Dodaj do ulubionych

WOŚP Jelcz-Laskowice 2011

18.12.10, 21:38
Witam.

Znacie może jakieś szczegóły na temat tegorocznej Wielkiej Orkiestry w naszym mieście?

Obserwuj wątek
   • jemioltrab Re: WOŚP Jelcz-Laskowice 2011 05.01.11, 18:11
    około 14.00 - drift samochodów przed Pływalnią
    potem prezentacja przez OSP pierwszej pomocy i ratownictwa medycznego
    prawdopodobnie w hali odbędzie się koncert lokalnych grup
    będzie też licytacja gadżetów XIX WOŚP
    o 20.00 na placu koło kościoła M. Kolbego światełko do nieba

    tyle z notki jaka jest w powiatowej
      • harpal Re: WOŚP Jelcz-Laskowice 2011 06.01.11, 12:13
       W przyszłym roku jak najbardziej można coś zrobić lepszego. Póki co nie narzekajmy, bo czekając na gotowe można niedoczekać się niczego. Organzacja WOŚPU dla osób nie wywodzących się z gminy jest ogromnie trudna, więc jeśli ktoś ma dojścia i jest w stanie zapewnić na tej imprezie niezapomniane atrakcje to zapraszam, a napewno razem stworzymy coś co będzie niepowtarzalne.
    • jako10 Re: WOŚP Jelcz-Laskowice 2011 07.01.11, 13:17
     Dużo i nie dużo fajnie że coś .
     Ciekaw jestem dlaczego do takich akcji angażuje się tak mało ludzi.

     W naszym mieście jest wielu ciekawych ludzi którzy mają ciekawe hobby i mogli by to pokazać i zaprezentować, dać po próbować tego innym w szczytnym celu.
    • dorkasz1 Re: WOŚP Jelcz-Laskowice 2011 09.01.11, 09:33
     WOŚP to wolontariat. Zamiast więc narzekać, można się odpowiednio wcześnie zgłosić do sztabu i zrobić wszystko to, czego Wam brakuje. Stronę internetową, plakaty, koncerty itd. Zbyt wielu jest ludzi, którzy mają wymagania, a zbyt mało takich którym się coś chce zrobić. Najłatwiej jest siedzieć w domu i marudzić. Tylko, że z takiego marudzenia nic nowego się nie urodzi.
     Pozdrawiam.
       • agam-1973 Re: WOŚP Jelcz-Laskowice 2011 09.01.11, 14:30
        Rydzyki i Owsiaki nie mają co liczyc na moje wsparcie,choć tego ostatniego biznes przez kilka lat wspierałam,dopóty dopóki nie przeczytałam że ok,3000000,00 (zbieranych do puszeczek podczas WOŚP)żółto czerwony pan przeznaczył na organizację woddstock ,gdzie młodzi ludzi paplają się w błocie, i robią inne żenujące rzeczy(nie mówiąć już o narkomani) Po dłuższych i głębszych przemysleniach doszłam do wniosku ,że faktycznie to jest banda złodzieji żerująca na ludzkiej naiwności i wykorzystująca do tego celu niewinne istotki-dzieci,bo któz nie zlituje się nad chorym dzieckiem.Fakt że CZĘŚĆ tych pieniędzy rzeczywiście idzie na zakup sprzetu do szpitali ale druga część idzie na inne wydatki (zapraszam do poczytania lektury na stronie WOŚP -SPRAWOZDANIE FINANSOWE),Tylko że od tego by zapewnić szpitalom odpowiedni sprzet jest nasz PO-paprany rząd ,który właśnie ma na celu sprywatyzowanie szpitali,i cały nasz wysiłek(i kasę) diabli wezmą,ponieważ bedziemy musieli płacic za coś co najpierw sami sponsorowaliśmy. Poza tym dziwi mnie fakt ,że na dzień 31.12.2009 na kontach fundacji,czyli na kontach JUrka(Jurek-prezes,zastępca-ktoś tam ,i jeden członek Jurka żona)widniała kwota ok.2500000,00 Dlaczego nie wykorzystuje tych pieniedzy w pełni?czyżby juz nie było potrzebujących?A odsetki rosna! Życie jest pięknę!
        • jl-c Re: WOŚP Jelcz-Laskowice 2011 09.01.11, 14:41
         Owsiak jakiś % zebranych pieniędzy może przeznaczyć na działalność fundacji czyli utrzymanie samego siebie. I nie ma w tym nic dziwnego chłop musi coś jeść. Ja idee WOŚP popieram, jednak kasy do puszek nie wrzucam tylko wysyłam smsy. Podejrzewam że ok 20-30% kasy z puszek ginie, moi znajomi co zbierali bez ogródek się do tego przyznali.
        • katjamd Re: WOŚP Jelcz-Laskowice 2011 10.01.11, 12:26
         Przystanek Woodstock to ogromny letni Festiwal muzyczny organizowany na przełomie lipca i sierpnia w Polsce, w Kostrzynie nad Odrą.
         Organizatorem Festiwalu jest Fundacja Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy, która tym letnim koncertem chce podziękować wszystkim wolontariuszom i ludziom wspierającym jej styczniowe, finałowe działania.
         Nawet jeśli grupka osób "młodzi ludzi paplają się w błocie, i robią inne żenujące rzeczy(nie mówiąć już o narkomani)" nie potrafi dorosnąć do wspólnej zabawy to ich strata. Nie ujmuje to natomiast WOŚP splendoru za bycie drugą co do wielkości pozyskiwanej rocznej kwoty fundacją charytatywną w Polsce (więcej pieniędzy zbiera tylko Caritas).

         .


    • jako10 Re: WOŚP Jelcz-Laskowice 2011 09.01.11, 18:00
     To że nikt nic nie wie na temat WOŚP w jelczu to wina sztabu.

     Gdzie jakieś info dotyczące tego kto jest w sztabie gdzie sztab się mieści itd.

     Brak przepływu informacji i jakichkolwiek informacji. A szkoda bo bo można naprawdę dużo.
     • harpal Re: WOŚP Jelcz-Laskowice 2011 09.01.11, 21:30
      Sztab siedział i liczył pieniązki, przynajmniej w większości. bo głównie od tego byli. A niestety większa część identyfikatorów o czym pewnie nie wiecie była załatwiana w sztabie Wrocław i pieniązki musiały do godziny 20.00 zostać policzone. Od praktycznie 14.00 były liczone pieniądze na bieżąco. Zebraliśmy ponad 16 tys złoych. (+okolo 25 puszek załatwianych brzpośrednio na Jelcz-Laskowice, które aktualnie się liczą).
      Oczywiście mozna było wiecej zrobić, mamy nadzieje że za rok to wy zorganizujecie sztab i będzie o wiele lepiej. Z miłą chęcią wkońcu pobawię się na jakieś imprezie(nie organizowanej przez gminę) na której jestem gościem. Bo nie wiem czy zdajecie sobie sprawy ile jest załatwienia i ile musielismy poświęcić czasu własnego. Najlepiej jest komentować i mówić jak to jest źle, a samemu nic nie robić. Taka cecha narodowa Polaków?
      A gmina nie dołożyła do tej imprezy nic. Więc komentarz o tym był zbędny. Wszystko co mielismy dostalismy od indywidualnych sponsorów.
      Proponuję zacząć działać. Biernością nic nie osiagniecie oprócz tego że popiszecie sobie jacy to inni są beznadziejni.
      Pozdrawiamy
      Sztab
       • harpal Re: WOŚP Jelcz-Laskowice 2011 09.01.11, 22:12
        Nie wiem kto pił piwo. To już nie jest nasza sprawa, napewno nie byłby to nikt z częsci sztabu które organizowało ZHP.
        Pozatym,
        Pozatym, jeśli ludzie mają identyfiaktory, a nie mają puszek to mogli by to już być wolontariusze którzy zdali puszki. Co za tym idzie, nie są już wolontariuszami i mogą robić to co inni. pić alkohol również.
        • adamogo Re: WOŚP Jelcz-Laskowice 2011 10.01.11, 01:01
         Pozatym
         Pozatym
         Poza tym! wa razy,i błędu nie poprawiłeśsmile
         Od kiedy to można tak sobie pić alkohol w miejscu publicznym?
         Jakby nie patrzeć,to jest nas ponad 99% Polaków,którzy nic nie zrobili,ale niektóre imprezy podczas WOŚP były lepsze,niż są. Wiesz dlaczego nic nie zrobili? Bo takie nasze zasrane prawosmile Jeśli ktoś się za coś bierze,nawet z własnej,nie przymuszonej woli,to musi liczyć się z krytyką innych,którzy z danym wydarzeniem nie mają nic wspólnego. Tak się składa,że nikt nikomu nie kazał przygotowywać imprezy na ten dzień,ale jednak spróbowali,coś tam wymyślili,i teraz są za to krytykowani. Toż to ludzka rzecz,więc nie oburzaj się tak,jakbyś miał kilka lat,bo to do niczego nie prowadzismile

         I proszę Cię,przestań z tymi tekstami,że za rok sami coś zróbcie. Jak wyżej wspomniałem,jeśli ktoś się godzi na organizowanie czegokolwiek,i poświęca na to mnóstwo czasu,to i tak w razie niewypału zostanie skrytykowany. Taka już natura ludzka,więc sam nie wiem,o co chodzi.
         • anci-trus Re: WOŚP Jelcz-Laskowice 2011 10.01.11, 07:56
          I tak wypada podziękować Radzie Miasta J-L za czynne włączenie się do akcji. Chociaż nie nie co do tego mają radni? To przecież społeczeństwo ich wybrało. Gratulujemy wyborcom dokonania słusznego wyboru. Wyboru, który zaczyna swoje urzędowanie od bogatych pensji.
          • pug307 Re: WOŚP Jelcz-Laskowice 2011 10.01.11, 08:16
           Mszczyglod_1, można mieć różny stosunek do Orkiestry, ja o swoim nie będę pisać, ale w tym przypadku harpal ma rację, że najłatwiej narzekać. Ja nie włączyłem się w organizację Orkiestry w naszym mieście, więc nie narzekam, bo nie mam do tego prawa. Ty natomiast, skoro według Ciebie było NIC, mogłeś włączyć się w organizację tym bardziej, że jako właściciel dość dużej firmy(sam tak pisałeś kilka miesięcy temu) masz większe możliwości pomocy niż przeciętny Kowalski. Nie mówię tu o kwestiach finansowych, ale np. w Bolesławcu podczas różnych festynów tamtejsze zakłady ceramiczne pokazują, jak wytwarza się produkty ceramiczne itp. Może Twoja firma pokazałaby coś związanego z profilem produkcji?
           • harpal Re: WOŚP Jelcz-Laskowice 2011 10.01.11, 08:56
            Przepraszam za błedy pisząc szybko nie zwracam na nie uwagi.
            Poza tym.... Nie pisze i nie zachowuję się jak małe dziecko. Posty pisane wcześniej o liczbie zbieranych pieniędzy były informacją dla społeczeństwa ile zebraliśmy.
            Jeżeli chodzi o imprezę. Imprezy nie organizował sztab ZHP z Wrocławia, tylko kilka całkiem odległych osób, więc dlaczego ZHP ma zbierać "słowa krytyki" skoro nie jest to nasze dzieło, a my zajmowaliśmy się wyłącznie kwestą? Naszym zadaniem było załatwić identyfikatory, puszki, szkolenie i liczenie pieniedzy, a następnie dostareczenie je do sztabu we Wrocławiu. Wszystko przebiegło sprawnie. Kwota też jest zadawalająca, a nie jest podana jeszcze w całości to tych 16 tys, należy jeszcze doliczyć puszki ze sztabu Jelcz-Laskowice, więc kwota będzie większa.
            Odnośnie alkoholu i picia w miejscu publicznym. Nie był to nikt z ZHP więc nie odpowiadamy za tego typu rzeczy, a skoro tak to bardzo przeszkadzało to dlaczego szanowna osoba nie podeszła i nie zwróciła uwagi pijącemu, lub nie zgłosił kierownikowi sztabu?

            Jeżeli chodzi o moją postawę w sprawie organizacji WOŚP-u w przyszłym roku to jak najbardziej podtrzymuję swoje zdanie. Jeśli nie podoba się, że na WOŚP nic się nie działo to zapraszamy i zachęcamy do pomocy... Nie wiem czy Ci najwięksi "wrogowie", którzy potrafią wszystkich i wszystko tylko krytykować zorganizowali by coś co zachwyciło by wszystkich, a do tego chyba nie znają jednego powiedzenia: LICZĄ SIĘ CHĘCI... Jeszcze się taki nie urodził co by wszystkim dogodził, więc zamiast tylko narzekać czas ruszyć się z fotela i pomóc, albo chociaż nie krytykować i podziękować młodzieży, która ma przynajmniej chęci, chce poświęcić swój czas i próbuje działać, zorganizować coś dla ludzi z naszego miasta. Jak by każdy wygadany forumowicz wzioł się do roboty tak jak oni impreza była by świetna.
           • mszczyglod_1 Re: WOŚP Jelcz-Laskowice 2011 10.01.11, 14:12
            Często ludzie pomagają, nie chwaląc się tym i nie obnosząc. Zatem ja o swojej pomocy pisał nie będę.
            Harpal, wybacz, tobie się zebrało bo tylko ty tutaj piszesz, jako jedyna z "organizatorów" bo teraz to już nie wiadomo kto organizował WOŚP u nas w mieście.
            Ja na pewno podziwiam wolontariuszy, którzy zbierali pieniądze, chociaż niektórzy robili to bardzo pasywnie.
            Co do wolontariusza z piwem, skoro oddał puszkę z pieniędzmi czyli był już "po robocie" i mógł pić piwo- mógł zatem też zdjąć identyfikator idąc ze sklepu na "skarpie". Tyle
            • harpal Re: WOŚP Jelcz-Laskowice 2011 10.01.11, 14:25
             Owszem mógł ściągnąć identyfikator, ale ja siedząc w sztabie i licząc pieniądze nie jestem w stanei biegać za każdym i sprawdzać, czy aby napewno schował identyfikator, czy to nie jest logiczne?

             Owszem zebrało mi się, ale ja nie przejmuję się tym, że coś się komuś nie podobało, tylko strasznie denerwuje mnie postawa tych "wielkich krytyków" Co to sami palcem nie kiwną, a to co zrobią inni jest be... Następnym razem te osoby mogą powiedzieć my nic nie robimy i co? Wtedy nawet wolontariusze nie pojawią się na ulicach, czy tego właśnie chcesz?
          • dorkasz1 Re: WOŚP Jelcz-Laskowice 2011 10.01.11, 12:39
           Wklejam jeszcze raz swojego posta zamieszczonego powyżej:
           WOŚP to wolontariat. Zamiast więc narzekać, można się odpowiednio wcześnie zgłosić do sztabu i zrobić wszystko to, czego Wam brakuje. Stronę internetową, plakaty, koncerty itd. Zbyt wielu jest ludzi, którzy mają wymagania, a zbyt mało takich którym się coś chce zrobić. Najłatwiej jest siedzieć w domu i marudzić. Tylko, że z takiego marudzenia nic nowego się nie urodzi.
           Byłam w piątek w harcówce i widziałam ile pracy mieli harcerze i jak bardzo byli zaangażowani. Harpal należą się słowa uznania i podziękowanie. Za to, że w tych czasach upadku wszelkich autorytetów potrafi za sobą pociągnąć świetnych młodych ludzi, którym chce się cokolwiek robić dla innych. Za darmo. Po to, aby świat był lepszy. Dziękuję i pozdrawiam.
           • dorka1986 Re: WOŚP Jelcz-Laskowice 2011 10.01.11, 12:50
            W innym wątku kiedyś czytałam (ktoś tam pisał), że młodzi ludzie piją, są nieodpowiedzialni, że takie a takie czas i inne tego typu teksty. Gdy coś robią pożytecznego to też jest źle. Tak źle i tak nie dobrze. Przecież nic nie muszą. Robią coś, bo chcą. Z własnej nieprzymuszonej woli. Jakby wszyscy usiedli i tylko narzekali to świat nie szedłby do przodu, a wręcz zaczął się cofać. Należy doceniać, a nie dołować.
            Pozdrawiam i jestem pełna podziwu dla takich osób (chodzi mi o wolontariuszy, a nie narzekających)wink
            • mieszkajacywpl chodzenie i zbieranie pieniedzy.. 10.01.11, 12:56
             Problem jest taki, że nie wszyscy uważają, że to, co robią ci młodzi ludzie w zakresie chodzenia i proszenia o pieniądze jest pożyteczne i ze wyjdzie im na zdrowie (i nie chodzi wcale o ewentualne przeziębienie)...Są ludzie, którzy sądzą, że sprawa opieki zdrowotnej powinna być własciwie zorganizowana na poziomie odpowiednie przepisy prawne.
              • mono80 Re: chodzenie i zbieranie pieniedzy.. 10.01.11, 13:50
               jednym nie podoba sie zbieranie na budowę kościoła czy organy innym zbieranie przez Owsiaka i to wszystko, tylko wielu nazywa tych chodzących do Kościoła ciemnogrodem i moherami, ale zbierać pod kościołem im nie przeszkadza mało tego ten ciemnogród wrzucając złotówki do puszki nie zdaje sobie sprawy,że część z tych pieniędzy trafia na organizację przystanku woodstock
               • brrr78 Re: chodzenie i zbieranie pieniedzy.. 11.01.11, 07:28
                "nie zdaje sobie sprawy, że część z tych pieniędzy trafia na organizację przystanku woodstock"
                A szczególnie Ty sobie z tego nie zdajesz sprawy, skoro piszesz tu takie głupoty. Sam to wymyślasz? Opieraj się na faktach, a nie na swoich wymysłach!
                www.wosp.org.pl/woodstock/o_przystanku
                Pieniądze zbierane na zakup sprzętu są przeznaczone na pomoc doraźną, w czym Ci pomogą organy w kościele? Czy uratują komuś zdrowie czy życie? Może zamiast budować Chrystusa w Świebodzinie, powinno się przeznaczyć te materiały budowlane na wzmocnienie wałów przeciwpowodziowych? Byłby z nich wówczas lepszy użytek.
                Co do przyklaskującego Ci mieszkającegowpl, czekaj na stosowne przepisy prawne, masz czas w przeciwieństwie do niewinnych dzieci. W latach w których się rodziłeś medycyna w wielu przypadkach była bezradna. Miałeś szczęście, że Bóg chciał abyś urodził się zdrowy, ale przecież Bóg ma inne plany co do każdego z nas. Nie wszyscy rodzą się zdrowi, niektórzy potrzebują naszej pomocy. Przecież jednocześnie Bóg pozwala się rozwijać takim dyscyplinom jak medycyna, która dzisiaj jest w zupełnie innym miejscu i dzięki takim ludziom jak Owsiak ten postęp pomału zagląda do naszych szpitali.
                Komuś to wadzi. Zatem zastanów się kim są ci ludzie, którym to przeszkadza i nie wypowiadaj się w ich imieniu.
  • harpal Re: WOŚP Jelcz-Laskowice 2011 10.01.11, 16:55
   Po drugiej stronie ekranu łatwo jest krytykować, dlatego postanowiliśmy, że chętnie spotkamy się żeby porozmawiać osobiście. Osoby najbardziej zainteresowane przyszłoroczną "super imprezą" zapraszamy jutro (we wtorek) na godz: 16:30 do harcówki ul. Partyzantów (brązowe drzwi- obok gazety powiatowej). Będziemy czekać! smile
Inne wątki na temat:

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka