Dodaj do ulubionych

Leki , suplementy, środki naturalne

14.07.23, 11:41
Poniższy artykuł był uparcie kasowany na forum Zdrowie/Zdrowie przez jego moderatorów. Mam nadzieję, że tu nie będzie kasowany.

O lekach , suplementach , środkach naturalnych część I

Czyli trochę prawdy o lekach syntetycznych tworzonych, produkowanych, reklamowanych przez firmy farmaceutyczne , o tzw. suplementach diety, środkach naturalnych.
Firmy farmaceutyczne to biznes, duży biznes przynoszący miliardy stąd firmy te należą do najbogatszych firm na rynku przemysłu, bo to jest przemysł , produkcja i sprzedaż.
Duże firmy farmaceutyczne pracują stale nad nowymi lekami syntetycznymi, które można opatentować
a potem sprzedawać często z olbrzymimi marżami. Nie mogą opatentować środków znanych, środków naturalnych a także nie mogą na takich środkach zarabiać kroci. Toteż nie są zainteresowane produkcją
i sprzedażą leków, suplementów opartych o środki znane, naturalne i przede wszystkim tanie a także skuteczne i nie dające szkodliwych skutków ubocznych czy z małymi skutkami ubocznymi. Więc co robią te firmy - zwalczają środki naturalne, alternatywne do ich drogich leków, zwalczają suplementy, zwalczają też alternatywne i naturalne znane , cenne, skuteczne metody i terapie lecznicze wykorzystujące te środki. A robią to siejąc kłamliwą propagandę, zwalczają w sposób nikczemny ludzi mówiących prawdę o ich działalności, stosują metody pomawiania, formułowania kłamliwych informacji i zarzutów, formułują oszczerstwa . Szukają w niezależnych od nich publikacjach, artykułach, wypowiedziach, które uznali za szkodliwe dla ich interesu najmniejszych błędów często tylko formalnych aby rozdmuchiwać przeciwko niewygodnym podłą nagonkę , fałszywą krytykę itp.
Tak więc dużych pieniędzy wszystko co złe się robi...
Przykładem stosowania takich metod wobec niewygodnych niezależnych ludzi piszących prawdę jest polski znawca tematu Jerzy Zięba, autor książek, artykułów, filmów, różnych wypowiedzi w mediach. Od wielu lat prowadzi się przeciw niemu działania próbujące go zdyskredytować, ośmieszyć, podważyć wartość jego publikacji, zniszczyć go.
Oszczerstwa , pomówienia, nazywanie go znachorem, szarlatanem, kłamcą itp.
A Jerzy Zięba w swych książkach omawia szereg alternatywnych i opartych na naturalnych, tanich i skutecznych środkach metod leczenia i terapii powołując się przy tym na SETKI PRAC NAUKOWYCH, RAPORTÓW, WYNIKÓW BADAŃ, PUBLIKACJI PROFESJONALNYCH pisanych przez niezależnych od firm farmaceutycznych fachowców.
I to właśnie firmom farmaceutycznym oraz frakcji ( części, odłamu ) świata medycznego, tego skostniałego, konserwatywnego, zachowawczego I zbiurokratyzowanego świata medycznego uzależnionego od firm farmaceutycznych stoi kością w gardle.
Firmy farmaceutyczne w dużym stopniu rządzą medycyną oficjalną, akademicką uważającą się za jedynie słuszną wciskając lekarzom takie specyfiki , leki jakie chcą i takie , które przynoszą im duży zysk. O nic tu więcej nie chodzi, w sprawach leków, suplementów, środków naturalnych tworzy się poprzez propagandę duże zamieszanie informacyjne tak , że przeciętny chory człowiek, pacjent nie już co i jak, nie wie o co chodzi. A według przysłowia jak nie wiadomo o co chodzi to chodzi o pieniądze...
Stąd kłamliwa propaganda głosi, że suplementy są złe, że suplementy są niesprawdzane badaniami, ze suplementy są szkodliwe. Podobnie w odniesieniu do środków naturalnych istnieją tendencyjne artykuły, wypowiedzi, publikacje usiłujące zdyskredytować ich znaną od dawna wartość, skuteczność . W ten sposób pierze się ludziom mózgi i wielu ludzi ulega tej propagandzie bo jak np. w telewizji tak powiedzieli czy w internecie tak napisali to tak musi być... Żeby rozgraniczyć prawdę od kłamstwa, fałszu trzeba wiedzy w temacie a wielu ludzi jej nie ma.
To wszystko działa na niekorzyść ludzi chorych, leczących się , działa na niekorzyść ich zdrowia oraz zawartości ich portfela...
Jak to jest naprawdę z lekami syntetycznymi firm farmaceutycznych jeśli chodzi o bezpieczeństwo ich stosowania, rzetelność ich sprawdzania poprzez wymagane rygorystyczne długotrwałe badania kliniczne? Otóż nie jest z tym najlepiej a właściwie to jest źle. Wymagane rygorystyczne trwające 5- 10 lat badania nowego leku nierzadko są przeprowadzane przez firmy farmaceutyczne zbyt pobieżnie, są przeprowadzane na niewłaściwie dobranej czy zbyt małej ilości osób, chorych. Firmy farmaceutyczne mają tu spore pole do spekulacji, mataczenia, manipulacji i niewłaściwego przeprowadzania badań w odniesieniu do konkretnych szczegółów procedur badawczych i to właśnie nierzadko robią. Bo znowu jak to mówi przysłowie diabeł tkwi w szczegółach. Koszt badań nowego leku jest olbrzymi od kilkuset milionów dolarów do miliarda a i więcej. Stąd starają się te koszty zmniejszyć i przyspieszyć uzyskanie patentu oraz wprowadzenie leku do sprzedaży. Skutki są takie, że wiele leków po kilku latach sprzedaży, stosowania jest wycofywanych z rynku ponieważ praktyka, doświadczenie ich stosowania wykazało zbyt duże skutki uboczne, zbyt dużą szkodliwość , toksyczność wraz z tysiącami poszkodowanych pacjentów oraz przypadkami zgonów pacjentów, którym lekarze przepisywali nowy lek. [b]Nie raz media nagłaśniały takie przypadki, były skandale, procesy sądowe, odszkodowania dla pacjentów[/b]. Nie mniej propaganda tworzona przez firmy farmaceutyczne i ich lobby usiłuje zmniejszyć odpowiedzialność , uwolnić się od odpowiedzialności za szkody a najlepiej takie wpadki, skandale zatuszować, zamieść pod dywan, wyciszyć. I tak się robi i mało się mówi o dużej szkodliwości wielu leków, o poważnych szkodach wyrządzonych chorym oraz o zgonach wywołanych przez złe leki.
Popularne syntetyczne leki przeciwbólowe na przykład ( które dla mnie nie są lekami bo niczego nie leczą, nie leczą w szczególności przyczyn bólu, choroby ) , popularne i często stosowane np. w USA szkodzą poważnie setkom tysięcy ludzi , którzy je zażywają a jak zażywają nadmiernie to nierzadko kończy się to śmiercią. W USA rocznie umiera wskutek powikłań wywołanych przez te tzw. leki przeciwbólowe kilka tysięcy osób a może to być i więcej . Ale o tym się nie mówi, przechodzi się nad tym do porządku dziennego.
Nie można negować oczywiście wartości wielu leków i niczego takiego nie napisałem, przemysł farmaceutyczny ma też sporo osiągnięć jeśli chodzi o nowe specyfiki, leki w leczeniu różnych chorób
w tym tych trudnych do leczenia, których dawniej nie można było leczyć czy też nowe leki są skuteczniejsze niż te starsze dzięki nowym odkryciom i nowoczesnej technologii.
Obserwuj wątek
  • leslawgzp Re: Leki , suplementy, środki naturalne 14.07.23, 11:42
   O lekach, suplementach, srodkach naturalnych część II

   Suplementy diety to też leki a także środki zapobiegawcze chorobom - lepiej zapobiegać niż leczyć. Rozgraniczanie leków i suplementów diety nie ma sensu, jest tworzone sztucznie, tendencyjnie , propagandowo i fałszywie z przyczyn wyżej wspomnianych.
   Jeśli chodzi o szkodliwość niektórych suplementów diety to niewątpliwie mogą być wśród nich szkodliwe, niedokładnie sprawdzone ale to jest tak samo jak z czysto syntetycznymi sztucznie tworzonymi lekami. Suplementy diety są jednak najczęściej oparte na środkach naturalnych, ziołach, korzeniach pestkach, nasionach, owocach i substancjach znanych od dawna, od kilkuset lat albo i więcej, sprawdzonych w medycynie naturalnej, ludowej. Suplementy to też witaminy, minerały, przeciwutleniacze, stymulatory układu immunologicznego, środki bakteriobójcze i wirusobójcze , naturalne środki leczące czy wspomagające leczenie różnych chorób , naturalne środki przeciwnowotworowe itp.
   Te środki są DLA ORGANIZMU NATURALNE w przeciwieństwie do obcych, nienaturalnych dla organizmu syntetyków .
   I jeszcze na zakończenie, wspomniałem wcześniej, że firmy farmaceutyczne sprzedają swe leki nierzadko z olbrzymimi marżami. Koszty sprawdzenia bezpieczeństwa nowego leku są olbrzymie i poniesione koszty firmy farmaceutyczne zrzucają na chorych kupujących ten lek. Wielu ludzi nie wie zapewne jakiego rzędu to są marże a dla ciekawości przytoczę znane mi informacje na ten temat . Marża jest to narzut cenowy w odniesieniu do kosztu produkcji specyfiku, koszt produkcji to koszt użytych substancji plus koszt wytworzenia tabletek i inne koszty własne.
   Marże firm farmaceutycznych zaczynają się gdzieś od ok. stu procent ale ważniejsze jest jak wysoko sięgają... Otóż może to być 1000 %, potem kilka tysięcy procent ( często) potem idziemy w kierunku 10000% i więcej to znaczy kilkadziesiąt tysięcy procent. Ale to nie koniec bo marże na niektóre leki sięgają kilkuset tysięcy procent.
   Te dane podaje Jerzy Zięba w swych zankomitych książkach z serii “ Ukryte Terapie “ .
   Na opracowywanie, kosztowne sprawdzanie bezpieczeństwa, wprowadzanie do produkcji I sprzedaży nowych leków stać duże firmy farmaceutyczne a te mniejsze I pomniejsze produkują I sprzedają różne specyfiki, leki, suplementy oparte nas już znanych, stosowanych nierzadko już od dawna surowcach czy to będą różne substancje chemiczne czy wyciągi z ziół, korzeni, owoców czy np. różne amionokwasy, przeciwutleniacze, witaminy, minerały, środki bakteriobójcze I inne. Kosztów wprowadzenia na rynek nowych leków nie ponoszą ale marże na swoje wyroby mają nierzadko kosmicznie wysokie, często jest to kilka tysięcy procent. Nawet na prostych tanich substancjach po “zapakowaniu” ich w tabletki zarabiają wielokrotnie to znaczy np. w granicach od kilku do kilkudziesięciu razy w stosunku do kosztu substancji, jakie w tabletkach się znajdują.
   Te proste tanie substancje i surowce w postaci ziół, korzeni, pestek, nasion , witamin, minerałów, aminokwasów, antyoksydantów itp. będące składnikami wielu leków, leków bez recepty, suplementów można kupić obecnie w sklepach internetowych ( czy np. na Allegro ) sprzedających surowce farmaceutyczne, odczynniki chemiczne, surowce naturalne.
   Znając skład różnych specyfików, leków, suplementów można zrobić je sobie samemu nie przepłacając za gotowe fabryczne tabletki 10, 30 czy 50 razy. A poza tym unikamy niepotrzebnych chemicznych dodatków jakie zawierają specyfiki firm farmaceutycznych, tabletki.
   Jako PRZYKŁAD prosiłbym przeczytać mój artykuł o Ravestinie, suplemencie mającym według reklamy działać przeciwmiażdzycowo posiadając zdolność usuwania złogów, blaszki miażdzycowej z żył I tętnic. Zwracam tu też uwagę na to, że istnieją firmy farmaceutyczne czy producenci niezbyt uczciwi, którzy sprzedają nieskuteczne suplementy, specyfiki po spekulacyjnych cenach.

   “ Serce , Choresterol, Miażdzyca - uwaga na reklamy! “

   forum.gazeta.pl/forum/w,22,169160758,169160758,Serce_Choresterol_Miazdzyca_uwaga_na_reklamy_.html#p169160763

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nie pamiętasz hasła lub ?

Nakarm Pajacyka