiaj pierwszy i ostatni raz jechałam nowym autobusem.
      Linia powstała w trosce o mieszkańców Ząbek a nie Zielonki.
      Trasa została ułożona z pominięciem np.mieszkańców osiedla Wolności.
      Autobus jedzie z Zielonki do Ząbek do ul.Powstańców 35 min najbardziej
      zakorkowaną trasą.
      Potem to już jazda po ulicach Ząbek, co chwila przystanki i masa pasażerów.Czas
      przejazdu z Zielonki do W-wy Wileńskiej 1 godz. 20min.Autobusy J,S to przy tym
      układzie super expresy.Proponuję aby ktoś z Urzędu Miasta wybrał się na
      wycieczkę nowym połączeniem autobusowym o 7 rano do Warszawy a potem podzielił
      się swoimi wrażeniami
      • der222 Re: PKS GRÓJEC Spółka z o.o. 23.10.06, 21:57
        Dzisiaj jechalam tym autobusem.....to jest koszmar jakiś. Rano tj. o 6,53 spod osiedla na Wyszynskiego w Zielonce do PL. Bankowego jechałam 1 godz.40 minut!!!!!!!z Tego: 10 minut to jazda przez Zielonke, kolejne 55 minut spacer po Ząbkach i dalej to już normalka, jak zawsze na Radzymińskiej. Mimo poranego zdenerwowania, postanowiłam dać mu jeszcze szanse i zobaczyć jak wygląda powrót po godz. 18. Okazało się to kolejnym koszmarem. Autobus przy dworcu Wilenskim pojawil sie z ponad 20 minutowym opoźnieniem. Byłam na przystanku o godz.18,33 odjechałam o godz. 19,10.....W zielonce byłam o godz. 20 przy czym szanowny Pan kierowca nie chciał się zatrzymać przy os na Wyszyńskiego. Zatrzymał się przed sklepem FOKA ( jadąc z Warszawy) a następnie powiedział, że sie zatrzyma na Kolejowej , przy stacji PKP.....To jakaś kpnia. Jeśli Szanowny Pan Burmistrz śledzi forum mieszkańców miasta Zielonka, a myśle, że powinien, to proszę o wyjaśnienie tego? Co ma na celu taki autobus? Dla kogo on jest? Bo raczej nie dla mieszkanców Zielonki.Uważam, że jeśli autobus ten jest finasnowany po połowie zarówno przez Ząbki jak i przez Zielonke....to Ząbki zrobiły niezły interes. Finasujemy im autobus....no brawo Panie Burmistrzu. To dobra antyreklama dla Pana przed wyborami.Ułatwi wybór.
    • goszczyn1 Godziny Odjazdów Autobusów PKS GRÓJEC 16.10.06, 10:05
      > Poproszę o kontakt do osoby układającej rozkład jazdy

Bardzo Proszę:

PKS GRÓJEC Spółka z o.o., 05-600 Grójec, ul. Laskowa 26
      Nr Tel. do Działu Przewozów: 0 486 642 021 wewnętrzny 30 {prosić Kierowniczkę}
      Nr Faks: 0 486 642 026
      pksGROJEC.pl/start.htm
      Mail: Biuro@pksGrojec.pl oraz Przewozy@pksGrojec.pl

