Dodaj do ulubionych

11 lipca 1943 roku

11.07.19, 07:33
(*) pamięci przeszło 100 tysięcy polskich obywateli,ofiar ludobójstwa dokonanego przez ukraińskich nacjonalistów.
Obserwuj wątek
  • Gość: Edek Re: 11 lipca 1943 roku IP: *.toya.net.pl 14.07.19, 10:17
   Kretynizm naszych czasów, świętują przy rondzie na drodze a rozbierają pomniki poległych żołnierzy: www.portalprzemyski.pl/rozebrano-pomnik-polskich-zolnierzy-walczacych-z-upa/ www.portalprzemyski.pl/obchody-rocznicy-rzezi-wolynskiej-duzo-zdjec/
   Ale jest też dobra wiadomość ;-) www.portalprzemyski.pl/marek-kuchcinski-bedzie-jedynka-na-liscie-pis-w-naszym-okregu/ www.youtube.com/watch?v=bayzCFJUfo4
    • Gość: Edek Re: 11 lipca 1943 roku IP: *.toya.net.pl 14.07.19, 14:10
     Nie wyczułeś ironii,żartu.


     Mogę wyjaśnić też wcześniejszy post, uważam że walczące oddziały ,żołnierze, o ile walczyły ze sobą to dzisiaj po tylu latach należy ich zostawić w spokoju,urządzić cmentarze i dbać o nie . Bez względu czy to polskie czy ukraińskie. Pod warunkiem że walki były tylko miedzy formacjami wojskowymi. Natomiast morderców ludności cywilnej należy nazwać z imienia i nazwiska i pozostawić pamięć jako o mordercach, też bez względu na narodowość. Próby robienia na siłę z morderców bohaterów są żałosne i godne potępienia i znów dotyczy to dwojga narodowości, po obu stronach granicy. Żołnierzom walczącym o słuszną sprawę/ mimo sprzecznych idei,wykluczających się nawzajem/ przywrócić pamięć a mordercom potępienie.
     • 99venus Re: 11 lipca 1943 roku 15.07.19, 13:47
      1.W dzisiejszych czasach trudno o żarty szczególnie w tym temacie.
      Natomiast z wyjaśnieniem się zgadzam ale pod warunkiem,że walczący przestrzegali określonych konwencji.UPA nie kwalifikuje się pod żadnym względem do uznania jej za formację wojskową.To były bandy zdziczałych oprawców.
      • Gość: Edek Re: 11 lipca 1943 roku IP: *.toya.net.pl 15.07.19, 17:52
       W dzisiejszych czasach jeśli nie jest się bezpośrednio zaangażowany w politykę, nie ma się żadnego wpływu w wyjątkiem tego głosu w dniu wyborów to pozostaje tylko żartować z tego tematu. Wielki Marszałek Koronny ;-) nawet jak w Przemyślu zbierze tylko 500 głosów to wynik z całego okręgu dzięki systemowi d.Hondta da mu miejsce w Sejmie. Śmiejmy się więc z tego bo nic innego nie pozostaje. Żyjemy w debilnych czasach i nie warto się stresować z powodu polityki.
       • Gość: Edek Re: 11 lipca 1943 roku IP: *.toya.net.pl 21.07.19, 19:35
        fakty.interia.pl/swiat/news-exit-poll-partia-zelenskiego-wygrywa-wybory-na-ukrainie,nId,3107056
        Może znajdzie się odważny ;-) i przetłumaczy co oznaczają wyniki wyborów na Ukrainie?
        Pocieszające jest to ze nacjonaliści nie weszli .Czyli nie jest jeszcze tak źle na Ukrainie.
          • darino Re: 11 lipca 1943 roku 22.07.19, 12:14
           Będą musieli dobrać koalicjanta. Będzie to albo Batkiwszczyna (ale pani Tymoszenko ma apetyt na fotel premiera), albo siły prorosyjskie "Za żytia", albo bardzo nastawiony na reformy 'Hołos" Wakarczuka. Nie należy zapominać, że w ten sposób została wybrana tylko połowa parlamentu, Kolejne 225 miejsc zostało wybrane w okręgach jednomandatowych, I na razie wielką niewiadomą jest, kto tam przeszedł. Od tego zależą przyszłe koalicje.
            • darino 21 lipca 2019 roku 22.07.19, 16:20
             Tak czy inaczej trzeba czekać na dokładne policzenie glosów. Co do "nacjonalistów ukraińskich", to raczej bedą mieli godną reprezentację w parlamencie. Przyjmujac jako kryterium stosunek do narodowej partyzantki, to w Polsce przedstawicielami nacjonalistów byłaby większość polityków PiS, PO, Kukiz' 15, PSL i SLD. Podobnie w Ukrainie - tak zwani "nacjonaliści" będą stanowić co najmniej 50 % parlamentu :).
               • Gość: Edek Re: 21 lipca 2019 roku IP: *.toya.net.pl 23.07.19, 08:28
                Z analizy wynika że społeczeństwo ukraińskie mając dość dotychczasowych elit politycznych zaryzykowało i postawiło na nowych zupełnie nie wiedząc co ci nowi zrobią.Biorąc pod uwagę to co się dzieje na Ukrainie nie dziwię się takiemu wyborowi. Z drugiej strony jeśli ten eksperyment się nie powiedzie to strach pomyśleć co będzie dalej. Miejmy nadzieję że się uda czego im życzę.
                • Gość: Edek Re: 21 lipca 2019 roku IP: *.toya.net.pl 24.07.19, 08:56
                 Jednak w wyborach poległy zarówno Swoboda /2%/ jak i Samopomoc /0,6%/ a to oznacza odwrót społeczeństwa ukraińskiego od skrajnego nacjonalizmu. Lwowianie postawili na partię muzyka. Czy to oznacza że nacjonaliści staną się planktonem politycznym/ podobnie jak w Polsce ale tez i w innych krajach/ a Ukraińcy zaczną budować swój patriotyzm na innych podstawach?
                 • darino Re: 21 lipca 2019 roku 24.07.19, 13:22
                  Samopomoc i Swoboda to "skrajny nacjonalizm" ? :)
                  Przecież są mocne podstawy patriotyzmu, po co to zmieniać ? :)
                  Już niedługo prezydent Zełeński odwiedzi Polskę, Zobaczymy, co z tego wyniknie.

                  PS. Okazało się, że Sługa Narodu nie potrzebuje koalicjanta do rządzenia. Jedynie do zmiany konstytucji brakuje troche głosów ...
                  • Gość: Edek Re: 21 lipca 2019 roku IP: *.toya.net.pl 24.07.19, 14:30
                   Jeśli wypada Swoboda a wchodzi partia prorosyjska / chyba na drugim miejscu?/ to co to oznacza? Muzyk wesprze Sługę Narodu jeśli będzie potrzebna zmiana konstytucji. Zełeński ponoć zabiega o spotkanie z Trumpem który będzie również w tym czasie, tylko co ono zmieni jeśli Trump jest dogadany z Putinem a Niemcy, Francja i Włochy chcą robić interesy z Rosją? W dodatku po oddaniu do użytku drugiej rury po Bałtyku Rosja zamknie tranzyt przez Ukrainę i nie będzie z tego tytułu kasy. Żełeński ma bardzo trudną sytuację, chce zakończyć wojnę w Donbasie i szereg innych posunięć których domaga się społeczeństwo . Zadyma wojenna z Iranem coraz bliżej i USA wraz z krajami zachodnimi potrzebują Rosji po swojej stronie a Izrael wydaje się już się dogadał i robi co chce w Syrii. Żełeński nie da rady temu układowi.
                   • darino Re: 21 lipca 2019 roku 24.07.19, 15:30
                    Swoboda nie mogła "wypaść", bo nie było jej w parlamencie, za wyjątkiem 6 popieranych przez nią posłów z okręgów jednomandatowych. Teraz pewnie będzie miała podobną ilość posłów.

                    "Partia prorosyjska" nie zwiększyła znacznie stanu posiadania - tylko około 2 % glosów więcej niż w poprzednich wyborach.
                    • Gość: Abba Jozef Re: 21 lipca 2019 roku IP: *.toya.net.pl 31.08.19, 19:28
                     wiadomosci.onet.pl/kraj/oficjalna-wizyta-zelenskiego-w-warszawie-rozmowy-o-relacjach-polski-i-ukrainy/x7de6c8
                     - Gotów jestem do odblokowania pozwoleń na prace poszukiwawczych na Ukrainie, a strona polska uporządkuje ukraińskie miejsca pamięci w Polsce - oświadczył ukraiński prezydent. Jak dodał, zaproponował prezydentowi Dudzie zbudowanie na granicy Ukrainy i Polski "wspólnego memoriału pojednania".

                     Komik sobie z nas kpiny robi czy o drogę pyta?
                     • Gość: Edek Re: 21 lipca 2019 roku IP: *.toya.net.pl 01.09.19, 09:58
                      Rozkład sił w nowym parlamencie

                      Partia Sługa Narodu nowego prezydenta Wołodymyra Zełenskiego, która zwyciężyła w wyborach, w głosowaniu na listy partyjne otrzymała 43,16 proc. poparcia oraz zdobyła 130 miejsc w parlamencie w okręgach jednomandatowych. Ogółem ugrupowanie to będzie miało w nowej Radzie Najwyższej 254 posłów, co daje mu samodzielną większość.

                      43 deputowanych wprowadzi do parlamentu prorosyjska Opozycyjna Platforma - Za Życie. W głosowaniu na listy partyjne zajęła ona drugie miejsce z poparciem 13,05 proc. (37 deputowanych), a w okręgach jednomandatowych zwyciężyło jej sześciu kandydatów.

                      Na trzecim znalazła się Batkiwszczyna (Ojczyzna) byłej premier Julii Tymoszenko. Na listach partyjnych poparło ją 8,18 proc. wyborców, co daje 24 mandaty. Dwa mandaty ugrupowanie to uzyskało w okręgach jednomandatowych.

                      Poniżej uplasowała się Europejska Solidarność byłego prezydenta Poroszenki, na której listy partyjne głosowało 8,1 proc. (23 mandaty). W okręgach jednomandatowych zdobyła ona dwa miejsca w Radzie Najwyższej.

                      Ostatnią partią, która dostała się do parlamentu, jest Hołos (Głos) muzyka rockowego i lidera zespołu Okean Elzy Swiatosława Wakarczuka. Otrzymała 5,82 proc. poparcia w głosowaniu na listy partyjne, co daje jej 17 mandatów. Trzy kolejne otrzymali jej kandydaci startujący w okręgach jednomandatowych.

                      Z okręgów jednomandatowych do Rady Najwyższej weszło także 10 przedstawicieli innych partii oraz 46 kandydatów niezależnych.


                      Czytaj więcej na fakty.interia.pl/swiat/news-w-kijowie-zaprzysiezono-nowy-sklad-parlamentu,nId,3174430?parametr=zobacz_takze&iwa_source=rek_3#utm_source=paste&utm_medium=paste&utm_campaign=firefox
                      To rozdanie w ukraińskim parlamencie mówi o zmianie jaka zaszła w społeczeństwie. Zmiany te dot. też relacji polsko-ukraińskich, Ukraińcy dostrzegają Pomoc jaka otrzymują od Polski, w różnej postaci ; od studentów począwszy na możliwości pracy w naszym kraju skończywszy. Zapewne tez zastanawiają się dlaczego z pozycji kraju rozwiniętego, z przemysłem kosmicznym,lotniczym itd stali się krajem słabym aby nie napisac upadłym, dlaczego wysprzedano wszystkie techologie przedstawiające jakąkolwiek wartość Chińczykom/ ostatnio te dot. śmigłowców/ . Myślę ze jest to już ostanie rozdanie, jeśli i ten parlament , rząd, prezydent zawiedzie to Ukrainę czeka rewolucja. Wracając do relacji z Polska, były one trudne zarówno w tej dalszej historii jak i bliższej ,tej przed II wś . Dlatego nie jest łatą sprawa pojednania. Myślę że na początek należy stanąć na stanowisku że każdemu Ukraińcowi którego prochy spoczywają na polskiej ziemi jak i każdemu Polakowi spoczywającemu w ukraińskiej ziemi należy przywrócić pamięć w postaci grobu.Bez pomników i napisów które mogą budzić kontrowersje, zwyczajny grób, jeśli nie będzie można zidentyfikować nazwiska to z napisem Ukrainiec lub Polak. To na początek wystarczy, byc może w przyszłości wejdziemy na wyższy stopień , po obu stronach granicy i stać nas będzie na coś więcej. Bo w końcu musimy zrozumieć że tylko razem mamy szansę na przetrwanie.
                      • Gość: Edek Re: 21 lipca 2019 roku IP: *.toya.net.pl 03.09.19, 09:34
                       Na pierwszy rzut wydaje się że artykuł nie na temat ;tech.wp.pl/ii-wojna-swiatowa-brytyjski-autor-przyznaje-cynicznie-wykorzystalismy-polske-6419771993200257a

                       Przywódcom tzw "zachodowi" czy USA nawet powieka nie drgnie jak trzeba będzie poświęcić Ukrainę czy też Polskę w imię swoich interesów, zrobili to już wcześniej zrobią i teraz.Bez wahania.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka