Dodaj do ulubionych

biedoszyby

IP: *.w80-13.abo.wanadoo.fr 13.10.04, 21:28
Czy sa jeszcze biedoszyby w Walbrzychu, czy to zjawisko bylo zalatwione ?
Obserwuj wątek
    • Gość: @@ Re: biedoszyby IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 13.10.04, 21:35
      Walbrzychu sa bieda szyby i to ze pracuja tam byli gornicy .
      • Gość: MGM Re: biedoszyby IP: *.w80-13.abo.wanadoo.fr 13.10.04, 22:08
        wiem ze to byli górnicy, ale czy nadal kopią w lasach i polach, czy znalezli inną prace ?
        • Gość: koza16 Re: biedoszyby IP: *.alp01.telsat.wroc.pl 14.10.04, 15:04
          Oni nie do konca chca innej pracy, bo musileliby przychodzic na godzine i
          trzezwi.... Oczywiscie od razu pisze ze nie wcszyscy
          • Gość: HASAN_SAS Re: biedoszyby IP: *.dialog.net.pl / *.dialog.net.pl 14.10.04, 15:39
            i od nowa te same kocopoly!
          • Gość: Basia Re: biedoszyby IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 14.10.04, 19:41
            Pracuja tam mlodzi Walbrzyszanie po podstawuwce maja male dzieci .Jak tam nie
            ma pracy ida na zlom.Szukamy dla nich pracy szkoda mi ich jak sie mecza zeby
            zwiazac koniec z koncem.Na strefie ich nie przyjma zamale wyksztalcenie.
            • Gość: MGM Re: biedoszyby IP: *.w80-11.abo.wanadoo.fr 16.10.04, 20:00
              Czy to znaczy ze górnicy już nie kopią y polach i lasach ?
              Że dziś to młodzierz ?
    • Gość: 34 Re: biedoszyby IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 16.10.04, 20:50
      GORNICY NIE KOPIA BO ZA ROK MAJA EMERTURY.
    • Gość: 46 Re: biedoszyby IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 16.10.04, 20:54
      I TAK MUSZ ODAC TO CO NAM ZABRALI.
      • Gość: MJG Re: biedoszyby IP: *.w80-11.abo.wanadoo.fr 16.10.04, 21:48
        Wogóle nie rozumię o co tu chodzi.
        Dlaczego za rok mają emerytury ?
        Ja widziałam biedoszybów w styczniu 2003m a dziś kto tam kopie?
        • Gość: Gornik Re: biedoszyby IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 17.10.04, 09:29
          Bo skoncza 50 lat beda mogli przechodzic na emertury.Panstwo zaoszczedzilo
          spora sume tak to ci gornicy byli by na urlopach gorniczych poniewaz pracowali
          na Atracycie zostali okradzeni z przywilejow gorniczych.Walbrzychu gornicy z
          dlugim stazem pracy nie moga chorowac masowo zabiera sie im renty .Chociaz tez
          masowo wyslano ich na renty zeby zmiejszyc zatrudnienie na kopalni.Nikt sie nie
          interesuje tym ze gornicy maja swoje kartoteki jak chorowali i jak ich
          leczono.Nikt dobrowolnie nie chcial isc na rente ale co mial zrobic gornik
          ktory pracowal na okrogl,az wysiadlo serce .Wielu z nich prosilo o nie
          zatrzymywani zajazdu moze przepracuja na goziku ALE LAKARZ ZAKLADOWY:ma pan
          starz pracy po zatym ma pan inne choroby.Kto dzisaj jest winy ze gornik z
          stazem 29 lat pracy zdyplomem 25 lat pracy wzorowejpracy na kopali jest bes
          srodkow do zycia.Wluczym sie po sadach pracy gdzie na sprawe czekamy 2 lat
          robimy wyniki ktorych nie bierze sie pod uwage.Wyslanie gornika na badanie
          psychiatryczne bo gornik moze sie zalamac tak powiedziala sedzina tylko co
          innego muwia papiery ktore otrzymalismy ze sadu.Po zatym gdzie sa deputaty
          weglowe.Gornikowi jak zabiora rente nie ma deputatu weglowego.To jest
          ponizajace ze piszemy do rzadu o godnosci pracy i pracownika .Sterta pism od
          rzadu i Prezydenta,Zwiazek zawodowy Gornikow ,Kancelaria premiera ,reforma