Rozkład kursowania Autobusów ułożył Dział Przewozów pod nadzorem Pani KIEROWNIK.
      • zwadzio Re: Godziny Odjazdów Autobusów PKS GRÓJEC 16.10.06, 15:49
        Przepraszam bardzo ale trasę zarzyczył sobie Burmistrz Zielonki. Podczas 10
        minutowej rozmowy z kierowcą ustaliłem iż takie były jego wytyczne co do trasy
        autobusu. Czestotliwość w godzianch szczytu jest wręcz tragiczna. No ale zawsze
        można ją zmienić. Jechałem z Zielonki do Ratusza 40 min (poza szczytem) co jest
        owiele szybciej niż pociagiem z osiedla wojskowego.
        • jegor33 Re: Godziny Odjazdów Autobusów PKS GRÓJEC 19.10.06, 19:35
          Zwadziu, może też dowiedziałeś się, czy burmistrz życzy sobie trasę na każdy
          dzień inną, i czy dogadał sie co do tej trasy ze wszystkimi kierowcami
          jednakowo? Bo może też burmistrz (zapewne w przebraniu) jeździ tymi autobusami
          całymi dniami i sprawdza, czy którys kierowca nie robi sobie skoku w bok czy
          jakiegoś innego zboczenia z trasy? Zapytaj kierowców, oni przecież najlepiej
          wiedzą...
          • zwadzio Re: Godziny Odjazdów Autobusów PKS GRÓJEC 20.10.06, 14:12
            jegor33 ja nie twierdze że kierowcy są wszechwiedzący. Kwestia jest taka że
            innego zródła nie ma informacji. Niestety autobusik strasznie się wlecze do
            Warszawy. Niestety ani Burmistrza ani Rada Miasta nie rozwiążą tego problemu
            bez wyremontowania szlaków komunikacyjnych. A tutaj wszechwładny jest powiat
            wołomiński, który jakos sobie nic z tego nie robi. Pan Dudzik przez 4 lata
            potrafił zdobyć środków na zrobienie z drogi 634 niezakorkowanej arterii. nawet
            ZTM nic nie pomoże bo i tak bedzie się jechać do Warszawy 50 min stojąc na
            każdych światłach i rondach w korku.
    • bwalkiewicz Re: PKS GRÓJEC Spółka z o.o. 18.10.06, 08:39
      Wczoraj jechałam autobusem o 16-tej spod Metra Ratusz do Zielonki (Długa). Duzy plus to cena - 2,40 to nie to samo co 3,50. Tylko strasznie jeździ po tych Ząbkach, koszmar jak wjeżdża do Powstańców - gdzie droga jest fatalna (ciekawe jak będzie zimą w zaspach). Jechałam godzinę i 15 minut. Za długo. Może gdyby trasa była skrócona, na pewno byłoby lepiej. Bo tak to raczej jest wygodnie ludziom z Ząbek. Mam nadzieję, że to się jeszcze jakoś rozkręci i unormuje rozkład (większa częstotliwość i do późniejszych godzin), no i żeby jeździł w pierwszy dzień świąt, a nie tak jak S czy J, kiedy to mają wolne. A przecież ludzie też chcą się dostać do rodzin w W-wie.
        • bwalkiewicz Re: PKS GRÓJEC Spółka z o.o. 20.10.06, 07:55
          Nie wraca przez Konwiktorską. W stronę Warszawy-Metro Ratusz jedzie przez Most Śląsko-Dabrowski prosto do Pl. Bankowego, to znaczy ostatni przystanek ma przed rondem (vis-a-vis Pizza Hut), potem skręca w prawo w kierunku Żoliborza i na przystanku autobusowym miejskim zaczyna swój kierunek powrotny do Zielonki.
          • luzka13 Kilka faktów. 21.10.06, 12:56
            Witam sąsiadów.
            Jestem mieszkanką Zabek i postanowiłam rozwiać wątpliwości dotyczące trasy autobusu.
            Linia ta kursuje z Ząbek od lipca tego roku i od początku jej trasa na terenie
            Ząbek była pomyślana tak aby skomunikować Ząbki połudnowe z Warszawą.
            Jeździłam tą linią od połowy lipca. Po kilku poprawkach rozkład został ustalony
            na miarę potrzeb mieszkańców Ząbek i dla ich wygody. Autobusy jeździały
            planowo, bez wiekszych spuźnień i tłoku. Ruszajac z Bankowego o 14.45 na
            koncowym przystanku byłam w 35 min.
            Niestety nasi burmistrzowie postanowili się dogadać i przed wyborami upiec dwie
            pieczenie na jednym ogniu. Aby zmniejszyć koszty gminy na spółkę finansują
            połączenie z Zielonka - Ząbki Z Warszawą.
            Nikt na tym nie zyskuje;
            Pasażerowie z Zielonki fundują sobie za 2,40 zł wycieczke po Ząbkowskich
            osiedlach, meandrując po rozkopanych ulicach.
            Mieszkańcy Ząbek jadą w tłoku do Warszawy, wiecznie spuźnonymi autobusami.
            Zabrano z rozkładu autobusy w godzinach popołudniowych żeby kierowcy zdążyli
            dojechac do Zielonki a nie dodano większej ilości wozów.
            Jedyna metoda na poprawienie tej sytuacji dla mieszkańców obu gmin to
            monitowanie o poprawienie rozkładu jazdy, bo na zmianę trasy to raczej n ie ma
            co liczyć.
            Życzę wszystkim Zielonkowiczom aby pomysł na poprawienie komunikacji był lepiej
            przemyślany przed następnym przetargiem.
            Tu dyskusja na ten temat na naszym forum
            forum.gazeta.pl/forum/72,2.html?f=97&w=50479530
            a tu monity kierować monity w sprawie rozkładu
            Dział Przewozów: (48)664 20 21 wewnętrzny 30 {prosić Kierowniczkę bo to ona
            nadzorowała planowanie rozkładu)

• bwalkiewicz Re: Kilka faktów. 21.10.06, 14:58
              Masz całkowitą rację. Myślę jednak, że to całe "dogadanie się" burmistrzów obu gmin to efekt zbliżających się wyborów. I burmistrz Zielonki wcale sobie nie pomógł akceptując taką trasę nowego autobusu. Myślę, że już o tym wie, bo ludzie zaczynają wysyłać swoje opinie. Nic to oczywiście nie zmieni, bo i tak w tym wszystkim własny interes jest najważniejszy, a nie społeczeństwa. Można się tylko łudzić, że po wyborach coś się zacznie zmieniać na lepsze...
              • nierymek Re: Kilka faktów. 21.10.06, 16:45
                no jest to paranoja, że krąży ten autobus. a przez Zielonkę to tylko przemyka,
                bo dla mieszkańców Bankówki to żadnej poprawy nie przynosi jeśli o komunikację
                chodzi.
    • goszczyn1 PRZEGUBOWE Autobusy!!! 21.10.06, 23:28
      Luzka13 napisała:
      > Mieszkańcy Ząbek jadą w tłoku do Warszawy

Własnie dlatego w dni robocze na Linię A3 PKS GRÓJEC kierować powinno wyłącznie
      PRZEGUBOWE Autobusy!!!

> Monity kierować w sprawie rozkładu do (...)
      > Prosić Kierowniczkę, bo to ona nadzorowała planowanie rozkładu

Winnymi nadmiernego przeładowania Autobusów A3 są: zarówno Kierowniczka Działu
      Przewozów, jak i Prezes PKS GRÓJEC Jerzy Dobrzyński

- HTTP pksGROJEC.pl/start.htm
      - Nr Tel. do Działu Przewozów: 0 486 642 021 wewnętrzny 30 {prosić Kierowniczkę
      albo Prezesa}
      - Nr Faks: 0 486 642 026
      - MAIL: Przewozy@pksGrojec.pl oraz Biuro@pksGrojec.pl
Inne wątki na temat:

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka