Dodaj do ulubionych

Artysta...

16.08.08, 22:03
Kolejny grafficiarz - kundelek, pokazal swiatu swe "dzielo":

i8.photobucket.com/albums/a4/croolick/20080816003.jpg
Czemu kundelek? Bo taki kundelek tez musi znaczyć swój teren moczem a
grafficiarz - kundel spayem, dla mnie zadna roznica, wartosc znaku
rozpoznawczego identyczna.
Obserwuj wątek
    • erykzary Re: Artysta... 16.08.08, 23:09
      chyba się nie znam na młodopolskiej sztuce <lol2>
      • ahaha2 Re: Artysta... 17.08.08, 07:17
        Czy nie ten sam tfurca ozdobił nową elewację na Artylerzystów?
        • croolick Re: Artysta... 17.08.08, 11:12
          Byl pomysl na forum, by w rynku ustawic pregiez, ja widze tego tfurce jako
          pierwszego klienta.
          • luzyczanin Re: Artysta... 17.08.08, 18:11
            Brawo żarski monitoring oraz zgraja nierobów w czarnych fatałaszkach na
            stalowych rumakach 50ccm ! Brawo niebiescy stróżowie - jak aniołowie -
            niewidoczni ale obecni przy roszczeniach .
            • croolick Re: Artysta... 19.08.08, 00:07
              Wiele nowego sprayowego syfu pojawilo sie na murach:

              www.locr.com/photo-poland-silesia-ulica-zymierskiego-13470277
              www.locr.com/photo-poland-silesia-ulica-ulanska-13470287
              www.locr.com/photo-poland-silesia-ulica-ulanska-13470288
              www.locr.com/photo-poland-silesia-ulica-ulanska-13470289
              www.locr.com/photo-poland-silesia-plac-kard-wyszynskiego-13470286
      • nika139 Re: Artysta... 17.08.08, 19:22
        Ten kierunek w sztuce nazywa się wandalizm
    • croolick Kolejne #!!"@v@"!!# "dzieła" 23.08.08, 12:34
      www.locr.com/photo-poland-silesia-ulica-poznanska-13476307
      www.locr.com/photo-poland-silesia-ulica-poznanska-13476305
      p.s.
      Ktos sprawdzal juz z czego jest wykonana "Zolta brama" obtlukujac ja...
      • ahaha2 Re: Kolejne #!!"@v@"!!# "dzieła" 23.08.08, 14:12
        "Wyrazy", które mam na końcu języka - nie nadają się do publikacji.
        Jakbym takiego artystę dorwała, to jęzorem by usuwał swoje dzieła...
      • erykzary Re: Kolejne #!!"@v@"!!# "dzieła" 23.08.08, 20:25
        zrobić pręgierz w Rynku zamiast studni i umieścić aRTYSTĘ na 24 h - bardziej
        wychowujące niż mandat ;] W takich momentach nie dziwię się wypływającym od
        czasu do czasu ostrym tekstom naczelnika Stróżyny :-) bo mi nasuwają się jeszcze
        gorsze, ktorych lepiej tu nie napiszę bo niektórzy szoku dostaną ;-)
        • croolick Re: Kolejne #!!"@v@"!!# "dzieła" 23.08.08, 23:03
          erykzary napisał:

          > W takich momentach nie dziwię się wypływającym od
          > czasu do czasu ostrym tekstom naczelnika Stróżyny :-)

          No tak, tylko ze to sie na slowach konczy. A tymczasem istnieja farby odporne na
          sprayowy wandalizm, wydajemy gruba kase na Straz Miejska i Policje...
      • croolick Re: Kolejne #!!"@v@"!!# "dzieła" 10.11.08, 23:06
        Niedlugo pozostaly czyste sciany odnowionej kamienicy przy Boleslawa Chrobrego:

        i8.photobucket.com/albums/a4/croolick/20081110002.jpg
        Czy czasem ta okolica nie znajduje sie w zasiegu miejskiego monitoringu?
        • p.e.k.o Re: Kolejne #!!"@v@"!!# "dzieła" 10.11.08, 23:34
          croolick napisał:

          > Niedlugo pozostaly czyste sciany odnowionej kamienicy przy
          > Boleslawa Chrobrego:

          O, tu przynajmniej coś ambitniejszego niż zwykły gryzmoł, jakich pełno i od
          których chce się rzygać - szkoła mi się przypomina, jak takie coś widzę, bo nie
          wiem, co poeta miał na myśli.

