Dodaj do ulubionych

Recenzja z Harrego Pottera i więźnia Azkabanu

IP: *.lebork.sdi.tpnet.pl 26.05.04, 13:34
Obserwuj wątek
    • Gość: BOMBA Re: Recenzja z Harrego Pottera i więźnia Azkabanu IP: *.lebork.sdi.tpnet.pl 26.05.04, 13:37
      Myślę że jest to bardzo dobry film. Czytałem książkę, Bardzo ona mi się
      podobała. Mam nazieję że ten fim będzie lepszy od innych.
      • Gość: wylacznie Re: Recenzja z Harrego Pottera i więźnia Azkabanu IP: *.internetdsl.tpnet.pl 30.05.04, 00:10
        Kiha i porazka jakich malo. Film dobry w przedziale wiekowym 0-10 lat, tu juz
        nawet efekty nie zaskakuja. Prosta fbula, zero dramaturgii, mam nadzieje, ze
        J.K.Rowling wystarczy juz kasy i wezmie sie za pisanie czegos ambitniejszego.
        • Gość: open http://openmind.republika.pl ekstrema rodzinna !! IP: 193.19.140.* 06.06.04, 16:57
          krawat który nosi potter nie wiem czemu kojarzy mi się z krawatem samoobrony

          ciekawe czy komuś jeszcze
      • Gość: Mika Re: Recenzja z Harrego Pottera i więźnia Azkabanu IP: 193.170.62.* 13.06.04, 01:11
        To naprawde superowy film!!! Wlasnie wrocilam z kina i jestem zachwycona!!!
        Nadmieniam, ze ksiazki nie czytalam i widzialam tylko ekranizacje pierwszej
        czesci. Bylam w kinie z kolezanka ktora czytala wszystkie czesci i ona uwaza,
        ze film owszem okrojony ale tez wyszla zachwycona. No moze nie poszlabym na ten
        film z malym dzieckiem. Byly momenty gdy sie wystraszylam a nie jestem juz
        (niestety:) mala dziewczynka... Serdecznie polecam!!!!!!
    • kredka_ol Re: Recenzja z Harrego Pottera i więźnia Azkabanu 28.05.04, 16:44
      A kiedy premiera w Polsce?
      • Gość: Andy Re: Recenzja z Harrego Pottera i więźnia Azkabanu IP: *.chello.pl 28.05.04, 17:50
        4.czerwca. a juz 1.czerwca film bedzie pokazywany w kinach z okazji Dnia Dziecka
    • Gość: Akare Najlepsza część!!! IP: *.warszawa.cvx.ppp.tpnet.pl 28.05.04, 22:43
      Czekam mocno zniecierpliwiona. Musi być super, bo jest to najlepszy z
      dotychczas wydanych tomów!!!
      • Gość: one of many Re: Najlepsza część!!! IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 29.05.04, 14:56
        a order of phenix?? tzn mnue też się podobał prisoner of azkaban, ale piątka
        jest jednak ciekawsza...
      • Gość: tak_tak Re: Najlepsza część!!! IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 30.05.04, 18:06
        Ja czytałem Zakon Feniksa i stwierdzam że moze jest ciekawy ale nie tak nie
        pociąga jak Więzien z Azkabanu. Poza tym w ostatniej części coś mnie denerwuje,
        nie mam tego skonkretyzowanego ale wydaje mi się że to już nie ma tej magi...
        Może to przez ten cały boom na zabawkach itp. Ale niewątpliwie sądzę że Harry
        to ksiązki moze i dla dzieci ale jednak mówiące w jakimś tam stopniu o rzeczach
        ważnych - nie jest to poprostu bajeczka. A niestety w ksiązkach "dla dorosłych"
        coraz więcej jest bubli...
    • Gość: magda Re: Recenzja z Harrego Pottera i więźnia Azkabanu IP: *.wroclaw.dialog.net.pl 29.05.04, 17:20
      mam nadzieje ze atson nie zrobila z hermiony takiej gwizdy, jak robi z siebie,
      chociazby na tym zdjeciu w tej sukience, przeciez ta dziewczyna ma chyba z 14-
      15 lat. zalosne
      • Gość: johny Re: Recenzja z Harrego Pottera i więźnia Azkabanu IP: *.cpe.net.cable.rogers.com 29.05.04, 20:04
        zalosna zazdrosnica
    • Gość: Ziomal Re: Recenzja z Harrego Pottera i więźnia Azkabanu IP: *.warszawa.cvx.ppp.tpnet.pl 30.05.04, 11:35
      Mam nadzieję, że jest rzeczywiście tak, jak mówi Pan redaktor. Nudzą mnie już
      filmy dla małych dzieci. Poprzednie filmy o Harrym były beznadziejne. Mam
      nadzieję, że następny bdzie miał o wiele więcej akcji. Proszę mnie zrozumieć- w
      końcu sam jestem trzynastolatkiem.
      • Gość: Puknij_się Re: Recenzja z Harrego Pottera i więźnia Azkabanu IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 30.05.04, 16:31
        Do uczestników tego forum: Stare, a głupie!!!
    • Gość: hihi Re: Recenzja z Harrego Pottera i więźnia Azkabanu IP: 212.191.130.* 30.05.04, 19:28
      Panie Wojtku, z pana recenzji wynika, że Tony Blair jest przedstawicielem Partii Konserwatywnej, a nie jest.
      Do "puknij się": nie rozumiem o co Ci chodzi człowieku, czyżbyś był mugolem? :-)))))
    • Gość: Hermi Re: Recenzja z Harrego Pottera i więźnia Azkabanu IP: *.internetdsl.tpnet.pl 30.05.04, 20:51
      Kocham Harrego zawsze będe go kochać za to jaki jest za to,że przedstawia
      psychikę nastolatków w prawdziwy sposób nic nie ukrywając.Przez ten film (i
      oczywiście książki o Harrym) może wreszcie dorośli coś zrozumieją i dadzą sobie
      spokój z komentarzami typu "Harry to bajeczka dla dzieci" i może bardziej
      zrozumieją to co tak naprawdę czujemy w środku...
    • Gość: mike Re: Recenzja z Harrego Pottera i więźnia Azkabanu IP: 62.29.135.* 31.05.04, 09:36
      Gamoniu Tony Blair nie jest z parti konserwatywnej!!
      Kto to pisał?!
    • Gość: polityk Re: Recenzja z Harrego Pottera i więźnia Azkabanu IP: *.devs.futuro.pl 31.05.04, 09:49
      sorry ale od kiedy Tony Blair jest w partii konserwatywnej??
      przecież on jest z partii pracy !!
    • Gość: Andrzej 25 Re: Recenzja z Harrego Pottera i więźnia Azkabanu IP: *.bytom.sdi.tpnet.pl 02.06.04, 09:44
      Wczoraj z okazji dnia dziecka poszliśmy z moją dziewczyną (zapaloną
      Poteromaniaczką) na film. Zaznaczę że nie czytałem ani jednej książki, mam 25
      lat a moja luba 26. I wiecie co?? Fajny był film. Faktycznie ciekawszy od 2
      wcześniejszych ekzanizacji. Człowiek się nie nudzi i nawet nie przeszkadza mu
      to, iż nie zna treści książek. Po prostu świetnie się bawi, bo film jest
      calkiem dobry.
    • Gość: grarza Re: Recenzja z Harrego Pottera i więźnia Azkabanu IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 02.06.04, 15:04
      tak czytam te rozne artykuly w gazecie i zaczynam sie zastanawiac nad zmiana
      portalu... KTO, do licha, U WAS PISUJE??? SAMI IGNORANCI I IDIOCI???
      JAK MOZNA zamiescic TAKA "recenzje" nt. filmu, ktory badz co badz jest
      wydarzeniem, kolejnym zreszta.
      bylam na nim wczoraj, ze swoim dzieckiem, ktorego WCALE nie musialam uspokajac,
      wrecz ona uwaza te czesc za najlepsza. ja osobiscie nie, ale z zupelnie innych
      powodow niz mrocznosc, rzeczywiscie dajaca sie mocno odczuc w tej czesci,
      glownie przez zmiane "otoczenia" wlasnie dlatego, przez te zmiane - nie podoba
      mi sie to, ze "okolice" Hogwartu zostaly tak poprostu zmienione. mysle, ze
      wystarczajaca zmiana jest nowy aktor wcielajacy sie w postac Dumbledora. moze i
      dobry, ale zupelnie "nie przystajacy" i inny od poprzedniego. nie do konca
      odpowiada mi filozofia kreowania nowego wizerunku, jezeli poprzedni byl Bardzo
      dobry, a co wazniejsze, zgodny z ksiazkowym pierwowzorem...
      poza tym film bardzo dobry, bo jakby mogl byc inny?... :)))
      • Gość: Emilia Re: Recenzja z Harrego Pottera i więźnia Azkabanu IP: *.crowley.pl 02.06.04, 15:24
        Oczywiście wiesz, że aktor, który grał w Dumbledore'a w poprzednich filmach
        umarł? Uwielbiam takie panienki, poważnie:))

        Emilia
        • Gość: grarza Re: Recenzja z Harrego Pottera i więźnia Azkabanu IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 02.06.04, 15:32
          oczywiscie wiem, a co to ma do rzeczy???
      • hobbitfrodo Re: Recenzja z Harrego Pottera i więźnia Azkabanu 07.06.04, 19:36
        O czym Ty pleciesz. Zamek z poprzednich czesci to bylo jakies nieporozumienie.
        Kto budowal zamki po srodku wielkiej polany???? Widzials kiedys taki zamek? Nie,
        a wiesz czemu bo zamki budowalo sie na wzgorzach!!!
        • grarza Re: Recenzja z Harrego Pottera i więźnia Azkabanu 08.06.04, 16:33
          hobbitfrodo,

          no tak, ogolnie masz racje, ja tylko wyrazilam swoja opinie, ze teren wokol
          zamku teraz jest inny, i nie jest spojny z poprzednimi czesciami. nie pamietam
          jaki byl opis w ksiazce. dzieki, zmotywowales mnie, przeczytam sobie jeszcze
          raz i sprawdze...
          aha, i ogolnie poprzednie czesci podobaly mi sie bardziej. byly bardziej
          bajkowo-kolorowe, optymistyczne, mimo calej swojej grozy, bo tej rowniez tam
          nie brakowalo. dla mnie ten zamek moze byc na polanie, bo i tak otoczony jest
          magia i czarami oraz zakazanym lasem... :))) nie potrzebuje fosy... :)) ani
          wzgorz
        • grarza Re: Recenzja z Harrego Pottera i więźnia Azkabanu 15.06.04, 12:49
          hobbitfrodo napisała:

          > O czym Ty pleciesz. Zamek z poprzednich czesci to bylo jakies nieporozumienie.
          > Kto budowal zamki po srodku wielkiej polany???? Widzials kiedys taki zamek?
          Nie
          > ,
          > a wiesz czemu bo zamki budowalo sie na wzgorzach!!!


          aha, sprawdzilam! byl na wzgorzach, otoczony z jednej strony jeziorem, z
          drugiel zaczarowanym lasem... tylko, ze przed lasem byly blonia...
          tak bylo ladniej i chyba bardziej zgodnie z ksiazka?...
    • Gość: Kleo Re: Recenzja z Harrego Pottera i więźnia Azkabanu IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 02.06.04, 15:27
      moim zdaniem, trzecia czesc Harrego Pottera byla najlepsza ze wszystkich i
      wrecz przeciwnie-wcale nie byla mroczna, lecz bardzo smieszna i zabawna.
      czytałam tą część i moim zdaniem minusy tego filmu kryja sie w zmianie głosu,
      choc nowy damyldor i panstwo wesleyowie mieli ten sam, lecz dambyldorowi to
      nie
      pomogło-wydawał mi sie nie przyjazny i nie podobny tak jak tamten dambyldor
      do opisu i przyjaznosci w ksiazce. moze to wina nowego rezysera, a moze aktora?
      moja mama narzekała na zmianę połozenia domku Hagrida i połozenie wierzby
      bijącej.
      zwracam sie teraz do innych ludzi, ktorzy tez pisali recenzje: ta czesc jest
      najfajniejsza z tych trzech i dysponuje duzym poczuciem humoru.
      • Gość: ssaczek Re: Recenzja z Harrego Pottera i więźnia Azkabanu IP: *.wroclaw.dialog.net.pl 02.06.04, 16:44
        Świat się zmienił, gdybym ja obejrzał ten film mając 5 lat to pewnie przez
        tydzień szczałbym w wyrko, teraz byłem w towarzystwie 5 i 8 latków i wiecie co
        oni momentami byli znudzeni!! z całą pewnością ta część jest inna od
        poprzednich, ale czy lepsza? to już kwestia gustów, mnie mile zaskoczyła a
        dzieciaki były zadowolone. to tyle.
        • flynn Re: Recenzja z Harrego Pottera i więźnia Azkabanu 02.06.04, 18:05
          Dlaczego nie pokazali finału quidditcha??? Najbardziej w filmach o HP lubię
          właśnie quidditch:))


          Flynn
        • Gość: Ksiezna Re: Recenzja z Harrego Pottera i więźnia Azkabanu IP: *.a2000.nl 02.06.04, 21:03
          To nie jest film dla 5-8 latkow, moje 11 letnie corki , ktore juz wczesniej
          przeczytaly ksiazke z zainteresowaniem ogladaly dzis premiere amsterdamska ,
          mlodsze dzieciaki wychodzily z sali i wracaly, po prostu sa na to za male
          jeszcze, a sam film z pewnoscia wart jest obejrzenia, jako fenomen sztuki w
          swoim rodzaju .
          • Gość: taart Re: Recenzja z Harrego Pottera i więźnia Azkabanu IP: *.a2000.nl 02.06.04, 21:09
            Harrie Potter en de gevengede van Azkaban vindt ik leuk, grappig en spanend.
      • Gość: debile jestescie banda idiotow IP: *.client.comcast.net 05.06.04, 17:58
        czy wasze dzieci sa niedorozwiniete umyslowo? Latanie an miotle, o boze jakie to
        nowatorskie, orginalne, i co za fabula, czarodzieje ktorzy moga byc niewidzialni
        ukrywaja sie za drzewami? Ludzie dalcie spokoj, wychowujecie bande idiotow,
        gratulacje. Zachwycacie sie bezmyslnym gownem? Wolny kraj, tylko komu sa
        potrzebni idioci?
        • Gość: Zgadzam się Re: jestescie banda idiotow IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 16.06.04, 16:55
        • Gość: as Re: jestescie banda idiotow IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 16.06.04, 16:56
          Zgadzam się z Tobą w pełni. Kogo wychowujecie? nIEDŁUGO wasze bachory nie będą
          wiedziały o Mickiewiczu czy Słowackim,
    • Gość: Asia Najlepszy IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 02.06.04, 21:09
      1-ego czerwca miałam okazję obejrzeć w kinie pokaz przedpremierowy "Więźnia
      Azkabanu". Jestem mile zoskoczona. Uważałam, że filmy o Harrym są niczym w
      porównaniu z książkami. Jednak ten film dzięki nowemu reżyserowi jest momentami
      śmieszniejszy lub straszniejszy od poprzednich. Są w nim oczywiście
      nieścisłości jeśli chodzi o książkę, ale cóż... Czekam z niecierpliwością na 6.
      książkę i 4. film. POZDROWIENIA DLA WSZYSTKICH POTTEROMANIAKÓW!!!!!!! ;)
      • Gość: jane Re: Najlepszy IP: *.a2000.nl 02.06.04, 21:14
        ik vindt het erg leuk,
        het is heel veel leuker en spannender geworden.

