Gość: xyz IP: *.acn.waw.pl 01.02.05, 11:58 co mozecie wpisac na taka liste? co was nabardziej przestraszylo? co zamrozilo krew w zylach :P starocie, nowosci... pozdrowienia! Odpowiedz Link Zgłoś Obserwuj wątek Podgląd Opublikuj
effi23 Re: HORRORY wszechczasów 01.02.05, 12:30 ze staroci to Dziecko Rosmary i Egzorcysta. A z nowszych Inni i Szosty Zmysl:) Harry Angel jest jeszcze dobry ale to na granicy gatunku, a i jeszcze Fallen (W sieci zla) za klimat i za piosenke. "...Time is on my side.. Yes, it is..."_ Super Kamila Odpowiedz Link Zgłoś
magdalenab1979 Re: HORRORY wszechczasów 19.02.05, 16:31 darkness. polecam na samotny wieczór a oglądanie przełożyc na okolice północy... fallen spoko. zresztą film który na mnie robi wrazenie musi sie skończyc trochę nieprzewidywalnie. te spełniaja ten warunek Odpowiedz Link Zgłoś
monikate Re: HORRORY wszechczasów 01.02.05, 13:11 "Psychoza" i "Ptaki" Hitchcocka; "Noc żywych trupów"; "Dziecko Rosemary" of course, ale ten film jest nie tylko horrorem; "Carrie" Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: dose SĄ DWA TAKIE FILMY IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 07.02.05, 14:00 Ze starszych to bezkonkurencyjnie "ZEMSTA PO LATACH", a z nowszych na pewno będzie to "DEAD END" [nie wiem jak tytuł tego filmu brzmi w wersji oficjalnej po polsku, prawdopodobnie "ślepy zaułek" albo nasi boscy filmowcy poszli jak zwykle na łatwiznę i przetłumaczyli jak leci "Martwy koniec"]. "DEAD END" to chyba jednak ten najlepszy jak dla mnie. W życiu się tak nie bałam. Na horrorze i w ogóle. Po prostu musiałam robić przerwy, bo mi tak serducho waliło, że myślałam, że kipnę. GENIALNY. Odpowiedz Link Zgłoś
anja.riddle Re: HORRORY wszechczasów 01.02.05, 15:30 The Ring i inne japońskie horrory - Dark Water czy Klątwa Ju - On Candyman Dziecko Rosemary 28 Dni Później Dracula, Nosferatu Wampir, Wywiad z Wampirem (jeśli ktoś lubi takie klimaty) Mary Reilly Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Hombre Re: HORRORY wszechczasów IP: 80.51.234.* 02.02.05, 08:32 jw Dziecko Rosemary, Egzorcysta, Nosferatu Wampir ( Herzoga ), ale również Hellraiser - pierwsza częśc, druga też jeszcze niezła, i jako małolat oglądałem w kinie taki film pt. Zemsta po latach ( swoją drogą co za tytuł ;-) ) i pamiętam ze strasznie się bałem, hehe Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: hej Re: HORRORY wszechczasów IP: *.kolonianet.pl 17.02.05, 14:35 Dziecko Rosemary Egzorcysta Psychoza Ring Odpowiedz Link Zgłoś
trevik Re: HORRORY wszechczasów 02.02.05, 17:14 W pierwszej kolejnosci napisalbym The Ring - ten film jest naprawde mocny, jak trafi na "wlasciwego" odbiorce (wersja amerykanska przynajmniej, podobno przymierzano sie do Ring 2, nie wiem, co z tego wyszlo) , "niewlasciwi" na nim spia, potem juz cala masy Hellreiserow, "Koszmarow z Wiazowej", etc. Odpowiedz Link Zgłoś
anja.riddle Re: HORRORY wszechczasów 02.02.05, 18:39 Amerykański Ring 2 ma być w kinach jakoś w marcu. Jednak, jeśli chodzi o jedynkę, to japoński zrobił na mnie większe wrażenie (no i scena gdy dziewczynka wychodzi z telewizora, brrr...) Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: januszek Re: HORRORY wszechczasów IP: *.acn.waw.pl 03.02.05, 23:10 dark water the ring japonski lsnienie halloween tożsamość ciemność pozdrawiaju Odpowiedz Link Zgłoś
bombadil Re: HORRORY wszechczasów 04.02.05, 12:19 Oczywiście Kobieta wąż - Reptile, i Nosferatu Wampir Herzoga. pozdrawiam bob. Odpowiedz Link Zgłoś
squonk Re: HORRORY wszechczasów 04.02.05, 15:11 Gdy bylam dzieckiem zamiast na religie poszlam z kolezanka do kina na "omena" z gregorym peckiem. Musialam zdefraudowac pieniadze na komitet rodzicielski bo bilety mozna bylo tylko kupic u konia. Bog mnie pokaral za te dwa grzechy (a raczej trzy - bo starym powiedzialam, ze zubilam forse:-). W nocy tak sie balam, ze poszlam spac do mlodszej siostry. Do tej pory mnie ciarki przechodza na wspomnienie tamtego strachu. Odpowiedz Link Zgłoś
gratiss Re: HORRORY wszechczasów 04.02.05, 23:38 "MIMiC"!!!! Ogladaliscie???Horror!!!! Odpowiedz Link Zgłoś
katiabb Re: HORRORY wszechczasów 05.02.05, 09:38 "W mroku pod schodami" najlepszy jaki widziałam Odpowiedz Link Zgłoś
kolysankarosemary Re: HORRORY wszechczasów 05.02.05, 14:31 Zdecydowanie Lśnienie! Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Ann Re: HORRORY wszechczasów IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 12.02.05, 17:14 KRĄG - japan version, ONE MISSED CALL - też japoński, TEKSAŃSKA MASAKRA PIŁĄ MECHANICZNĄ, 28 DAYS LATER, DARKNESS, DEMON ISLAND, jako klasyk gatunku to OMEN, PIŁA, KLĄTWA, NAWIEDZONY, BLAIR WITCH PROJECT 2, GOTHIKA, ZGROMADZENIE, SIEDEM, OSADA i mogę tu jeszcze wymieniać i wymieniać bo jest ich wieele:)) PS:sorka za duże literki, ale chciałam je jakoś wyszczególnić Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: naaan Re: HORRORY wszechczasów IP: 212.191.134.* 12.02.05, 20:24 A ja dorzucę jeszcze klasykę The Rocky Horror Picture Show Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: ubu_roy Re: HORRORY wszechczasów IP: *.nyc.rr.com 13.02.05, 03:16 Zgadzam sie z wczesnie podanymi typami na Horror wszechczasow. Dodac pragne film Langa M (Murderer Among Us) oraz nie wymienionego wczesniej przez nikogo Lokatora, Polanskiego. (The Tenent), pozdro. Odpowiedz Link Zgłoś
kate-gun Re: HORRORY wszechczasów 13.02.05, 13:41 -The Ring [stan przedzawalowy] -Exorcist: The beginning [zreszta wszystkie czesci byly dobre, stan przedzawalowy] -Texanska masakra pila mechaniczna [stan przedzawalowy] dalej Omen, Dziecko Rosemary itp - ogolnie wszystkie w ktorych objawiaja sie jakies sily szatanskie Odpowiedz Link Zgłoś
metalflower Re: HORRORY wszechczasów 13.02.05, 18:40 Za całkiem niezły horror (choć raczej nie "wszechczasów") uważam pierwszą część "Resident Evil". Tym bardziej byłam zdruzgotana sequelem. Odpowiedz Link Zgłoś
olang Re: HORRORY wszechczasów 13.02.05, 23:02 "Lśnienie" po stokroć, "Egzorcysta" super wiele ich widziałam, ale więcej nie przychodzi mi do głowy.Była też jedna część "Koszmaru z Ulicy Wiązów" przy której strasznie się bałam, nie pamietam tylko która - chyba trójka - chodzi mi przede wszystkim o motyw z domkiem dla lalek, który bohaterka odwiedza we śnie.Do tej pory mam ciarki, chociaż oglądałam to chyba jeszcze w podstawówce. Niezły był też "Inni" - był jeden taki moment,że prawie dostałam zawału Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: ultra75 Re: HORRORY wszechczasów IP: 212.160.93.* 14.02.05, 13:00 Nie będe niestety specjalnie oryginalna :-) - przede wszystkim OMEN - spać po nim nie mogłam przez dobry tydzień :-) ZEMSTA PO LATACH - widziałam go w dzieciństwie, zjeżdzający po schodach wózek inwalidzki też mnie długpo prześladował :-). Obejrzałam go sobie niedawno po przeszło 20 latach i musze przyznać, że zestarzał sie tylko trochę, dalej mi się podoba, ale niestety już tak nie straszy :-( - przynajmniej mnie. Był jeszcze jeden film - ciekawe, czy ktoś go skojarzy - orygnialny tytuł HIGH SOCIETY (niestety nie pamiętam polskiego tytułu - chyba DUCH, ale nie jestem pewna) z dosyć znanymi aktorami i fajnymi efektami specjalnymi, jak na tamte czasy (początek lat `80). Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: ultra75 Re: HORRORY wszechczasów IP: 212.160.93.* 14.02.05, 13:01 PS. Pokręciłam. To był właśnie GHOST, a nie pamiętam, jak był przetłumaczony. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: hrabia.dracula Re: HORRORY wszechczasów IP: *.kpk.gov.pl 14.02.05, 15:56 na mojej liści horrorów wszechczasów zdecydowanie prowadzi Blair witch project (ale tylko jedynka, sequel byl juz kiepski), a ze względów sentymentalnych Dracula Coppoli i Nosferatu Murnaua Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Beretta007 Re: HORRORY wszechczasów IP: *.man.rsk.pl 15.02.05, 11:54 Filmy, po których przez cały dzień byłam przybita, to: "Resident evil" i "The ring". Oj, dużo w swoim życiu strzelanek się naoglądałam, a co za tym idzie - krwi też, ale w "Resident evil" było coś więcej. Jakiś taki nieprzyjemny klimat. W kinie pobałam się też troszkę na "Gothice", ale to szmira, bo wyszłam z kina i zapomniałam. Odpowiedz Link Zgłoś
gruba135 Re: HORRORY wszechczasów 15.02.05, 19:24 LŚNIENIE I BLAIR WITCH PROJECT!!! Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Przemas Re: HORRORY wszechczasów IP: *.205-200-80.adsl.skynet.be 15.02.05, 23:37 1. Lśnienie 2. Omen 3. Zemsta po latach (The Changeling) - milo sie zdziwilem, jak wiele osob go wspomnialo :-) 4. Obcy - jedynka oczywiscie. Reszta to nie horrory Pozdrawiam wszystkich wielbicieli gatunku! Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: jaija Re: HORRORY wszechczasów IP: *.elblag.dialog.net.pl 16.02.05, 23:48 Mam takie niejasne wrażenie, że autor książki "Ring" musiał widzieć Changeling, ta studnia...:) Poza wyżej wymienionym bardzo lubię ekranizacje Draculi - tę najświeższą, Coppoli (bo nie 2000 i 3000, broń Boże!), wariacje okołodraculowe z wytwórni Hammer z (nie)boskim Lee, wersję z seksownym Frankiem Langellą z 1979 r bodajże, no i z undead Belą Lugosim! Oprócz tego: Dziecko Rosemary, Omen, Egzorcystę, Night of Demon, Candymana 1, dwie pierwsze części Hellrisera, Night of the living dead z 1968 r, filmy Fulciego i Argento, choć może nie wszystkie ;)Ale uwielbiam też obie wersje Nosferatu - tę Murnaua i Herzoga, oraz Vampyra. Wywiad z wampirem też stylowy:) Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: jaija Re: HORRORY wszechczasów IP: *.elblag.dialog.net.pl 16.02.05, 23:50 Dołączam Obcego 1, 2 i Lśnienie, spojrzałam na post Przema, to mi się przypomniały:) Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Goran Re: HORRORY wszechczasów IP: *.ct.com.pl 17.02.05, 14:29 Zemsta po latach zdecydowanie, Lśnienie swoje zrobiło też. Z Zemstą była ciekawa rzecz. To byłą chyba poowa l;at 80. Miałem dużo czasu do pociągu więc poszedłem na pierwszy lepszy seans do kina. Był tylko tytuł i produkcja - kanadyjski, żadnej wskazówki, myślałem że to jakiś obyczaj. W kinie było może ze 12 rozrzuconych po sali osób. Przynam - film wcisnął mnie w fotel dość dosłownie. Odpowiedz Link Zgłoś
