Dodaj do ulubionych

Mazowiecki broni "Pasji"

IP: *.owngsm01.md.comcast.net 06.03.04, 17:03
Kto sie boi zarowno filmu "Pasja" ukazujacego Meke Chrystusa, jak i
nienawidzi samego Chrystusa? Ciagle ci sami przeciwnicy.
Czytaj w: www.bibula.com/17/pasja.html
Obserwuj wątek
    • Gość: john Re: Mazowiecki broni "Pasji" IP: *.dhcp-149-159.indiana.edu 06.03.04, 17:38
      pieprzysz koles. na dodatek chcesz prz tej okazji rozreklamowac jakies denne
      pisemko.
      ja z osobami, ktore mowia, ze im sie podobala "pasja" zerwalem kontakt. bo nie
      chce sie zadawaz z takimi ludzmi. nie przepadam za agnieszka holland, ale ona
      najtrafniej okreslila ten film.
      • Gość: REALISTA FUNDAMENTY ANTYSEMITYZMU IP: 156.106.209.* 06.03.04, 17:47
        Masz jakies konkretne zarzuty co do 'Pasji'?

Polecam lekture: www.nczas.com/?a=show_article&id=1727
      • Gość: Rubens Re: Mazowiecki broni "Pasji" IP: *.dyn.optonline.net 06.03.04, 18:09
        To co pwiedziala Agnieszka Holland na temat tego filmu, jest wyrazem
        najwiekszej nietolerancji religijnej i obraza uczuc wszystkich ludzi
        wierzacych.Wiecej tego typu wypowiedzi to mozna naprawde zostac antysemita.
      • Gość: maruda Re: Mazowiecki broni "Pasji" IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 06.03.04, 18:12
        A oglądałeś w ogóle ten film?

• Gość: wwkorab do john'a z wyrazami wspolczucia! IP: 24.42.141.* 06.03.04, 18:12
        Zrobiles zapewne tym ludziom przysluge, bo skoro nie potrafisz tolerowac
        ludzkich preferencji, to znakomicie pasujesz do lewackiej mentalnosci.

Poza tym, tylko idioci moga uwazac ten film za "anty-semicki". Zdaje sie, o ile
        pamietam, ze Jezus byl Zydem? I wszyscy inni z kregu pierwszych chrzescijan, z
        Pawlem wlacznie. ANtysemityzm tworza wszyscy ci, ktorzy sie go doszukuja na
        sile, a zamykac chca usta wszelkiej krytyce, np. polityki Izraela.
        Czego sie boi Krajewski i inni, ze z przeintelektualizowanej "debacie" o
        symbolice Chrytstusa zostaja zapisane kartki papieru, a obecnie ludzie
        zobaczyli meke, bez ktorej nie ma odkupienia? Czego nie wolno pokazywac w
        kulturze, ktora sprzedaje "reality-shows" na poziomie prymitywnej manipulacji
        seksem, srowadzonym do poziomu kloaki?

good luck, john; I am sorry for you, but... you know!
      • arcangelo5 Re: Mazowiecki broni "Pasji" 06.03.04, 18:17
        John,
        twoja wizja bliźnich jest niesamowita i raczej smutna;
        facet - ty naprawdę zrywasz z ludźmi tylko dlatego,że jakiś film im się podobał?
        Zastanów się, co robisz: za Hollandową "nie przepadasz", gośc, któremu
        odpowiadzsz - "pieprzy", pisemko (którego nie znasz) jest "denne"...
        Weź poczytaj coś wesołego, np. "Kwiatki św. Franciszka" albo "Kubusia Puchatka".
        Zacznij lubić siebie - kochany ponuraku, to i kontaktów z innymi nie będziesz
        zrywał. Uwierz staremu - jak miałem 17 lat też mi Kafka , Sartre i Ted Gomułka
        zrujnowali psychikę. Będzie dobrze. Praise the Lord !
      • Gość: leon Re: Mazowiecki broni "Pasji" IP: *.tvsat364.lodz.pl 06.03.04, 19:08
        Zostaniesz sam!!!!!!
      • kkarwowski Re: Mazowiecki broni "Pasji" 06.03.04, 20:24
        To ty koles pieprzysz jak potłuczony, ja zerwałem kontakty, z tymi którzy
        krytykują Pasję, bo to są pieprzeni komuniści, nihiliści i pedały... :-))
      • Gość: Tomek JOHN IP: *.tampabay.rr.com 06.03.04, 20:42
        Studiowalem na IU i jest to bardzo dobra uczelnia. Mam nadzieje ze moze z
        czasem choc troche cie oswieci bo poziom twej wypowiedzi o tobie dobrze nie
        swiadczy.
        Co do filmu to jest on raczej zaadresowany do publicznosci amerykanskiej
        zblazowanej setkami horrorow i kryminalow. Jest dobrze nakrecony i w zalorzeniu
        ma to byc efektowny "shake up" dla typowedgo widza. Ci ktorzy doszukuja sie
        antysemityzmu powinni sobie darowac ponad dwie godziny bo ich nic nie przekona
        Trzeba ten film obejzec bez uprzedzen.
        Nie polecam go dla nastolatkow albo osob starszych.
        Nie sadze tez zeby film byl bardzo dobrze przyjety w Polsce. Sadzac po tym czym
        zachwyca sie Polska publicznosc i jak krytyczna jest wobec zarowno Polskich jak
        i zachodnich filmow to reakcje sa zupelnie normalne.
        Pseudospecjalisci typu Agnieszka Holland nie stanowia dla mnie zadnego
        autorytetu.
        Kosciol w Polsce jest szalenie zroznicowany i zadko zajmuje jednolite
        stanowisko na jakikolwiek temat. Proboszcz z wiejskiej parafi ma zupelnie inne
        poglady niz akademicki kler albo hierarhia biskupia.
        Radze po prostu wybrac sie i obejzec ten film bez studiowania opini innych bo
        bedzie to bardzo indywidualne przezycie.

Gość portalu: john napisał(a):

> pieprzysz koles. na dodatek chcesz prz tej okazji rozreklamowac jakies denne
        > pisemko.
        > ja z osobami, ktore mowia, ze im sie podobala "pasja" zerwalem kontakt. bo
        nie
        > chce sie zadawaz z takimi ludzmi. nie przepadam za agnieszka holland, ale ona
        > najtrafniej okreslila ten film.
      • Gość: Menea. Re: Mazowiecki broni "Pasji" IP: *.dip0.t-ipconnect.de 06.03.04, 23:33
        John jejku! Ales Ty DEBIL!
      • Gość: Dana Re: Mazowiecki broni "Pasji" IP: 204.235.226.* 07.03.04, 00:26
        Twoim znajomym nalezy pogratulowaz takiego przyjaciela jak ty. Czyli zadajesz
        sie tylko z ludzmi, ktorzy podzielaja twoja opinie? Wiesz, co, ci znajomi to
        pewnie sa happy, ze zobaczyli twoja twarz i nie musza cie ogladac.
      • Gość: kanadol Re: Mazowiecki broni "Pasji" IP: 5.5R* / *.wlfdle.rnc.net.cable.rogers.com 07.03.04, 04:43
        Zapewne agnieszka holand liczy na jakiegos oskara i podlizuje sie dla Zydow. Ze
        tez tak duzo mamy na tym forum ludzi z Narodu Wybranego. Opinia gazety
        wyborczej niemogla byc inna bo to sami -starsi bracia w wierze?-
        • Gość: Majcher Re: Mazowiecki broni "Pasji" IP: *.it-net.pl 07.03.04, 20:12
          Pani Agnieszka Holland nie musi się nikomu podlizywać. Jej pochodzenie, jak
          zresztą innych znanych tzw. "Polskich" reżyserów w Hollywood od dawna jest
          znane. Ona po prostu reprezentuje postawę własnego narodu. Jeśli zaś chodzi o
          sceny drastyczne to np. w filmie "Europa Europa" ich nie brakowało. Siekierka
          dla P. Agnieszki.
      • Gość: Patton JOHN OD KONTAKTU Z TOBA JEST LEPSZY RAK ODBYTU IP: *.proxy.aol.com 07.03.04, 06:39
        A pani Agnieszka Holland, niech dalej sobie produkuje ramoty o Zydach w SS czy
        filmy dla dziewczynek z ,,dobrych domow". Jej filmy to kino trzeciej
        kategorii. ,,Pasji" nie widzialem i nie chcialem nawet ogladac.
        Uwielbiam ,,Jezusa z Nazaretu" Farnco Zeffilerriego z R. Powellem w roli
        glownej. Ale reklama zrobiona przez srodowiska zydowkie jest tak silna i tak
        zachecajaca, ze musze pojsc i to obejrzec.
        I chociazby tysiac razy wycinano na zadanie srodowisk zydowskich, to pamietam
        doskonale tekst ewangeliczny, opisujacy tlum Zydow krzyczacych ,,Krew jego na
        nas i na dzieci nasze!". Moze bym nawet tego nie zauwazyl, ale dzieki ,,naszym
        starszym braciom w wierze" dopiero to sobie uswiadomilem. Czy z tego powodu
        jako katolik dokonam pogromu w najblizszym domu zydowskim? Interesuje mnie to
        jak zadra w dupie pewnej brzydkiej pani z rzadu. Histeryzowanie wokol i
        cenzurowanie ,,Pasji" ze strony srodowisk zydowskich jest rownie glupie jak
        stosowanie lewatywy na bol zeba. Zab boli jak bolal, a dupa jeszcze bardziej.
        capish?
        • Gość: kate Patton IP: 67.71.37.* 08.03.04, 02:30
          Patton.Interesujaca Cie scena nie zostala usunieta.Ona nadal jest.Usuniete
          zostalo tylko tlumaczeie.Tego zdania nie ma w napisach na filmie. I Gibson
          usunal to tlumaczenie na wielka prosbe jednej z aktorek a ie ze organizacje
          zydowskie krzyczaly ze ma tak zrobic.
          Olal ich prikaz dokrecenie post scriptum z wyjasnianiem ze to nie Zydzi itp
          itd.Nie zrobil tego ipowiedzial ze nie widzi lamu w tym filmie i nie bedzie nic
          zmienial ani dementowwal.
        • Gość: kate Patton IP: 67.71.37.* 08.03.04, 02:30
          Patton.Interesujaca Cie scena nie zostala usunieta.Ona nadal jest.Usuniete
          zostalo tylko tlumaczeie.Tego zdania nie ma w napisach na filmie. I Gibson
          usunal to tlumaczenie na wielka prosbe jednej z aktorek a ie ze organizacje
          zydowskie krzyczaly ze ma tak zrobic.
          Olal ich prikaz dokrecenie post scriptum z wyjasnianiem ze to nie Zydzi itp
          itd.Nie zrobil tego ipowiedzial ze nie widzi lamu w tym filmie i nie bedzie nic
          zmienial ani dementowwal.
      • Gość: sbig John, zrywasz znajomosci z powodu filmu? Dawno IP: *.cable.mindspring.com 07.03.04, 08:26
        takiej plytkosci nie widzialem. Jak bedziesz tracil znajomych w takim tempie
        to za niedlugo zostanie ci tylko lustro. I co wtedy powiesz do tego
        lustra "pieprzysz", "za toba nie przepadam" ? Gosciu zrelaksuj sie bo sie
        chronicznego zgorzknienia nabawisz. A swoja droga znajac amerykanskie uczelnie
        (indiana.edu) to raczej ucza tam wymieniania pogladow a nie zrywania znajomosci.
      • Gość: Andrzej Re: Mazowiecki broni "Pasji" IP: *.nll.se 07.03.04, 11:57
        Szkoda mi Ciebie "john", Musisz sie teraz czuc bardzo samotny. Podobnie jak
        Agnieszka Holland. Paradoksem jest, ze zazwyczaj samotnie czuja sie osoby
        wybitne.
        Pozdrowienia
        Andrzej
      • Gość: szczerze szczesciarze,ktorzy cie wiecej nie zobacza i nie IP: *.l2.c4.dsl.pol.co.uk 07.03.04, 14:07
        uslysza,poza tym niesamowicie konstruktywne argumenty,tzn. ich
        brak,rozumiem ,ze posiadles juz wiedze absolutna i gardzisz czyms takims jak
        wolnosc slowa,poza tym mylisz sie mistrzu co do Pasji(zaloze sie ,ze jej nie
        widziales),ja widzialem reklamy i zapowiedzi i zachecily mnie ,a szczekanie
        wielu tylko wzbudza chec zobaczenia tego filmu...ale nie przejmujcie sie
        towarzyszu,dla was mymy czerwony,kapiacy z tesknoty Dreamers bertolucciego
      • Gość: mir Re: Mazowiecki broni "Pasji" IP: *.chello.pl 07.03.04, 15:50
        Jesli zerwales kontakt z osobami, ktorym sie podobala Pasja, to znaczy, ze
        jestes nietolerancyjnym skurwielem. A to oznacza, że te osoby nic nie stracily.
        Kiedys zostaniesz sam.
      • Gość: Travel Zerwałeś kontakt, powiadasz? IP: *.acn.waw.pl 07.03.04, 21:24
        Myślę, że to Ty nie jesteś wart tego, by z Tobą utrzymywano kontakty. Ja bym z
        takim prymitywem nie chciał się zadawać.
      • Gość: jarek-nudziasz Mazowiecki chce zostac prezydentem RP a co do IP: 213.140.6.* 08.03.04, 13:20
        Pasji to jest tak malo zrodel historycznych, ktore by potwierdzily ,ze cos
        takiego i w taki sposob, mialo miejsce, ze mozna ten film wziasc, za to co jest,
        jest filmem.
        • Gość: aqq Re: Mazowiecki chce zostac prezydentem RP a co do IP: *.miedzylesie.waw.pl 09.03.04, 00:22
          nie dość, że nudziasz (nie mylić z nudziarzem), to jeszcze chce wziąść (nie
          mylić z braniem) film. Co to znaczy?
      • Gość: tolerancyjny Re: Mazowiecki broni "Pasji" IP: 62.233.199.* 09.03.04, 09:49
        mojej dziewczynie nie podoba się "Bolek i Lolek" to dobry powód żeby z nią
        zerwać, dzięki stary
    • Gość: rudzik Re: Mazowiecki broni "Pasji" IP: *.spox.org / *.org 06.03.04, 17:53
      Dobrze, że Mel nakręcił "Pasję".
      Rozmowa, którą indukował, jest sama w sobie arcyciekawym fenomenem.
      I chyba bardzo potrzebnym.
      Zwróccie uwagę, ile w tym biblijnych paradoksów.
      "Zwolennicy" wizji Gibsona obecni w internecie bez cienia "miłosci
      nieprzyjaciół" wyzywają oponentów od "Zydów", w sposób niemiłosiernie
      czarnosecinny śledzą masońsko-kahalno-talmudyczne parantele;
      Skądinąd świetny facet Krajewski(jego egzegezę psalmów w katedrze łódzkiej
      a.d.2001 wspominam jako moje wydarzenie roku)zapomina, że "ubodzy" to jeden z
      największych biblijnych komplementów.
      Dziękuję Panu Tadeuszowi, że to przypomina - pokazując chrześcijaństwo spoza
      karczm, klubów kibica, zapaskudzonych murów, internrtowych forów.
      • Gość: free Re: Mazowiecki broni "Pasji" IP: *.warszawa.cvx.ppp.tpnet.pl 06.03.04, 18:10
        Dla suchotników typu Krajewski, Hennelowa nie trzeba mieć litości słownej.
        Ich głupotę i nienawiść do tego co katolickie nazywać trzeba po imieniu!
    • Gość: Krzys52 Mazowiecki jest bez watpienia kretyn, wiec nie IP: *.proxy.aol.com 06.03.04, 18:14
      chwytam powodow przejmowania sie jego wypowiedziami.
      .
      Osobiscie nie mam nic przeciwko samemu filmowioraz Gibsonowi.
      Nie podoba mi sie jedynie udostepnienie filmu dzieciom 15-letnim, i mlodszym.
      .
      Mazowiecki to znany podlizywacz biskupow.
      .
      K.P.
      • Gość: REALISTA Re: Mazowiecki jest bez watpienia kretyn, wiec ni IP: 156.106.209.* 06.03.04, 18:23
        A moze sie nawrocil?! Wieksza jest radosc w niebie z takiego delikwenta ;-)
      • Gość: rudzik Re: Mazowiecki jest bez watpienia kretyn, wiec ni IP: *.spox.org / *.org 06.03.04, 18:49
        Krzysiu,
        nieładnie lżyć innych; jeśli uważasz Mazowieckiego za swojego nieprzyjaciela,
        powinieneś "miłować nieprzyjacioły swoje" (przynajmniej tak powtarza za Jezusem
        Mel Gibson, który uważa się za jego ucznia, a ty - jak napisałeś - "nie masz
        nic przeciwko Gibsonowi". Ty, drogi Krzysiu, wyzywasz starego człowieka.
        Popraw się.Proszę Cię.
        • Gość: Krzys52 Re: Mazowiecki jest bez watpienia kretyn, wiec ni IP: *.proxy.aol.com 06.03.04, 19:04
          zwracasz sie do mnie per "drogi Krzysiu" a nie przypominam sobie abysmy spali
          razem. Moje nieprzyjacioly milowac nie mam zamiaru, ale mam ich w dupie. Jesli,
          w odroznieniu od wrogosci, oraz dla jej kontrastu, jest to rownowaznikiem
          milowania - to dlaczego nie...
          .
          A Mazowiecki jest podlizywacz biskupow. Na takich mozna wylacznie pluc.
          .
          K.P.
          • Gość: Ryst Re: Mazowiecki jest bez watpienia kretyn, wiec ni IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 06.03.04, 19:09
            Ziejesz tolerancją tępy prowoku..
            • Gość: Krzys52 Re: Mazowiecki jest bez watpienia kretyn, wiec ni IP: *.proxy.aol.com 06.03.04, 19:16
              dlaczego mowisz o tolerancji kretynie? Czy ja zabraniam Mazowieckiemu prawa do
              posiadania wlasnego zdania, na temat filmu? Przeciez nawet nie dyskutuje z jego
              opiniami, gdyz dla mnie nie znacza NIC.
              Wypowiadam sie na temat samego Mazowieckiego, jako o podlizywaczu biskupow. Bys
              nie mial watpliwosci, takze uwazam, ze moze im wlazic w odbyt ile tylko zechce -
              ma w tym duzo wprawy, oraz zaciecia. Ja jednak mam prawo o tym mowic, ty
              wodoglowiu.
              .
              K.P.
              • Gość: Adam Re: Mazowiecki jest bez watpienia kretyn, wiec ni IP: *.vline.pl 06.03.04, 19:30
                Za to Twoja wypowiedź aż kipi od nadmiaru intelektu! Nie mówię o meritum, choć
                być może nawet jakieś jest, ale co za głębia ekspresji słownej.Marnujesz się
                Chłopie!
                • Gość: Krzys52 Re: Mazowiecki jest bez watpienia kretyn, wiec ni IP: *.proxy.aol.com 06.03.04, 21:13
                  no to ciesz sie, ze twoja nie kipi, geniuszku. Bo zdecydowanie nie kipi, oj nie
                  kipi
                  • Gość: Meg Re: Krzys52 aleś ty chamowaty. IP: *.elknet.pl 06.03.04, 21:19
                  • Gość: rr Re: Mazowiecki jest bez watpienia kretyn, wiec ni IP: 62.111.199.* / *.crowley.pl 06.03.04, 21:31
                    wasz poziom dyskusji jest oszałamiający
                    • Gość: Ja Re: Mazowiecki jest bez watpienia kretyn, wiec ni IP: *.vline.pl 06.03.04, 22:14
                      Nie masz się czemu dziwić,nauczyli chamów pisać to piszą i piszą...
                  • Gość: frojd Re: Mazowiecki jest bez watpienia kretyn, wiec ni IP: *.miedzylesie.waw.pl 09.03.04, 00:31
                    pozwól krzysiu, że zgadnę ... po sposobie artykulacji swoich myśli wyglądasz mi
                    na stałego czytelnika "nie", czyż nie?
              • Gość: zwykly Re: Mazowiecki jest bez watpienia kretyn, wiec ni IP: *.no.powertech.net 06.03.04, 20:05
                mysle, Krzys52,ze zioniesz zazdroscia, ze ktos ktos podlizuje "czyste dupy"
                biskupom, a tobie przyszlo podlizywac "osrane dupy twoim cierpiacym na syfa"
                towarzyszom! Smacznego Krzys52
                • Gość: Krzys52 Re: Mazowiecki jest bez watpienia kretyn, wiec ni IP: *.proxy.aol.com 06.03.04, 21:15
                  jesli maja czyste to wylacznie od ustawicznego podlizywania przez takich
                  Mazowieckich.
                  • Gość: zwykly Re: Mazowiecki jest bez watpienia kretyn, wiec ni IP: *.no.powertech.net 06.03.04, 23:44
                    tak! bo ich jest wielu i dlatego sa czyste, a ty sam z agnieszka holland, wiec
                    ciezko, az tak wielu syfilitykom towarzyszom wylizac. Dupy osrane nie wylizane,
                    tobie z pyska kloaka jedzie i gownami zioniesz, wspolczuje ci.
                    Jak ty mozesz z tym zyc?!
          • kkarwowski Re: Mazowiecki jest bez watpienia kretyn, wiec ni 06.03.04, 20:33
            A ty krzysiu, jesteś czerwoną świnią? :-)))
            • Gość: Krzys52 Re: Mazowiecki jest bez watpienia kretyn, wiec ni IP: *.proxy.aol.com 06.03.04, 21:36
              ty lepiej popatrz na swojego tate :))
              • kkarwowski Re: Mazowiecki jest bez watpienia kretyn, wiec ni 07.03.04, 23:41
                zwracasz sie do mnie per "ty" a nie przypominam sobie abysmy spali razem :-))
                A może jednak? Czy może z moim tatą :-)
                A skoro fantazji ci staje na coś takiego: "Mazowiecki jest podlizywacz
                biskupow. Na takich mozna wylacznie pluc" to znaczy żeś ass hole... A może
                pedał lub pedofil? Podpowiedz... :-))
          • Gość: Menea. Re: Mazowiecki jest bez watpienia kretyn, wiec ni IP: *.dip0.t-ipconnect.de 06.03.04, 23:41
            Krzys52-nastepny DEBIL.
      • Gość: ja@ Re: Mazowiecki jest bez watpienia kretyn, wiec ni IP: *.dip.t-dialin.net 06.03.04, 19:20
        A po czym poznac kretyna? Jedną z cech charakterystycznych kretyna są wyzwiska
        pod adresem ludzi, których nie lubi lub z którymi sie nie zgadza. Tymi
        wyzwiskami rekompensują sobie swoje upośledzenie umysłowe i związane z tym
        kompleksy. Mimo wszystko pozdrawiam i dołączam wyrazy współczucia.
      • Gość: maruda krzys52 jest bez watpienia kretyn, wiec ni IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 07.03.04, 03:36

> chwytam powodow przejmowania sie jego wypowiedziami.

To tak w duchu tolerancji.;)
      • Gość: Andrzej Re: Mazowiecki jest bez watpienia kretyn, wiec ni IP: *.nll.se 07.03.04, 11:57
        Co ty pierdolisz gluplu?
      • Gość: arkie Re: Mazowiecki jest bez watpienia kretyn, wiec ni IP: *.miedzylesie.waw.pl 09.03.04, 00:26
        nie wiem krzysiu, na jakim poziomie jest twój intelekt (w odróżnieniu od p.
        Mazowieckiego), ale bez najmniejszego wątpienia jesteś zarozumiałym chamem
      • Gość: jbr Do kretyna Krzysia IP: *.chello.pl 09.03.04, 09:48
        Próbuję odgadnąć, co oznacza liczba 52, bo chyba nie lata - kretyni nie żyją
        tak długo.To raczej ilość szarych komórek w twojej głowinie. Pan Mazowiecki już
        przeszedł do historii i to pozytywnej. Szkoda, że tego nie umiesz uszanować.
        Trudno jednak wymagać byś myślał pozytywnie, skoro natura wyposażyła cię w
        rozumek, umieszczony dodatkowo, przez przypadek, w kroczu.Lecz się!!!!
    • Gość: LESZWA Re: Mazowiecki broni "Pasji" IP: *.tvsat364.lodz.pl 06.03.04, 19:04
      Żydzi szaleja!Majac w rekach media,film a "Pasja" ZDOBYWA SWIAT.Historia z
      przed 2000lat ciagle zywa w naszych sercach.
      • Gość: zwykly Re: Mazowiecki broni "Pasji" IP: *.no.powertech.net 06.03.04, 20:08
        Leszwa, alez zes to trafil, gratuluje!!
        Pozdrawiam
      • Gość: Ann Re: Mazowiecki broni "Pasji" IP: 62.148.92.* 06.03.04, 20:42
        BRAWO ZA TRAFNĄ OCENĘ ŻYCIA !!!
    • Gość: Boston Re: Mazowiecki broni "Pasji" IP: *.proxy.aol.com 06.03.04, 19:05
      Bardzo dziekuje Panie Premierze za panskie slowa. Oby panski takt, serce, rozum
      i zwykla-niezwykla ludzka przyzwoitosc zaowocowaly jak najwiekszym gronem
      nasladowcow.
    • leszek.sopot Boję się obejrzeć ten film 06.03.04, 19:21
      Jestem pełen obaw. Nie lubię filmów z nadmiarem okrucieństwa, ale nie lubię
      też, gdy coś się niepotrzebnie upiększa (np. sceny zabijania i umierania w
      filmach wojennych, chyba jedyny uczciwy film to "Szeregowiec Rayan").
      Ale "Pasję" trudno traktować jak film. Czuję, że jeśli będę szedł zobaczyć ten
      film, to nie będę szedł do kina, ale zobaczyć i zrozumieć mękę człowieka,
      któremu Bóg nakazał w ten sposób zapłacić za moje grzechy. "Eli, Eli lema
      sabahtani!" (Boże, Boże, czemuś mnie opóścił) - to były ostatnie słowa Jezusa
      na krzyżu. Smutek, żal i samotność w cierpieniu. A później zmartwychwstanie...
      Bardzo mi się podobał intelektualny eksperyment w "Ostatnim kuszeniu
      Chrystusa", gdyż tam nie zmartwychwstaje po straszliwych cierpieniach, lecz
      staje się zwykłym człowiekiem, żeni się, ma dzieci. Jest szcześliwy, tak jak
      być może czuł się w Kanie Galilejskiej. I tak mi się jakoś marzyło, żeby Bóg go
      takim życiem nagrodził a nie straszliwą męką.
      A Gibson skupił się - jak mówią ci, co widzieli film - na samym fakcie
      zadawania cierpienia. Nie wiem nawet, czy jest tam scena zmartwychwstania (ale
      chyba nie, to byłoby sprzeczne z realizmem filmu). Czy jest to film kultu
      śmierci? Papieże zakazali w średniowieczu pielgrzymek biczowników przez Europę
      do Watykanu. Dla potwierdzenia wiary nie wolno się samookaleczać. A film
      pokazuje katowanie, męczarnie, krew, śmierć... Czy może spowodować odwrotny
      efekt...
      Jeżeli jest tam tak dużo cierpienia, to czuje, że może wyjdę z kina...
      • Gość: Ania Re: Boję się obejrzeć ten film IP: *.internetdsl.tpnet.pl 06.03.04, 19:56
        to co napisałeś jest bardzo rozsądne, dzieki.
      • Gość: Stefek Re: Boję się obejrzeć ten film IP: *.bartycka.pl / *.elnetplus.waw.pl 06.03.04, 20:02
        Chyba nie dooglądałeś "Ostatniego kuszenia" do końca. Tam nie jest tak, że Jezus
        zostaje nagrodzony przez Boga szczęśliwym życiem, ale ucieka z krzyża do
        normalnego życia kuszony przez Szatana, który objawia się jako anioł wysłany
        przez Boga. Wszystko kończy się jednak pozytywnie (myślę, że wiadomo w jakim
        sensie), bo Jezus wraca na krzyż i umiera, a zatem spełnia swoją misję do końca.
      • Gość: Jacek-t Re: Boję się obejrzeć ten film IP: *.chello.pl 06.03.04, 21:01
        "Bardzo mi się podobał intelektualny eksperyment w "Ostatnim kuszeniu
        być może czuł się w Kanie Galilejskiej."

No cóż, jeśli wolisz bluźnierstwa zamiast wyznania wiary, to rzeczywiście nie
        masz po co iśc do kina na Pasję. Rozumiem, że za ciekway eksperyment
        intelektualny uznałbyć również film o Oświęcimu, w którym starzy Żydzi
        odpoczywają w piecach kremtoryjnych przerobionych na saunę. Obraz tak samo
        autentyczny. Ale z pewnością każdemu by się marzyło by tak właśnie wygladał
        prawda.
      • Gość: Jacek-t Re: Boję się obejrzeć ten film IP: *.chello.pl 06.03.04, 21:09
        być może czuł się w Kanie Galilejskiej."

No cóż, jeśli wolisz bluźnierstwa zamiast wyznania wiary, to rzeczywiście nie
        masz po co iśc do kina na Pasję. Rozumiem, że za ciekway eksperyment
        intelektualny uznałbyć również film o Oświęcimu, w którym starzy Żydzi
        odpoczywają w piecach kremtoryjnych przerobionych na saunę. Obraz tak samo
        autentyczny. Ale z pewnością każdemu by się marzyło by tak właśnie wygladała
        prawda.
      • sbig Pasja jest rzeczywiscie brutalna. W pierwszej 07.03.04, 08:45
        chwili moze wbudzac sprzeciw swoja brutalnoscia. Ta szokujaca brutalnosc ma
        jednak swoj cel: pokazanie cierpienia i wywolanie szoku, ktory powoduje ze sie
        zamyslamy. Nie zgodze sie z opinia ze Gibson skupil sie na zadawaniu
        cierpienia. Gibson skupil sie na cierpieniu dobrowolnie przyjetym: to nie jest
        film o nienawidzacym Kajfaszu czy sadystycznych zolnierzach rzymskich. To jest
        film o Jezusie wykonujacym wole Boga wbrew swojemu panicznemu ludzkiemu
        strachowi.

Nie wiem czy ten film bedzie ewangielizacyjny jak niektorzy prorokuja. Jest
        wstrzasajacy dla wierzacych, dla niewierzacych zas moze czestokroc byc
        wylacznie rzezniczym.
      • Gość: belfer Leszku IP: *.telpol.net.pl / *.telpol.net.pl 07.03.04, 13:38
        być może czuł się w Kanie Galilejskiej. I tak mi się jakoś marzyło, żeby Bóg go
        takim życiem nagrodził a nie straszliwą męką."

Ten ozenek, dzieci i sielankowe zycie rodzinne, to wlasnie bylo OSTATNIE
        KUSZENIE!!!
        Ten watek jest "brutalnie" zerwany obrazem Jezusa na krzyzu.
        Lacze uklony, Leszku. Bez urazy, prosze.
      • Gość: TIM Re: Boję się obejrzeć ten film IP: *.lodz.dialog.net.pl 07.03.04, 21:37
        No nareszcie normalna opinia normalnego, myślącego człowieka. a nie żadne
        obszczekiwania semitów i antysemitów.
        A co do Gibsona, no cóż on lubi takie filmy - przyklad "Waleczne Serce". Kto
        widział wie.
        Sam nie wiem, czy na "Pasje" pójdę. Zapewne obejżę, ale może nie w kinie. Taki
        film należy przeżyć samemu, dla siebie i może nie na sali pomiędzy siorpaniem
        coca-coli i mlaskaniem pożeraczy pop cornu.
        Niemniej chyba film warto zobaczyć - choćby dlatego aby wyrobić sobie WŁASNE
        zdanie - to oczywiście do tych, którzy nie idą na film potwierdzić z góry
        wyrobiony pogląd. A takich jest niestety chyba sporo.
    • Gość: papa Re: Mazowiecki broni "Pasji" IP: *.ha.tuniv.szczecin.pl 06.03.04, 20:09
      Czemu "Pasja" ma nie być antysemicka choć dokładniej mówiąc antymojżesowa?
      Według Izralitów/Żydów Jezus Nazarejczyk zwany później Chrystusem popełnił
      najcięższą zbrodnię: bluźnierstwo - obwołując się Mesjaszem. Samo mówienie, że
      Jezus Nazarejczyk siedzący po prawicy Boga-Ojca to antysemityzm.

P.S. Ciekawe jak to będzie z powtórnym przyjściem Jezusa, Pana naszego? Czy też
      czekający powtórnego przyjścia powiedzą, że to bluźnierca? Ukrzyżowania nie
      będzie więc...
      • Gość: Lech Aron Re: Mazowiecki broni "Pasji" IP: *.1504-1-64736c10.cust.bredbandsbolaget.se 06.03.04, 20:26
        Sledzac i prase i rozne fora internetowe stwierdzam jedynie, ze masy ludzi
        czynia co moga, by ukrzyzowac dzis caly Izrael. Od 1948 roku do dzis nie zaznal
        ten kraj pokoju. Wspolnym wysilkiem ZSRR, PRL itp wczesniej, a obecnie Unii
        Europejskiej i takowej Islamskiej dzieja sie rzeczy, o których trudno nawet
        mowic.

Jako jednostki mozemy zajac stanowisko godne czlowieka. Jako narody i religia
        zwiazane ugrupowania jestesmy motlochem z Golgaty... Ukrzyzowanie odwieczne...
        • Gość: TO JA Re: Mazowiecki broni "Pasji" IP: *.konstytucji.met.pl / 217.153.174.* 06.03.04, 20:51
          DROGI ARONIE, ZATARŁA SIĘ GRANICA MIĘDZY DOBREM A ZŁEM. CIĄGLE JESZCZE OPŁACA
          SIĘ BYĆ AGRESOREM. AGRESORZY W DALSZYM CIĄGU NIE PONOSZĄ Z REGUŁY KARY ZA SWOJE
          CZYNY. TAK WIEC ARONIE !!! DO KOGO TEN ŻAL!! ! MĘDRCY JENO POWTARZAJĄ JEŻELI
          JESTEŚ NAPRAWDĘ A R O N TO ZROZUMIESZ SŁOWA MĘDRCÓW
          SYJONU: CZAS JEST OJCEM PRAWDY.
          • Gość: zwykly Re: Mazowiecki broni "Pasji" IP: *.no.powertech.net 07.03.04, 10:26
            Gosc: TO JA, przypomnial slowa Medrcow Syjonu: Czas jest Ojcem Prawdy.
            Madry jest Narod Zydowski. Co za madre slowa! I tak jest!
            Czy nie z tej to Swiadomosci, i przez nia, Swiatowy Spisek Zydowski powolal do
            Zycia Ich Syna Adolfa Hitlera, ktory uzyl cielska germanskiego, i polozono na
            oltarzu jako ofiare pospolstwo zydowskie, aby zakryc krwia niewinna,- Zydowska
            Wielka Zbrodnie, jaka historia nie znala, mianowicie: wymordowanie, dziesiatkow
            milionow niewinnych ludzi i calych narodow na wschodzie z rosjanami na czele?
        • Gość: Dana Re: Mazowiecki broni "Pasji" IP: 204.235.226.* 07.03.04, 00:48
          Hey, a nie bylo odwrotnie? Kto stal na czele ruchu komunistycznego w Rosji
          obok Stalina? Znasz Trotskiego, Kaganowicza, Zinowiewa. A kto byl w Polsce?
          Ni staraj sie zmieniac historii.
    • Gość: Pawel, Zurych "Biblia dla ubogich ery efektów komputerowych" IP: *.ini.unizh.ch 06.03.04, 20:24
      "Błogosławieni ubodzy w duchu, albowiem do nich należy królestwo niebieskie."
      (Mt 5:3, BT)
    • Gość: TO JA Re: Mazowiecki broni "Pasji" IP: *.konstytucji.met.pl / 217.153.174.* 06.03.04, 20:30
      w ATMOSFERZE ODWIECZNEJ, ZBANALIZOWANEJ PRZEZ WIERZĄCYCH CHRZEŚCIJAN
      FORMUŁY:"PRZEBACZAM" ... ROZRASTA SIĘ CORAZ BARDZIEJ ŚWIAT ZBRODNI I
      NIENAWIŚCI - RELIGIJNEJ, NARODOWOŚCIOWEJ I RASOWEJ. MĄDRY ZAWSZE PRZYKŁADNIE
      USTEPUJE GŁUPIEMU, A PRAESTAJE USTĘPOWAĆ KIEDY JUŻ ZA PÓŹNO. ZANIKA GRANICA
      MIĘDZY DOBREM I ZŁEM. PRZETO WIERZCIO SŁOWOM JEZUSA I MIŁUJCIE SWOICH WROGÓW.
      POZWÓLCIE,ŻE NA KONIEC POWTÓRZĘ ZA KSIĘDZEM CIEPIELAKIEM: " DLA TYCH CO CIERPIĄ
      PRZJDZIE DZIEŃ WESELA; DLA TYCH CO WATPIĄ, DZIEŃ SĄDU I KARY"...
    • Gość: Aura Dziękuję IP: *.jeleniag.sdi.tpnet.pl 06.03.04, 20:48
      Dziękuję Panu za tę wypowiedź. Już nie da się słuchać tych wszystkich, którym
      przeszkadza pokazanie przemocy w pięknym, mądrym i szlachetnym filmie - a nie
      przeszkadza gwałt, okrucieństwo i przemoc w filmach, w których chodzi wyłącznie
      o epatowanie i kasę. Nie można już słuchać tych różnej maści krytyków, takich
      jak płk Z. Pietrasik, ktory kolejny raz z tupetem demonstruje swoje dyletanctwo
      filmowe.
      • Gość: TO JA Re: Dziękuję IP: *.konstytucji.met.pl / 217.153.174.* 06.03.04, 21:09

PANI AURO! JA TEGO FILMU NIE OBEJRZAŁEM, JA GO BARDZO GŁĘBOKO PRZEŻYŁEM. BO NA
        TEN FILM NIE CHODZI SIĘ BY GO OBEJRZEĆ ALE ABY SIĘ GŁĘBOKO WZRUSZYĆ I ABY
        POCZUĆ CHRYSTUSA W SOBIE.I POWIEDZIEĆ JEZU CHRYSTE!!!..... ALE CIĄGLE
        POWIADAM, WYCHOWUJMY DZECI NASZE, DAWAJMY IM MORALNE WZORCE, NIE MĄĆMY IM W
        GŁOWACH (PRZYKLADÓW TYSIĄCE).
        • Gość: KASIA Re: Dziękuję IP: *.elartnet.pl / 62.233.196.* 06.03.04, 22:11
          Chodzi o to niestety, że ten film nie wzrusza, a byc może powinien. On po
          prostu przeraża. Jedyną wzruszającą postacią jest tak naprawdę (dla mnie) Matka
          Chrystusa.
          • Gość: DLA KASI Re: Dziękuję IP: *.konstytucji.met.pl / 217.153.174.* 06.03.04, 22:24
            PANI KASIU, MA PANI JESZCZE ZDĄŻY NADGONIĆ STARCOANY CZAS!!!!
          • Gość: kow3l Re: Dziękuję IP: 81.210.124.* 06.03.04, 22:34
            Pomyslio Ci sie Kasiu niezle. Film nie ma wzruszac-ma pobudzac do refleksji.
            Kapitalny film-nawet jako "bierny" katolik zastanowilem sie nad sensem zycia. I
            chyba temu ten film tak naprawde sluzyl. A jezeli chcesz ogladac wzruszajace
            filmy to ogladnij bezbarwny "little woman" z wenona rider w roli glownej :P
    • paberg Dziękuję, panie Tadeuszu 06.03.04, 21:21
      Że broniąc filmu zdecydował się Pan narazić różnej maści yntelektualystom
      z "Gazety Wyborczej" i "Tygodnika Powszechnego".
    • Gość: czesław Re: Mazowiecki broni "Pasji" IP: 62.111.199.* / *.crowley.pl 06.03.04, 21:25
      myslę ze nie ma pan moralnych kwalifikacji by na ten temat zabierać
      głos.Pamietam pana występy w WTK i sejmie z koła "Znak"
    • Gość: Icek Re: Mazowiecki broni "Pasji" IP: *.SNVACAID.dynamic.covad.net 06.03.04, 21:27
      Wszystko co jest przeciwko nam, to jest antysemityzm.
      Antysemici.
    • Gość: Krzys52 drugie Sepuku filmu Mela Gibsona IP: *.proxy.aol.com 06.03.04, 21:40
      polecam nie tylko kinomanom :))
      .

forum.gazeta.pl/forum/72,2.html?f=13&w=11212996
    • Gość: TO JA Re: Mazowiecki broni "Pasji" IP: *.konstytucji.met.pl / 217.153.174.* 06.03.04, 21:57
      WIELKA ODWAGA PAŃSKA, PRZY TAK ODMIENNEJ OPINII ŚRODOWISK ŻYDOWSKICH JEST
      NAPRAWDĘ GODNA PODZIWU.
    • Gość: poeta pamięta Kazdy przyzwoity człowiek wie,że "tak właśnie było IP: *.torun.mm.pl 06.03.04, 22:10
      Prawda znana od 2000 lat zoobrazowana tasmą filmową musi być wolna od
      demagogogii i wszelakich koniunkturalnych uproszczen nawet jesli jest komuś
      niemiła.Męka Pana Jezusa w ostatnich godzinach Jego ziemskiego żywota nie moze
      być tematem "poprawnych" spekulacji modernistów liturgii Wielkiego Piątku.
      Razi szczególnie histeria rabińsko-hallando-krajewsko-hanuszkiewiczowska wsparta
      "egsegezą" ks. bonieckiego! Po co to wszystko. Wszak nawet dzieci uczestniczące
      w drodze krzyzowej w czasie wielkiego postu znają okropność męki Pana Jezusa.
      To nie troska o nasze pociechy powoduje wypowiedzi "znawców" ewangelii wg
      niewierzych Adama czy Agnieszki! To poprawność na zamówienie sprawia ,że do
      zasadniczego przekazu filmu o męce Pana Jezusa usiłuje się dointerpretować
      treści jakże obce i niemiłe katolikom . Ale to wszystko jeszcze przed nami a
      łamy tyg. powszechnego zapewne posłużą jako wygodna witryna dla wszelkiej maści
      "wierzących ale niepraktykujących" znawców Nowego testamentu.
      • Gość: TO JA Re: Kazdy przyzwoity człowiek wie,że "tak właśnie IP: *.konstytucji.met.pl / 217.153.174.* 06.03.04, 22:30
        PAN POETA, TYLKO GŁOWA NIE TA. A MOŻE BY TAK PANIE POETO DO LUDU , JEDEN
        MALUTKI KROCZEK. I POWIEDZIEĆ LUDU MÓJ LUDU CÓŻEM CI UCZYNIŁ, W CZYM
        CI ........... ALBO W CZYM ZAWINIŁ.
        • Gość: poeta pamięta głowa w należytym porządku , nie narzekam, ale dzi IP: *.torun.mm.pl 06.03.04, 23:31
          O moją głowe proponuje sie nie zamartwiać.Nie narzekam.Ale za troske i dobre
          serce dziękuję. Przyznaję ,że wprawił mnie pan w stan wysokiego zakłoppotania
          bo nie wiem jak sie odwdzięczyć..
        • Gość: Pawel, Zurych Re: Kazdy przyzwoity człowiek wie,że "tak właśnie IP: *.ini.unizh.ch 07.03.04, 00:46
          co tam Alzheimer nawet "Mozesz go zabic - narodzi sie nowy", a poza tym "piesn
          udzie calo" (ale to z juz innego wieszcza).

Gość portalu: TO JA napisał(a):

> PAN POETA, TYLKO GŁOWA NIE TA.
    • Gość: naiwny Re: Mazowiecki broni "Pasji" IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 06.03.04, 22:20
      Przecież w każdym jednym filmie Spilberga jest na ekranie więcej krwi i
      zabitych osób (Park jurajski , Indiana Jones itp ) , niż na 10 Pasjach razem
      wziętych. Dlaczego one nie przeszkadzają tym wszystkim krytykom Gibsona? Czyżby
      dlatego , że krytykowanie Spilberga to anysemityzm ? a Gibson to anysemita ?
      Znaczna część opiniotwórczych środowisk żydowskich traktuje słowo anysemityzm
      jako słowo wytrych, próbując zamknąć nim wszelkie niewygodne dla pytania,
      opinie. Można być krytycznym wobec niektórych poczynań państwa Izrael czy
      niektórych Żydów nie będąc antysemitą , a można być najczystszej rasy semickiej
      rasistą ( antypolonizm, antyarabizm to też forma rasizmu - prawda ?).
    • Gość: Dzidek Herod Mazowiecki broni czytelników przed GW IP: 195.116.153.* 06.03.04, 22:32
      W papierowym wydaniu GW notatka o ktorej dyskutujemy zatytułowana jest "Mazowiecki broni
      Gibsona". W rzeczywistosci Mazowiecki przede wszystkim czytelników GW, którzy w wiekszości
      nie zdołali jeszcze filmu zobaczyć ale już jest im ten film obrzydzany przez Gazetę i to w
      sposób nadzwyczaj energiczny.
      Swoją drogą, zastanawiajacy jest poziom agresji w wielu głosach niniejszego forum. Niejeden z
      dyskutantów chętnie wdeptałby w ziemię swoich adwersarzy. Czy tego typu osobnicy,
      przeniesieni do Jerozolimy sprzed 2000 odmówilyby sobie przyjemności biczowania Chrystusa?
    • Gość: H**KK Pranie mózgów IP: *.wroclaw.dialog.net.pl 06.03.04, 22:41
      Stary to sposób. Jedyna słuszna i obowiązująca u nas siła robiła to już dawno z
      dziećmi. Puszczali -najczęściej nie pytając rodziców o zgodę- film grozy. Krew,
      szczątki pokrwawione "człowieka" rozrywanie części ciała, krzyk, dziecko,
      krew.Odpowiednia muzyka . Totalny szok. Często dzieci uciekały z krzykiem.
      I o to choidzi ! Klasyczne pranie mózgów. Wywołać szok i obraz do końca życia
      zapisze się w podświadomości.
      Nie spotkałem żadnej sekty która posłużyłaby się tak potwornym sposobem do
      przekonywania o swoich racjach.
      • Gość: naiwny Re: Pranie mózgów IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 06.03.04, 22:48
        Czy ty się dobrze czujesz ? Obejrzy sobie dziś wieczorem jakiś film na któryśm
        z kanałów TV i po 20 minutach masz tam więcej przemocy i krwi niż w całej
        Pasji.
        • Gość: maruda Re: Pranie mózgów IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 07.03.04, 03:39
          Gość portalu: naiwny napisał(a):

> Czy ty się dobrze czujesz ? Obejrzy sobie dziś wieczorem jakiś film na któryśm
          > z kanałów TV i po 20 minutach masz tam więcej przemocy i krwi niż w całej
          > Pasji.

Fakt. Na codzień nikomu to nie przeszkadza. Przeszkadza natomiast w tym właśnie
          filmie. Paradne.

• Gość: Tomasz Głaszczka Re: Mazowiecki broni "Pasji" IP: *.warszawa.cvx.ppp.tpnet.pl 06.03.04, 23:12
      Tylko wielki czlowiek może dojść do takich wnioskow.Reszta niech pozostanie
      milczeniem.
      • Gość: naiwny Re: Mazowiecki broni "Pasji" IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 06.03.04, 23:15
        Zgadza się w 100%
    • Gość: Ziuta z Rawy Comments made in USA IP: *.proxy.aol.com 06.03.04, 23:32
      Mel Gibson's Bloody Mess
      This is a two-hour-and-six-minute snuff movie.-The Jesus Chainsaw Massacre-that
      thinks it's an act of faith.
      • Gość: Dana Re: Comments made in USA IP: 204.235.226.* 07.03.04, 00:53
        Do you know what "snuff movie" is? If not shut up.
      • sbig Ziuta BE PRECISE. IT IS ONE OF THE COMMENTS 07.03.04, 09:23
        MADE IN USA, actually the one that is most cited by those who dislike (hate)
        the movie or it’s subject. Why don’t you focus on examples of more
        comprehensive and thoughtful reviews of the movie. I suggest checking the US
        Conference of Catholic Bishops official review:
        www.usccb.org/movies/p/thepassionofthechrist.htm
        Please remember: if you say only the partial truth that fits you opinion
        knowing the whole truth you are a liar.
    • Gość: tomek 1 Re: Mazowiecki broni "Pasji" IP: 5.5D* / 213.40.3.* 07.03.04, 00:18
      Także kiedy tak mądry człowiek jak Stanisław Krajewski mówi, że to "Biblia dla
      ubogich ery efektów komputerowych". W imieniu tych ubogich pokornie proszę -
      pozwólcie nam ten film przeżyć. Zwłaszcza w czasie Wielkiego Postu. Mówi pan
      Mazowiecki.

xxxxxxxxxxxxxxxx

"Pomiędzy ubogimi efektami komputerowymi" - czyli trykami elektronicznymi,
      które spłaszczają do wulgarnej "literalności" treść przekazu biblijnego o
      śmierci Jezusa Chrystusa - a osobami ubogimi jest bardzo duża róznica. Warto o
      tym pamiętać. Zwłaszcza w czasie Wielkiego Postu.
      • Gość: diabelek Re: Mazowiecki broni "Pasji" IP: *.sympatico.ca 07.03.04, 00:43
        Sila spokoju nie opuszcza pana Mazowieckiego
        w przeciwienstwie do wielu "kajfaszy" i dworzan krola Heroda.
      • Gość: que? Re: Mazowiecki broni "Pasji" IP: *.aster.pl / *.aster.pl 07.03.04, 19:01
        > "Pomiędzy ubogimi efektami komputerowymi" - czyli trykami elektronicznymi,
        > które spłaszczają do wulgarnej "literalności" treść przekazu biblijnego o
        > śmierci Jezusa Chrystusa - a osobami ubogimi jest bardzo duża róznica.

ale po co piszesz te oczywistości, z których praktycznie nic nie wynika?

pomiędzy dużym fiatem, a wodą mineralną też jest bardzo duża różnica. nie wiem
        czy warto o tym pamiętać, za to pewnie warto o tym wiedzieć.
    • Gość: Kaja Re: Mazowiecki broni "Pasji"-dzięki IP: *.poznan.cvx.ppp.tpnet.pl 07.03.04, 00:30
      Dziękuję Panie Tadeuszu. Ten film jest wstrząsający, ale taki musiał być a tak
      poza tym
      "Kochani spokój pod tym Krzyżem!!!"
    • Gość: create Re: Mazowiecki broni "Pasji" IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 07.03.04, 00:47
      Chcaiłem tylko napisać - że Pasja to tylko film i niema czym się podniecać
      • Gość: create Re: Mazowiecki broni "Pasji" IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 07.03.04, 00:57
        Wychodzisz, przeżywasz syndrom ostatnio widzianego filmu i zapominasz.

I dlatego smieszy mnie bardzo, jak pytaja sie tych wszystkich ludzi co wlasnie
        wyszli z kina, a Oni odpowiadaja ze to bylo wielkie przezycie, tak naprawde to
        byl wielki ekaran dolby surround i effekty specjalne!
        Przezycia duchowe w kinie? - ja myslalem, ze poto chodzi sie do Domu Bozego.

Pozdrawiam, wszystkich trzezwych
        • Gość: Pawel, Zurych Re: Mazowiecki broni "Pasji" IP: *.ini.unizh.ch 07.03.04, 01:29
          Bog jest wszedzie Jego dom jest wszedzie i wszytsko moze byc jego glosem. Film,
          ksiazka, kazanie to tylko forma przekazu adekwatna do czasu i miejsca. Nie wazne
          jak sie cos mowi wazne jest co sie mowi. Chrystus do wspolczenych mu mowil
          przypowiesciami, do wspolczenych nam moze rownie dobrze mowic efektami
          komputerowymi.

Gość portalu: create napisał(a):

> Wychodzisz, przeżywasz syndrom ostatnio widzianego filmu i zapominasz.
          >
          > I dlatego smieszy mnie bardzo, jak pytaja sie tych wszystkich ludzi co wlasnie
          > wyszli z kina, a Oni odpowiadaja ze to bylo wielkie przezycie, tak naprawde to
          > byl wielki ekaran dolby surround i effekty specjalne!
          > Przezycia duchowe w kinie? - ja myslalem, ze poto chodzi sie do Domu Bozego.
          >
          > Pozdrawiam, wszystkich trzezwych
        • Gość: que? Re: Mazowiecki broni "Pasji" IP: *.aster.pl / *.aster.pl 07.03.04, 19:07
          Gość portalu: create napisał(a):

> Wychodzisz, przeżywasz syndrom ostatnio widzianego filmu i zapominasz.
          >
          > I dlatego smieszy mnie bardzo, jak pytaja sie tych wszystkich ludzi co
          wlasnie
          > wyszli z kina, a Oni odpowiadaja ze to bylo wielkie przezycie, tak naprawde
          to
          > byl wielki ekaran dolby surround i effekty specjalne!
          > Przezycia duchowe w kinie? - ja myslalem, ze poto chodzi sie do Domu Bozego.
          >
          > Pozdrawiam, wszystkich trzezwych

Wielokrotnie, chyba jak każdy, byłem w tzw. "Domu Bożym" i, nie chciał bym
          skłamać, nigdy nie odczułem w tym miejscu "przyżyć duchowych". W kinie za to
          kilkakrotnie mi się to zdażyło.

(pasji nie oglądałem)
Inne wątki na temat:

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka