Gość: MGM IP: *.w80-13.abo.wanadoo.fr 13.10.04, 21:28 Czy sa jeszcze biedoszyby w Walbrzychu, czy to zjawisko bylo zalatwione ? Odpowiedz Link Zgłoś Obserwuj wątek Podgląd Opublikuj
Gość: @@ Re: biedoszyby IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 13.10.04, 21:35 Walbrzychu sa bieda szyby i to ze pracuja tam byli gornicy . Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: MGM Re: biedoszyby IP: *.w80-13.abo.wanadoo.fr 13.10.04, 22:08 wiem ze to byli górnicy, ale czy nadal kopią w lasach i polach, czy znalezli inną prace ? Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: koza16 Re: biedoszyby IP: *.alp01.telsat.wroc.pl 14.10.04, 15:04 Oni nie do konca chca innej pracy, bo musileliby przychodzic na godzine i trzezwi.... Oczywiscie od razu pisze ze nie wcszyscy Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: HASAN_SAS Re: biedoszyby IP: *.dialog.net.pl / *.dialog.net.pl 14.10.04, 15:39 i od nowa te same kocopoly! Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Basia Re: biedoszyby IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 14.10.04, 19:41 Pracuja tam mlodzi Walbrzyszanie po podstawuwce maja male dzieci .Jak tam nie ma pracy ida na zlom.Szukamy dla nich pracy szkoda mi ich jak sie mecza zeby zwiazac koniec z koncem.Na strefie ich nie przyjma zamale wyksztalcenie. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: MGM Re: biedoszyby IP: *.w80-11.abo.wanadoo.fr 16.10.04, 20:00 Czy to znaczy ze górnicy już nie kopią y polach i lasach ? Że dziś to młodzierz ? Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: 34 Re: biedoszyby IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 16.10.04, 20:50 GORNICY NIE KOPIA BO ZA ROK MAJA EMERTURY. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: 46 Re: biedoszyby IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 16.10.04, 20:54 I TAK MUSZ ODAC TO CO NAM ZABRALI. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: MJG Re: biedoszyby IP: *.w80-11.abo.wanadoo.fr 16.10.04, 21:48 Wogóle nie rozumię o co tu chodzi. Dlaczego za rok mają emerytury ? Ja widziałam biedoszybów w styczniu 2003m a dziś kto tam kopie? Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Gornik Re: biedoszyby IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 17.10.04, 09:29 Bo skoncza 50 lat beda mogli przechodzic na emertury.Panstwo zaoszczedzilo spora sume tak to ci gornicy byli by na urlopach gorniczych poniewaz pracowali na Atracycie zostali okradzeni z przywilejow gorniczych.Walbrzychu gornicy z dlugim stazem pracy nie moga chorowac masowo zabiera sie im renty .Chociaz tez masowo wyslano ich na renty zeby zmiejszyc zatrudnienie na kopalni.Nikt sie nie interesuje tym ze gornicy maja swoje kartoteki jak chorowali i jak ich leczono.Nikt dobrowolnie nie chcial isc na rente ale co mial zrobic gornik ktory pracowal na okrogl,az wysiadlo serce .Wielu z nich prosilo o nie zatrzymywani zajazdu moze przepracuja na goziku ALE LAKARZ ZAKLADOWY:ma pan starz pracy po zatym ma pan inne choroby.Kto dzisaj jest winy ze gornik z stazem 29 lat pracy zdyplomem 25 lat pracy wzorowejpracy na kopali jest bes srodkow do zycia.Wluczym sie po sadach pracy gdzie na sprawe czekamy 2 lat robimy wyniki ktorych nie bierze sie pod uwage.Wyslanie gornika na badanie psychiatryczne bo gornik moze sie zalamac tak powiedziala sedzina tylko co innego muwia papiery ktore otrzymalismy ze sadu.Po zatym gdzie sa deputaty weglowe.Gornikowi jak zabiora rente nie ma deputatu weglowego.To jest ponizajace ze piszemy do rzadu o godnosci pracy i pracownika .Sterta pism od rzadu i Prezydenta,Zwiazek zawodowy Gornikow ,Kancelaria premiera ,reforma gornictwa Hausnera fakt zamieszczane sa nasze wypowiedzi ale sytulacja sie nie zmienia.I co najgorsze ze jest duza smiertelnosc wsrod bylych gornikow w wieku 49 lat.Jest to wynikiem ze maja taka opieke lekarska.Pracowalismy w pyle ,wodzie i ze swiadomoscia czy szczesliwie wyjedziemy na powieszchnie .To jest najgorszy kawalek chleba jezeli pracuja gornicy w bieda szybach . Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: MGM Re: biedoszyby IP: *.w80-11.abo.wanadoo.fr 17.10.04, 17:40 ale wszyscy nie skańczą 50 lat ! Czy są jeszcze górnicy którzy muszą kopać w lasach ???? Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Gornik Re: biedoszyby IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 17.10.04, 20:05 Oczywiscie mowimy otym bo wstyd ze gornicy tak musza zarobiac zeby uczymac swoje rodziny prawidlow to rzatko ktury sie przyzna do takiej biedy. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: lin Re: biedoszyby IP: *.walbrzych.dialog.net.pl 17.10.04, 21:56 Kochaniutki był czas ,że wzieliście odprawy. Marzyły wam się gruszki na wierzbie , które tez przeżarliście.I , co ja jeszcze mam dokładać do waszego jestestwa.Paszli wont. lin. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Gornik Re: biedoszyby IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 18.10.04, 09:49 Gornik jak przechodzi na rente nie bieze odprawy tu chodzi o sprawiedliwosc spoleczna dlaczego jak gornik ma staz pracy nie ma za co zyc przeciez oni ciezko pracowali na swuj kawalek chleba.Czy powiedzial bys swojemu ojcu WONT jak by tak ciezko pracowal na kawalek chleba.Powini byc dawno na emerturach.To rzad stosuje wobec nich najgorsza polityke ubustwo za wzorowa prace.Widze to na codzien jak im sie kreca lzy jak sie ich poniza za ich prace.Tu nie chodzi o jalomuzne ci gornicy maja staz pracy.Dlaczego ci co maja uklady maja najwiekszy procent pylicy a pracowali 1o lat.Ale sa gornikami nie bedziemy bawic sie w donosicielstwo.Tylko dlaczego od chorub pylicznych jest tak dlugo jeden i ten som lekarz.Laczy sie gornika na pluca a umiera czesto na zawl srca bo serce nie wytrzymuje.Ci gornicy maja typowo gornicze choroby poczatki pylicy,prawie wszyscy bo jak by uznan ich chorymi to kto by placil odszkodowania,Choroby kregoslupa ,serca ,nadcisnienie, kolana po operacji lekotek bo pracowali na kolanach.Nikt nie chce renty mamy staz pracy to gdzie sie podzialy zabespieczenia socjalne.Kolejne porzyczki z banku swiatowego dla kogo-na bankiety szkoleniowe ZUS jak pracowc .Tylko kto ma rozwiazywac zwykl sprawy pracownikow. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Górnikowa Re: biedaszyby IP: *.walbrzych.dialog.net.pl 18.10.04, 19:08 Ot, dorwał się nasz Górnik do klawiatury. Człowieku,powstał w Wałbrzychu Komitet w Obronie Praw Górniczych{czy coś takiego},wiesz coś o tym??? Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: MGM Re: biedaszyby IP: *.w80-11.abo.wanadoo.fr 20.10.04, 20:23 Co to jest "Komitet w Obronie Praw Górniczych" w Walbrzychu ????? Czy pozwala gornikom nie kopac na biedoszybach ???? Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: gornik Re: biedoszyby IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 19.10.04, 08:37 Bedziemy naglasniac sprawy gornicze bo to jest skadal.Biernosc albo wsparcie Wladz Walbrzycha zeby traktowano tak bylych gornikow.Bieda szyby to najlepsze rozwiazanie wladz Walbrzycha wobec bylych gornikow. Odpowiedz Link Zgłoś