j-lee Re: HORRORY wszechczasów 17.02.05, 15:18 a może Lost Boys z Kieferem. Cry litlle sister... Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: ultra75 Re: HORRORY wszechczasów IP: 212.160.93.* 17.02.05, 16:19 To niesamowite, Goran, ale ja też widziałam Zemstę pierwszy raz dokładnie w takich samoch okolicznościch! Wracaliśmy z (uwaga!) obozu harcerskiego i poczas przesiadki, bodajże w Szczecinie, mieliśmy trochę wolnego czasu, więc poszliśmy do kina. Żeby było śmieszniej, to nie mogliśmy niestety zostać na całym seansie i pamiętam, że kolega miał nastawiony budzik w zegarku(!), żeby się za bardzo nie wciągnąć i nie przegapić pociągu :-). Film nas tak wciągnął, że ledwie się powstrzymaliśmy przed olaniem pociągu i zostaniem do końca :-). Film zobaczyłam do końca już jednak w "swoim" mieście. Pisałam już o tym troche wyżej, że niedawno obejrzałam go po raz drugi (a w zasadzie 3. :-)) po dokładnie... 20 latach! Niestety nie straszy tak, jak wcześniej, ale niesamowity klimat jak najbardziej pozostał! Pozdrowienia. PS. A może nawet byliśmy na tym samym seansie :-)? Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Goran Re: HORRORY wszechczasów IP: *.pl / *.internetdsl.tpnet.pl 19.02.05, 01:09 PS. A może nawet byliśmy na tym samym seansie :-)? Ciepło ale nie gorąco - ja oglądałem ten film w kinie Kalmar w Kołobrezgu. Film mam oczywiście w kolekcji DVD (właśnie się ukazał). Fakt - nie straszy (po tym morzu krwi w filmach i życiu wszytsko spowszedniało) ale klimat - jak zwykle świetna rola gen. Pattona czyli Dżordża Scotta - i przede wszystkim nastrojowo- niepojąca muzyka - pozostały. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: bo Re: HORRORY wszechczasów IP: *.dialup.nuria.telefonica-data.net 19.02.05, 02:09 jak dla mnie "Fanny Games" (jakos tak to sie pisze) o jeeeezu to dopiero film.Mialam traume po nim.wparadzie pardziej gatunek terror ale naprawde mocny. Zostalam zaproszona na randke na ten film-niezle co? A poza tym z dziecinstwa pamietam film "Oblicza zla" czy cos takiego, nie pamietam dokladnie ale dalo mi po czaszce. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: sank Re: HORRORY wszechczasów IP: *.wroclaw.dialog.net.pl 20.02.05, 14:26 Prawdziwy dreszczyk emocji poczułam na tych filmach: "szósty zmysł", "dziecko rosemary", "lsnienie"... lubie tez "innych":) Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: sank Re: HORRORY wszechczasów IP: *.wroclaw.dialog.net.pl 20.02.05, 14:28 Aha, no i zapomnialam, jeszcze oczywiscie "The ring" i "Blait witch project';] Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: H. Re: HORRORY wszechczasów IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 23.02.05, 16:22 Dla mnie : 1. Inni 2. Szósty Zmysł 3. Evil Dead 4. Klątwa (japanese) 5. Ringu (japanese) Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: mila Re: HORRORY wszechczasów IP: *.icpnet.pl 23.02.05, 16:57 Jak dla mnie numer 1 to zdecydowanie The Ring. Długo nie mogłam sie otrzasnąć... Duże wrażenie zrobiły na mnie też: Dark Water Klątwa Ju-On japońska Lśnienie Ptaki Omen Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: mumu Re: HORRORY wszechczasów IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 06.07.05, 23:30 nie wierzę!!! nikt nie wymienił Evil Dead czyli - "Martwe zło" Sama Raimi. Ech, wstyd horroromaniacy. www.filmweb.pl/Film?id=30709 www.filmweb.pl/Film?id=30710 Po za tym Noc żywych trupów z 1968 roku w reż. Romero, czarno-biały rewelacyjny klimat osaczenia. www.filmweb.pl/Film?id=30702 Odpowiedz Link Zgłoś