          gornictwa Hausnera fakt zamieszczane sa nasze wypowiedzi ale sytulacja sie nie
          zmienia.I co najgorsze ze jest duza smiertelnosc wsrod bylych gornikow w wieku
          49 lat.Jest to wynikiem ze maja taka opieke lekarska.Pracowalismy w
          pyle ,wodzie i ze swiadomoscia czy szczesliwie wyjedziemy na powieszchnie .To
          jest najgorszy kawalek chleba jezeli pracuja gornicy w bieda szybach .
          • Gość: MGM Re: biedoszyby IP: *.w80-11.abo.wanadoo.fr 17.10.04, 17:40
            ale wszyscy nie skańczą 50 lat !
            Czy są jeszcze górnicy którzy muszą kopać w lasach ????
            • Gość: Gornik Re: biedoszyby IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 17.10.04, 20:05
              Oczywiscie mowimy otym bo wstyd ze gornicy tak musza zarobiac zeby uczymac
              swoje rodziny prawidlow to rzatko ktury sie przyzna do takiej biedy.
          • Gość: lin Re: biedoszyby IP: *.walbrzych.dialog.net.pl 17.10.04, 21:56
            Kochaniutki był czas ,że wzieliście odprawy. Marzyły wam się gruszki na
            wierzbie , które tez przeżarliście.I , co ja jeszcze mam dokładać do waszego
            jestestwa.Paszli wont. lin.
            • Gość: Gornik Re: biedoszyby IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 18.10.04, 09:49
              Gornik jak przechodzi na rente nie bieze odprawy tu chodzi o sprawiedliwosc
              spoleczna dlaczego jak gornik ma staz pracy nie ma za co zyc przeciez oni
              ciezko pracowali na swuj kawalek chleba.Czy powiedzial bys swojemu ojcu WONT
              jak by tak ciezko pracowal na kawalek chleba.Powini byc dawno na emerturach.To
              rzad stosuje wobec nich najgorsza polityke ubustwo za wzorowa prace.Widze to na
              codzien jak im sie kreca lzy jak sie ich poniza za ich prace.Tu nie chodzi o
              jalomuzne ci gornicy maja staz pracy.Dlaczego ci co maja uklady maja najwiekszy
              procent pylicy a pracowali 1o lat.Ale sa gornikami nie bedziemy bawic sie w
              donosicielstwo.Tylko dlaczego od chorub pylicznych jest tak dlugo jeden i ten
              som lekarz.Laczy sie gornika na pluca a umiera czesto na zawl srca bo serce nie
              wytrzymuje.Ci gornicy maja typowo gornicze choroby poczatki pylicy,prawie
              wszyscy bo jak by uznan ich chorymi to kto by placil odszkodowania,Choroby
              kregoslupa ,serca ,nadcisnienie, kolana po operacji lekotek bo pracowali na
              kolanach.Nikt nie chce renty mamy staz pracy to gdzie sie podzialy
              zabespieczenia socjalne.Kolejne porzyczki z banku swiatowego dla kogo-na
              bankiety szkoleniowe ZUS jak pracowc .Tylko kto ma rozwiazywac zwykl sprawy
              pracownikow.
    • Gość: Górnikowa Re: biedaszyby IP: *.walbrzych.dialog.net.pl 18.10.04, 19:08
      Ot, dorwał się nasz Górnik do klawiatury. Człowieku,powstał w Wałbrzychu
      Komitet w Obronie Praw Górniczych{czy coś takiego},wiesz coś o tym???
      • Gość: MGM Re: biedaszyby IP: *.w80-11.abo.wanadoo.fr 20.10.04, 20:23
        Co to jest "Komitet w Obronie Praw Górniczych" w Walbrzychu ?????
        Czy pozwala gornikom nie kopac na biedoszybach ????
    • Gość: gornik Re: biedoszyby IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 19.10.04, 08:37
      Bedziemy naglasniac sprawy gornicze bo to jest skadal.Biernosc albo wsparcie
      Wladz Walbrzycha zeby traktowano tak bylych gornikow.Bieda szyby to najlepsze
      rozwiazanie wladz Walbrzycha wobec bylych gornikow.
Inne wątki na temat:

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka