Dodaj do ulubionych

Atelier spiczastych kapeluszy #4

03.09.21, 10:08
Atelier spiczastych kapeluszy #4 skupia się mocno na postaci Agaty, przed którą stoi wyzwanie zaliczenia kolejnej części magicznego egzaminu. Koko, wraz z resztą uczennic i opiekunem udają się do Wężowej Groty, gdzie dziewczyna będzie musiała zademonstrować swoje zdolności i to, czego nauczyła się od swojego mistrza. Droga do stania się pełnoprawną „czarodziejką” jest jednak usłana wieloma przeszkodami, z którymi będzie musiała sobie ona jakoś poradzić. Mało kto spodziewał się również tego, że miejsce odbywania egzaminu, będzie skrywać mroczną tajemnicę, która ściągnie na jego uczestników ogromne niebezpieczeństwo.

Już poprzednie części serii jasno pokazywały, że pod magiczną otoczką autorka skrywa wiele treści skupiających się na problemach dorastania. Każda z uczennic inaczej postrzegająca otaczający ją świat i mająca zupełnie inne cele, skrywa jakąś niezbyt przyjemną przeszłość. Wspólne przygody stopniowo zmieniały jednak nastawienie niektórych dziewczyn (szczególnie Agaty), co bardzo pozytywnie odbija się na jej rozwoju.

W recenzowanym tomie autorka stara się również zapewnić czytelnikowi sporo widowiskowych doznań. Akcja jest tutaj doskonale przemyślana i cały czas potrafi ona utrzymywać czytelnika w napięciu. Wszystko to, co widzimy na kolejnych stronach mangi, będzie potencjalnie miało znaczenie dla dalszej historii. W fabule znalazła się również odpowiednia ilość miejsca poświęcona odkryciu kilku tajemnic (między innymi przeszłości Agaty).

Cała recenzja na:

popkulturowykociolek.pl/recenzja-mangi-atelier-spiczastych-kapeluszy-4/
Obserwuj wątek

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka