Dodaj do ulubionych

Splagiatuj to jeszcze raz, Sam

IP: *.chello.pl 08.02.10, 13:20
Dawno temu na Muzykancie proponowalem
, by opatentowac typy gam i wysokosci dzwiekow, a co niejako z
definicji dla nas wazne przy adaptowaniu muzyki z autorstwem
opisywanym jako
ludowa lub swiadomych nawiazan - modelowo opisal to
Maciej Rychly
w Czasie Kultury
, a wlasnie
prof.
Andrzej Bienkowski w nowej ksiazce
, ze
np. nie mogl wydac swych nagran terenowych, bo spadkobiercy zmarlego
muzykanta sie zebrac nie moga, by zdecydowac, lub podejrzewaja go o
komercje - szczescie, ze bez takich pytan powstala seria cd "Muzyka
Zrodel" RCKL i nowe w IS PAN. A cala ta dyskusja przed samplami, co
zaczal np. sp. "Grzegorz z Ciechowa", a dzis uzywa np.
Kwadrofonik
Obserwuj wątek
    • Gość: czekoladka Splagiatuj to jeszcze raz, Sam IP: *.bialystok.vectranet.pl 27.02.10, 16:07
      może byście tak napisali że król popu to śpiewał w orginalnej wersji ? ;)
      • Gość: MACIEJ Re: Splagiatuj to jeszcze raz, Sam IP: *.nycmny.east.verizon.net 15.10.10, 22:10
        "Choć to tylko kilka taktów, firma mająca prawa do harcerskiej piosenki żąda rekompensaty w wysokości od 40 do 60 proc. tantiem z "Down Under", co w praktyce przekłada się na kwotę z sześcioma zerami."
        --------
        To ze ktos zada,nie znaczy ze cokolwiek dostanie.

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka