Pomyślałam, żeby wymienić się doświadczeniami w zakresie rozwoju mowy naszych
dzieci. Napiszcie jak to przebiegało (przebiega) u Waszych pociech. Czy i
kiedy zaczęły gaworzyć, wypowiadać pierwsze słowa itp.
Moja córeczka od ponad dwóch miesięcy (ma teraz 8) pięknie gaworzy (da, ma,
ła, la, nia, dzia itd), zmienia przy tym poziomy głośności, intonację i
wysokości swoich "wypowiedzi" (babcia twierdzi, że mówi całymi zdaniami

-
jak każde inne słyszące dziecko w jej wieku. Czy w związku z tym można mieć
nadzieję na w miarę szybki i "normalny" rozwój mowy? Czy też nie ma to tak
wielkiego znaczenia.
Bardzo proszę podzielcie się swoimi doświadczeniami, może jest jakaś
literatura lub źródła informacji na ten temat?
pozdrawiamy
Agnieszka + Maja