        groetjes van mij jane.
        • Gość: Ksiezna Re: Najlepszy IP: *.a2000.nl 02.06.04, 21:19
          to znaczy, w wolnym przekladzie z niderlandzkiego (amsterdamskiego), ze moim
          coreczkom tartje i jane tez sie bardzo podobalo dzis na premierze w kinie.
    • Gość: ifo TO JEST TRAGEDIA !!! IP: *.chello.pl 03.06.04, 00:15
      Boże, jak można z tak pięknej kolorowej przygody zrobić tak mroczny i denny
      kicz.
      Ma ktoś może jakiś wolny nabój ? Własnymi rencami zastrzelę tego reżysera i
      tego kto pozwolił mu to kręcić !!!
      Przecież to się w pale nie mieści...
      Pierwsze co się rzuca w oczy to fatalne oświetlenie i brak koloru. Film jest
      mroczny i daaaaaleko mu do pierwszych dwóch odcinków, gdzie feria barw
      powalała. Wszystko w tym filmie wszystko jest brudne. Tynki odłupane,
      HogwartExpress brudny i zniszczony oraz to wstrętne oświetlenie - jakby ruskie
      kręciły sceny w pociągu na sybir. Piękne obicia foteli są teraz szare i
      zniszczone. Przecież czarodzieje nie muszą sami sprzątać i naprawiać różnych
      rzeczy !
      Dumbledore zamiast pięknych białych włosów teraz ma przerzedzone brudno-szaro-
      siwe, brodę związaną zielonym sznureczkiem, paznokcie długie i brudne!!! (grrr)
      No i te stroje... Daleko im do tego co widziałem wcześniej. Trójka bohaterów
      przez cały film biega w nie najświeższych ubraniach mugolskich - a gdzie te
      piękne peleryny? Hermionie cały czas spadają spodnie z tyłka, Ron zamiast
      ładnie błyszczących rudych włosów teraz ma wypłowiałe kłaki! (porównajcie z
      pierwszymi 2 częściami). Po prostu koszmar.
      Znaczne zmiany w scenografii. Teraz Hogwart powiększył się (to plus) widoki z
      lotu ptaka (hardodzioba) są bardzo ładne (gdyby nie ten brak koloru byłoby ok),
      ale od kiedy to do chatki Hagrida zbiegało się z góry? Przecież ona jest na
      błoniach zamku! Poza tym, Hogwart teraz jest brudny i zniszczony - a tak
      przecież nigdy nie było.
      Skróty w scenariuszu w stosunku do książki są zbyt duże. Gdybym nie czytał
      wcześniej książki to raczej trudno byłoby się zorientować o co tam naprawdę
      chodzi. Harremu w zaklęciu patronusa powinien utworzyć się jeleń (rogacz) a w
      filmie jest tylko światło :( Brak postaci - np. bezgłowy Nick. Teraz zamiast
      duchów są jacyś jeźdźcy na koniach (tragedia). Dama z portretu też jest inna.
      Brak wielu, wielu wątków a te które są też nie są najlepiej zrobione lub
      nadmiernie poskracane (np. walka Harrego z Syriuszem) lub brak zakończenia !!!

      Nie chce mi się więcej pisać. Film jest tragicznie nakręcony. Jeśli ktoś ma
      wolną kulkę to zapraszam na priv :)
      Tak czy inaczej film obejrzeć i tak trzeba :) Jeśli jednak ten sam reżyser
      będzie kręcił następne części to źle im wróżę. Po prostu szkoda. On powinien co
      najwyżej kręcić jakieś gnioty typu doberman czy podobne a nie brać się za tak
      piękną opowieść.
      • madziurex Mam pytanie... 03.06.04, 00:29
        Czytałam wszystkie części HP, ale nie ogladałam żadnego z filmów. Czy dobrze zrobię idac teraz na "Więźnia Azkabanu"? Czy może powinnam najpierw zobaczyc poprzednie dwie części?(dodam,że nie bardzo mam jak).
        Poza tym - bardzo nie lubię, gdy film - w porównaniu z ekranizowana powieścia - jest okrojony lub coś jest pozmieniane. W zwiazku z tym - czy mnie ten film czasem nie wkurzy??
        Bardzo lubię ksiażki o Harrym (sama nie wiem, dlaczego, bo arcydzieło to nie jest) i nie chciałabym się rozczarowac/zniechęcic do HP. Tak więc proszę o podpowiedzi!
        • Gość: Mycha Re: Mam pytanie... IP: 80.48.229.* 04.06.04, 13:40
          Radzę pójść ale zostaniecie rozczarowani... Ja przynajmniej jestem. taki
          Syriusz???!!! Nie wybacze...
      • Gość: q100 Re: TO JEST TRAGEDIA !!! IP: *.Net 04.06.04, 10:54
        Zgadzam się w 90% miejmy nadzieję ze Czare będzie ktoś inny reżyserował.
        • Gość: Jagoda Re: TO JEST TRAGEDIA !!! IP: *.map.com 08.06.04, 02:44
          Tez mam nadzieje, ze czwarta czesc wezmie jakis inny rezyser w swoje rece.
          Dlaczego przez wieksza czesc filmu bohaterowie biegaja po zamku w dzinsach i
          innnych wspolczesnych ciuchach? I beznadziejny aktor w roli Najwazniejszego
          Czarodzieja Dumbledore! W sumie najslabszy z trzech dotychczasowych.
          Jedynie "Hardodziob" swietny! I "Dementorzy" tez niezli, ale to troche za malo!
          wspolczesne
      • Gość: Mycha Re: TO JEST TRAGEDIA !!! IP: 80.48.229.* 04.06.04, 13:38
        Całgowicie się z Toba zgadzam, gdyż jestem wielką fanką Harry'ego.
        pozdrawiam:
        Mycha
        PS: Może poklikamy?? gg: 3088817
      • Gość: xyz Re: TO JEST TRAGEDIA !!! IP: *.chello.pl 05.06.04, 18:05
        No coz, jesli ktos lubi cukierkowa wizje Hogwartu, to rzeczywiscie te dwa
        poprzednie plastukowe filmy bardziej mu sie spodobaja. Problem tylko w tym, ze
        Hogwart ksiazkowy nie jest taki jak ten w filmach Columcusa. A III cz. jest
        wyjatkowo mroczna.
      • Gość: dilmah Re: TO JEST TRAGEDIA !!! IP: *.acn.waw.pl 05.06.04, 20:07
        ....wszystko odebralam tak samo jak TY...!!! Bingo! te same zarzuty! (mialam
        nadzieje ze pokoj do wrozenia z fusow bedzie kolorowszy - a nauczycielka jednak
        mnie pokrecona). Mialo tam byc przytulnie i cieplo - sennie. A bylo nijak

        dilmah
      • Gość: Majcher Re: TO JEST TRAGEDIA !!! IP: *.ebola.lublin.pl / *.ebola.lublin.pl 05.06.04, 23:28
        Byłem i obejrzałem. Zgadzam się, że jest to tragedia. Do tego stopnia, że
        momentami nie widać w ogóle, że jest to kontynuacja serii. Harry Potter jest
        zwyczajnie wulgarny a Ron wygląda jak przygłup. Nie zauważyłem aby film był
        mroczny jest po prostu wzorowany na tandetnym kinie klasy C. Poza tym nie
        wyobrażam sobie aby Hermiona kogoś mogła uderzyć w szczękę. Cały czar
        angielskiej z lekka arystokratycznej i konserwatywnej elegancji prysł. To co
        wyszło nadaje się jak ulał do gett mużyńskich i meksykańskich. Jednym słowem
        hała, a szkoda.
      • izka100 Re: TO JEST TRAGEDIA !!! 06.06.04, 15:23
        Zgadzam się z Tobą w 100 a nawet w 200 %.Spieprzyli ten film!!! A to moja
        ukochana czesc! Mroczno, nic nie widac i za bardzo splycone te najwazniejsze
        wątki. Szkoda, bo mozna było z robic z tej częci wielka produkcję!!!
        • Gość: wkurzona Re: TO JEST TRAGEDIA !!! IP: *.aster.pl 20.07.04, 17:45
          Jeśli chcecie obejrzeć jakiś kolorowy i bajeczny film to pooglądajcie sobie
          kreskówki - czytałam wszystkie częśći H.P. i zapewniam was że 3 część nie była
          o Kubusiu Puchatku!
          • madziurex Zapraszamy na forum HP 20.07.04, 19:01
            Zapraszam na Forum Harry'ego P. Burzliwe dyskusje! Tym razem bez dzieciarni.
            Forum HP
      • Gość: Kuba Re: TO JEST TRAGEDIA !!! IP: *.internetdsl.tpnet.pl 06.06.04, 23:41
        Ten film jest naprawdę świetny! W porównaniu do części poprzednich wręcz
        rewelacyjny i właśnie największą zasługę ma w tym Alfonso Cuaron, bardzo
        żałuję, że Czarę Ognia zrobi nam spec od wesel i pogrzebów Mike Newell(znany
        właśnie z filmu "Cztery wesela i pogrzeb"). Więzień Azkabanu jest z pewnością
        mroczny, tajemniczy i taki właśnie chcieliśmy film mieć! po plastkiowych
        częściach pierwszej i drugiej w wykonaniu Chrisa Columbusa nadszedł czas na
        adaptację być może najlepszrj 3 książki cyklu. Od razu rzuca się w oczy to, że
        Cuaron skoncenntrował się na zmianach zachodzących w głównych bohaterach,
        pominął mało istotne dla filmu wątki quidditcha, zabrał naprawdę wiele scen,
        ale jakie one miałyby znaczenie??, przecież to, że potter zdobył by puchar
        quidditcha nie niesie żadnego przesłania, artysta jakim jest Cuaron wolał
        poświęcić ten czas na rewelacyjne scemy krajobrazów, ukazał nam wierzbę bijącą
        we wszystkich możliwycj porach, wstawił jedne z najmądrzejszych w filmie
        dialogów z profesorem Lupinem, to wszystko sprawia, że więzień azkabanu jest
        nie tylko maszynką do zarabiania kasy na tych dla tych któtzy woleliby zobaczyć
        super efektowne, kolorowe widowisko, ale jest to także film ambitny, ciekawy,
        niosący sobą jakieś przesłanie i wartości. Pozostaje mieć nadzieję, że po
        naprawdę realnym powrocie do cukierkowatości w 4 części, znowu będzie wielkie
        boom na koniec, a wcześniej kolorowo, baśniowo i nijako, obym się mylił, ale
        wydaje mi się, że reżyser skoncentruje się na turnieju trójmagicznym, a nie na
        rozterkach harrego i rona. Obym się mylił! Wierzę jednak, że za 5 część
        zabierze się znowu Cuaron, który rozbuduje wątek syriusza, profesora lupina, a
        pominie masę zbędnych wątków pobocznych, którymi raczyła nas rowling. Jestem
        przekonany, że z 2 razy dłuzszej od więznia azkabanu 5 części da się zrobić
        film 2,5 godzinny, ba nawet można dodać coś od siebie, bo w 5 części jest mało
        Pottera w potterze, samej magii jest nie więcej niż w więzniu. A więc Cuaron
        wracaj i kręć Zakon Feniksa! Apropos dla mnie mówienie o brudnych paznokciach
        czy ubraniach jest po prostu śmieszne a rozprawianie o tym, że dla naprawdę
        bardzo ładnej Watson(choć nie tak jak jak moja justyna;p) spadają spodnie jest
        naprawde żałosne, wszystkie te akcenty sprawiają, że film jest prawdziwy, nie
        ma tu miejsca na legendy i baśnie, harry potter stał się kultowy, bo jest
        bliski każdemu z nas, mówi o młodych czarownikach którzy przeżywają bardzo
        podobne do naszych problemy, to właśnie nie tanie efekciarstwo a artyzm Cuarona
        są największą zaleta tego filmu.
        • hobbitfrodo Re: TO JEST TRAGEDIA !!! 07.06.04, 19:42
          Wprost nic dodac nic ujac. To juz nie byla zadna tam bajka dla gowniarzy lecz
          male arcydzielo Cuarona! Wyszlam z kina oczarowana, naprawde! Wspaniala
          atmosfera i zadnej sciemy, to lubie. A nie jakis tam plastikowy Harry i zabawa w
          machanie rozdzkami.
    • alchemiczka713 Harry Potter i więźień Azkabanu 03.06.04, 22:19
      Film jest po prostu rewelacyjny. Reżyseria wspaniała, nie mam słów podziwu dla
      faceta, który zmienił bajeczki Columbusa w prawdziwy majstersztyk. Jestem tylko
      zawiedziona pominięciem kilku istotnych faktów z ksiażki - jak to się stało, że
      przez cały film nikt nie raczył wyjaśnić kim są autorzy Mapy Huncwotów, ani też
      nikomu nie przyszło do głowy powiedzieć Harry'emu, jakiego patronusa naprawdę
      udało mu sie wyczarować? To tylko jedne z nielicznych błędów, te ważniejsze.
      Mimo to jestem pod ogromnym wrażeniem - przejscia miedzy scenami, ani ommentu
      dłuzyzny, wartka akcja, mroczne klimaty... dzieci obecne na premierze w Łodzi
      były zszokowane - spodziewały sie cukierkowatych usmiechó i mnóśtwa śmiechu,
      podczas gdy na głównym planie były rozterki, smutek i żal. Kłąniam sie w stronę
      reżysera i gratuluję mu genialnej roboty - bo chociaż Chris Columbus zrobił
      kawał niezłej roboty, to teraz mina moze mu tylko zrzednąć.
      • Gość: Mycha Re: Harry Potter i więźień Azkabanu IP: 80.48.229.* 04.06.04, 13:42
        Jesteś gorszą jędzą niż Umridge
    • Gość: Q100 Re: Recenzja z Harrego Pottera i więźnia Azkabanu IP: *.Net 04.06.04, 08:35
      Film jak zwykle jest dużo gorszy od książki, mnie osobiście się nie podobają
      zmiany wprowadzone (chyba by przeciętny amerykanin zrozumiał) w 3 części,
      bieganie w dzinsach zamiast szat, Snape jest wręcz miły :), brak sklątek
      tylnowybuchowych (tylko nie pamiętam może one były w IV tomie) Brak
      jakiegokolwiek wytlumaczenai dlaczego "patronus" Harrego miał kształt Jelenia
      itd..

      Z pozytywów to znakomite efekty specjalne (szczegolnie hipogryf) i dobra
      ścieżka muzyczna.


      Czekam z utesknieniem na VI tom HP
      • Gość: KJ Re: Recenzja z Harrego Pottera i więźnia Azkabanu IP: *.centertel.pl 04.06.04, 08:48
        Zgadzam sie z zarzutem "dzinsy zamiast szat"; wiem, ze to byl celowy zabieg
        rezysera aby pokazac proces dojrzewania=buntu bohaterow ale jakos mi to nie
        pasilo; i zgadzam sie z zarzutem dot.patronusa,zupelnie bez sensu:zreszta nie
        bylo tez wytlumaczenia ksywek wlascicieli mapy Huncwotow -chyba ze jestem malo
        inteligentna a rezyser chcial zeby widz sie domyslil i myslal abstrakcyjnie:)to
        chyba blad-odbiorcami sa przeciez glownie dzieci.Poza tym film jako calosc
        swietny-nie cukierkowy,dojrzalszy niz poprzednie,a Daniel...przeslodki:)))))
    • Gość: qot Re: Recenzja z Harrego Pottera i więźnia Azkabanu IP: 195.205.41.* 04.06.04, 09:12
      Zlepek "ruchomych ilustracji ksiazkowych", żle wykorzystani świetni aktorzy,
      przerośniete "mutanty" nie przypominajace bohaterów z poprzednich adaptacji (
      Newil, Draco, ect. ), gdyby nie muzyka film okazałby sie "bez uczuciowym knotem
      z mnustwem przecietnych efektow specjalnych".
      Bajkowa auta prysła, na siłe probuje sie wcisnac czarodziejstwo w nasz realny
      swiat. "Kamień.." i "Komnata..." to poprostu ładnie, sprawnie opowiedziane
      Bajki, a "Więzień..." stał sie kiczowatym filmem jaki wyrezyserowac mógłby
      każdy AMERYKANSKI reżyser ( nie mówiec o meksykaninie który za grosz nie czuje
      Angielskich korzeni Harrego ).

      Minusy: Film jest pociety, nie równy, źle sfilmowany, dialogi banalne gdzie
      najcześciej aktorzy mówią co robia ( to tak jak nowele brazylijskie ), mało
      finezji ( brak wykorzystania irracjonalnej rzeczywistości Hogwartu ), ponadto
      pojawiaja sie elementy ktore nic nie wnasza do filmu (koszmarne "bryloczki",
      "gryzaca" ksiazka i wile innych które zajmuja czas) a wiele spraw jest nie
      wyjaśnionych - chcby dlaczego Ministerstwo tak pobłażliwie potraktowało Harrego
      gdy "nadmuchał ciotke" ...

      Plusy: Dużo lepsza scenografia ( zamek Hogwartu juz niejest Disney-owskim
      Pałacem ), Świetna muzyka

      Nadzieja w DVD:
      Druga czesc Harrego zostala pozbawiona wielu scen które spewnościa przyblizyly
      by problematyke samej osoby Harrego - sceny te sa dostepne na DVD ale niewiem
      dlaczego nie zostały wkomponowane w film.
      Dla tego mam nadzieje ze wiele watków które pojawiły sie w "Wiezniu..."
      zostanie zamknietych i dokona sie całkowite zespojenia - tak jak to było w
      przypadku "Władca Pierścieni - Dwie wieże" ...

      jak narazie uważam film za "przececietniony" - a szkoda ...
      • Gość: sbod Re: Recenzja z Harrego Pottera i więźnia Azkabanu IP: *.centertel.pl 04.06.04, 09:16
        "gryzaca ksiazka" akurat nie jest pomyslem curaona-przeczytaj ksiazke
        Rowling ,to zobaczysz!!
    • Gość: Rosjanki Re: Recenzja z Harrego Pottera i więźnia Azkabanu IP: 213.195.141.* 04.06.04, 09:27
      właśnie siedzimy na lekcji informatyki, ale myślami jesteśmy już sali kinowej o
      17.15 i wyobrażamy sobie jak wygląda ekranizacja najlepszej książki na świecie.
      MIŁego oglądania!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
    • Gość: Mycha Re: Recenzja z Harrego Pottera i więźnia Azkabanu IP: 80.48.229.* 04.06.04, 13:35
      Emma wygląda jak pofarbowana krowa, ale za to inni, oprócz Daniela i Ruperta są
      cool. Najgorzej wyszedł Syriusz. Jak mogliście?????!!!!! Remus Lupin wygląda
      jak baba. A poza tym jest super. Papatki
      Mycha
      • Gość: dillmah Re: Recenzja z Harrego Pottera i więźnia Azkabanu IP: *.acn.waw.pl 05.06.04, 20:12
        Syriusz wygladal na szalenca i nie mial za grosz radosci w sobie. Pomijam fakt
        ze byl po przejsciach ale harry cos go nie cieszyl (spotkanie)i ni z gruchy ni
        z kosmosu zaproponowal mu zamieszkanie. na ojca chrzestnego nie wygladal!
        szczegolnie chyba sie harrym nie zachwycil ;)
    • Gość: Karolina Re: Recenzja z Harrego Pottera i więźnia Azkabanu IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 04.06.04, 13:51
      Zajebisty film . z tej ciotki marge zrobil prosie taka tłusta (dobze ż ja taka
      nie jestem) ale dementorzy(wow) ta trupia czszka TEN FILM JEST POPROSTU SPOKO -
      ZAJE.....
      • Gość: miki Re: Recenzja z Harrego Pottera i więźnia Azkabanu IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 07.06.04, 10:38
        ten film jest dobrze zrobiony, moze momentami swiatlo prosi sie o poprawe, a muzyka o sciszenie (przy okazji: gdzie w ksiazce byla mowa o szkolnym chorze???), ale generalnie troche mnie rozczarowal. zbyt duzo skrotow, przeinaczen, momentami robi sie z tego komedia. aktor grajacy lupina nie nadaje sie do tej roli, wilkolak kojarzy mi sie z "wladca pierscieni", dementor z osmiornica, patronus jest po prostu zenujacy. film ratuje swietny jak zawsze snape. poza tym od kiedy dzieciaki chodza w normalnych ubraniach??? gdzie sie podzialy te fajne peleryny? nic mnie jednak tak nie zirytowalo jak to, ze w jednej scenie blizna harry'ego, ktora normalnie jest z prawej strony, nagle pojawia sie nad lewym okiem.
    • Gość: glupota nie boli tak glupiego filmiku nie widzialem dawno IP: *.client.comcast.net 05.06.04, 17:47
      Tak to njest jak ludziom brakuje pomyslow, miela dany temat bez pojecia, tak
      jest z pania Rawlings, czy jak jej tam. Ludzie ta historyjka nie ma
      najmniejszego sensu, ladu i skadu, efekty specjalne to juz nic nowewo w kinie,
      ale tu nie ma zadnej fabuly, ja kompletnie nie wiem o co chodzi w tym filmie,
      wszystkie te ich przygody sa bez sensu, ladu i skladu. Boze dlacego takie
      bezsensowne dno znalazlo tylu wielbicieli? czyzby wiekszosc ludzi byla porostu
      idiotami?
    • Gość: Lamor Re: Recenzja z Harrego Pottera i więźnia Azkabanu IP: 213.199.201.* 06.06.04, 12:24
      Film świetny, tylko czym kierowano się przy wyborze Thewlisa do roli Remusa
      Lupina? Chyba węchem, bo żadnego podobieństwa do książkowego Remusa w nim nie
      widzę...
    • Gość: Malik Re: Recenzja z Harrego Pottera i więźnia Azkabanu IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 06.06.04, 16:47
      Miejscami doba akcja, miejscami nuuuudaaaaa. Dosyć dobra okpia książki.
      Doskonała scenografia, dobra muzyka. Efekty nie oszałamiają. Aktorstwo - w
      sumie OK. Jeżeli jesteś fanem HP, powinieneś zobaczyć. Jeżeli nie, poszukaj
      czego innego.
    • Gość: KASIA Re: Recenzja z Harrego Pottera i więźnia Azkabanu IP: *.chomiczowka.net.pl 07.06.04, 08:24
      Co myślicie o polskim dubingu tego filmu???
      • Gość: Andri POMOCY!!! IP: 217.96.2.* 07.06.04, 08:50
        POMOCY!!!

        Mam w domu siedmioletniego poteromaniaka. Pytam więc tych którzy widzieli film:
        Czy dziecko w tym wieku może obejrzeć ten film w kinie czy lepiej poczekać i
        zrobić to w domu?

        Czy mój syn nie będzie chciał uciec z sali kinowej podczas przeiany Lupina, czy
        jakiejś innej sceny? Czy są tam drastyczne sceny?
        • Gość: sunny Re: POMOCY!!! IP: 213.17.133.* 07.06.04, 11:14
          Horror to nie jest, ale myślę, że może przestraszyć się dementora albo
          wilkołaka...
        • grarza Andri 08.06.04, 16:46
          moze. w kinie lepiej. jesli widzial poprzednie czesci, to tu nie ma sie czego
          bac, gorszy byl bazyliszek i scena walki Harry'ego z nim.

          dzieci lubia wilkolaki, obejzyj pare bajek na fox kids albo czyms podobnym...
          horrory sie nie umywaja do tych strasznych glupot.
          film jest ok
        • Gość: Potteromaniaczka Re: POMOCY!!! IP: *.wloclawek.cvx.ppp.tpnet.pl 09.06.04, 17:14
          Jeśłi chcesz idż.Przemiana Lupina niebyła straszna.Ale jest jeden powód dla
          którego można nie iść-dementorzy.Ale oni nie są najsraszniejsi.
Inne wątki na temat:

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka