estera_ja 15.09.05, 14:00 Co sadzicie o tej ksiazce? Odpowiedz Link Zgłoś Obserwuj wątek Podgląd Opublikuj
formaprzetrwalnikowa Re: Powolnosc,Milan Kundera 16.09.05, 08:12 mnie znużyła. ledwie dobrnęłam do konca, chociaz nie jest długa. a generalnie uwielbiam Kunderę. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: mala mi Re: Powolnosc,Milan Kundera IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 16.09.05, 08:19 estera_ja napisała: > Co sadzicie o tej ksiazce? a ty? Odpowiedz Link Zgłoś
estera_ja Re: Powolnosc,Milan Kundera 17.09.05, 00:30 Urzekajaca. Kundera ponownie bawi sie stwarzaniem,porusza aspekt pisarza jako Boga,jednoczesnie dystansuje sie do swoich bohaterow,przyglada sie im biernie. Tak juz bylo w "Lekkosci..." Chociaz "Lekkosc..." mimo calego smutku,ktory zawiera,nie zasmuca,natomiast "Powolnosc",tak jak "Smieszne milosci" wyciaga na wierzch zbyt wiele zeby mozna bylo sie z tego smiac. Odpowiedz Link Zgłoś
mathias_sammer Re: Powolnosc,Milan Kundera 16.09.05, 11:13 Wole "Nieznosna lekkosc bytu". M.S. Odpowiedz Link Zgłoś
formaprzetrwalnikowa Re: Powolnosc,Milan Kundera 17.09.05, 00:50 a ja wolę: Smieszne miłosci, Walc Pozegnalny, Nieznośną Lekkośc bytu, Zycie jest gdzie indziej... Odpowiedz Link Zgłoś