17.10.20, 09:11
Ja rozumiem potrzebę segregacji śmieci. Ja tylko nie rozumiem dlaczego cena za ich wywóz rośnie w postępie geometrycznym. W końcu zamiast sterty śmieci do pojemników wrzucam rzekomo cenne surowce wtórne a jak samo słowo cenne wskazuje to ma jakąś wartość. Wiele lat temu kiedy nie było tego całego recyklingu lub był w niewielkim stopniu za śmieci płaciło się niewielkie pieniądze. Teraz za gotowe posortowane surowce płaci się już najwyższe rachunki ze wszystkich domowych opłat. Może czy mają na pewno osobne pojemniki? Bo to jest różnica. Osobiście odnoszę wrażenie, że ta segregacja to jedna wielka ściema, żeby nas tylko z kasy wydoić.
Obserwuj wątek
    • six_a Re: Śmieci 17.10.20, 12:28
      ponieważ ty masz posegregować i jeszcze za ten wolontariat zapłacić, a ktoś ma na tym zarobić.

śmieci segregowane i oddawane do punktów zbiórki w ogóle powinny być bezpłatne.
      na mieszane komunalne płatne worki, żeby płacić od faktycznej ilości śmiecenia
      + jakaś tam drobna opłata ryczałtowa miesięcznie od lokalu za gabaryty wyrzucane raz na ruski rok.

nie ma za co.
      • nilpferd13 Re: bo wywoz segregowanych smieci kosztuje drozej 19.10.20, 09:26
        nie opowiadaj bzdur, ze "szanowna unia tak kaze"...
        To Polacy wymyslaja te durne przepisy!!!
        Np. ten o odkrecaniu zakretek od butelek!
        A wystarczyloby "zainstalowac" automaty "butelkowe"...
        W Niemczech sa takie w kazdym sklepie,w ktorym sprzedawane sa napoje... Wrzuca sie do nich butelki plastikowe, szklane, puszki po napojach... Automat "przelicza" je i drukuje bon na zwrot forsy przy kasie!
        butelki plastikowe to 25 centow za sztuke... Przy zakupie placi sie za napoje plus kaucje za butelki /puszki...
        P.S. Nie widzialam, zeby ktokolwiek odkrecal zakretki przy tych automatach...
        • j-k bo malo widzialas. 20.10.20, 14:42
          nilpferd13 napisała:
          > P.S. Nie widzialam, zeby ktokolwiek odkrecal zakretki przy tych automatach...

- bo przy plastikowych zakretki tez sa z plastiku.

butelki szklane wrzuca sie do koszy na ulicach . I Niemcy masowo odkrecaja od nich metalowe zakretki
    • tzn.aga Re: Śmieci 17.10.20, 20:06
      A może spojrzelibyście na górę śmieci które generujecie i postarali się nieco ja zmniejszyć.
      Nie wszędzie chodzi o to co MI się opłaca, popatrz szerzej.
      • six_a Re: Śmieci 17.10.20, 22:48
        górę śmieci generują producenci, ja nie potrzebuję każdego plasterka sera przełożonego, czy wręcz opakowanego w plastik.
        • tzn.aga Re: Śmieci 17.10.20, 23:15
          Ale ty jesteś konsumentem który to kupuje.
          Jest popyt to będzie podaż.
          Kupuj z głową. Po co ci ser w plasterkach. Kup kostkę na wagę do swojego opakowania.
          Ograniczenie śmieci nie jest wcale takie skomplikowane.
          • six_a Re: Śmieci 18.10.20, 16:52
            >Ale ty jesteś konsumentem który to kupuje.

w którym miejscu o tym przeczytałaś? lol. właśnie nie jestem i takich rzeczy nie kupuję
            piszę o tym, jakie śmieci są oferowane.
            płacić powinno się za wprowadzanie śmieci do obrotu, a fakt że te śmieci kompletnie niepotrzebne są do kupienia, oznacza, że te opłaty są za małe.
            ja będę rozliczana za zużycie wody. czyli jak będę chciała zmniejszyć opłatę za śmieci, będę musiała ograniczyć zużycie wody, a nie kupowanie śmieci i ich wyrzucanie. rozumiesz ten absurd?
            bo jak nie, to może narysuję.
    • brak.slow Re: Śmieci 18.10.20, 12:37
      Oczywiscie, zrozumiałe, ale dlaczego Polacy nie wyjdą na ulice protestować jak Francuzi na te wszystkie podwyzki, tylko siedza potulnie jak baranki? Nie wiem.
      Na recyclingu firmy go robiące zarabiaja miliony.
      Smieciarze zadnych podwyzek nie dostali, nic nie slyszalam nie mowiono w mediach wiec gdzie te pieniądze idą? Ano kazda okazja jest dobra by ludzi wydoić.
    • nilpferd13 Re: Śmieci 19.10.20, 09:00
      ja wrzucam puste butelki po napojach z ZAKRETKAMI!!! do automatu, ktore je "przelicza" i drukuje bon na zwrot pieniedzy przy kasie....
      Chyba bym sie posikala ze smiechu, jakbym miala odkrecac ZAKRETKI i wrzucac je do jakiegos pojemnika!
      Co za duren wymysla takie przepisy??????
      Tak tylko pytam, dla kolegi...
    • 2stan13 Re: Śmieci 20.10.20, 00:16
      A ja nie mogę się doczekać momentu, gdy w moich śmieciach nie będzie tego szkodliwego dla całego środowiska plastiku, który jest wszechobecny przy wszystkich zakupach i nie mam możliwości kupić np. żywności bez plastikowego opakowania! Są kraje, gdzie ten problem dotarł do decydentów i podejmują w tym kierunku poważne rozwiązania, by wyeliminować plastik z obrotu towarowego i sprzedawanej żywności!
      • obrotowy Re: Śmieci 20.10.20, 14:45
        2stan13 napisał:
        ! Są kraje, gdzie ten problem dotarł do decydentów i podejmują w tym kierunku powa
        > żne rozwiązania, by wyeliminować plastik z obrotu towarowego i sprzedawanej żyw
        > ności!

Robia "powazne" rozwiazania - a plastik jest w obrocie nadal.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka