Dodaj do ulubionych

Big blue by Jared

27.02.08, 21:33
Szukam wzoru swetra big blue, który robił Jared
brooklyntweed.blogspot.com/2007/12/big-blue.html
Chodzi mi szczególnie o to, jak robi się rękawy razem z górą swetra.
Wiem, ze to wszystko jest robione na okrągło i mniej więcej "czuję
temat", ale może ktoraś z Was dysponuje gotowym opisem. Będę bardzo
wdzięczna.
Obserwuj wątek
    • superbabcia1949 Re: Big blue by Jared 28.02.08, 01:41
      Na mój chłopski rozum to rękawy i karczek robione są poprzecznie i dopiero od
      karczka nabrane są oczka na tył i przód swetra,
      • ozis70 Re: Big blue by Jared 28.02.08, 10:04
        Sweter robiony jest na okrągło i przez odpowiednie zamykanie oczek
        rękawa razem z przodem i tyłem powstaje taki karczek. Tylko nie
        bardzo wiem jak rozliczyć oczka, zeby wszystko sie tak ładnie
        zgadzało.RObiłam dziecku czapeczkę z takim spuszczaniem oczek, ale
        to mała forma i nie potrzebna była aż taka precyzja jak w tym
        sweterku. Zatem ponawiam prośbe o schemat
        • malgoha1 Re: Big blue by Jared 28.02.08, 10:53
          Sweter na 100% nie jest robiony na okragło. Robisz rękaw od dołu i nie kończysz
          oczka tylko przechodzisz w karczek, na wysokości szyi musisz oczka rozdzielić
          zrobic podkrój i podciągnąć przód i tył oddzielnie. Na drugiej fotce widzć
          wyraźnie na plecach szew karczku łączący dwa rękawy. Po biegu oczek też widać,
          ze nie jest robiony na okrągło. Kiedyś taki sweter robiłam, wbrew pozorom tylko
          groźnie wyglada
          Małgorzata
          • ozis70 Re: Big blue by Jared 28.02.08, 12:33
            Może zle sie wyraziłam z tym "na okragło". Chodziło mi o łączne
            zamykanie oczek rękawów i przodu z tyłem. Wiem, ze zbyt
            skomplikowany n ie jest, jesli dobrze rozliczy sie to spuszczanie
    • akinomlegov Re: Big blue by Jared 28.02.08, 12:15
      Przody i tyl swetra robione sa razem ale nie na okroglo. Rekawy moze
      na okraglo, moze normalnie ale to jest moim zdaniem obojetne.
      Zobacz tu tinylink.com/?0DuSbdxelA
      dosc dobre zdjecie pokazujace ubieranie.
      Zrobilam probke picasaweb.google.de/monika.biermann/Desktop
      Ubieralam na liniach pomiedzy (w tej probce teoretycznym) rekawem a
      przodem/tylem po jednym oczku co rzad raz z rekawa a raz z
      przodu/tylu. Ten "zakret" powstaje przez przerabianie ostatniego
      oczka karczku z 1 oczkiem przodu/tylu, po obroceniu robotki
      traktowalam to oczko jak oczko brzegowe. Tak robilabym do momentu
      wyciecia pod szyje, (oczka podzielic na pol)dalej tyl karcza
      odzienle, zakmknac kilka oczek na podciecie na szyje)i caly czas az
      do srodka plecow przerabiac ostatnie oczko jak wyzej; na srodku
      zszylabym tak
      www.maus-kreativ-handarbeiten.net/images/maschenstich.jpg,
      wydaje mi sie ze te dwie czesci karczka przesuna sie o pol oczka
      wzgledem siebie, trzebyby troche pokombinowac, aby sie to niezbyt
      rzucalo w oczy. Przody karczka trzebaby odpowiednio ubierac, aby
      powstalo zaokraglone podciecie. Dorobic/doszyc kolnierz i pasy (ma
      to jakas fachowa nazwe?)na guziki

      • lady_huncwot Re: Big blue by Jared 28.02.08, 18:22
        > pasy (ma to jakas fachowa nazwe?)na guziki


        Plisy wink

    • rosacruz Re: Big blue by Jared 29.02.08, 01:07
      On dysponuje wink
      brooklyntweed.blogspot.com/2006/08/seamless-hybrid_30.html
      tutaj jest wszystko całkiem ładnie wyjaśnione - to jest sweter, na
      podstawie którego skonstruował Big Blue.
      • ozis70 Re: Big blue by Jared 29.02.08, 09:56
        Widzę , że nie tylko ja buszuję w nocy po sieci. Dzięki rosacruz,
        właśnie w tym sliwkowym sie doczytałam szczegółów.WŁóczka już
        zamówiona (na allegro jest wyprzedaż zimowych po 3,50).
        • rosacruz Re: Big blue by Jared 29.02.08, 12:36
          Wiesz, potraktowałam to jako ambicjonalną zagadkę logiczną (jak to,
          do diabła, jest zrobione...?) wink daj znać, jak Ci idzie robienie
          tego - bo mnie przerosło smile
          • ozis70 Re: Big blue by Jared 29.02.08, 14:00
            To moze nie być tak szybko, bo obiecałam sobie skończyć wszystko to,
            co mam zaczęte. A poza tym w nocy natrafiłam na fajny blog, a raczej
            fajne w nim sweterki i juz kilka z nich mnie korci (a na pewno sa
            bużo łatwiejsze ) . Oto link do tego bloga - miło oko pocieszyć
            myknittingisland.blogspot.com
            • rosacruz Re: Big blue by Jared 29.02.08, 16:07
              Tak, szczególnie ten granatowy jest fajny smile
              Ale, w kontekście ostatniej nawałnicy związanej ze skanami,
              najbardziej rozbawił mnie tekst "Jedna z dziewczyn z mojego
              rosyjskiego forum rozpisała wzór. Jakie to szczęście, że tyle
              utalentowanych Rosjanek na świecie dzieli się swoimi
              umiejętnościami". A co - w konkurencji "Skanowanie
              artystyczne", "Skanowanie synchroniczne" oraz "Skanowanie zespołowe"
              zajęłyby wszystkie pierwsze miejsca tongue_outPP
              Nie mogłam się powstrzymać...
              • dagny14 Re: Big blue by Jared 29.02.08, 18:57
                Jeszcze "Skanowanie na czas".Też to czytałam...
Inne wątki na temat:

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka