IP: *.deba.com.pl / 192.168.80.* 24.06.03, 10:35
Prosze pomóżcie mi mam plamienia, na 3-4 dni przed okresem, takie brązowe. W
tamtym miesiącu, miałam po raz pierwszy ateraz drugi. Muszę sie wybrać do
lekarza czy to coś grożnego. W tamtym roku miałam wypalaną nadżerkę. Może to
ma coś wspólnego. Bardzo proszę o radę.
Obserwuj wątek
    • mamalgosia Re: plamienia 24.06.03, 11:25
      MOgą być dwie przyczyny:
      - drożdżyca pochwy, tylko wtedy raczej plamienia byłyby ciągłe, nie tylko pod
      koniec cyklu. Czy bałaś w ostatnim czasie antybiotyki, albo przebywałaś w
      jakichś publicznych pomieszczeniach? (np. prysznic w schronisku, niezbyt czysta
      ubikacja, itp.)
      - niewydolność ciałka żółtego. To mi bardziej pasuje. Mogłabym więcej
      powiedzieć, gdybyś mierzyła PTC. Czy masz może jakieś pobolewania jajników w
      drugiej połowie cyklu? Albo wrażenie, jakby w brzuchu były kamienie, taki
      ciężar?
      W obu przypadkach niezbędna jest wizyta u lekarza. W pierwszej wersji trzeba po
      prostu zabić drożdżaki, nie ma wyjścia- tabletki, globulki, lub maść. W drugim
      trzeba zlikwidować niedomiar progesteronu (oczywiście zakładam, ze lekarz zleci
      najpierw badania)- przez przyjmowanie hormonu - luteiny, lub leku- Duphastonu.

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka