martola80 29.06.09, 15:00 właśnie poplamiłam sobie białe bawełniane spodnie kiwi, umyłam wodą i zielonym jednorazowym ręczniczkiem i teraz są podwójnie zielone-od kiwi i od ręczniczka-czy to zejdzie??? Odpowiedz Link Zgłoś Obserwuj wątek Podgląd Opublikuj
alpepe Re: drobna techniczna wpadka 29.06.09, 15:08 zielonym ręczniczkiem? Przypomniała mi się Pornografia. Przyjdziesz do domu, spróbuje najpierw kwasku cytrynowego jako odplamiacza, jak nie, to vanish oxy w proszku. Gotujesz wodę, bierzesz małe naczynie, wsypujesz dwa razy większą dawkę niż opisana, zalewasz wrzątkiem, mieszasz czymś, wkładasz zaplamiony fragment i czekasz. Czynność powtarzasz aż do odbarwienia plamy. Odpowiedz Link Zgłoś
horpyna4 Re: drobna techniczna wpadka 29.06.09, 19:44 Plamy z barwników roślinnych dobrze schodzą też proszkiem Ariel do prania ręcznego. Można zrobić z proszku z małą ilością wody taką papkę i nią czyścić na przemian z płukaniem wodą. Odpowiedz Link Zgłoś
grassant Re: drobna techniczna wpadka 29.06.09, 20:48 zielony ręczniczek może nie zejść :(( Odpowiedz Link Zgłoś