          Podobno elewacja budynku z SWA jest wandaloodporna - farbę z murów można zmyć
          wodą pod ciśnieniem... ciekawe.
          • croolick Re: Kolejne #!!"@v@"!!# "dzieła" 10.11.08, 23:48
            p.e.k.o napisał:

            > O, tu przynajmniej coś ambitniejszego niż zwykły gryzmoł,

            Niemniej gryzmol pozostaje gryzmolem a jego "wyrafinowanie" swiadczy, ze mieli
            dosc czasu nieniepokojeni na bazgranie...

            > jakich pełno i od których chce się rzygać

            heh, ostatnimi czasu widac wyraznie wiecej tego g...

            > - szkoła mi się przypomina, jak takie coś widzę, bo nie
            > wiem, co poeta miał na myśli.

            Nic nie mial na mysli, to "tag" - pelni identyczna role co psi mocz, znaczy teren.

            > Podobno elewacja budynku z SWA jest wandaloodporna - farbę z murów > można
            zmyć wodą pod ciśnieniem... ciekawe.

            Niemniej nie najlepiej to swiadczy o skutecznosci Strazy Miejskiej i Policji, w
            koncu przez zarskie srodmiescie nie przewalaja sie tlumy a wandale -
            "grafficiarze" sobie bezkarnie bazgrza po odnowionych scianach. Kwestia czasu
            jest, gdy graffiti pojawi sie na ratuszu...
            • nika139 Re: Kolejne #!!"@v@"!!# "dzieła" 11.11.08, 22:14
              Może właśnie graffiti na ratuszu spowodowałoby podjęcie wreszcie
              jakiś konkretnych działań...
              • p.e.k.o Re: Kolejne #!!"@v@"!!# "dzieła" 11.11.08, 23:45
                nika139 napisała:

                > Może właśnie graffiti na ratuszu spowodowałoby podjęcie wreszcie
                > jakiś konkretnych działań...

                Masz na myśli obławy na graficiarzy i pałowanie, kopanie po nerach, tego typu
                sprawy, czy może zatrudnienie takiej liczby strażników miejskich, żeby
                przypadało przynajmniej po trzech na każdy dom w tym mieście (praca na zmiany) ???
                • croolick Re: Kolejne #!!"@v@"!!# "dzieła" 11.11.08, 23:53
                  p.e.k.o napisał:

                  > czy może zatrudnienie takiej liczby strażników miejskich, żeby
                  > przypadało przynajmniej po trzech na każdy dom w tym mieście
                  > (praca na zmiany) ???

                  A ja myslalem, ze juz dawno odeszly czasy, gdy wydajnosc zwiekszano jedynie
                  wzrostem zatrudnienia ;-) Mysle, ze wystarczyloby efektywniej zarzadzac praca
                  juz zatrudnionych straznikow i wdrozyc odpowiedni system motywacyjny.
                  • p.e.k.o Re: Kolejne #!!"@v@"!!# "dzieła" 11.11.08, 23:57
                    croolick napisał:

                    > Mysle, ze wystarczyloby efektywniej zarzadzac praca juz
                    > zatrudnionych straznikow i wdrozyc odpowiedni system motywacyjny.

                    Puste slogany wygłaszasz. Co to znaczy efektywniej zarządzać pracą? A motywacja
                    - może być 1000 zł za głowę graficiarza?
                    • croolick Re: Kolejne #!!"@v@"!!# "dzieła" 12.11.08, 00:40
                      p.e.k.o napisał:

                      > Puste slogany wygłaszasz.

                      Maslo maslanie: "puste slogany" = "fakt autentyczny". A mozesz dyskutowac bez
                      epitetow?

                      > Co to znaczy efektywniej zarządzać pracą? A motywacja
                      > - może być 1000 zł za głowę graficiarza?

                      Eh, jest cala masa srodkow motywujacych, wcale nie musza to byc jedynie nagrody
                      pieniezne, ale co ja bede o tym sie rozpisywal wystarczy na pierwszy lepszy kurs
                      zarzadzania sie zapisac lub nieco poczytac.
                      Straz Miejska marnotrawi czas na wiele czynnosci, ktore powinny byc w dalej w
                      hierarchii zadan i celow, ot chocby sprawa mandatow za parkowanie czy
                      interwencji w sprawach klotni domowych. Juz pisalem o tym jak nieefektywne jest
                      zakladanie blokad na kola. Proponowalem by zamiast zakladac te blokady (co
                      absorbuje straznikow podwojnie - podczas zakladania blokad i ich zdejmowania)
                      robic fotki nieprawidlowo parkujacym. W jednym z dolnoslaskich miast widzialem
                      ostatnio taka praktyke - straznicy robili zdjecia nieprawidlowo parkujacym
                      sluzbowym telefonem. Zamiast wysylac straznikow na organizowane nieregularnie
                      akcje zakladania blokad strznicy podczas patrolu mogli by zrobic kilka zdjec
                      nieprawidlowo zaparkowanych samochodow.
                      Uwazam, ze priorytetem SM powinna byc sluzba patrolowa i to piesza tym bardziej,
                      ze wydaje mi sie, iz liczba aktow wandalizmu ostatnio wzrosla.
                      • p.e.k.o Re: Kolejne #!!"@v@"!!# "dzieła" 12.11.08, 08:00
                        croolick napisał:

                        > Maslo maslanie: "puste slogany" = "fakt autentyczny".

                        A slogany reklamowe? :)


                        > ale co ja bede o tym sie rozpisywal wystarczy na pierwszy lepszy
                        > kurs zarzadzania sie zapisac lub nieco poczytac.
                        > Straz Miejska marnotrawi czas na wiele czynnosci

                        Tak sobie myślę, że nawet gdybyś wystartował w konkursie na
                        komendanta SM, nawet gdybyś wygrał i wprowadził w życie te mądrości
                        z tego pierwszego lepszego kursu zarządzania czy tego co tam gdzieś
                        wyczytałeś, to i tak znajdzie się graficiarz, który wymaluje
                        niejeden mur za czasów Twojego panowania. Mogę się założyć. Ciekaw
                        jestem, jak byś się wtedy tłumaczył ze skuteczności :))


                        > Juz pisalem o tym jak nieefektywne jest zakladanie blokad na kola.

                        Zakładanie blokad ma charakter wychowawczy. Nie dostrzegasz tego?
                        • croolick Re: Kolejne #!!"@v@"!!# "dzieła" 12.11.08, 12:03
                          p.e.k.o napisał:

                          > A slogany reklamowe? :)

                          Nie zrozumiales, po prostu sformuowanie "pusty slogan" trąci pleonazmem.

                          > Tak sobie myślę, że nawet gdybyś wystartował w konkursie na
                          > komendanta SM,

                          "- A gdyby tu było nagle przedszkole w przyszłości i wasz synek mały tędy
                          przechodził w przyszłości, którego jeszcze nie macie, więc nie mówcie mi, że
                          siedzi z tyłu!"

                          > nawet gdybyś wygrał i wprowadził w życie te mądrości
                          > z tego pierwszego lepszego kursu zarządzania czy tego co tam
                          > gdzieś wyczytałeś, to i tak znajdzie się graficiarz, który
                          > wymaluje niejeden mur za czasów Twojego panowania. Mogę się
                          > założyć. Ciekaw jestem, jak byś się wtedy tłumaczył ze
                          > skuteczności :))

                          No dobrze, ale co Twoje teoretyczne dywagacje maja wspolnego z merytoryczna
                          dyskusja? Co Ty proponujesz w celu poprawy skutecznosci pracy SM? To jest _forum
                          dyskusyjne_ wiec dyskutujmy o koncepcjach, planach, pomyslach uzywajac
                          merytorycznych argumentow.

                          > Zakładanie blokad ma charakter wychowawczy. Nie dostrzegasz tego?

                          Pewnie, tak ale po raz kolejny klania sie sprawa relacji efektywnosc/koszt.
                          Wychowawczy jest takze mandat a najwaznjesze dla ksztaltowania szacunku wobec
                          prawa jest nieuchronnosc sankcji. A jak to dzis wyglada, ze SM raz zaklada
                          blokady a raz nie, jednych kaze a drugich nie zdazy? Mysle, ze zdjecia lamiacych
                          zakaz parkowania moglyby zwiekszc systematycznosc karania na to wykroczenie.
                          • p.e.k.o Re: Kolejne #!!"@v@"!!# "dzieła" 12.11.08, 13:16
                            croolick napisał:

                            > Co Ty proponujesz w celu poprawy skutecznosci pracy SM?

                            Ja się nie znam na specyfice pracy straży miejskiej.


                            > Wychowawczy jest takze mandat a najwaznjesze dla ksztaltowania
                            > szacunku wobec prawa jest nieuchronnosc sankcji.

                            Eeeee tam, jak ktoś sra szmalem, to taki mandacik nie robi wrażenia,
                            ale zablokowana możliwość pojechania sobie dalej może zapali jakieś
                            światełko pod kopułą.
                            • croolick Re: Kolejne #!!"@v@"!!# "dzieła" 12.11.08, 15:20
                              p.e.k.o napisał:

                              > Ja się nie znam na specyfice pracy straży miejskiej.

                              Jak to sie dzieje, ze sa miasta w ktorych SM skutecznie walczy z wandalami, co
                              widac golym okiem a u nas nie? No tak, slowo wytrych - "specyfika" jest wygodna
                              wymowka.

                              > Eeeee tam, jak ktoś sra szmalem, to taki mandacik nie robi
                              > wrażenia,

                              Pewnie tak, ale tacy "srajacy" nie sa w wiekszosci.

                              > ale zablokowana możliwość pojechania sobie dalej może zapali
                              > jakieś światełko pod kopułą.

                              Nie jestem pewnien, czy zarska SM ma odpowiednie blokady by zalozyc na 21 calowe
                              kola w Porsche Cayenne.
                              • p.e.k.o Re: Kolejne #!!"@v@"!!# "dzieła" 12.11.08, 18:33
                                croolick napisał:

                                > Jak to sie dzieje, ze sa miasta w ktorych SM skutecznie walczy z
                                > wandalami, co widac golym okiem a u nas nie?

                                Hehe, a to dobre. Pokaż mi jedno miasto w Polsce, ze strażą miejską, które jest
                                zupełnie pozbawione malunków na ścianach. Wystarczy jedno.


                                > Nie jestem pewnien, czy zarska SM ma odpowiednie blokady by
                                > zalozyc na 21 calowe kola w Porsche Cayenne.

                                Dostawczakom blokad na koła się nie zakłada :)
                                • croolick Re: Kolejne #!!"@v@"!!# "dzieła" 12.11.08, 19:07
                                  p.e.k.o napisał:

                                  > Hehe, a to dobre. Pokaż mi jedno miasto w Polsce, ze strażą
                                  > miejską, które jest zupełnie pozbawione malunków na ścianach.
                                  > Wystarczy jedno.

                                  A kto Ci powiedzial, ze mozliwa jest realizacja utopijnego celu jakim jest
                                  calkowita likwidacja szpecacych bazgrolow ze scian? To co, nie nalezy zabiegac o
                                  skuteczniejsze sciganie piratow drogowych, bo nie ma ani jednego panstwa, gdzie
                                  wszyscy kierowcy stosowali by sie do przepisow drogowych???
    • croolick Re: Artysta... 28.12.08, 00:28
      Pare tygodni temu kolejny syfiarz postanowil zostawic slad swej obecnosci na
      budykach, szczal czyms (smar, brudna woda?) po scianach. Wedrowka zaczela sie
      gdzies przy J. Dlugosza:

      i8.photobucket.com/albums/a4/croolick/IMG_6884.jpg
      i8.photobucket.com/albums/a4/croolick/IMG_6885.jpg
      nastepnie szlo toto po Lotnikow:

      i8.photobucket.com/albums/a4/croolick/IMG_6878.jpg
      i8.photobucket.com/albums/a4/croolick/IMG_6890.jpg
      • nika139 Re: Artysta... 28.12.08, 19:58
        Ja na miejscu tego gościa wstydziłabym się zostawiać takie widoczne
        ślady beztalencia. Ale toto nie tylko nie ma talentu, ale chyba i
        rozumu mu brakło.
    • croolick Brawo Straż Miejska! 09.02.09, 14:47
      Czyżby nasza Straż Miejska była mecenasem "lodziarza", który swymi wątpliwej
      urody tagami oznacza stopniowo całe miasto? Smaruje sobie swobodnie po wszelkich
      nowych elewacjach - niedługo pozostała czysta świeżo odnowiona kamienica przy
      pl. Inwalidów:

      s8.photobucket.com/albums/a4/croolick/20090209.jpg
      Tu taka pstrokacizna, że można tego syfu nie zauważyć:

      s8.photobucket.com/albums/a4/croolick/20090209001.jpg
      p.s.
      Ciekawe, kiedy "lodziarz" swe "dzieło" popełni na furgonie Straży Miejskiej?
      • croolick Re: Brawo Straż Miejska! 15.02.09, 20:36
        W GR E. Skobelski obiecał nagrodę dla _policjanta_, który złapie "lodziarza" tym
        samym realnie ocenił możliwości Straży Miejskiej... Tyle, że ja uważam, że
        akurat ściąganie grafficiarzy - syfiarzy to zadanie przede wszystkim Straży
        Miejskiej a niekoniecznie Policji.
        • erykzary Re: Brawo Straż Miejska! 16.02.09, 00:41
          nagrodę? a co to przepraszam teleturniej jakiś jest? od tego są żeby porządku pilnowali, a Skobelski nie jest od gratyfikowania policjantów, tylko od pilnowania żeby ludziom się szambo nie wylewało i sufit na łeb nie spadał.
          • croolick Re: Brawo Straż Miejska! 16.02.09, 00:54
            Nie może być tak, że każdą nową elewację zaraz musi oszpecić ten syfiarz
            "lodziarz". Uważam, że nagroda za wskazanie sprawcy, który w ramach kary na
            własny koszt, kosztem własnego czasu wolnego odmaluje wszystkie zniszczone przez
            siebie elewacje należy się każdemu (myślę, że gdyby ufundować i ogłosić nagrodę
            dla wszystkich, którzy mogą go wskazać znacznie przyspieszyłoby jego
            schwytanie). Koszty środka motywacyjnego szybko się zwrócą, bo ZGM nie będzie
            musiał wydawać pieniędzy na ponowne malowanie.
            • erykzary Re: Brawo Straż Miejska! 16.02.09, 01:15
              > Nie może być tak, że każdą nową elewację zaraz musi oszpecić ten
              > syfiarz
              > "lodziarz".
              jasne, że nie może ale to nie znaczy, że nie będzie. Napewno rozwiązaniem tego problemu nie jest specjalne wynagradzanie policjantów czy strażników miejskich bo to należy do ich obowiązków i za to (my) im płacimy.

              > Uważam, że nagroda za wskazanie sprawcy, który w ramach kary na
              > własny koszt, kosztem własnego czasu wolnego odmaluje wszystkie
              > zniszczone prze
              > z
              > siebie elewacje należy się każdemu (myślę, że gdyby ufundować i
              > ogłosić nagrodę
              > dla wszystkich, którzy mogą go wskazać znacznie przyspieszyłoby
              > jego
              > schwytanie).
              w GR czytamy: "...nawet powiedziałem, że ufunduje nagrodę POLICJANTOWI, który zlapie tego graficiarza..." czyli nie dla wszystkich tylko dla policjanta, którego jest to zakichanym obowiązkiem i łaski nie robi.
              • croolick Re: Brawo Straż Miejska! 16.02.09, 01:47
                erykzary napisał:

                > Napewno rozwiązaniem tego problemu nie jest specjalne
                > wynagradzanie policjantów czy strażników miejskich
                > bo to należy do ich obowiązków i za to (my) im płacimy.

                Masz 120% racji, dlatego uważam, że taka nagroda powinna trafić do mieszkańca,
                który pomoże w ujęciu "lodziarza" a nie dla policjantów czy strażników.
            • p.e.k.o Lodziarz pojmany! 11.03.09, 23:37
              croolick napisał:

              > Nie może być tak, że każdą nową elewację zaraz musi oszpecić ten
              > syfiarz "lodziarz".

              Nie może tak być... i nie jest. 21-letni lodziarz pojmany przez policję! No proszę, dobrze że tak zwana skuteczność wykrywalności potwierdza się nie tylko w sprawozdawczych tabelkach, ale i w rzeczywistości. Pojmanemu grozi do 5 lat więzienia.

              A tak z drugiej strony - rozumiem potrzebę "wyrażenia siebie", i tym podobne... ale zastanawiam się, dlaczego malarz-amator nie wybierze zdewastowanej elewacji wprost krzyczącej o remont, tylko tą nową, śliczną, mogącą dobrze wyglądać przez wiele lat? Wprawdzie zamalowywanie nie swojej elewacji różnymi obrazkami tak czy inaczej jest naganne, ale mamy przecież w naszym mieście takie budynki, którym to nie zaszkodzi (a może wręcz przeciwnie?). A z talentem wykonany malunek prezentuje się dobrze zarówno na nowym, jak i lekko zdezelowanym tle.
              • croolick Re: Lodziarz pojmany! 12.03.09, 00:18
                p.e.k.o napisał:

                > Nie może tak być... i nie jest. 21-letni lodziarz pojmany przez
                > policję! No proszę, dobrze że tak zwana skuteczność wykrywalności > potwierdza
                się nie tylko w sprawozdawczych tabelkach, ale i w
                > rzeczywistości. Pojmanemu grozi do 5 lat więzienia.

                Będę ukontentowany tylko, gdy zapadnie jeden sprawiedliwy wyrok - usunięcie na
                własny koszt i własnymi rękoma szkód oraz praca społeczna np. w szkole
                specjalnej (chce się wyrażać? Niech popracuje z dziećmi specjalnej troski i
                postara się ich czegoś pozytywnego nauczyć). Wyrok w zawiasach tylko mu nabrudzi
                w papierach z czego on sobie pewnie teraz nie zdaje sobie sprawy.

                > ale zastanawiam się, dlaczego malarz-amator nie wybierze
                > zdewastowanej elewacji i wprost krzyczącej o remont, tylko tą
                > nową, śliczną, mogącą dobrze wyglądać przez wiele lat?

                Właśnie dlatego nikt nie miał za złe "krówkarzowi" a jego postaci stały się
                lokalną legendą.

                > ale mamy przecież w naszym mieście takie budynki, którym to nie
                > zaszkodzi (a może wręcz przeciwnie?). A z talentem wykonany
                > malunek prezentuje się dobrze zarówno na nowym, jak i lekko
                > zdezelowanym tle.

                TUM zorganizował kiedyś warsztaty dla grafficiarzy w których uczestniczył m.in.
                autor krówek. Z dyskusji wynikało, że właśnie to niektórych kręci - zapaskudzić
                czystą powierzchnię, która ich irytuje, nęci i korci tak jak niektórzy odczuwają
                potrzebę potraktowania gwoździem karoserii nowego samochodu sąsiada a inni
                stworzenia podłej plotki nt. szczęśliwej rodziny znajomych.
                • nika139 Re: Lodziarz pojmany! 12.03.09, 10:17
                  croolick napisał:
                  >
                  > Będę ukontentowany tylko, gdy zapadnie jeden sprawiedliwy wyrok -
                  usunięcie na własny koszt i własnymi rękoma szkód oraz praca
                  społeczna np. w szkole specjalnej (chce się wyrażać? Niech popracuje
                  z dziećmi specjalnej troski i postara się ich czegoś pozytywnego
                  nauczyć). Wyrok w zawiasach tylko mu nabrudz i w papierach z czego
                  on sobie pewnie teraz nie zdaje sobie sprawy.

                  Popieram, niech szoruje i maluje te nowe elewacje do skutku, aż
                  nabiorą wyglądu poprzedzającego jego artystyczne wyczyny. Jak się
                  napracuje i straci na to sporo kasy, to sam będzie pilnował, aby
                  nikt tego nie pomazał.
                  • timba-land Re: Lodziarz pojmany! 12.03.09, 17:25
                    Niestety, przy obecnym prawie raczej nie ma szans na taki wyrok. A szkoda :/.

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka